FV panel s vysokým počtem článků/vysokým napětím?

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
dvv12
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 10, 2024 6:40 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

FV panel s vysokým počtem článků/vysokým napětím?

Příspěvek od dvv12 »

Zdravím všechny!
O FV jsem se začal zajímat teprve nedávno, ale už teď to začínám brát jako svoje hobby :-D

Bohužel jsem udělal chybu a objednal jsem MPPT, které má v dokumentaci minimální vstupní napětí 80V. Naneštěstí mám místo jenom na 2 panely. Našel jsem 213článkovy panel s napětím Vmp 63V a výkonem 550W od DAH Solar. Nevíte prosím o nějakých dalších variantách? Mám místo 2 * 2,4x1.4m.
O nebezpečnosti vysokého DC napětí vím, nebudu to instalovat sám.

Díky!
fremma
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 21, 2023 9:57 pm
Lokalita: Třebívlice
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7130
Kapacita baterie [kWh]: 20,48
Chci prodávat energii: NE
Bydliště: Třebívlice

Re: FV panel s vysokým počtem článků/vysokým napětím?

Příspěvek od fremma »

Pokud dáš ty 2 panely do série, máš celkové napětí 126V, což by mělo stačit. Jinak jsou panely i s vyšším wp. např 650Wp......Neuvádíš v jakém rozmezí pracuje MPPT, uvádíš jen nejnižší mez 80V. Případně jaké má další parametry. Dále neuvádíš, jaké mají parametry panely, jetli je to napětí naprázdno při 20st.C, nebo výkonové.... 126V není vysoké DC napětí, každopádně doporučuji obezřetnost při instalaci a dodržet všechny bezpečnostní normy.
dvv12
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 10, 2024 6:40 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FV panel s vysokým počtem článků/vysokým napětím?

Příspěvek od dvv12 »

Díky za odpověď.
Špatně jsem svoji otázku formuloval. Snažím se najít panely s vysokým výstupním napětím, abych měl případně možnost volby mezi nimi.
Zjistil jsem, že ten panel od DAH Solar je 1/3 cut a je to relativně novinka. Je to i důvod proč je tam takové napětí.

Moje otázka měla znít jestli jsou na trhu ještě nějaké další 1/3 cut panely? Zkoušel jsem hledat, ale nikde jsem nic nenašel.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek