Měniče ARR Alrex

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Kocur
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 22, 2013 9:12 am

Měniče ARR Alrex

Příspěvek od Kocur »

1) Všechny naše měniče obsahují zdokonalený
algoritmus detekce sítě, kontroly fázových
parametrů a vyhodnocení výpadků. Zejména při
použití s externími regulátory a "rozdělovači"
výkonu (tzv. wattrouter a apod.) zcela vylučuje
možnost chybné identifikace výpadku - na rozdíl od
běžných měničů.
2) Měniče řady "Uni" se zapojeným UniBoxem plně
nahrazují soustavy s "wattrouterem". Zajišťují
dokonalejší (plynulou) regulaci výkonu tak, aby
veškerá vyrobená energie byla spotřebována ve
vlastním rozvodu a aby ani nepatrná energie nikdy nebyla
dodána do veřejné rozvodné sítě. Regulace je
integrována přímo v měniči, proto není omezena
na pouhé rozdělování energie, ale může také
řídit i okamžité množství vyrobené energie
(další parametr pro MPPT).
3) Doba reakce na změnu hodnot nebo poruchu je i při
několikastupňové digitální i analogové filtraci
méně než 80 µs (80 mikrosekund) což je doba
více než 250 krát kratší než je doba trvání
jedné padesáti Hertzové sinusovky (jedné periody).
Tak mimořádně krátká doba odezvy při detekci
změn hodnot nebo poruchy zaručuje, že z veřejné
rozvodné sítě bude doplněna jen případná
chybějící energie, ale ani v poruchových a mezních
stavech nebude veřejná rozvodná síť
ovlivňována.
4) Připravujeme novou variantu měničů se vstupním
napěťovým rozsahem rozšířeným na rozsah 200
až 1000 V. Odpadne tím složité konfigurování
počtu panelů ve stringu. Počet projektovaných
panelů je omezen jen mechanickými konstrukčními
podmínkami a požadovaným výkonem.
Kocur
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 22, 2013 9:12 am

Re: Měniče ARR Alrex

Příspěvek od Kocur »

Mění energii z vlastní vyroby, ze slunce a větru, na střídavý elektrický proud běžně použitelný. Je stavěný jako počítač (modulárně řešený). Součástí měniče je UF Guard, stabilizátor napětí, usměrňovač, nabíječ a vybíječ baterií s kontrolerem nabití, vlastní střídač a inteligentní regulátor provozu.

Obsahuje vysokonapěťový měnič se střídačem

Inteligentní řízení sinusoidy, měnič si hlídá velikost napětí na elektrické přípojce. Přizpůsobí se elektrickému napětí, aby nedošlo k přerušení vlastní dodávky elektrické energie. To znamená, že se nestane, že elektrárna nevyrábí elektrickou energii.
Všechny důležité parametry jsou vidět na displeji měniče.
Centrální řídící jednotku s U-F Guardem.
UF guard kontroluje frekvenci a napětí. (vyžaduje distributor).
Optimalizace řízení denního a nočního proudu.
Provoz síťový nebo ostrovní (On/Off grid).
Záznam časového průběhu výkonů a přepočet na dodanou energii v kWh za různá období.
Možnost dálkového přístupu k uloženým hodnotám a nastavení parametrů, automatické odesílání hodnot a poruch na vzdálený server
Komunikace pomocí TCP/IP, přímé připojení k LAN nebo GSM modulem
MPPT solární regulátor.


Uf guard

Měří parametry sítě a pokud je něco mimo rozsah, zařízení vypíná.
Napětí (např. 210 - 253 V), kmitočet (49,5-50,5 Hz), rozestup fází (120°)
Nastavitelné časy do začátku opětovného nafázování (1s - 20 min), doby nafázovávání, doby "držení" synchronizace při krátkém výpadku a pod.

Inteligentní řízení využití chodu baterií

Nejmodernější nabíječ baterií typu iUi.

Pro fotovoltaiku., vítr, akumulátory, AC střídač, vše v jednom.
Ke každému akumulátoru (dvojici, sadě) jeden výkonový modul, který má dvě samostatné nabíječky (ze slunce a z větru), hlídání akumulátorů, měnič na vysoké napětí a střídač DC/AC
Kaskádové řízení - střídá se používaní jednotlivých bateriových sekcí. Ty nejvybitější se nejdříve nabíjejí a využívají (vybíjejí) se ty nejvíce nabité. Možnost nastavení podle typu baterií (kyselinové, gelové, Li-FeYPO4). Snižuje počet cyklů nabíjení baterií a tím prodlužuje životnost.
Navenek k síti stejné výhody.
sipj
Příspěvky: 77
Registrován: pon zář 03, 2012 7:12 pm

Re: Měniče ARR Alrex

Příspěvek od sipj »

Pokud uz si tu delate reklamu tak bych cekal alespon uplne informace - odkaz na datasheet, manual, cenu a dostupnost.
Nic takoveho jsme na Vasich strankach nenasel.
Nekolik uzivatelu ve foru si pokud vim stezovalo, ze menice existuji jen na papire.
i4wifi a.s.
Příspěvky: 73
Registrován: stř črc 25, 2012 8:20 am

Re: Měniče ARR Alrex

Příspěvek od i4wifi a.s. »

Zkušenost s firmou Alrex:
- nadchla nás možnost spolupracovat s českou firmou místo s číňany
- objednali jsme vzorek
- zaplatili jsme zálohu na výrobu vzorku

a tím to skončilo....

Pak jen keci, keci, výmluvy a výmluvy. Desítky emailů bez odpovědí, výmluvy v telefonu, keci a zase keci.

Vrácení peněz za složenou zálohu jsme následně dali k vymáhání.

Postřeh ze světa zvířat:
Had se může svléknout z dřívější kůže, ale bude pořád hadem.
serfar30
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 23, 2012 10:02 pm
Bydliště: Česká Skalice

Re: Měniče ARR Alrex

Příspěvek od serfar30 »

Rovněž i já mám jen špatné zkušenosti s touto firmou.
Keci a slibování, naštěstí jsem dal na instinkt a neposlal ani zálohu .
Stránky produktů neodpovídají skutečnosti. Minimálně dva roky , pozor na ně.
8xLifepo4 tristar 60A Siemens logo Power Jack 3500w solar 1960Wp pro zatím
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2758
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Měniče ARR Alrex

Příspěvek od kybos »

Taktéž jsem objednal střídač u této firmy a po zhruba jednom kvartálu odsouvání dodacího termínu a různých výmluv typu "materiál na vaši zakázku byl pozdržen v zahraničí", "vaše zakázka je ve výrobě, zbývá otestovat některé parametry",.... jsem objednávku zrušil.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
luge
Příspěvky: 765
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Bydliště: SK

Re: Měniče ARR Alrex

Příspěvek od luge »

Už som to tu písal.Podobne ako u Kybose.
Tento produkt objednaný 2.oktobra,dodání deset dní - no jo není problém...
To isté výmluvy dodavatel nedodal,november,december dodavatel z NSR dodal ale vadné ferity.Končí komunikace mailom zo strany alrexu,samozrejme po zaplatení 50% zálohy,telefony Kunčický nezvedá,druhý mobil obchodné oddelení niekedy zvedá - výhovorky,účet za hovory mi poskočil o 20 euro,volám už každý den kedže som v decembri zrušil objednávku,január - no museli sme platit dane :eek2: ,začiatok februára - no jo prominte na Vás už nezbilo,má zaplatit nejaký zákazník když zaplatí pošleme - sú normálny? :dontknow: mám už nervy 5 mesiacov to je ,,firma" :sm1: ,záloha vo february naštastie asi mojim inak štylizovaným telefonátom vrátená,ale samozrejme sa to inak nedá ,ďalších 30 euro si musí zobrať banka,ja som platil pri uhrade 2 eurá.
Produkt nezakúpený,prišiel som o cca. 50 euro.
alrex NEODPORUČAM !!!!!
serfar30
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 23, 2012 10:02 pm
Bydliště: Česká Skalice

Re: Měniče ARR Alrex

Příspěvek od serfar30 »

zajímalo by mne jestli někdo ten střídač někdy viděl , na vlastní oči a zda vůbec funguje.
8xLifepo4 tristar 60A Siemens logo Power Jack 3500w solar 1960Wp pro zatím
altocomp
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 11, 2013 11:56 am

Re: Měniče ARR Alrex

Příspěvek od altocomp »

Vážení přátelé,
i já si objednal měnič ARR0511 ve verzi S modulem TCP/IP.
Potřeboval jsem ostrovní střídač a tento se mi líbil.
Tím končí optimistická část zkušenosti s touto firmou a začne ta pravá zábava.
Běžely týdny a odpovědi byly stále důvěryhodnější.
Jednatel společnosti Ing. Kunčický mne ujišťoval, že na zakázce se intenzivně pracuje a čeká se na dodávku modulu TCP/IP. Po několika týdnech skutečně moduly dorazily a začala další fáze, moduly jsou jiné a nechtějí spolupracovat. Zkoušky, výměny FW atd. a stále bez výsledku. Neustále jsem byl ujišťován, že už se úspěšně blíží do cíle. Nakonec se nezdařilo a po dalších urgencích mi přišel skutečně balík, ve kterém byl vysněný střídač. Bohužel ve verzi bez TCP/IP ale s tlačítky + display. No byl jsem překvapen, ale šťasten že ho již mám. Po otevření balíku jsem žasl ještě více. Před očima jsem měl výrobek typu kutil Tim , za toto vyhotovení se nemusel stydět tvůrce předloh Amatérského rádia z roku 1970. Řekl jsem si, no vzhled nevyrábí. Jelikož jsem měl dostatek času si pro montáž vše připravit, jal jsem se ho připojit a vyrábět. Musel jsem se velmi ovládat, abych se nezačal notovat onu známou Svěrákovu píseň - Vzpomínám na ten den, kdy k nám byl zaveden silný elektrický proud střídavý..... Za dvě uši upevněné na zadní části jsem připevnil na připravené místo a zapojil. Záře displeje mne očarovala. Bohužel tato radost netrvala ani 30 minut. Po pár minutách zhasl displej a po sléze i měnič. Po tuto úctyhodnou dobu dával téměř 1,2 kW. Napětí AC nepřesáhlo bez zatížení 200 V.
A to bylo vše, dále následoval pach spálené elektroniky. Dlužno říci, že zásilka neobsahovala ani manuál a o technických parametrech nemluvě. Nyní leží v koutě a čeká na svůj návrat do rodné vísky. Jak vás tady všechny pročítám, tak mám obavu, že své peníze již neuvidím. Proto navrhuji toto, podat na uvedenou firmu hromadnou žalobu pro podezření z trestného činu podvodu. Uvědomit dotčené úřady a žádat opatření. Za samozřejmé považuji žádat náhradu vzniklých škod a vrácení dlužných částek. V každém případě důrazně varovat ostatní potencionální kupce z řad přátel a známých. Zvědavcům, jak, že ta zázračná věc vypadá, zašlu foto stroje. Obrázek na webu je úplně mimo. Tak jen závěrem POZOR!!! A AC-ZDAR
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Měniče ARR Alrex

Příspěvek od mypower.cz »

altocomp píše:Vážení přátelé,
i já si objednal měnič ARR0511 ve verzi S modulem TCP/IP.
Potřeboval jsem ostrovní střídač a tento se mi líbil.
Tím končí optimistická část zkušenosti s touto firmou a začne ta pravá zábava.
Běžely týdny a odpovědi byly stále důvěryhodnější.
Jednatel společnosti Ing. Kunčický mne ujišťoval, že na zakázce se intenzivně pracuje a čeká se na dodávku modulu TCP/IP. Po několika týdnech skutečně moduly dorazily a začala další fáze, moduly jsou jiné a nechtějí spolupracovat. Zkoušky, výměny FW atd. a stále bez výsledku. Neustále jsem byl ujišťován, že už se úspěšně blíží do cíle. Nakonec se nezdařilo a po dalších urgencích mi přišel skutečně balík, ve kterém byl vysněný střídač. Bohužel ve verzi bez TCP/IP ale s tlačítky + display. No byl jsem překvapen, ale šťasten že ho již mám. Po otevření balíku jsem žasl ještě více. Před očima jsem měl výrobek typu kutil Tim , za toto vyhotovení se nemusel stydět tvůrce předloh Amatérského rádia z roku 1970. Řekl jsem si, no vzhled nevyrábí. Jelikož jsem měl dostatek času si pro montáž vše připravit, jal jsem se ho připojit a vyrábět. Musel jsem se velmi ovládat, abych se nezačal notovat onu známou Svěrákovu píseň - Vzpomínám na ten den, kdy k nám byl zaveden silný elektrický proud střídavý..... Za dvě uši upevněné na zadní části jsem připevnil na připravené místo a zapojil. Záře displeje mne očarovala. Bohužel tato radost netrvala ani 30 minut. Po pár minutách zhasl displej a po sléze i měnič. Po tuto úctyhodnou dobu dával téměř 1,2 kW. Napětí AC nepřesáhlo bez zatížení 200 V.
A to bylo vše, dále následoval pach spálené elektroniky. Dlužno říci, že zásilka neobsahovala ani manuál a o technických parametrech nemluvě. Nyní leží v koutě a čeká na svůj návrat do rodné vísky. Jak vás tady všechny pročítám, tak mám obavu, že své peníze již neuvidím. Proto navrhuji toto, podat na uvedenou firmu hromadnou žalobu pro podezření z trestného činu podvodu. Uvědomit dotčené úřady a žádat opatření. Za samozřejmé považuji žádat náhradu vzniklých škod a vrácení dlužných částek. V každém případě důrazně varovat ostatní potencionální kupce z řad přátel a známých. Zvědavcům, jak, že ta zázračná věc vypadá, zašlu foto stroje. Obrázek na webu je úplně mimo. Tak jen závěrem POZOR!!! A AC-ZDAR
Bylo by k dispozici prosim foto vnitrku toho menice? I spaleneho?
altocomp
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 11, 2013 11:56 am

Re: Měniče ARR Alrex

Příspěvek od altocomp »

Omlouvám se, ale, do vyřízení reklamace ho nebudu otvírat. Respektuji reklamační podmínky

Děkuji za pochopení
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Měniče ARR Alrex

Příspěvek od mypower.cz »

altocomp píše:Omlouvám se, ale, do vyřízení reklamace ho nebudu otvírat. Respektuji reklamační podmínky

Děkuji za pochopení
Rozumim, a alespon z venku?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek