FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Hanys
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 28, 2022 7:54 pm

FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od Hanys »

Záměr je instalovat FVE o velikosti 3.3 kwp kvůli omezení plochy. Na tomto výkonu bych potřeboval postavit co nejefektivnější systém. Jak jsem psal výše plánuju měnič o výkonu 5kw a baterkou 7 kwh. Bude mít ten MP2 nějakou výhodu oproti Phoenixu, když nemám zájem o prodej do sítě? Případně jak jsou na tom jiné měniče, má cenu uvažovat o nějakých čínských, kde je cena opravdu lákavá? Rád bych měl spolehlivý systém a taky i částečně rozšiřitelný, v případě, že by to dobře fungovalo, tak bych přidal panely v budoucnu na zahradní boudu nebo něco takového.
soami
Příspěvky: 687
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: FVE 3.3 kwp Victron Smart Phoenix 5kw 48V

Příspěvek od soami »

ElektroEzs píše:Ano je hybrid. Pokud se použije funkce ESS kde je možnost si pomáhat sítí může vznikat přetok. Já používám pouze funkci UPS(nemám zadaný grid code) kdy cíleně podle stavu SOC baterie odepnu nebo připnu síť(pokud je měnič zapnutý je síť přes vnitřní relé odpojena tím nemůže dojít k přetoku, pokud se připojí síť měnič se vypne je tam čas 20ms na přepnutí a taky nemůže dojít k přetoku). Ověřoval jsem přetok u NeoSolar a v režimu UPS není možný, přetoky jsou pouze v režimu ESS. Mám měření Shelly 3EM a také žádný přetok na fázi na které mám MP2 nezaznamenalo, respektivě díky nějaké indukci se mi ukázal přetok pár Wh na fázi na které vůbec nemám MP připojen.
Na vedlejším fóru to jeden člen delší dobu testuje a ať se snažil sebevíc, žádný přetok se mu s MPII nepodařilo udělat.
ElektroEzs
Příspěvky: 1474
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Smart Phoenix 5kw 48V

Příspěvek od ElektroEzs »

V režimu UPS nebo ESS?:-)
soami píše:
ElektroEzs píše:Ano je hybrid. Pokud se použije funkce ESS kde je možnost si pomáhat sítí může vznikat přetok. Já používám pouze funkci UPS(nemám zadaný grid code) kdy cíleně podle stavu SOC baterie odepnu nebo připnu síť(pokud je měnič zapnutý je síť přes vnitřní relé odpojena tím nemůže dojít k přetoku, pokud se připojí síť měnič se vypne je tam čas 20ms na přepnutí a taky nemůže dojít k přetoku). Ověřoval jsem přetok u NeoSolar a v režimu UPS není možný, přetoky jsou pouze v režimu ESS. Mám měření Shelly 3EM a také žádný přetok na fázi na které mám MP2 nezaznamenalo, respektivě díky nějaké indukci se mi ukázal přetok pár Wh na fázi na které vůbec nemám MP připojen.
Na vedlejším fóru to jeden člen delší dobu testuje a ať se snažil sebevíc, žádný přetok se mu s MPII nepodařilo udělat.
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, 2x parallel Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
soami
Příspěvky: 687
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: FVE 3.3 kwp Victron Smart Phoenix 5kw 48V

Příspěvek od soami »

UPS bez ESS - samozřejmě. Téma je "Victron a prietoky do siete"
ElektroEzs
Příspěvky: 1474
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Smart Phoenix 5kw 48V

Příspěvek od ElektroEzs »

Jak rikam i NeoSolar trvdi ze v UPS pretok neni mozny tak na tom neco bude:)
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, 2x parallel Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
PavelR
Příspěvky: 3181
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Smart Phoenix 5kw 48V

Příspěvek od PavelR »

Tak logicky. Je to hybrid tzn když je přifázovaný v ESS režimu tak může dojít k přetoku - snaží se držet nějakou regulační odchylku ale to prostě při odpojení větší zátěže i tak prokmitne do dodávky než to stáhne do nákupu.

UPS bych tedy považoval režim takový že je odfázovaný, jede v otrovu a v případě nějaké podmínky přejde na síť a bude v režimu charger only. Proto tam jsou nějaký ms přechodový dějě. tzn vypne invertor a pak cvakne relé tzn je tam nějakou krátkou dobu tma. Pokud by to dělal obráceně mohlo by z principu dojít k přetoku ale zase by nebyl problém s nějakáma milisekundama přechodu přes tmu.

Protože v hybridním režimu jsou síťová relé sepnutá a tím pádem se zádny ms nekonají protože zátěž je po celou dobu provozu eletricky spojena s DS.

Každopádně hybrid režim s ESS používat jen s povolenou výrobnou nebo mikdrozdrojem.... !!!
Dagus
Příspěvky: 1978
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od Dagus »

Pavle ale když je v UPS s powerasistem, tak je relé taky sepnuto, jen ta regulace je nastavená tak, že se nejde tak na hranu s regulací, ale když to boostuje, tak je to relé pocvakané podle mě stejně jako v ESS a zatím žádný přetok nenaměřil, ale důvěru k tomu taky maximální nemám. Osobně považuji za strop režim UPS bez PA, kde je to prostě odpojené jak píšeš i ty.
K tématu MP2 může mít do budoucna výhodu v tom, že máš vstup třeba prp centrálu, nebo si na vstup dáš druhý slabší měnič jako posilovač 3000VA a budeš ho spínat jako generátor. Je to víc univerzální stroj, ale zas dražší.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
ElektroEzs
Příspěvky: 1474
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od ElektroEzs »

Ahoj takze lepsi vypnout tedy PA?Myslis ze s PA je to fakt spojene s DS jo? Pouzivam rezim UPS s cilenym odepinanim site ale PA mam zapnuty.
Dagus píše:Pavle ale když je v UPS s powerasistem, tak je relé taky sepnuto, jen ta regulace je nastavená tak, že se nejde tak na hranu s regulací, ale když to boostuje, tak je to relé pocvakané podle mě stejně jako v ESS a zatím žádný přetok nenaměřil, ale důvěru k tomu taky maximální nemám. Osobně považuji za strop režim UPS bez PA, kde je to prostě odpojené jak píšeš i ty.
K tématu MP2 může mít do budoucna výhodu v tom, že máš vstup třeba prp centrálu, nebo si na vstup dáš druhý slabší měnič jako posilovač 3000VA a budeš ho spínat jako generátor. Je to víc univerzální stroj, ale zas dražší.
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, 2x parallel Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
Dagus
Příspěvky: 1978
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od Dagus »

A jak jinak by to mohlo míchat ds a output než, že je to spojené. Já to vypnul, ale jen protože chci mít jistotu a hlavně DS stejně odpojím a necham si jen zasuvku pro případ Centrály. Jinak si vystačím s ostrovem a 600W nabíječkou což je spotřebič a o tom s DS nehodlám diskutovat.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
PavelR
Příspěvky: 3181
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od PavelR »

Dagus píše:Pavle ale když je v UPS s powerasistem, tak je relé taky sepnuto, jen ta regulace je nastavená tak, že se nejde tak na hranu s regulací, ale když to boostuje, tak je to relé pocvakané podle mě stejně jako v ESS a zatím žádný přetok nenaměřil, ale důvěru k tomu taky maximální nemám. Osobně považuji za strop režim UPS bez PA, kde je to prostě odpojené jak píšeš i ty.
K tématu MP2 může mít do budoucna výhodu v tom, že máš vstup třeba prp centrálu, nebo si na vstup dáš druhý slabší měnič jako posilovač 3000VA a budeš ho spínat jako generátor. Je to víc univerzální stroj, ale zas dražší.
to mi nedává smysl. proc by tam byly nějaký ms prodlevy kdyby to bylo přifázováno na síť. Pochybuji.
MP není tak rychlej aby mu třeba upadly 4kw zátěže a on nepustil ven ani periodu.

Jde to jednoduše ověřit. Pokud je odfázovaný je na výstupu 230V +-1V cca pokud je přifázovaný je na výstupu stejné napětí jak na vstupu.

Pokud je tedy přifázovaný tak jedině ale se schválenou výrobnou nebo mikrozdrojem ! tady už se pánové dostáváme jaksi dost na hranu s nafázovanýma hybridama režim nerežim.
Nejde o to že tam nejsou přetoky ale o to že to je přifázovaná výrobna bez povolení.

Pokud toto děláte požádejte si aspoň o ten blbej mikrozdroj. V podstatě k tomu není ani nic potřeba. Neřeší se u toho ani stav elměr rozvaděče, nepodávají se ani papíry k prvnímu paralelnímu připojení, které vlastně ani neprobíhá, jen vám vyměni elměr za 4Q a je to. To mluvím u EGD. U čezu je to jako u kokotů.
Samozřejmě přetoky jsou zakázané -aktuálně 115Wh za 1/4 hodiny max a s tím se u MPII dá v pohodě fungovat. To máme ověřeno analyzátorem u 3f MPII. Ale je to pak už legálně. A nebo nechte AC iny spát.
Antrac1t
Příspěvky: 341
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od Antrac1t »

Pokud se nepletu, tak u egd pro nahlaseni mikrozdroje je potreba projektova dokumentace FVE vcetne revizni zpravy ne? Teda bylo potreba pred rokem ...
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS
glottis
Příspěvky: 2380
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od glottis »

Na mikro zdroj bez přetoku není potřeba revize fve. Jen revizak změří impedanci zemní smyčky nebo jak se to jmenuje a potvrdí nastavení parametrů ochran. Musi to být podle ppds příloha 4. Projekt si napíšeš sám ale tam musí být snad jen jednopólové schéma.
ElektroEzs
Příspěvky: 1474
Registrován: stř zář 21, 2022 10:03 am
Lokalita: okolí Teplic
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5460
Kapacita baterie [kWh]: 14,4
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od ElektroEzs »

Měřil jsem napětí na vstupu a výstupu MP2 při zapnuté funkci PA, napětí vstupu 233,5V, napětí výstup 229,7V. Nevypadá že by to bylo sfázované podle rozdílu napětí. Každopádně funkci PA vypínám, díky za upozornění:-)
1: JZ 5460 Wp Ja Solar, MPPT 250/100, 2x parallel Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + SmartShunt 500A

2: JZ 3600 Wp Canadian Solar, V 1800 Wp Canadian Solar, MPPT 150/70, MPPT 150/35, Multiplus 2 5000VA, Cerbo GX + touch LCD, 16 x EVE 280Ah LiFePO4 + JK BMS 200A + BMV700
Dagus
Příspěvky: 1978
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od Dagus »

Tak to změř když je ten powerasist aktivní, podle mě není možné jinak, než paralell, pokud zapojení MPčka chápu správně. Každopádně powerassist je defaultně povolen, takže předpokládám, že si to uhlídá, ale u mě ac in nechávám spát do doby, než se svět umoudří a půjde 1fáz 4200W na mikrozdroj u ČEZu.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
PavelR
Příspěvky: 3181
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od PavelR »

Dagus píše:Tak to změř když je ten powerasist aktivní, podle mě není možné jinak, než paralell, pokud zapojení MPčka chápu správně. Každopádně powerassist je defaultně povolen, takže předpokládám, že si to uhlídá, ale u mě ac in nechávám spát do doby, než se svět umoudří a půjde 1fáz 4200W na mikrozdroj u ČEZu.
Tak to si asi počkáš.
Podle mě se už ty 1f 5kw měniče co se povolovaly na začátku nevrátí.
U mě jsem byl taky v 1f ale protože jsem zvěšoval na 20kwp a chtěl jsem se připojit tak jsem chtě nechtě musel na 3f
PavelR
Příspěvky: 3181
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od PavelR »

glottis píše:Na mikro zdroj bez přetoku není potřeba revize fve. Jen revizak změří impedanci zemní smyčky nebo jak se to jmenuje a potvrdí nastavení parametrů ochran. Musi to být podle ppds příloha 4. Projekt si napíšeš sám ale tam musí být snad jen jednopólové schéma.
Do žádosti o připojeni se udává zmřená impedance, dá se přiložit revize. To v zásadě není problém si nechat změřit. Jen otázka aby tam ta imedance byla.
1p schema je i v té žádosti takové ideové. Pro žádost stačí.

i pro výrobny do 10kwp (u mě 20kwp) nechtěli žádnou PD. U výroben samozřejmě modul A1(A2), nastavení ochran atp

u mikrozdrojů se to tuším neřeší. Jedině co můžou chtít je vysvětlení jak jsou řešeny nepřetoky.

Pokud používat ac iny tak rozhodně legálně. Ty nehlášený výrobny to kazí všem. Půjdou po tom.
Soban
Příspěvky: 3724
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od Soban »

Panebože po čem můžou jít? AC IN je spotřebič protože tam je nabíječka a nic nemůže dodávat do sítě když není spojeno IN s OUT a zapnut měnič.

Nic do DS nedodávám na DS mám připojené pouze spotřebiče.

A buzerování zda je na škatuli napsáno victron nebo axpert či něco jiného jim může být s prominutím .......

Asi by bylo nejlepší kdyby na výměnu žárovky jsi si musel pozvat jejich elektrikáře a zacvakat to by jim vyhovovalo.

PS. Proč bych měl výrobnu hlásit když výstup není spojen s DS tj nemůže dodávat do DS?
3,6kWp ::pv:: | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt*
FRSO
Příspěvky: 2340
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od FRSO »

PavelR píše:
glottis píše:Na mikro zdroj bez přetoku není potřeba revize fve. Jen revizak změří impedanci zemní smyčky nebo jak se to jmenuje a potvrdí nastavení parametrů ochran. Musi to být podle ppds příloha 4. Projekt si napíšeš sám ale tam musí být snad jen jednopólové schéma.
Do žádosti o připojeni se udává zmřená impedance, dá se přiložit revize. To v zásadě není problém si nechat změřit. Jen otázka aby tam ta imedance byla.
1p schema je i v té žádosti takové ideové. Pro žádost stačí.

i pro výrobny do 10kwp (u mě 20kwp) nechtěli žádnou PD. U výroben samozřejmě modul A1(A2), nastavení ochran atp

u mikrozdrojů se to tuším neřeší. Jedině co můžou chtít je vysvětlení jak jsou řešeny nepřetoky.

Pokud používat ac iny tak rozhodně legálně. Ty nehlášený výrobny to kazí všem. Půjdou po tom.
To mi vysvětli, čím to ty nehlášený kazí těm hlášeným a důvod je jaký ?, Po čem by měli jít, jsou pro ně i tak jen odběrateli. Ty dodáváš do DS, že ti to tak vadí ?
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 17.7.2024 9825kWh
PavelR
Příspěvky: 3181
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od PavelR »

FRSO píše:
PavelR píše:
glottis píše:Na mikro zdroj bez přetoku není potřeba revize fve. Jen revizak změří impedanci zemní smyčky nebo jak se to jmenuje a potvrdí nastavení parametrů ochran. Musi to být podle ppds příloha 4. Projekt si napíšeš sám ale tam musí být snad jen jednopólové schéma.
Do žádosti o připojeni se udává zmřená impedance, dá se přiložit revize. To v zásadě není problém si nechat změřit. Jen otázka aby tam ta imedance byla.
1p schema je i v té žádosti takové ideové. Pro žádost stačí.

i pro výrobny do 10kwp (u mě 20kwp) nechtěli žádnou PD. U výroben samozřejmě modul A1(A2), nastavení ochran atp

u mikrozdrojů se to tuším neřeší. Jedině co můžou chtít je vysvětlení jak jsou řešeny nepřetoky.

Pokud používat ac iny tak rozhodně legálně. Ty nehlášený výrobny to kazí všem. Půjdou po tom.
To mi vysvětli, čím to ty nehlášený kazí těm hlášeným a důvod je jaký ?, Po čem by měli jít, jsou pro ně i tak jen odběrateli. Ty dodáváš do DS, že ti to tak vadí ?
Protože to je prostě nelegální - ať z jakéhokoliv důvodu prostě to tak je. Já to nevymýšlel.
A obecně když se na něco sere tak jsou činěna protiopatření která komplikují život všem protože jsou plošná. A by z toho nebyly nějaký komplikace pri povolování ...
Vždyť je to jednoduchý - mám povolenou výrobnu nebo mikrozdroj tak se připojím. Nemám nechám ac in spát.

Ano budu dodávat 29.12. jsem měl PPP. Byl jsem v ostrovu již nejsem. Ale to s tímto názorem nijak nesouvisí...
PavelR
Příspěvky: 3181
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 3.3 kwp Victron Energy MultiPlus-II 5kw 48V

Příspěvek od PavelR »

Soban píše:Panebože po čem můžou jít? AC IN je spotřebič protože tam je nabíječka a nic nemůže dodávat do sítě když není spojeno IN s OUT a zapnut měnič.

Nic do DS nedodávám na DS mám připojené pouze spotřebiče.

A buzerování zda je na škatuli napsáno victron nebo axpert či něco jiného jim může být s prominutím .......

Asi by bylo nejlepší kdyby na výměnu žárovky jsi si musel pozvat jejich elektrikáře a zacvakat to by jim vyhovovalo.

PS. Proč bych měl výrobnu hlásit když výstup není spojen s DS tj nemůže dodávat do DS?
spotřebič je žárovka. AC in hybridu je vstup kterým může týct výkon oběma směry. Je to jen SW záležitost jak se to má chovat. Victron umí všechny směry výkonu.
SW nevěřím natolik.
Pokud to je AC in nějaké "online ups - některý axperty atp" není problém protože tam přetok není možný prostě technicky ať se děje co se děje.
Toto se musí rozlišovat.

Pánové nechci flame hlavně! Píšu to jen proto aby tazatelé věděli co jde a co by se nemělo. Co jak si každej z nás doma zapojí je naše odpovdnost že.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek