Levné repasované notebooky

Nezařaditelné
TommyT9
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 23, 2019 1:47 pm

Levné repasované notebooky

Příspěvek od TommyT9 »

Zdravím,
prosím nemáte někdo zkušenosti s repasovaným notebookem? Líbí se mi nabídka na Alza.cz https://www.alza.cz/repasovane-notebooky/18866517.htm a rád bych tam notebook zakoupil. Jejich služby by měli být profesionální, ale i tak mám menší obavy.
Díky
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od diablo007 »

Nedá mi to a budu za rejpala ale vážně ses sem zaregistroval aby tvůj první dotaz byl na notebook? Řekl bych že na to budou vhodnější servery
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od mypower.cz »

Dobry den. Dekuji za vas prvni prispevek. Abychom vsak byli v souladu s tematikou tohoto fora, jakym fotovoltaickym systemem chcete notebook napajet? Nebo jakou souvislost s FVE hledat ve vasem dotazu na nazory na repasovane notebooky z alzy? Dekuji za objasneni.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od dumi »

Ja bych v tom.hledal reklamni souvislost :-)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od mypower.cz »

dumi píše:Ja bych v tom.hledal reklamni souvislost :-)
Ja ani tohle v tom nenachazim. Ze by jako alza delala reklamu s repasovanymi notebooky na mypower.cz? Co by z toho mela? :D Ta ma mnohem ucinnejsi marketingove nastroje a moznosti zasypat bannerovkou a zelenym skretem vsechny media nejen v CR. Ale tak treba se nam zakladatel tematu vyjadri, jak to myslel.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od youda »

TommyT9 píše:Zdravím,
prosím nemáte někdo zkušenosti s repasovaným notebookem? Líbí se mi nabídka na Alza.cz https://www.alza.cz/repasovane-notebooky/18866517.htm a rád bych tam notebook zakoupil. Jejich služby by měli být profesionální, ale i tak mám menší obavy.
Díky
Kupovat "rozbaleny" notebook z eshopu je blbost. Nejedna se o stare kousky za par tisicovek, ale o nove zbozi, ktere nekdo vratil a prodejce na nej dava slevu par korun. Tim, ze je zbozi oznaceno jako bazarove se vsak spotrebitel pripravuje o plnou zaruku. Ze zakona pak ma uz jen jeden rok. Cokoliv navic je na libovuli prodejce.

Kdyz novy model tak skutecne novy, nerozbaleny, s plnou zarukou.

Kdy repas, tak 3 roky stary ale za zlomek ceny.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od dracekvo »

Když repas, tak od firmy, co na něj dává záruku. Jinak to nemá žádný smysl a ještě levněji si ho můžu koupit přímo od někoho na bazoši třeba.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od youda »

Ona právě ta "záruka" na použité zboží od prodejců často vůbec nemá povahu zákonné záruky, ale je to jen jejich "garance" jejíž parametry si stanovil prodejce sám podle toho jak se zrovna vyspal. Když pak nastane nějaký složitější případ, tak je těžké domoci se reklamačního plnění. Poměrně krásně je to vidět u bazarových aut, kde ke každému střepu člověk dostává "záruku mobility". Když si pak čte ve smlouvě stav toho povozu, tak se nestačí divit, že to vůbec ještě jezdí:
  • - karoserie opravena po havárii, rozteč měrných bodů nemusí souhlasit s parametry dle výrobce
    - vyžaduje opravy nad rámec běžné údržby
    - nižší výkon motoru
    - vadný EGR ventil, nutná výměna
    - vadný dvouhmotový setrvačník
    - směrová nestabilita řízení
    - vůle řazení
    - netěsná převodovka
    - netesnost posilovače řízení
    - snížená účinnost brzd
    - netěsnost brzdového systému
    - opotřebené tlumiče
    - nutná oprava klimatizace
    - nefunkční naklápění světel
    - atd.
Každý "velký" autobazar dává do smluv +- stejný seznam. To proto, že pokud se na použitém zboží vyskytne reklamace, tak prodejce není odpovědný za ty vady, na které kupujícího předem upozornil. Ikdyž se vám tedy auto po cestě domů zlomí vejpůl nebo rozsype na atomy, bazar je krytý. Ve smlouvě bylo přece napsáno, že si kupujete vrak :)

U notebooků to není tak tragické, ale kupovat si rozbalený, ochmatlaný a zavirovaný notebook za 43 tisíc, když ten samý nový stojí 45 tisíc, to je fakt sebevražda. Ikdyž, pro kolenovrty je to asi super kauf :lol:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od youda »

Příklad z té Alzy:

Nová imitace laptopu za 8 tisíc.
Ochmatlaná imitace za 7 tisíc.
No nekup to:
bazar.png
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od dracekvo »

To sem řešil s lednicí. Na rozbaleno byla levnější o pár stovek než nová.
Akorát na rozbaleno nebylo možné získat 10 let záruku na kompresor a bylo nutné platit dopravu. U nové byla doprava zdarma. Takže na rozbaleno vyšla dráž :D
Nakonec sem koupil novou a ještě sem někde vyhrabal 1000 kč slevovej kupón a prohnal jsem to přes plnapenezenka. :)

youda: a tobě je to jedno, ne? Ty stejně věci nereklamuješ :D
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od youda »

Máš recht, já většinou nic nereklamuju. Když se mi něco rozpadne, tak to ukládám do popelnice na elektroodpad. Když to ještě chodí, ale z nějakého důvodu už s tím nejsem spokojen, tak to končí zde na fóru, v sekci "zdarma", případně v sekci "prodám za hubičku".

Na druhou stranu ale vím, že tenhle můj bezstarostný přístup si nemůže dovolit každý. A proto právě lidem radím, ať si dají při koupi čehokoliv pozor a nejsou pak zklamaní.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od diablo007 »

youda píše:Máš recht, já většinou nic nereklamuju. Když se mi něco rozpadne, tak to ukládám do popelnice na elektroodpad. Když to ještě chodí, ale z nějakého důvodu už s tím nejsem spokojen, tak to končí zde na fóru, v sekci "zdarma", případně v sekci "prodám za hubičku".

Na druhou stranu ale vím, že tenhle můj bezstarostný přístup si nemůže dovolit každý. A proto právě lidem radím, ať si dají při koupi čehokoliv pozor a nejsou pak zklamaní.
Jestli zavedes sekci za hubičku tak doufám že budeš aspoň oholen
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od hurvayz »

Sice to moc nesouvisí a Alzu kvůli tomu otrvnému zmetkovi nesnáším ale prodávají treba mirne navalené pracky za tretinove ceny. Tak jsem koupil hned tri kusy a susicku k tomu, Po pul roku to vypada , ze pojedou. Odnesli to jen plechy. Pracky nové se zarukou.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od youda »

Jasne, 1/3 ceny za bouchle plechy, to je super prilezitost.
Skoda ze se takto neprodavaji Tesly, to bych bral hned ;)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od diablo007 »

youda píše:Jasne, 1/3 ceny za bouchle plechy, to je super prilezitost.
Skoda ze se takto neprodavaji Tesly, to bych bral hned ;)
Dovolím si oponovat většina Tesel co má bouchle plechy je za 1/3 ceny jen to bude chtít šikovného klempíře a celolak
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od hurvayz »

Prodavaji, ale my se k nim nedostanem..
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od diablo007 »

Hoši priznejte se kdo se nudil a udělal si druhý nick aby tu rozjel diskuzi
unicast
Příspěvky: 1255
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od unicast »

youda píše:Na druhou stranu ale vím, že tenhle můj bezstarostný přístup si nemůže dovolit každý.
A pak se ale nediv, že nemáš na tu Teslu :D
mozeg
Příspěvky: 121
Registrován: sob bře 21, 2015 10:45 pm

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od mozeg »

Ak niekto zhana NTB tak mam LENOVO T450 s core i5 a 256GB SSD a 8GB RAM, WIN 10 za 300€. V praci som uz dostal novy a T450 mozem predat. Z prace som ho odkupil. A ak najdem dam k nemu aj dokinu.
kodl69
Příspěvky: 7419
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Levné repasované notebooky

Příspěvek od kodl69 »

300E není levnej nb. to je tak okolo 100E, třeba Bcomp.cz, gigacomputer... Ale i to se mi zdálo moc, chtěl jsem něco levnýho pro děcka, tak aukro: https://aukro.cz/notebook-hp-probook-4510s-6947339507
sice tam byly win7 ale co je hlavní, tak komplet prolitý kávou, nefunkční většina kláves a paní nereaguje na nic. Jediná sehnatelná klávestnice, co stála míň než NB byla s azbukou z Azerbajdžánu, za 300Kč, dvě odpoledne jsem to ladil, takže vlastně ten repas z Bcomp nebo gigacomputer je levnější.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek