Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Nezařaditelné
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od pezizka »

Dobrý večer,
chci použít modelářšký střídavý "brusheless" motor na pohon malého hydraulického zubového čerpadla. Oslovil jsem několik technických podpor modelářských eshopů a pouze jsem zjistil, že o těchto motorech ví žalostně málo *fall*
Nemám s nimi naprosto žádné zkušenosti a vědomosti mám nabyté pouze z Gůglování....
Základní zadání:
Hřídel 5.0, 6.0, popř 8.0 mm
Napájení - 5čl Liion (18V 4Ah aku k nářadí Milwaukee)
Příkon čerpadla je cca 500W za běhu, rozběh asi 1kW
Pracovní otáčky při zatížení 500W cca 7000 ot/min
Doba běhu v kuse - max. 60 - 120s, ale během této doby může dojít k několikanásobnému zastavení a novému rozběhu (odhadem řekněme 5x). Po té bude motoru dopřán "odpočinek" v řádu desítek minut.
Vůbec neznám závislosti těchto motorů. Tj. zatížení vs. otáčky apod. Taky nevím jestli ovládání dokáže snížit otáčky bez výrazného vlivu na kroutící moment apod.
Něco jsem sice našel, ale jestli s tím máte někdo zkušenosti, prosím pomozte radou, ty z praxe jsou nejlepší :yes: Nerad bych trefil kozla :uh:
Vím, že někteří tyto motory používáte na pohony různých zařízení (myslím že třeba Abrams pilu) a tak...
Díky moc za pomoc, nejsem si jistý, že se v této problematice orientuji, ale spíš ne :sm1:
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od volente »

Mám nějaké zkušenosti s těmito motory v letadlech a za mě je tento motor nevhodný na tohle použití. Počítám že motor tohoto výkonu bude mít kolem 200 - 300ot/V a bude stavěn minimálně na 6s LiPol. Jeho kroutící moment v malých otáčkách je značně snížen. Podle mě by vyhovoval spíše motor pro automobilové modely vybavený sensory který dosahuje většího kroutivého momentu při malých otáčkách a jeho záběr je na rozdíl od leteckých motorů téměř od nulových otáček. Tyto motory jsou však podstatně dražší.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
tomasko
Příspěvky: 159
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od tomasko »

nazdar
okrem tohto fora citam este jedno velmi zaujimave forum. mame vela spolocnych tem. ale tebe by sa hodil napr. tento clanok:

http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... pre-modely

nevravim, ze je to riesenie, ale mozno ti pomoze sa odpichnut a posunut sa v rieseni dalej.

tomas
Pred povodnou: Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N, LiFePO4 - 8S, 24 Ah, Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah), panely - recyklovany odpad, Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od pezizka »

Díky :yes: Přicházejí do úvahy jen motory pro auta a taky dmychadla (rádoby proudové). Jestli jsem správně pochopil většinou 8p a KV 200 až 600. Nechci to za pětikačku ale mám i své limity :? Předpokládám za komplet i s regulátorem tak okolo 6k. Jáké jsou zkušenosti se závislostí nominální výkon vs. otáčky? Většinou jsou uváděné ot/V, ale jsem přesvědčen, že jsou to maximální, ne pod zatížením... Jaké jsou otáčky při jmenovitém zatížení? S tím mám problém :roll:
tomasko
Příspěvky: 159
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od tomasko »

pozri si tie stranky, su tam rozne clanky , priklady a vypocty. urcite najdes , co hladas. druha moznost je , trochu tomu pomoct mechanickym prevodom (prevodovka, zubovy remen (remenice kupis aj s remenom)).
Pred povodnou: Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N, LiFePO4 - 8S, 24 Ah, Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah), panely - recyklovany odpad, Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od pezizka »

tomasko píše:pozri si tie stranky, su tam rozne clanky , priklady a vypocty. urcite najdes , co hladas. druha moznost je , trochu tomu pomoct mechanickym prevodom (prevodovka, zubovy remen (remenice kupis aj s remenom)).
Dík, ale převod chci vynechat i za vyšší cenu :) Nevím ale na jaké stránky nám mrknout :? Je nějaký tip nejlépe v českosloventině? Jazyky tak hovězí uzené :lol: a tak max Gooo translate.... Díky
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od volente »

Motory pro dmychadla jistě ne, jsou vysokootáčkové. Jedině snad s převodovkou, stejně jako vrtulníkové. Ještě podotknu že při rozběhu je kroutící moment a výkon velmi malý a otáčky těchto motorů nelze regulovat od úplné nuly na rozdíl od automobilových. Běžně motor o výkonu 500W udržíš za vrtuli a nerozběhne se ani na plný plyn. Ovšem když ho pustíš tak je jako slabší křovinořez. Vzhledem k plánovanému použití bych asi přemýšlel nad odstředivou spojkou, kde by motor měl možnost se rozběhnout a teprve potom ho zatížit čerpadlem.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
tomasko
Příspěvky: 159
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od tomasko »

http://rcmodely.cevaro.sk/

mozno budes prekvapeny, ze dobre zvolenym prevodom staci ovela lacnejsi motor pracujuci v optimalnych otackach s velmi lacnym regulatorom.
pozri sa na rozne bateriove naradie (vrtacky pouzivame v robote), ktore maju brushless motor, zaradenu prevodovku a co to dokaze. mozno nejaku starsiu uz nevyuzivanu vrtacku pouzi, len pripojis tvoju bateriu a mas problem vyrieseny. ak vrtacku nemas, su toho plne bazary. asi najlacnejsia cesta. mimochodom, prevodovky vo vrtackach su planetove, s velkou zivotnostou.
Pred povodnou: Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N, LiFePO4 - 8S, 24 Ah, Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah), panely - recyklovany odpad, Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
tomasko
Příspěvky: 159
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od tomasko »

dobry server o modeloch je aj www.rcmania.cz
odporucam vlakno:
http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=118&t=59576
tu mozno pochopite, co je to robit sialenosti pre zabavu :-) ludia, co to stavaju ti urcite budu vediet poradit, ako postupovat s nejakym 1kw pohonom . urcite najdes motory aj s hotovymi prevodovkami minimalnych rozmerov

tomas
Pred povodnou: Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N, LiFePO4 - 8S, 24 Ah, Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah), panely - recyklovany odpad, Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od zbek »

Každý regulator ma plynulou regulaci . nejde čerpadlo regulovat otačkama než ho několikrat rozjet a zastavit do 60s .
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od pezizka »

volente píše:Motory pro dmychadla jistě ne, jsou vysokootáčkové. Jedině snad s převodovkou, stejně jako vrtulníkové. Ještě podotknu že při rozběhu je kroutící moment a výkon velmi malý a otáčky těchto motorů nelze regulovat od úplné nuly na rozdíl od automobilových. Běžně motor o výkonu 500W udržíš za vrtuli a nerozběhne se ani na plný plyn. Ovšem když ho pustíš tak je jako slabší křovinořez. Vzhledem k plánovanému použití bych asi přemýšlel nad odstředivou spojkou, kde by motor měl možnost se rozběhnout a teprve potom ho zatížit čerpadlem.
Jasné, chápu :( Krouťák od nuly to nemá :cry: Odstředivá spojka by to řešila, taky by to řešil rozváděč jež by připojil hydraulickou zátěž až po roztočení motoru, nebo obdobně fungující systém.
tomasko píše:http://rcmodely.cevaro.sk/

mozno budes prekvapeny, ze dobre zvolenym prevodom staci ovela lacnejsi motor pracujuci v optimalnych otackach s velmi lacnym regulatorom.
pozri sa na rozne bateriove naradie (vrtacky pouzivame v robote), ktore maju brushless motor, zaradenu prevodovku a co to dokaze. mozno nejaku starsiu uz nevyuzivanu vrtacku pouzi, len pripojis tvoju bateriu a mas problem vyrieseny. ak vrtacku nemas, su toho plne bazary. asi najlacnejsia cesta. mimochodom, prevodovky vo vrtackach su planetove, s velkou zivotnostou.
Díky za odkaz, jistě mrknu. Aku vrtačku s několikanásobnou planetovkou mám. je už na odpis a původně jsem chtěl použít její motor, ale při zkouškách se ukázalo, že toho po motoru chci příliš :| Asi proto, že komutátor má své nejlepší za sebou... A není to žádné ořezávátko, jedná se o o starou Milwaukee z r. 2003. Na poměry "uhlíkových" aku brutus stroj. Sltinové uhlíky má 7x5.5 mm a Makity ve stejných ročnících jsou je hračky... Tehdy stála 17k a nelituji toho :yes: Ten motor se dnes skoro nedá sehnat a proto hledám řešení "navěky".
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od pezizka »

Pánové, díky za odpovědi, beru jimi velmi zavděk. Jen trošku nestačím odpovídat :? Rád se dozvím cokoliv mi pomůže :yes: Bojím se toho, že koupím nějakou ptákovinu z neznalosti za nemalý peníz a potom :uh: Kdo máte zkušenost prosím napište ji, jsem velmi rád :yes: Budu se snažit v rámci možností reagovat a jistě dám zpětnou reakci. Moc díky :celebrate2:
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

použití BLDC modelářskýho motoru pro pohon hydr. čerpadla nevidím zásadní problém , jedna věc co by to mohla znesnadnit : čerpadlo se rozbíhá a jede bez tlaku , nebo do plného tlaku ? Otevřený systém , nebo uzavřený ?
Zítra napíšu víc , už mi to moc nemislí .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kyocera
Příspěvky: 1239
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od kyocera »

pezizka píše:Dobrý večer,
chci použít modelářšký střídavý "brusheless" motor na pohon malého hydraulického zubového čerpadla. Oslovil jsem několik technických podpor modelářských eshopů a pouze jsem zjistil, že o těchto motorech ví žalostně málo *fall*
Nemám s nimi naprosto žádné zkušenosti a vědomosti mám nabyté pouze z Gůglování....
Základní zadání:
Hřídel 5.0, 6.0, popř 8.0 mm
Napájení - 5čl Liion (18V 4Ah aku k nářadí Milwaukee)
Příkon čerpadla je cca 500W za běhu, rozběh asi 1kW
Pracovní otáčky při zatížení 500W cca 7000 ot/min
Doba běhu v kuse - max. 60 - 120s, ale během této doby může dojít k několikanásobnému zastavení a novému rozběhu (odhadem řekněme 5x). Po té bude motoru dopřán "odpočinek" v řádu desítek minut.
Vůbec neznám závislosti těchto motorů. Tj. zatížení vs. otáčky apod. Taky nevím jestli ovládání dokáže snížit otáčky bez výrazného vlivu na kroutící moment apod.
Něco jsem sice našel, ale jestli s tím máte někdo zkušenosti, prosím pomozte radou, ty z praxe jsou nejlepší :yes: Nerad bych trefil kozla :uh:
Vím, že někteří tyto motory používáte na pohony různých zařízení (myslím že třeba Abrams pilu) a tak...
Díky moc za pomoc, nejsem si jistý, že se v této problematice orientuji, ale spíš ne :sm1:
Zdravím,
řešení, které navrhuje tomasko je nevhodné. Jednak vrtačky s brushless motorem stojí několik tis.Kč a výkon mají
nedostatečný pro danou aplikaci ,zpravidla v rozmezí jen do max 250W .
odpovídající brushless motor , požadovaného výkonu a přiměřených otáček pro zubové čerpadlo cca 3000ot/min je zde
https://de.aliexpress.com/item/High-pow ... ba966499c2
Totéž s regulátorem zde
https://de.aliexpress.com/item/Hohe-dre ... 0000000000
Na Ali najdete také i odpovídající regulátor přesně k tomuto motoru , viz výše nebo i jiný regulátor..
Pokud nechcete kupovat na ALI, ale v ČR ,kontaktujte VEZEKO výrobce vozíků i se sklápěcí ložné plochy vozíku
a věřím, že Vám prodají celou malou elektrohydraulickou jednotkou na 12V nebo 24V
fotku jejich výrobku , vozíku vidíte zde
http://www.vezeko.cz/cs/produkty/produc ... e/262-ka-r
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od pezizka »

abrams píše:Zdravím ,
použití BLDC modelářskýho motoru pro pohon hydr. čerpadla nevidím zásadní problém , jedna věc co by to mohla znesnadnit : čerpadlo se rozbíhá a jede bez tlaku , nebo do plného tlaku ? Otevřený systém , nebo uzavřený ?
Zítra napíšu víc , už mi to moc nemislí .
Elektronům zdar *sun*
Velmi dobrá otázka... Asi dlužím upřesnění použití. Čerpadlo má být použito k pohonu mobilního heveru, "krokodýla". Jen trošku většího, toto je prakticky on -
https://www.uni-max.cz/produkty/autotec ... k-hj-2-800
Pro zjednodušení hydraulického okruhu by mi náramně pasovalo aby čerpadlo tlačilo "na trdo" pouze přes zpětný ventil. Rozváděč by jistě situaci ulehčil.... Jsou to ale zase komplikace z jiné strany. Čerpadlo není žádný divoch a je pouze 0,18cm3/ot.
Díky Kyocero, ale jsou i daleko výkonnější modelářské motory, např. Graupner 7295 Brushless Speed 400 ECO kW. A to při otáčkách v plné zátěži 3k. Ale najdou se i další které mají při nominálním výkonu 1kW otáčky okolo mnou požadovaných 7k. Vezeko je úplně mimo, hydraulické jednotky na 12VDC pro tyto použití znám, ale do do toho zvedáku to nenarvu.... A navíc jsou zbytečně výkonné. Mně stačí 1l/min 200Bar. Nejsem vázaný "zásuvkou" (220VAC, acu pohon vlastně nepotřebuji) jen ten elmotor je příliš velký :( Přiměřený BLDC motor si asi najdu, ale nejsem si jist jaký je rozdíl otáček u nezatíženého motoru, pro příklad 1000W nominal, KV 500 = 500x18= 9000 ot. ale KDY???? Patrně u minimálně zatíženého motoru. Ale kolik ot je při nominálním zatížení 1kW??? Co jsem našel tak cca 60%. A tak jak se správně zeptal Abrams, měl by jet hned do "plných". Jaký je za takových okolností průběh kroutícího momentu? Co na to regulátor? Dokáže této situaci třeba soft startem "nadběhnout"??? Toto jsou moje otazníky...
kyocera
Příspěvky: 1239
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
pokud potřebujete zátěž do plného tlaku, použil bych raději seriový motorek.
Ten má max.moment při nulových či nízkých otáčkách. A vyjde levněji
jak modelářský brushless motor. Jaké potřebujete otáčky ? V zadání si
umíte odpovědět sám. 0,18cm3 / ot a 1l/ min to je 5500otáček za minutu.
To Vám seriový motor dokáže. A seriový motor s jednoduchým řízením PWM vyjde
mnohem celkově levnější z pohledu i na řízení. Pro vyšší účinnost to může být motorek
s PM magnety . Vhodné otáčky si nastavíte na PWM regulátoru sám a nemusíte
ani řešit, že to není ideálně bezúdržbový motorek , vzhledem k využití mobilního
heveru a hm statistiky dožití průměrného věku mužů. -:)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

potíž se sériovým alijas kartáčovým elektromotorem je velikost vzhledem k požadovanému výkonu .

Osobně aktuálně řeším problémy s pohonem aku dumperu . Klasika , tápání ve tmě prošlapávajíc nové cestičky . Těch boulí na hlavě a děr ve šrajtofli ::facepalm:: .
Tudíž z dosavad nabitých poznatků bych doporučil autíčkový regulátor :arrow: je způsobilý roztáčet motor do zátěže . Letadýlkový toho není zjevně schopen , před skonem ho nezachrání ani 5-ti násobné předimenzování :( .

BLDC elektromotor s Hallovými snímači se vyrábějí s vysokou hodnotou KV . Hodnota KV není měkký parametr , jedná se parametr počet otáček na 1V DC *batt* při nominálním zatížení . Při chodu naprázdno se otáčky pohybuji cca 5% nad nominálními .
Při 18V *batt* a potřebě 7.000ot/1min (?hodně na hydr. čerpadlo...) vychází 390KV . Na českým RC éšopu jsem našel následující :
regl https://www.bighobby.cz/Car-ESC-BH-Power-120A-d2475.htm
Motor https://www.bighobby.cz/BH-Power-5055-400kv-d2358.htm

Obojí dle požadavků napětí a toček , trochu předimenzované :mrgreen: za cca 3kKč .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kyocera
Příspěvky: 1239
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
Naposledy upravil(a) kyocera dne pát dub 26, 2019 9:13 am, celkem upraveno 2 x.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od kvako1 »

řešiš motor s čerpadlem na zvedak, ale nenapsal jsi co tim chceš zvedat. jak často atd.
na co to a být ? jak často to bude zvedat ? od toho se vše odvijí. a proč to ma byt na male napětí ? není tam elektrika ?
pokuť vím tak jsou i zvedaky na elektriku i na vzduch. sam mam doma dva na vzduch , ma to nasobič a funguje to dobře.

napřiklad
https://priemyselnytovar.sk/hydraulicke ... 80474.html
ktomu nějaká nadržka na vzduch, pokuť už na mistě nemáš vzduch, třepa s propan lahve a pokuť trvaš na malem napětí tak ktomu kompresorek na 12V například.
ze servomotorama mam skušenosti i s bldc, podle mě to není dobré řešení.

skus popsat co to ma vlastně dělat , naco to bude.

skus napsat dotaz sem, tam znám spoustu šikovných lidí , tam by ti asi poradili líp.
https://forum.strojirenstvi.cz/

jinak v praci používame tohle
http://hydraulickenaradi.cz/wp-content/ ... -ehp61.pdf
Naposledy upravil(a) kvako1 dne pát dub 26, 2019 9:18 am, celkem upraveno 1 x.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
kyocera
Příspěvky: 1239
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Prosím znalejší o pomoc s výběrem modelářského motoru

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
nechme stranou hračky, které prezentuje Abrams. Podívejme se co používá v průmyslu.
Na odkazu jsou fotky 3 základních prezentací pohonů. U každé prezentace je uvedený rozsah výkonů
kroutící moment a otáčky. Pro pezízku nejsou rozhodující asi otáčky , nakonec při vhodně zvoleném
napájecím napětím pro seriový motor s PM magnety by se obešel zcela bez PWM regulátoru.
Rozhodující bude asi cena a spolehlivost.Čím je řešení jednodušší je více spolehlivé.
Tím nijak nesnižuji snahu Abramse vyhrát si s jeho modelem vozítka a použít modelářské prvky z autíčka.
Jednoduché srovnání průmyslových motorů co se týče výkonu a krotícího momentu je zde.
https://www.raveo.cz/stejnosmerne-motor ... gJ6QvD_BwE
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek