Střídač Alrex

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
serfar30
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 23, 2012 10:02 pm
Bydliště: Česká Skalice

Střídač Alrex

Příspěvek od serfar30 »

Ahoj přátelé,
Mám na vás dotaz,chci koupit bateriový strídač na 24V našel jsem tento.Je pro mne za přijatelnou cenu, má někdo z vás osobní zkušenost?http://www.alrex.cz/cz/detail/36-menice ... b0311.html
8xLifepo4 tristar 60A Siemens logo Power Jack 3500w solar 1960Wp pro zatím
mopadzi
Příspěvky: 1044
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od mopadzi »

Také mám na něj políčeno...ale je tam blbý popis..kolik za něj chtějí?
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2579
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od tomas »

Když kliknete na ten slabší typ:
http://www.alrex.cz/cz/detail/36-menice ... b0111.html
Tak vpravo se zobrazuje: Další v kategorii
ARB0311
13600.00 Kč
Je to ale stejná cena jako u ARB0111, tak nevím. Mají ten web nějaký zmatený a ty technické popisy také.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
serfar30
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 23, 2012 10:02 pm
Bydliště: Česká Skalice

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od serfar30 »

Už jsem tam volal a v září budou dělat prezentaci,spíš mě jde o to jestli už nemáte někdo osobní zkušenost s tímto produktem.
8xLifepo4 tristar 60A Siemens logo Power Jack 3500w solar 1960Wp pro zatím
mopadzi
Příspěvky: 1044
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od mopadzi »

to znamená že bodou prodávat až od září, v jakých cenách,?
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
serfar30
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 23, 2012 10:02 pm
Bydliště: Česká Skalice

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od serfar30 »

V prodeji jsou jž dnes cena je 13600 tis.
8xLifepo4 tristar 60A Siemens logo Power Jack 3500w solar 1960Wp pro zatím
serfar30
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 23, 2012 10:02 pm
Bydliště: Česká Skalice

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od serfar30 »

Dnes mě bylo přislíbeno po tel domluvě to že nový tip střídače už bude obsahovat MPPT regulátor dobíjení.Ještě zpracovávají text návod a popis nového tipu sřídače samo jak budu vědět víc dám sem info.Zatím mám nainstalováno 1,3KWp postupně panely dodělávám a rozšiřuji systém.
8xLifepo4 tristar 60A Siemens logo Power Jack 3500w solar 1960Wp pro zatím
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od matej »

Mno .. použít beztransformátorový měnič v ostrovním systému .. nevím nevím.
Pokud je síť TNC si nedovedu představit bezpečnost doteku na bateriových svorkách a připojených elektrospotřebičů na případný DC rozvod.
Pravda a Láska zvítězí!.
serfar30
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 23, 2012 10:02 pm
Bydliště: Česká Skalice

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od serfar30 »

Je to poloostrovní systém. Netuším proč by to mělo být nebezpečné? Prosím o bližší popsání problému,abych věděl nač si dát pozor. Díky za odpověď. Mirek
8xLifepo4 tristar 60A Siemens logo Power Jack 3500w solar 1960Wp pro zatím
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od matej »

Měnič bez galvanického oddělení má propojen vstup s výstupem, a to většinou přes polovodičové spínací prvky. V tomto měniči to zřejmě bude přes H můstek s IGBT tranzistory (ale na tom nezáleží). Podstatné je to, že pokud nemáte v daném objektu soustavu TNS, tj. máte jeden z výstupů měniče spojen se zemí, tak pak nemůžete spojit se zemí nic na DC straně protože byste vlastně vyskratoval měnič, resp. ty jeho polovodiče v H můstku. To by možná nebyl problém, kdyby jste neměl žádné DC spotřebiče resp.dokázal byste všechno na DC straně opatřit tak aby nebyl možný kontakt se žádnou vodivou částí jakéhokoli DC přístroje, protože pokud výstup (L anebo N) bude spojen se zemí, na DC straně se vůči zemi objeví nebezpečné napětí.
Pokud budete mít za měničem soustavu TNS, tj. na AC straně není fáze ani nulák spojen se zemí (nutno proměřit) tak by teoreticky takový systém měl být bezpečný ale opět při náhodném doteku země na kterýkoli pól na výstupu se na vstupu objeví nebezpečné napětí vůči zemi. Pokud nastane (nebo záměrně uděláte) spojení např. mínus pólu na vstupu měniče se zemí, tak se pravděpodobně nic špatného nestane, až na to že opět je třeba se vyvarovat dalšímu spojení se zemí na výstupu měniče.
Pravda a Láska zvítězí!.
serfar30
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 23, 2012 10:02 pm
Bydliště: Česká Skalice

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od serfar30 »

jestli tomu dobře rozumím tak, když mám doma instalované rozvody nulák,zemák,fáze tak by něměl být problém? Samozřejmně nejsou spjeny.
8xLifepo4 tristar 60A Siemens logo Power Jack 3500w solar 1960Wp pro zatím
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od matej »

Neměl .. ale stejně bych se baterek moc nedotýkal. Kterýkoli spotřebič může mít nějaký malý svodový proud na zemní vodič, což není vyloženě pak na dotek nebezpečné ale může být docela nepříjemné. Každopádně doporučuji mít tam pak i proudový chránič, správně zapojen.
Pravda a Láska zvítězí!.
serfar30
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 23, 2012 10:02 pm
Bydliště: Česká Skalice

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od serfar30 »

Proudový chránič mám třífázový na přívodu v rozvodné skříni,bude to dostačující:? Vlastně nám tím ochráněný celý dům.Letos se mě to osvědčilo v praxi,když začalo odcházet topné těleso v pračce tak to vyhazonalo onen chránič.Díky tomu jsem na to přišel za včasu,když jsem těleso demontoval tak už mělo poškozený vrchní plášť.
8xLifepo4 tristar 60A Siemens logo Power Jack 3500w solar 1960Wp pro zatím
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2579
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od tomas »

matej píše: Pokud budete mít za měničem soustavu TNS, tj. na AC straně není fáze ani nulák spojen se zemí (nutno proměřit) tak by teoreticky takový systém měl být bezpečný ale opět při náhodném doteku země na kterýkoli pól na výstupu se na vstupu objeví nebezpečné napětí vůči zemi. Pokud nastane (nebo záměrně uděláte) spojení např. mínus pólu na vstupu měniče se zemí, tak se pravděpodobně nic špatného nestane, až na to že opět je třeba se vyvarovat dalšímu spojení se zemí na výstupu měniče.
Neexistuje neuzemněný nulák v síti TN (i fáze mají většinou do 5 Ω proti zemi) . Nulák v síti TN je uzemněný střed zdroje. Neustále tu mícháte síť IT a TN dohromady. V síti IT nebudou fungovat proudové chrániče a proto se musí používat hlídače izolačního stavu. Ve směsce IT a TN síti nebude fungovat ani jedno.
http://fei1.vsb.cz/kat420/vyuka/Bakalar ... /siteF.pdf
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od Toul »

Tomas: super počtení, tak teď vím že opravdu nic nevím:-) A to jsme to měl i na škole, ale to už je dávno a tenkrát to byla teorie, teď je to praxe a teorie je kdo ví kde:-)
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od vata »

A teď si představte ten hokej v hlavě těch z nás, kteří se ve škole učili něco úplně jiného :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
serfar30
Příspěvky: 75
Registrován: čtv úno 23, 2012 10:02 pm
Bydliště: Česká Skalice

Re: Střídač Alrex

Příspěvek od serfar30 »

proraďte jak tedy co nejlépe realizovat rozvod do spotřebičů.Ať to je bezpečné jak pro osoby tak i pro potřebiče.TV akumulační nádrž atd. Díky PS: Nejsem elektrikář tak jak se říká spíš vysvětlení ,pro blbce obrázky výtány.Jinak info k těm stídačům od Alrexu nový tip už v sobě má i MPPT regulátor,pro nabíjení baterijí dle informací pana Kunčinského .Jakmile mě pošle bližší informace tak je zde uveřejním.
8xLifepo4 tristar 60A Siemens logo Power Jack 3500w solar 1960Wp pro zatím

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek