GRID TIE inverter

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Odpovědět
kipi
Příspěvky: 21
Registrován: úte lis 20, 2012 6:52 pm
Reputace: 2

GRID TIE inverter

Příspěvek od kipi »

Zdravím všechny, poradí mi někdo?
Mám panely 3x 130w a často se mi stává, že mám plně nabitou baterii 12V a energii z panelů tím již nedokážu využít.
Zvažuji před regulátor připojit ON GRID měnič s nafázováním na domácí sít s výkonem 350 nabo 500W
Nevím jak vyřešit střídání nebo ovládání přepojování proudu z panelů do regulátoru nebo do GRID měniče při plně nabité baterii. Nebo je to uplně špatný nápad? :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
3kWp, 2xEPsolar, 24v 500Ah Lifepo, Axpert King 3kw, Carspa 5kw,Arduino
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: GRID TIE inverter

Příspěvek od tomas »

Jaký tam máte regulátor? Umí signalizovat že jsou už baterie nabité?
Potom už něco z tohoto, podle napětí:
http://shop.mypower.cz/menice-dc-ac-sitove-1
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
kipi
Příspěvky: 21
Registrován: úte lis 20, 2012 6:52 pm
Reputace: 2

Re: GRID TIE inverter

Příspěvek od kipi »

Měřím napětí na baterii, pokud mám už nad 13V předpokládám že dobíjení už neprobíhá.
Myslel jsem že tam dám jenom před on grid měnič vypínač co zvládne 30A a budu to zapínat ručně pokud budu mít nabitou baterii. po poklesu napětí když budu používat měnič krmený z baterie to zas vypnu a budu dobíjet. Jen nevím jak se bude chovat proud z panelů pokud bude mít možnost v určitou dobu jit oběma směry do regulátoru i měniče najednou, např když zapomenu vypnout grid měnič a poklesne napětí na baterii a regulátor bude chtít dobíjet. :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
3kWp, 2xEPsolar, 24v 500Ah Lifepo, Axpert King 3kw, Carspa 5kw,Arduino
pkougl
Příspěvky: 320
Registrován: ned srp 05, 2012 10:41 am
Reputace: 36

Re: GRID TIE inverter

Příspěvek od pkougl »

jestli že je bat olověná tak při 13V a současnym dobíjením je baterie ještě velmi hladová a rozhodně nedobitá, nabitá bude v cca (neberte mě doslova přesně, nevim co máte za sastém a i nic o baterii) 14,5V, popište váš systém, nevim jakou má logiku přepnout z jednoho měniče na druhý když v domě není odběr? cpát to do sítě není ideální, nehledě na to že sem to skusil a můj elektroměr naopak přičítá to co sem dodal(že se to nesmí psát nemusím že), popište váš systém.
7,1kWp - 8x3 panely Renesola 240Wp, 2x3x235Wp lightway, 2xTristat TS60, trakční 48V 2x750Ah olovo, 2xměnič Studer XTM 4000, SDS Micro, solární dvouosý tracker se třemi panely

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek