Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 411
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od JirkaE »

Pondělí propršené téměř celé a dnes o něco lépe, ale zatažené celý den - až na pár okamžiků - tedy nic moc, ale lepší než nic to je.

Panely jsem otočil na JJV a JJZ ať to něco vytvoří ráno i navečer, ale v jeden jediný moment vykouklo slunce a hned to vyletělo na 728W ( a samozřejmě do přetoků...)

Ale jinak dobrý, na dny téměř bez slunce ;) spotřeba se zas o něco snížila - ale s tou návratností budeme muset ještě počkat :D


Screenshot_20240723-194511_NEPViewer.jpg
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 411
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od JirkaE »

Okamžitý výkon se otočením panelů o něco snížil, ale stále jsou přetoky až 400W ;) ve větším počtu hodně velká podpora dodavatele energii, který to prodává dál... ::mute::


Screenshot_20240724-125945_NEPViewer.jpg

Pokud dokážu přesněji změřit ty přetoky a odečíst je od celkového zisku energie, pak půjde teprve počítat nějakou tu návratnost.

Znamená to tedy, že informace o tom, kolik taková balkónovka může ročně vyrobit je pravdivá, ale neznamená to, že tolik také můžeme ušetřit... ::rolleyes::


PS: Po otestování všemi směry to okamžitě odpojim, na mých panelech se rozhodně E.ON ani nikdo jiný živit nebude...
:wall:
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Soban
Příspěvky: 3734
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Soban »

Podle mě ta 800W má význam pokud máš elektrický bojler.

Prostě ji připojíš přímo do bojleru za provozní termostat a bojler budeš spínat spínacíma hodinama od 9:00 do řekněme 16:00 no a v tu dobu většinou svítí tak bude pomáhat a přetoky nemůžou nastat když bojler žere 2kW
3,6kWp ::pv:: | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt*
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 411
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od JirkaE »

Soban píše: stř črc 24, 2024 1:23 pm Podle mě ta 800W má význam pokud máš elektrický bojler.

Prostě ji připojíš přímo do bojleru za provozní termostat a bojler budeš spínat spínacíma hodinama od 9:00 do řekněme 16:00 no a v tu dobu většinou svítí tak bude pomáhat a přetoky nemůžou nastat když bojler žere 2kW
Ano, je to sice zásah do bojleru ale je to řešení.

Vím co s tím pak udělám, dám na to 800W spiralu rovnou s termostatem, nicméně jsem chtěl zjistit (krom zakrytí malých přetoků) jak moc to je nevyužité, kolik % jde zadarmo poskytovateli a celkově jak moc to je nesmyslné, i když si to pořídila půlka Německa...
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Valdano
Příspěvky: 345
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

JirkaE píše: stř črc 24, 2024 1:18 pm stále jsou přetoky až 400W ve větším počtu hodně velká podpora dodavatele energii, který to prodává dál... ::mute::
Znamená to tedy, že informace o tom, kolik taková balkónovka může ročně vyrobit je pravdivá, ale neznamená to, že tolik také můžeme ušetřit
Někteří distributoři v ČR za nepovolené přetoky nejen, že nic neplatí, ale dokonce udělují i pokuty. Aby se pak někteří provozovatelé podobných balkonovek nedivili až jim jejich distributor napaří takové pokuty, že se jim to pak moc nevyplatí. 8-)
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 411
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od JirkaE »

Valdano píše: stř črc 24, 2024 4:22 pm
Někteří distributoři v ČR za nepovolené přetoky nejen, že nic neplatí, ale dokonce udělují i pokuty. Aby se pak někteří provozovatelé podobných balkonovek nedivili až jim jejich distributor napaří takové pokuty, že se jim to pak moc nevyplatí. 8-)
Ano, ale v tomhle případě se bavíme o povolené legální verzi a její účinnosti a efektu a návratnosti pro domácnost...
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Valdano
Příspěvky: 345
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

JirkaE píše: stř črc 24, 2024 4:40 pm Ano, ale v tomhle případě se bavíme o povolené legální verzi a její účinnosti a efektu a návratnosti pro domácnost...
Pokud to někdo instaluje mimo ČR třeba na území v Německa tak tam jsou jiné podmínky. V ČR je problém je v tom, že to co je v ČR deklarováno různými prodejci jako tzv. pro ČR povolená verze balkonové FVE rozhodně v ČR neznamená to, že jsou i automaticky povolené přetoky. Nejsou a pokud si to neznalý kupující neuvědomí, tak na to může následně doplatit. Balkonovka z Lídlu, o které je řeč v tomto tématu, nemá žádný limiter a její bezelstné použití na území ČR bez nějakého dodatečného limiteru neznalým uživatelem by z hlediska přetoků mohlo být problematické.
Naposledy upravil(a) Valdano dne stř črc 24, 2024 5:18 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 411
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od JirkaE »

V ČR lze - stejně jako v celé EU požádat - o připojení mikro-zdroje...
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Valdano
Příspěvky: 345
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

Lze, ale o tom běžný neznalý zákazník co si zajel do Německa na nákupy do Lídlu pro potraviny a padla mu tahle balkonovka do oka, ani vůbec netuší a v popisu té balkonovky prodávané v Lídlu na území Německa to ani není uvedeno, ale i kdyby to tam bylo napsané, tak si to většina zákazníků stejně nepřečte. Už to vidím jako ve stylu Hogo fogo Homolka: "Hele Máňo to berem, za ty prachy to bude zlatý důl". Takže neznalý český zákazník s vidinou ušetření za energii si to prostě koupí, doma v ČR sám namontuje a zapojí do zásuvky a nic dalšího okolo toho řešit nebude. Pak se bude jen divit až mu distributor následně napaří pokutu. ;)
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 411
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2,0+2,25+2,25+0,9kWp
Kapacita baterie [kWh]: 11+11+16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od JirkaE »

Valdano píše: stř črc 24, 2024 5:23 pm Lze, ale o tom běžný neznalý zákazník co si zajel do Německa na nákupy do Lídlu pro potraviny a padla mu tahle balkonovka do oka, ani vůbec netuší a v popisu té balkonovky prodávané v Lídlu na území Německa to ani není uvedeno, ale i kdyby to tam bylo napsané, tak si to většina zákazníků stejně nepřečte. Už to vidím jako ve stylu "Hogo fogo Homolka: Hele Máňo to berem, za ty prachy to bude zlatý důl". Takže neznalý český zákazník s vidinou ušetření za energii si to prostě koupí, doma v ČR sám namontuje a zapojí do zásuvky a nic dalšího okolo toho řešit nebude. Pak se bude jen divit až mu distributor následně napaří pokutu. ;)
Ano, jako u všeho... :D
To by šlo napsat prakticky v každém z témat...

Stejně jako například - připojení čehokoliv před termostat.
Napsat veřejné cokoliv podobného je velmi riskantní
Jak se toho chytne Pepík s Máňou, pak i katastrofa.
Měření online : 2000Wp + 2250Wp + Spotřeba domácnosti z Akku + Teploty 3 x Bojler a počasí
Celkem 7,4kWp a dále roste.
Spotřeba domácnosti je ovlivněna testem Balkónovky 800Wp která dokrmuje domácnost NON-STOP jak vyjde slunce
PS: Omlouvám se - web zdarma, cloud zdarma, na wifi 50 zařízení a 250-300 přístupů denně to trošku brzdí... :D
Valdano
Příspěvky: 345
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

Chtěl jsem spíš naznačit to, že prodej takových záležitostí jako je FVE připojovaná k DS není zrovna ideální v krámě s houskama jako je Lídl. V prodejnách kde se na FVE specializují je vyšší předpoklad toho, že tam budou přeci jen více znalí věci a případně kupujícího na potřebu oné žádosti o připojení při nákupu upozorní, ale v krámě s houskama tam je to mnohem méně pravděpodobné a tudíž je vyšší riziko toho, že si to pak koupí mnohem víc lidí aniž by na to byli upozorněni.
cipis
Příspěvky: 4930
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od cipis »

Ono to vůbec nevadí, že je to v Lídlu. Je to "spotřebič" jako každý jiný. Problém je jinde - DS firmy u nás ignorují EK. Všude jinde se to dá připojit úplně normálně, jen u nás vymýšlí sračky typu mikrozdroj do 800 W. Když to v EU není považované za zdroj a všechna legislativa je pro 800+.
Asi to bude otázka času, kdy někdo dá Česko k soudu, za další nedodržení věcí z EK.
Něco dodržujeme ve stylu papěžtější než papež, ale tohle zrovna úplně ignorujeme.
13,38 kWp: 9850 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Valdano
Příspěvky: 345
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

Právě, že to není běžný "spotřebič", ale v podstatě "generátor/zdroj", který se připojuje do DS. Dokud u nás platí jiná pravidla tak to prostě je a bude pro české uživatele problém.
Naposledy upravil(a) Valdano dne stř črc 24, 2024 6:48 pm, celkem upraveno 2 x.
cipis
Příspěvky: 4930
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od cipis »

Samozřejmě, že je to zdroj. Ale to na tom nic nemění. No problém je v tom, že "naše" pravidla neplatí, ale ta daná EK. Právo v EU je nadřazené národnímu právu. A holt to asi pak bude muset vysvětlovat soud ...
13,38 kWp: 9850 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Valdano
Příspěvky: 345
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

cipis píše: stř črc 24, 2024 6:47 pm Právo v EU je nadřazené národnímu právu. A holt to asi pak bude muset vysvětlovat soud ...
Problém, že v tom, že řada ustanovení EU legislativy umožňuje odchylnou aplikaci v různých zemích EU a vůbec bych se nedivil kdyby tomu bylo tak i v tomto případě. ;)
cipis
Příspěvky: 4930
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od cipis »

Tam nic odchylného nejde aplikovat, je to taxativně vymezená tabulka zdrojů. DS samozřejmě hledají, jak to standardně odrbat, aby to měli z krku a nemuseli to řešit. Hlavní problém jsou samozřejmě peníze, protože s balkónovkou musíš mít elektroměr, který ti nepočítá dodávku ke spotřebě.
A jak vidno, tak se teprve teď uráčili začít vyměňovat elektroměry, a to ještě jen těm přes X MWh za rok. No stejně mají termín tuším do tří let.
13,38 kWp: 9850 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Valdano
Příspěvky: 345
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

Co na to říká Český Energetický regulační úřad (ERU) když je to podle Vás tak jednoznačné? Pro české zákazníky je čekat na to, že to možná někdy v budoucnu změní až nějaký soud to je jako "čekat na Godota". ;)

Máte prosím odkaz nebo aspoň specifikaci toho nařízení EU, ve kterém to je uvedeno? Nedaří se mi to najít.

Pokud je postup místních distributorů skutečně v rozporu s nadřazeným ustanovením nařízení EU pak by měl zakročit ERU. Pokud k tomu budu mít víc informací tak podám podnět k ERU, aby se tím zabývali. :write:
Valdano
Příspěvky: 345
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

Příslušné nařízení EU jsem zatím nenašel. Našel jsem jen aktuální znění vyhlášky č. 16/2016 Sb. o podmínkách připojení k elektrizační soustavě. Tuto vyhlášku vydal Energetický regulační úřad podle § 98a odst. 2 písm. g) zákona č. 458/2000 Sb. V této vyhlášce v §16 jsou uvedeny podání žádosti a uzavření smlouvy jako podmínky připojení tj. jsou povinné. V odstavci (2) písmeno b) je definice, která v podstatě odpovídá tzv. limiteru. To znamená, že připojení k DS bez limiteru by bylo v rozporu s tímto ustanovením stejně jako připojení k DS bez podání žádosti a uzavření smlouvy. Pokud se domníváte, že tato vyhláška je v rozporu s nařízením EU tak s jakým konkrétně?
Vyhláška ERU č. 16/2016 Sb. píše:§ 3 Podmínky připojení zařízení k elektrizační soustavě

(1) Podmínkami připojení zařízení žadatele k přenosové soustavě nebo distribuční soustavě jsou
a) žádost o připojení,
b) studie připojitelnosti za podmínek podle § 6 a 7 a
c) smlouva o připojení mezi žadatelem a provozovatelem přenosové soustavy nebo provozovatelem distribuční soustavy nebo změna stávající smlouvy o připojení.

§ 16 Podmínky zjednodušeného připojení mikrozdroje k distribuční soustavě

(1) Zjednodušeným připojením lze připojit mikrozdroj na hladině nízkého napětí.

(2) Podmínkami připojení mikrozdroje žadatele k distribuční soustavě jsou

a) naměřená hodnota impedance v místě připojení k distribuční soustavě, která není větší než hodnota limitní impedance podle odstavce 3,

b) technické řešení mikrozdroje, které zamezuje dodávce elektřiny do distribuční soustavy v místě připojení, s výjimkou krátkodobých přetoků elektřiny do distribuční soustavy, které slouží pro reakci omezujícího zařízení, ale které nezvýší hodnotu napětí v místě připojení,

c) podání žádosti o uzavření smlouvy o připojení nebo o změnu stávající smlouvy o připojení podle přílohy č. 10 k této vyhlášce a

d) uzavření smlouvy o připojení mezi žadatelem o připojení mikrozdroje a provozovatelem distribuční soustavy nebo změna stávající smlouvy o připojení1), přičemž rezervovaný výkon je roven nule.


(3) V případě, že součet instalovaných výkonů mikrozdrojů připojených v jednom odběrném místě přesáhne hodnotu 800 W, zajistí žadatel změření impedance proudové smyčky v místě připojení k distribuční soustavě osobou s odbornou způsobilostí 6). Technické podmínky měření impedance se považují za splněné, postupuje-li se ve shodě s harmonizovanou technickou normou upravující měření impedance. Hodnota limitní impedance je pro zdroje do 16 A na fázi 0,47 Ω a pro zdroje do 10 A na fázi 0,75 Ω. V případě, že je naměřená hodnota impedance vyšší nebo rovna hodnotě limitní impedance, může žadatel připojit mikrozdroj v odběrném místě pouze za podmínek podle § 3 odst. 1.

(4) Žádost o uzavření smlouvy o připojení nebo o změnu stávající smlouvy o připojení podává žadatel provozovateli distribuční soustavy, se kterým má uzavřenu smlouvu o připojení. Náležitosti žádosti o uzavření smlouvy o připojení ve zjednodušeném režimu jsou uvedeny v příloze č. 10 k této vyhlášce. Součástí žádosti je souhlas vlastníka nemovitosti s umístěním mikrozdroje na jeho nemovitosti.

(5) Provozovatel distribuční soustavy posoudí úplnost údajů uvedených v žádosti podle odstavce 4 nejpozději do 15 dnů od podání žádosti. Nejsou-li údaje úplné nebo v souladu s požadavky odstavce 2 písm. a) až c), vyzve provozovatel distribuční soustavy žadatele nejpozději do 15 dnů ode dne obdržení žádosti k doplnění poskytnutých údajů v potřebném rozsahu a stanoví k tomu přiměřenou lhůtu. Současně žadatele upozorní, že v případě nedoplnění údajů v požadovaném rozsahu ve stanovené lhůtě nebude žádost posuzována. V opačném případě zašle žadateli návrh smlouvy o připojení nejpozději do 20 dnů od obdržení úplné žádosti o uzavření smlouvy o připojení.
cipis
Příspěvky: 4930
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od cipis »

Je to tu ve vedlejsim vlakne, toci se tyhle debaty uz asi po ctvrte. Jsou tam odkazy na anglicke i ceske zneni.
Cely ojeb DS je o slove "mikrozdroj". Dle EK neni vec, co ma vykon do 800 W, vyrobna.
Cele tohle tam bylo dane kvuli Nemecku (a tusim Holandsku), kde toho jsou mraky. Tam by s nimi vybehli hnedle ... V Nemecku uz ani neni nutne mit ten rozlisovaci elektromer, dokonce to dali i na ty jejich obycejne zasuvky.
Jednu chvili to u nas slo, prave asi behem treti nebo ctvrte debaty zde na foru. Proste se oznamilo na egd, ze mam pripojene zarizeni do 800W, takze at mi laskave pocitaji jen tu dodanou od nich ke mne = museli vymenit elektromer.
Jenze se to rozjelo, a egd na druhy pokus "nechalo" prepsat pripojovaci podminky.
13,38 kWp: 9850 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
záloha čerpadla ve sklepě MP12/3000/120-16 + 100Ah 12V monbat
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Valdano
Příspěvky: 345
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lidl a jejich Balkonovka za 8 500Kč

Příspěvek od Valdano »

DS vycházejí z toho aktuálního znění vyhlášky, kterou vydal ERU tj. tu si sami DS nevymysleli a ERU v té vyhlášce nařizuje výše uvedené. Pokud je ta vyhláška v rozporu z předpisy EU tak je potřeba to porovnat a dotázat se ERU. Všichni jen nadávají a hádají se, ale nikdo to ještě neudělal a nebo snad ano a pokud ano tak co na to ERU odpověděl?

Takže jsem našel Nařízení komise EU č. 2016/631, kterým se stanoví kodex sítě pro požadavky na připojení výroben k elektrizační soustavě. Je to ono?

Hledám kde je tam uvedeno, že do 800 W nejsou výrobny.

Zatím jsem našel v článku 2 Definici výrobny elektriny, ale v definici žádné stanovení minimálního výkonu pro výrobnu není. Hledám dál.
Článek 2 Definice

6. „výrobnou elektřiny“ zařízení, které převádí primární energii na energii elektrickou a sestává z jednoho nebo více výrobních modulů připojených k soustavě v jednom nebo více místech připojení;
Naposledy upravil(a) Valdano dne stř črc 24, 2024 11:18 pm, celkem upraveno 1 x.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek