3,96kWp Brno

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Wagoneer
Příspěvky: 180
Registrován: stř kvě 30, 2012 2:46 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od Wagoneer »

Dracek - na cellogu se nechá nějakou dobu logovat a pak stáhnout do grafu. Tady nějaký zaznam z loňska, přes noc. Teď už to tak neměřím, jsem línej...
image.jpg
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

jo , vypadá to na napodobeninu . Ale pozor ! Orig. CellLog se vyrábí ve dvou variantách .
Nejdražší CellLog 8S s loggerem (s mini USB konektorem) ,
levnější CellLog 8M bez loggru (bez mini USB konektoru ) a
výše zmíněný je napodobeninou CellLogu 8M :!: . Mimochodem , dá se koupit i nás v ČEZku za 299,- Kč + pošta :idea:
tu : http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... apeti-1-8S ;) .

Mám i jeden CellLog 8S který sem používal na logrování , ale přestalo mě to bavit tak jede jen tak - hlídá *batt*
:yes: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Wagoneer
Příspěvky: 180
Registrován: stř kvě 30, 2012 2:46 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od Wagoneer »

Abrams - tohle je 8S od pana Kolaříka. Používám ho teď taky jen na běžnou kontrolu článků.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

jasně :) , zmíněný CellLog 8M se dá koupit u HobbyKingu ;) co nabízí i4wifi (a jejich pobočky) , pan Kolařík , e-skutr jsou jen typ 8S s pamětí :yes: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

mám pár pěkných čísel :
1. Midnite dodnes napočítal 2.026kWh výroby
2. AC el. měry naměřili 1.733kWh což je dlouhodobá účinnost kolem 85% ;)
3. uplynulý měsíc Červen je bez odběru jediné Wh z DS :yes: :celebrate2: :celebrate1: ::rolleyes:: , doufám že se povede i Červenec :D , poprvé se nemůžu dočkat až mi pošlou fakturu ... nevím proč , posílaji mi fakturu za každej uplynulej měsíc :sm1: on , :arrow: je to lepší než jim zadarmo půjčovat peníze (přeplatky) ale platit přesně tolik kolik je třeba :yes: .

Prudit ty nenažrance nulovým odběrem celoročně by byla fakt paráda ::rolleyes:: :mrgreen: :lol: :yes: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od Pan Taum »

Jsou slyšet chladicí ventilátory na regulátoru Midnite? Resp. k čemu by se dal zvuk a jeho intenzita přirovnat a kdy se zapínají?
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

... větráčky dělají normální větrýkový hluk ;) , do cca 800W se vnitřní zapínají každé 2 až 3 minuty , nad 1.200W jedou furt , nad 2.500W se občas zapíná turbo , jež nad 4.000W jede už furt . Musím říci , že midnite docela dost hřeje , v porovnání s Tristárama , které se údajně vůbec nehřejí ... když jede na plný kule , hlásí až 63°C :shock: .
No , já se mu vlastně moc nedivím ... když jeden transformuje 3.500W tak kdo by se nezapotil , že :D .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od PavelR »

v tomto ohledu je super PCM8048. i kdyz prenasi pres 4 kw tak chladic je vlaznej. Toto se cinanum fakt povedlo.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2719
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od kybos »

abrams píše: 2. AC el. měry naměřili 1.733kWh což je dlouhodobá účinnost kolem 85% ;)
Gratuluji, to je velice pěkné číslo pro off grid. Já jsem se minulý měsíc dopracoval k 75% účinnosti a zdálo se mi to ještě minulý měsíc jako nepřekonatelná meta ( s olovem to jde velmi ztěžka :) ).
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2572
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od tomas »

abrams píše:nevím proč , posílaji mi fakturu za každej uplynulej měsíc
Jaký máš tarif?
Takže distributor ti po zrušení licence na FVE nechal 4Q elektroměr? Nebo to každý měsíc přejede někdo opsat?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

tomas píše:
abrams píše:nevím proč , posílaji mi fakturu za každej uplynulej měsíc
Jaký máš tarif?
Takže distributor ti po zrušení licence na FVE nechal 4Q elektroměr? Nebo to každý měsíc přejede někdo opsat?
Zdravím ,

D02d , jo furt mám čtařkvadrant a každej měsíc u něj zevlujou dva E-oňáci a přes IR port stahujou naměřený data ... :lol: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od brumlaj »

voni si hlídaj aby mohli napařit flastr za neoprávněnou dodávku. Je jim divné co že se to na střeše (a pod ní) děje...... Kluci jedni nezkušení asi nikdy neslyšeli, že se na ně můžeme zvysoka vykálet, jen nám to některým ještě chvilku bude trvat. Ale každá rána dobrá......
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od fukuši »

abrams píše:Zdravím ,

mám pár pěkných čísel :
1. Midnite dodnes napočítal 2.026kWh výroby
2. AC el. měry naměřili 1.733kWh což je dlouhodobá účinnost kolem 85% ;)
3. uplynulý měsíc Červen je bez odběru jediné Wh z DS :yes: :celebrate2: :celebrate1: ::rolleyes:: , doufám že se povede i Červenec :D , poprvé se nemůžu dočkat až mi pošlou fakturu ... nevím proč , posílaji mi fakturu za každej uplynulej měsíc :sm1: on , :arrow: je to lepší než jim zadarmo půjčovat peníze (přeplatky) ale platit přesně tolik kolik je třeba :yes: .

Prudit ty nenažrance nulovým odběrem celoročně by byla fakt paráda ::rolleyes:: :mrgreen: :lol: :yes: .

Elektronům zdar *cloud*
Letos jsem to taky načadil připojil jsem 3,5Kwp + 1KWp zatím připravenej na 4,5KWp a od 10.4 zatím ani KW z ČEZU.Bmv
mi ukazuje průměrnej cykl 133Ah/48V/den což není malá spotřeba do mínusu denně.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

tak mi E-on konečně poslal fakturu za červen ... podle očekávání je odběr 0,000MWh ale kolik za tu nulu požadují zaplatit , mě dostalo :shock: 130Kč :eek2: .
Na faktůře jsou dvě položky :
1) Měsíční plat za příkon oceněn na 60Kč bez DPH / měsíc - chápu , 3x25A D02d
2) Stálý plat oceněný na 48Kč bez DPH /měsíc :sm1: ... co to do prkený vohrady je ? Poplatek za to že můžu odebírat proud ? :evil:
60Kč + 48Kč + 21%DPH = 130Kč :hell: .

Jelikož mi cena za 1kWh vychází nekonečno , což by investici do celého FV systému splatilo za dobu rovnající se době jež elektron překoná vzdáleností 1mm délky vodiče , asi na příští fakturu natočím 1kWh pro uchopitelnější výsledek počtů :yes: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od brumlaj »

Gratulace za soběstačnost ;-)
Poplatek za příkon sedí dle ceníku na jističe jak píšeš. Stálý plat netuším co je, chce to proletět smlouvu, typl bych si, že to je EOňácký výpalný za to, že se s Tebou vůbec jsou ochotni bavit. Třeba můj dodavatel si za to účtuje 25 Kč. Bez ohledu na to kolik mám odběrných míst. Ale přiznává to tak, že to nelze při vybírání si dodavatele přehlédnout.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od xmasin »

Přesně tak, 48 Kč je paušál obchodníkovi s elektřinou a 60 Kč je podle vyhlášky ERU poplatek za přípojné místo, změnil bych sazbu na D01d, tam je poplatek za přípojné místo jen 10 Kč. A možná změnil i obchodníka na takového, který má nejnižší paušál, to by šlo najít na kalkulátorech jako je třeba na http://www.tzb-info.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od mypower.cz »

abrams píše:Jelikož mi cena za 1kWh vychází nekonečno , což by investici do celého FV systému splatilo za dobu rovnající se době jež elektron překoná vzdáleností 1mm délky vodiče , asi na příští fakturu natočím 1kWh pro uchopitelnější výsledek počtů :yes: .

Elektronům zdar *cloud*
Co mi to jen pripomina ... :idea: rekl bych ze si prave ted uplne rozbil tohle tema. Jen tak dale :yes:
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od dracekvo »

Sem jen zvědavý, jestli to někomu nezačne vrtat hlavou a nepříde kontrola na černej odběr :)
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od PavelR »

Jak to jako vychazi nekonecno ? :-) nulou preci nejde delit ... aspon matikarka to rikala ale nedokazala vysvetlit proc.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od mypower.cz »

PavelR píše:Jak to jako vychazi nekonecno ? :-) nulou preci nejde delit ... aspon matikarka to rikala ale nedokazala vysvetlit proc.
Rovnobezky se preci taky protinaji v nekonecnu .. :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek