Dražice OKC 200 vs OKF 200 vytěžování Studer + plyn

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Martas74
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 06, 2022 3:34 pm

Dražice OKC 200 vs OKF 200 vytěžování Studer + plyn

Příspěvek od Martas74 »

Dotaz. Řeším zda na vytěžování pro Studer XTM4000 koupit bojler Dražice OKC 200 nebo OKF 200. Dotápění a ohřev v zimě z plynového kotle.
Co je lepší?
Taky bych rád věděl zda má OKF dvě šachty na topné těleso jak mi tvrdil pán z Dražic.

Pokud by měl někdo Studer + bojler budu rád za jakékoliv informace jak systém poskládat co nejlépe.
milhaus
Příspěvky: 260
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Dražice OKC 200 vs OKF 200 vytěžování Studer + plyn

Příspěvek od milhaus »

Martas74 píše: stř říj 16, 2024 12:11 pm Dotaz. Řeším zda na vytěžování pro Studer XTM4000 koupit bojler Dražice OKC 200 nebo OKF 200. Dotápění a ohřev v zimě z plynového kotle.
Co je lepší?
Taky bych rád věděl zda má OKF dvě šachty na topné těleso jak mi tvrdil pán z Dražic.

Pokud by měl někdo Studer + bojler budu rád za jakékoliv informace jak systém poskládat co nejlépe.
Pokud už je doma nějaký bojler , nekupoval bych žádný nový pro dvě spirály atd , nechat ho dožít a koupit co nejlevnější a největší co dovolí místo.
Nový bojler zařadit před stávající (do kaskády) a v zimě , když nesvítí , bude ohřívat vodu stávající ohřev jak doteď.
Potom přes AUX2 relé v XTM vytěžovat přebytky například nad 95% SOC.
Je tam hromada podmínek , kdy se má , nebo nemá ta zátěž spustit , nebo vypnout.
Klidně pomohu s nastavením , těch podmínek. :yes:
Martas74
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 06, 2022 3:34 pm

Re: Dražice OKC 200 vs OKF 200 vytěžování Studer + plyn

Příspěvek od Martas74 »

milhaus píše: stř říj 16, 2024 3:22 pm
Martas74 píše: stř říj 16, 2024 12:11 pm Dotaz. Řeším zda na vytěžování pro Studer XTM4000 koupit bojler Dražice OKC 200 nebo OKF 200. Dotápění a ohřev v zimě z plynového kotle.
Co je lepší?
Taky bych rád věděl zda má OKF dvě šachty na topné těleso jak mi tvrdil pán z Dražic.

Pokud by měl někdo Studer + bojler budu rád za jakékoliv informace jak systém poskládat co nejlépe.
Pokud už je doma nějaký bojler , nekupoval bych žádný nový pro dvě spirály atd , nechat ho dožít a koupit co nejlevnější a největší co dovolí místo.
Nový bojler zařadit před stávající (do kaskády) a v zimě , když nesvítí , bude ohřívat vodu stávající ohřev jak doteď.
Potom přes AUX2 relé v XTM vytěžovat přebytky například nad 95% SOC.
Je tam hromada podmínek , kdy se má , nebo nemá ta zátěž spustit , nebo vypnout.
Klidně pomohu s nastavením , těch podmínek. :yes:
Díky. To nastavení je pro mě trochu oříšek. Bojler nemám. Respektive mám malý 50l v 30 let starém Prothermu Tiger, který má asi před sebou poslední sezónu. Nový bojler bude první krok k celkové výměně systému. To AUX2 chápu, ale co mi není jasné jak udělat systém kdy bych chtěl mít možnost regulovat výkon. Třeba pomocí dvou spirál. A hlavně aby to netahalo z baterek

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek