Indukční vařič vs nádobí

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
glottis
Příspěvky: 2218
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Indukční vařič vs nádobí

Příspěvek od glottis »

treba https://www.siemens-home.bsh-group.com/ ... EX975LVV1E

Ale podle me vse funguje dobre. Kup si neco co jsi nekde videl nebo ti to ukazou. Zasadni je aby te nesralo ovladani. U nekterych desek je to na presdrzku. Driv jsem mel baumatic a tam slo kazdou plotynku ovladat zvlast a nic neprepinat. to bylo top. Reseni kdy nejdriv vyberu plotynku a pak az reguluju u ztak super neni. I ten siemens to ma jen dva ovladace vykonu a v jedne sekci se pak prepinam ale to uz tak moc neboli. A hlavne aby to melo vic stupnu nez 9 ale idealne na pulky jeste.
Keraj
Příspěvky: 233
Registrován: čtv dub 21, 2022 7:15 pm
Lokalita: Poblíž Hradce Králové
Systémové napětí: 48V

Re: Indukční vařič vs nádobí

Příspěvek od Keraj »

Manželka má u rodičů indukční dvouzónovou desku na linku, značku už nevíme ani jeden, ale bude to kategorie Sencor a podobné.
Umí nastavit řízení dle výkonu, a nebo teploty, což ta moje velká Elektrolux neumí.
Když jsem rozjížděl FVE doma, tak indukční deska byla nejvýkonnější spotřebič v domě, který někteří zdejší členové s podobnými parametry FVE nechali na DS.
Tehdy jsem očekával nějaký problém ve spojení FVE toho výkonu a indukce, tak manželka ten vařič od rodičů na zkoušku přivezla.
Zapojil jsem ho do zásuvky přes měřák a začal testovat.
Sice to má dvě zóny o příkonu pouze 1800 W každá, což byl důvod mého zájmu (oproti 2700 W na střední zóně u mé desky). Avšak test ukázal že spínání je on/off ve všech režimech, což je pro mne na nic.
Po maximálně pěti minutách jsem zklamán vařič odpojil, zařadit do kategorie šmejdů, dal do krabice a manželka ho další návštěvu u rodičů vrátila zpět.
Jestli ohřívá v celé ploše netuším, těch pár minut jsem na něm měl hrnec se 4 litry vody.

Avšak tento test nebyl úplně marný, deska byla při sepnutí značně hlučná a to cyklování výkonu šlo rozlišit sluchem. A z poslechu zvuku při ohřevu stejného hrnce na velké indukční desce jsem usoudil, že je řízení výkonu výrazně hladší, což se následně potvrdilo v provozu na FVE.

Tedy není indukce jako indukce a platí to i pro plnohodnotné desky.
Sestra má pět děcek a vaří denně, indukci si zkusila u mě a s nadšením si pořídila desku Mora.
Dotykové ovládání jedním slovem katastrofa, deska to naštěstí vzdala po měsíci. Sestře vrátili peníze tak pořídili nějakou Amica, a s tou je spokojená.

Bohužel i mě čeká výměna, a na vybírání nové se moc netěším, v podstatě to už tři roky odkládám.

Deska je totiž bezrámová a před třemi lety po úderu do hrany praskla. V podstatě prasklina tvořila přeponu trojúhelníku 10*10 cm.
Tenkrát jsem tu prasklinu zalepil, rozleštil a vařilo se dál, ale asi před měsícem se vytvořila prasklina nová téměř přes celou jednu stranu. To už lepit nechci.
16 panelů DHM-72L9-450 Wp = 7200Wp jih, sklon 17°
2 regulátory EPever Tracer 6415 AN = 6000W
Paralelní adaptér PAL-ADP-50AN
měniče 5 + 3 kW
EPever IP5000-42-plus-T a IP 3000-42-plus-T
135 + 135 + 230 = 500Ah LiFePo na 48V
3* BMS a Balancer Seplos
Miyuki
Příspěvky: 176
Registrován: úte bře 21, 2023 1:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2240
Kapacita baterie [kWh]: 19+Nádrž

Re: Indukční vařič vs nádobí

Příspěvek od Miyuki »

Já používám tenhle sporák AEG je trochu dražší, koukám že to dělají i verzi, kde je ovládání na normální kroutící: verze s klasickým ovládáním
Na tom dotykovém mají docela slušnou detekci, že když se něco vylije, tak se to vypne a nic se nepřepíná.
Funguje bez problémů jak z jedné fáze, tak ze dvou fází (mám udělané postupné odlehčování po fázích, když by se měl měnič přetížit)
Jediná nepříjemnost je, že hodiny jsou podle síťové frekvence, takže se hrozně rychle rozchází.

Provozováno v ostrovním režimu bez problémů na Epever Ipover 5000W s odlehčováním.
PetrDubi
Příspěvky: 1420
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Indukční vařič vs nádobí

Příspěvek od PetrDubi »

Já jsem před 15 lety bral Amica, protože to byla jedna z firem, které už v té době vyráběly indukce léta, měla slušnou cenu a byly s ní dobré zkušenosti. Bývala to polská značka, ale třeba ta skleněná deska byla německá. Jak je na tom značka s kvalitou dneska netuším, ale za celou dobu žádný problém. Trouba od nich používaná průměrně 1-2x do týdne taky bez problémů, akorát loni při pečení cukroví odešla spirála pro horkovzduch, tak jsem jí vyměnil (oprava za pár stovek) a jede se dál.

Manželky máma má indukční desku, troubu a mikrovlnku Candy a tam jsem musel po 8 letech v desce měnit kondíky, protože přestalo fungovat ovládání, trouba už nefunguje všechno, ale to, co potřebuje je zatím funkční, mikrovlnka má 3x opravovaný gril (teď už nefunkční), částečně ulomené tlačítko pro otevírání (spodní půlka čumí ven - ulomený doraz), nefunkční žárovka (měněná už 3x, pokaždé vymontovat z linky a rozmontovat celou mikrovlnku kvůli výměně žárovky). K tomu debilní ovládání desky (1x tlačítka pro výkon a přepínání na plotýnky) a ještě horší u mikrovlnky.

Cena obou značek podobná, akorát Candy měla v ceně setu tu vestavnou mikrovlnku, ale zase trouba nemá teleskopy ani gril.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68 a Victron 75/15 MPPT
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek