Spojky profilu z ehlinik.cz

Nezařaditelné
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Spojky profilu z ehlinik.cz

Příspěvek od dumi »

Ahoj,

Objednal jsem.si spojky profilu z ehliniku. Bohuzel mi uplne neni.jasne jak presne maji byt zastrceny do profilu.
Je to takto spravne a nebo ma byt spojka obracene?

Diky.
IMG_20190727_101610.jpg
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
rva
Příspěvky: 3918
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Spojky profilu z ehlinik.cz

Příspěvek od rva »

Dle mě to je jedno. Myslím, že jsem používal vyobrazenou variantu, protože to v sobě pevněji drželo. A v nouzi jsem použil i elektrikářskou DIN lištu, která tam taky pevně pasovala (uvidím, jestli ji elektrokoroze rozpustí).
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 62 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: Spojky profilu z ehlinik.cz

Příspěvek od střídač_N »

dumi píše:...Je to takto spravne a nebo ma byt spojka obracene?......
Z hlediska fyziky, pružnosti a pevnosti by ten propojovací díl měl být opačně. Průřezový modul je větší. Zdali to tak myslí i výrobce je otázka jen pro něj.
kodl69
Příspěvky: 7576
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spojky profilu z ehlinik.cz

Příspěvek od kodl69 »

máš to naopak, jak tam asi chceš dát texy, kterejma to propojíš dohromady. Ještě je rozdíl ve výšce těch ohnutejch konců, je potřeba to zasunovat tak, aby to tam šlo lehce, ne násilím. Z každě strany do toho šroubuju po dvou texech 4.8x8mm, takže celkem 8 samořezů. Pak to celkem drží pohromadě.
Na jeden spoj jsou potřeba dva tyhle plíšky, ale to je snad jasný.
Naposledy upravil(a) kodl69 dne sob črc 27, 2019 3:42 pm, celkem upraveno 1 x.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Spojky profilu z ehlinik.cz

Příspěvek od dumi »

ano je mi jasny ze potrebuju dva, tohle je jen nahledova fotka, rikal jsem si ze bude potreba to dat obracene, diky.

jinak uplne mi neprijde ze by kazda z tech stran byla jinak dlouha, spis mi prijde ze ty kusy jsou docela krive... jde to tam stejne "problematicky" v z obou stran. nejde to neijak z tuha, ale lehce to drhme samo to nevypadne.

Ja jsem koupil tex 6,3, ale mozn abude moc dlouhej protoze cela ta vratuvoa cast vcetne spicky ma 1.9 mm, takze asi o 0,5mm narazi do ty stredovy prepazky profilu. Kdyz tam tam dam podlozku :)

S tex sroubem sem nikdy nedelal, predpokladam ze vyrtam mensi diru (5mm nebo 6mm?) a pak to do toho zasroubuju?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
kodl69
Příspěvky: 7576
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spojky profilu z ehlinik.cz

Příspěvek od kodl69 »

Nevrtáš nic. Vezmeš pořádnou akumulátorovku, a silou to tam verveš. V Ostravě by řekli "bo neni čas, pyčo". 0.5mm se do materiálu toho středu zamáčkne jak nic, ale na takovejhle materiál je to fakt hodně velkej tex. To už je na M10 klíč, je tak?
Nejlepší je magnetickej držák, Obrázek aspoň to nemusíš vytahovat z okapu... Každá věc navíc, co máš na střeše, je potenciálně spadená v okapu nebo rozbije něco, co je dole, to je jasnej Murphyho zákon.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Spojky profilu z ehlinik.cz

Příspěvek od dumi »

tu 6,3 si mi poradil ty v SZ. No zkusim.to tam.narvat a uvidime.

Jojo parkrt uz sem neco ze zeme lovil a parkrat me zachranil.okap :-)

jinak to opravdu vypada na 10 klic.

Mam radeji koupit mensi?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
kodl69
Příspěvky: 7576
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spojky profilu z ehlinik.cz

Příspěvek od kodl69 »

Tak to sorry, asi sem si je nezměřil. Ale víc je víc, chyba to určitě nebude. Abych pravdu řekl, mám jich celkem směs, na M8 i M10...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
vla
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Spojky profilu z ehlinik.cz

Příspěvek od vla »

Jestli můžeš předvrtat, tak předvrtej tak o 0,5mm menším vrtákem než je průměr vrtacího "ostří" (něco tak tupého na vrtání se hned tak nenajde), ušetříš si docela dost námahy při vrtošroubování. Pokud jsi silný jako býk vrtej šroubem, ale proč se dřít, navíc předvrtáním zabráníš sklouznutí šroubu do jiné polohy než chceš atd.
Nemám rád tenhle stát.
kodl69
Příspěvky: 7576
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Spojky profilu z ehlinik.cz

Příspěvek od kodl69 »

Já mám jinou zkušenost, pokud jde vyvinout tlak (nevrtáš nahoru a pod) tak se ten vrtákošroub bez problému zakousne i do železnýho jeklu, do hliníku bez zaváhání. Třeba montáž lišt rozvaděčů na pozink. nosný desky (tl. cca 2.5mm) pomocí 4.8 texů je klasickej výrobní postup, nikoho by ani nenapadlo to předvrtávat...
Ale každej na to má jinej názor, pro info, když se se svými 120kg "lehce opřu" o akumulátorovku, tak to má asi jiný výsledky než když to dělá někdo, kdo váží 60 kilo i s klíčema :)
Vrták vrtá nejlíp, pokud jsou v rozumné relaci přítlak a otáčky, o tom samozřejmě není pochyb.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek