Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Diskuze o regulátorech Victron
Martin P
Příspěvky: 580
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od Martin P »

Dobrý den.
Včera u nás došlo ke změně "vzduchového" internetu za "drátový". Dostali jsme nový router s tím, že původní router byl dnes ráno odpojen. Komunikační kabel z venusu jsem ze starého routeru odpojil a přepojil jsem ho na nový.
I po přepojení kabelu se nelze do vrm portál připojit.
Potřebuji se zeptat, co mám kde přenastavit, aby mi vrm portál fungoval jako předtím?
Děkuji za odpovědi. Martin P.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
kodl69
Příspěvky: 7406
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od kodl69 »

??? co takhle začít od začátku, připojit se přes BT z mobilu přes victron connect app a nastavit třeba IP adresu? nebo tos nenastavoval, tj máš ji přidělenou z DHCP?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
FRSO
Příspěvky: 2280
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od FRSO »

kodl69 píše:??? co takhle začít od začátku, připojit se přes BT z mobilu přes victron connect app a nastavit třeba IP adresu? nebo tos nenastavoval, tj máš ji přidělenou z DHCP?
Pokud má IP automaticky, tak by se to mělo připojit samo, nic víc asi není potřeba nastavovat.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
kodl69
Příspěvky: 7406
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od kodl69 »

jasně, ale když to nefunguje, tak se aspoň podívat proč... Možná to někdo nějak nastavil, a dotyčnej ani neví jak...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Martin P
Příspěvky: 580
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od Martin P »

Technik od T mobile přišel, na zásuvce od pevné linky vyměnil zdířku a poté, co mi přišel nový router jsem ho připojil. Poté došlo následující den k odpojení vzduchového routeru. Doma jsme museli přenastavit TV, mobily a horní modem, kde se muselo po zobrazení nového názvu routeru zadat nové heslo. Toto se nám zobrazilo všude, jen na vrm portál jsem nic takového nenašel.
Komunikační kabel který šel do původního routeru jsem přepojil do nového. Bez výsledku. Proto jsem se na to ptal. Třeba jsem někde něco přehlédl, neboť je to pět let, co se původní router připojoval.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
pibi
Příspěvky: 720
Registrován: ned led 01, 2023 6:17 pm
Lokalita: Východně od 3nce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 14kWp
Kapacita baterie [kWh]: 28kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od pibi »

Asi blbá otázka, ale zkusils to vypnout a zapnout?
7,5kWp JV, 3,75kWp JZ, 2 x Victron MP II 5kVA, 3 x SmartSolar 150/70, Smartshunt, Cerbo, 16x280Ah + 16X300Ah LiFePO4 + 2xJK BMS.
K levné elektřině se dostaneme jen vytrvalou prací a svým kapitálem. Vladimír List, Elektrisace Československa 1934
Soban
Příspěvky: 3480
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od Soban »

Tak teď nějak nechápu proč jsi musel v ostatních zařízeních měnit nějaké hesla????

Pokud je to připojeno kabelem tak se nic nemusí přestavovat, pokud je to připojeno přes wifi tak na novém routeru nastavím stejný název wifi jako jsem měl a stejné heslo.

Takže asi by to chtělo popsat co jsi měl předtím za zařízení a co máš dnes za zařízení......

PS. Pokud ti internet funguje na ostatních zařízeních tak musí fungovat i vrm portál.

EDIT:
Jinak pokud se zařízení doma nespojí tak je vypni a znovu zapni aby si načetly nové IP z dhcp serveru toho nového routeru. (Oni to udělají samy po vypršení platnosti IP ale to může být klidně 1 den i více.)
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Uživatelský avatar
sindyk
Příspěvky: 526
Registrován: pát kvě 21, 2021 12:53 pm
Bydliště: Semily

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od sindyk »

A není ten Venus připojený kabelem do nějakého vyhrazeného konektoru na routeru, třeba pro IPTV nebo VoIP? Někdy tam bývají třeba 4 díry a z toho 2 jsou nastavené spešl na tyhle služby kvůli QoS. Je potřeba ověřit, že na tom samém kabelu třeba počítač bude mít k internetu přístup.
3800 Wp (10s Elerix 380 Wp) | Deye SUN-3.6K-SG03LP1-EU | 14 kWh olova (4s2p JPC12-100 + 4s 12V92F)
Domovské vlákno: FVE Pojizeří, povinná četba: Victron Wiring Unlimited
cipis
Příspěvky: 4380
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od cipis »

DHCP má lease time někdy i několik týdnů až měsíců (maximum je tuším 1 rok), záleží, co si tam kdo nastavil nebo co tam zůstalo jako default. Já třeba mám 10 minut, kvůli malému rozsahu a velké fluktuaci zařízení.
Ta hesla také nechápu, co se tam nacvičovalo. Asi se změnilo jméno nové wifiny a její heslo, a to nahoře je nějaký repeater, tak se musel připojit na novou síť. Všechno je třeba vyp/zap, co je kabelem, co bylo na wifi, tak logicky najít novou síť a heslo.
Některá zařízení mají ochranu proti "ukradnutí" pomocí falešného DHCP serveru, tak si odmítnou líznout novou adresu, ikdyž vyprší lease time, protože se prostě změnil DHCP server. Pokud nepomůže vyp/zap, tak bude možná potřeba vyresetovat do default a znovu připojit na novou síť.

Nicméně tato výměna byla udělána dost necitlivým způsobem, správně se na novém měla nastavit stejná wifi/heslo, stejný rozsah, případně zkopírovat i rezervace IP adres, atd. Pak vše vypnout, zapnout nové, pozapínat zařízení a mohlo to najet bez problémů.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Soban
Příspěvky: 3480
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od Soban »

Tak většinou co se mi dostaly zařízení tak měly DHCP nastaven na 1 den nebo 12 hodin.

Nastavovat více jak 1 den je podle mě blbost.

Jinak to nastavení konektorů pro jiné služby jak internet skontroluj, pokud jsi dostal nějaký VDSL modem tak tam default bývá 2 ethernet konektor nastaven na IPTV setoboox a pak tam není DHCP server, některé modemy mají default pro IPTV dva konektory, tak stejně může být vyhrazen i pro IP telefonii.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Martin P
Příspěvky: 580
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od Martin P »

Už to jede. Nakonec pomohl současný restart routeru a venusu, kdy jsem vypnul obě zařízení tak, aby neběželo ani jedno z nich. Poté jsem zapnul router a vzápětí Venus. Po několika minutách začal vrm portál fungovat.
Zafungovalo to, i když nechápu proč.
Když jsem restartoval každý zvlášť to nepomohlo.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
Uživatelský avatar
yare
Příspěvky: 116
Registrován: pon zář 19, 2022 8:02 pm
Bydliště: ZM-SK

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od yare »

Soban píše: Nastavovat více jak 1 den je podle mě blbost.
Ono je skôr blbosť celé DHCP
Kerberos 315C, 6x Amerisolar AS-EU-6P30 285W - VÝCHOD, 6x Amerisolar AS-EU-6P30 285W - JUH
Growatt SPF 5000ES, 8x Hiwatt Solar Limited HW-M10/144H 550W - JUH , 4x Tigo Energy TS4-A-O, 5x LiFePO4 Pylontech US3000C Plus 48V, 18 kWh,
Solar-Assistant - monitorovanie
cipis
Příspěvky: 4380
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od cipis »

Tak to ani omylem ... Bez DHCP by byl clovek v prdeli, pokud se pripojuje na vic nez 1 miste.
A jestli nekomu vadi, ze dostava pokazde jinou adresu, tak existuje neco jako rezervace dle MAC.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
PetrDubi
Příspěvky: 1360
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od PetrDubi »

Každá špatně nastavená nebo špatně fungující věc vypadá jako blbost ;)
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
yare
Příspěvky: 116
Registrován: pon zář 19, 2022 8:02 pm
Bydliště: ZM-SK

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od yare »

cipis píše:Tak to ani omylem ... Bez DHCP by byl clovek v prdeli, pokud se pripojuje na vic nez 1 miste.
A jestli nekomu vadi, ze dostava pokazde jinou adresu, tak existuje neco jako rezervace dle MAC.
Fantastické... a potom význam DHCP pri rezervácii IP adresy podľa MAC?
Mám doma 58 aktívnych statických IP adries v 6 VLANach. VLANy majú nastavené rôzne
prístupy do internetu. Keby som to mal riešiť s DHCP, tak to si neviem predstaviť.
Kvôli blbým Garmin zariadeniam a klíme mám DHCP server spustený aj ja. :(
Samozrejme s rezerváciou IP adresy podľa MAC.
Áno, pre niekoho, kto tomu nerozumie, je prideľovanie IP adries DHCP serverom
jediné riešenie. Ale v mojej domácej sieti si pakety nebudú lietať kam sa im zachce.
Kerberos 315C, 6x Amerisolar AS-EU-6P30 285W - VÝCHOD, 6x Amerisolar AS-EU-6P30 285W - JUH
Growatt SPF 5000ES, 8x Hiwatt Solar Limited HW-M10/144H 550W - JUH , 4x Tigo Energy TS4-A-O, 5x LiFePO4 Pylontech US3000C Plus 48V, 18 kWh,
Solar-Assistant - monitorovanie
Soban
Příspěvky: 3480
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od Soban »

Právě v domácí síti je to bez problémů protože tam máš pouze pár zařízení a né tisíce.

Už vidím jak jako ISP budeš uživatelům vysvětlovat co je to IPv4 a IPv6 atd......

Jinak mě vysvětli jak to tedy nastavuješ na mobilu a noteboku když se budeš připojovat k různým sítím v práci doma atd.......
To si budeš pamatovat IP a přepisovat je v nastaveních......

Jinak doma mít 6 vlan???? Proboha proč? Já vystačím s 2 pro bezpečné zařízení, a pak pro takové kde neovládám komunikaci různé lot zařízení a podobně.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
glottis
Příspěvky: 2077
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od glottis »

taky mam asi 5, dve nebo tri ruzne wifiny + dalsich apr veci. Je to hned :) Zaklad je mit rozumny firewall, kde to pak jde ridit. Jinak ja si treb adhcp rezervace resim ale jen tam, kde nechci aby mi to cestovalo. Krome toho je to pak i dobra evidence zarizeni.
Uživatelský avatar
yare
Příspěvky: 116
Registrován: pon zář 19, 2022 8:02 pm
Bydliště: ZM-SK

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od yare »

Soban píše:Právě v domácí síti je to bez problémů protože tam máš pouze pár zařízení a né tisíce.
:lol:
Soban píše: Už vidím jak jako ISP budeš uživatelům vysvětlovat co je to IPv4 a IPv6 atd......
Nie som ISP, píšem o lokálnej sieti za routrom v reakcii na problém, ktorý mal Martin P po výmene routra.
Soban píše: Jinak mě vysvětli jak to tedy nastavuješ na mobilu a noteboku když se budeš připojovat k různým sítím v práci doma atd.......
To si budeš pamatovat IP a přepisovat je v nastaveních......
V network manageri mam vytvorene profily na jednotilvé pripojenia
Soban píše: Jinak doma mít 6 vlan???? Proboha proč? Já vystačím s 2 pro bezpečné zařízení, a pak pro takové kde neovládám komunikaci různé lot zařízení a podobně.
Pretože som to tak chcel.
A už som písal, že mojej domácej sieti si pakety nebudú lietať kam sa im zachce.
Kerberos 315C, 6x Amerisolar AS-EU-6P30 285W - VÝCHOD, 6x Amerisolar AS-EU-6P30 285W - JUH
Growatt SPF 5000ES, 8x Hiwatt Solar Limited HW-M10/144H 550W - JUH , 4x Tigo Energy TS4-A-O, 5x LiFePO4 Pylontech US3000C Plus 48V, 18 kWh,
Solar-Assistant - monitorovanie
unicast
Příspěvky: 1234
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od unicast »

No aby ses nedivil :)
cipis
Příspěvky: 4380
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Po změně WiFi routeru se nelze přihlásit na vrm portál.

Příspěvek od cipis »

Doma 6 vlan na 58 zarizeni? Tak to mame s klukama asi desitku na cca. 500 zarizeni. A uz chci videt, jak se nekde adresuje rucne :⁠-⁠D
Zaklad je DNS, clovek se orientuje podle nazvu, ip adresa je ve finale uplne fuk. Par desitek zarizeni ma fixni adresy, ale ty stovky a stovky zarizeni ani omylem. Nekde neco zdechne a kdo to vymeni, kdyz by se tam mela nastavivat nekde nejaka ip adresa rucne? Takhle se posle cvicena opice, na default vlane to dostane adresu, a sup, uz jede nejaky management a da se to nastavit na dalku.
Nehlede na to, ze rada firemnich zarizeni ani nemuze zmenit sitove nastaveni, kvuli pravum. A uz vidim, jak si nekdo nastavuje adresu na mobilu a meni to 4x denne, jak je doma, v praci, nekde na hotspotu a pak zase doma.
Tvrdit, ze je DHCP blbost, tak je totalni hovadina.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek