JBD BMS a Loxone

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
donJOE
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 19, 2023 8:33 pm
Lokalita: Brno

JBD BMS a Loxone

Příspěvek od donJOE »

Zdravím všechny.
Řešil někdo, nebo lépe vyřešil někdo komunikaci BMS JBD (mám od Mivvy jbd-ap21s001) s Loxone? Předpoklad je komunikace přes RS485 a převodník do Loxone. Mám FVE postavenou na Epever MPTT a střídačích (vše RS485 - modbus) ale BMS od Mivvy není modbus. Mám dvě BMS a chtěl bych vše integrovat do Loxone. Rád bych se vyhnul experimentu, pokud už to někdo zdařile vyřešil.

Díky za případné rady a informace

Pepa
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: JBD BMS a Loxone

Příspěvek od PetrDubi »

Jednoduchý jako facka - připojíš k tomu ESP s ESPhome a programem pro připojení k JBD a přes MQTT to budeš posílat do Loxone.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
pavelsiman
Příspěvky: 200
Registrován: čtv lis 01, 2018 9:36 am

Re: JBD BMS a Loxone

Příspěvek od pavelsiman »

Toto čaká mňa. Mam 2 varianty bud 485 priamo do loxone alebo mam 485 to lan cez modbus tcp
donJOE
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 19, 2023 8:33 pm
Lokalita: Brno

Re: JBD BMS a Loxone

Příspěvek od donJOE »

Já řeším 4x MPTT s modbus a 3x střídač od Epever s modbus. To by neměl být problém přes modbus převodník do LOX. Jak jsem koukal je i nějaká knihovna příkazů (protokol) Horší je to se dvěma BMS od JBD (Mivvy) Tam je podle mě řešení RS485 převodník, ale nevím jak adresovat a nemám komunikační protokol.
donJOE
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 19, 2023 8:33 pm
Lokalita: Brno

Re: JBD BMS a Loxone

Příspěvek od donJOE »

pavelsiman píše:Toto čaká mňa. Mam 2 varianty bud 485 priamo do loxone alebo mam 485 to lan cez modbus tcp
Nevím jaký MPPT.... měnič atd. máte, ale já s Epevrem jsem to nakonec vyřešil přes LOXBERRY. A konečně mám data. Ještě musím dořešit BMS, ale tady nemám komunikační protokol. snad seženu.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek