Prasárny na občany

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od PavelR »

xmasin píše:
PavelR píše:No samostatnej odstavec bych chapal ze je mozne pripojit mikrozdroj jako ongrid a nevadi kratkodoby pretok nez to regulace bud omezi nebo posle do balastu.

spis je otazka co znamena kratkodobe to je sekunda? minuta? tri pulvlny?

Opet klasicka definice ktera vlastne nerika. Fakt bych rad jednou mluvil s autorem takovychto vyhlasek. To takovej problem definovat PRESNY parametry toho pretoku DS a s technickym resenim at si poradi provozovatele FVE?
Právě je otázka, jak to myslí, co když balast bude plný a uteče víc do sítě, nebo třeba GreenBono i Wattrouter fungují na tom, že podle výkonu FVE a příkonu balastu v měřícím okně elektroměru drží virtuálně nulu, což znamená, že z DS pustí dovnitř tolik, kolik do DS pošle, takže elektroměr nezaznamená ani odběr ani dodávku.
No moje uvaha vychazela z toho ze existuji 4q elmery tzn ze smer a mnozstvi el je meritelne. Takze by mel jit uridit pretok blizky 0. Pokud bude jeden balast plny tak by taky mela klesnou vyroba - stridac. A druha moznost je rezistor o vykonu FVE.

Stale je ovsem problem nejasna definice veliokosti a delky max kratkodobeho pretoku. Aby pak nenastalo neco ve stylu "pane vy jste tento mesic dodal do site 154Wh za 1680s to uz neni kratkodobej pretok tak platte."
Bez konkretnich a presnych cisel si to jaksi nedokazu predstavit.
kodl69
Příspěvky: 7416
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od kodl69 »

Tak jsem dnes vyvážel popelnici před dům. Byla lehká, jako každý týden, odhaduju 2kg odpadu, to je za 52 týdnů 104Kg, i kdyby 200Kg, a platíme za 5 obyvatel po 550Kč , tj 2750Kč/200Kg odpadu je 13Kč/kg odpadu!!!. Asi děláme něco špatně, třídíme plasty, papír a zbytky z jídla jdou na kompost. Nepřipomíná vám to něco? Před zavedením tohohle poplatku jsem 2x za měsíc zavezl 20l sáček z koše k rodičům do popelnice. A někdo zjistil, že by mohl dostat víc peněz, a zdůvodnil to tím, že takoví jako já zakládají černé skládky a pak už nebudou. Všechno je jinak. Když dnes zavezu elektroodpad do specializované firmy, tak mi dají 3-10Kč/kg (podle odhadu mědi), ale odřezky sádrokartonu na místní skládce zaplatím tolik, kolik stojí novej ve stavebninách (2,5Kč/kg), a to by třeba mělo být podle mě v ceně za popelnice pro občany. Firmě SUEZ je průplav málo, tak dřou ještě čecháčky a moraváčky.... A tohle jim závidí ČEZ, EON, PRE,SME a nevím jak se všichni ti .... menují.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3362
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od marko250 »

6x550Kč kamo a do popelnice 1x týdně v topné sezóně popel ze dřeva o objemu jednoho kíble.I ten bych moh rozsypat po zahradě,ale sem tam je nějakej hřebík či vrut v něm.A nejhorší je že je tu okolo lesů tolik černých skládek,že se mi chce zvracet z toho.A perlička na závěr obec má odvodní kanalizační roury vyvedené za obec do potoka od každého domu(nové baráky maj čističky).Platím plné stočné za "státní" vodu a ještě mě donutili platit paušálně stočné z mé vlastní studny na šest osob.Kořenovku mi nedovolí z důvodu vzdálenosti k další studni 70m. U baráku septik,který vyvážím a prej mi ty 4m3 klidně formou stočného odečtou,tak co chcu povídali.Kde bydlíš kodl69?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
abphoto
Příspěvky: 103
Registrován: úte zář 01, 2015 12:13 am

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od abphoto »

hm, tak to ste na tom celkom dobre, my platime 32eur za osobu, ked sa narodil synator, do 10 dni mu prisiel ako uvitaci list vyrub za smeti...., doteraz sme mali aspon za tu cenu jednu tonu stavebneho odpadu za osobu zadarmo, teraz uz to vazia a platis si to este k tomu zakladnemu poplatku navyse podla vahy... jedneho casu nas v baraku bolo na jednu popelnicu 7x32 a vyvoz bol 1x tyzdenne co vychadzalo asi 120 korun za 4-5kg odpadu.... mimochodm, tiez sa separuje, plast, papier, sklo... takze dalsi prijem pre mesto...
SunPower 1050Wp+MidNite150classic+WBjr, LPF4 12kWh@13,2V, skoro vsecko pekne na DC, 2400W DC/AC sinus
testovacia prevadzka - ostrov amorf 99,6kWp , 3F DC/AC Sinegry 12x5kW, SMA 6x 17kW, Pb 16000Ah@48V...


Revizie VTZ elektrickych E1 A B
rob.brno
Příspěvky: 971
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od rob.brno »

Jo taky jsem platíval 2500kč na odpad ročně. A to popelnici vyváželi po 14dnech. Ale nerozuměl jsem tomu, proč platím za moji malou popelnici do poloviny plnou víc než soused za jeho 3velké popelnice. Pak k tomu starosta zvedl dan z nemovitosti na trojnásobek, to už jsem byl dost naštvaný, ale aby uhrál volby, tak po té zrušil úplně poplatky za popelnice.
Trosecnik

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Trosecnik »

U nás dříve platívaly dva baráky (5 lidí celkem) jednu společnou popelnici, vyváženou jednou za 14 dní. Stačilo to bohatě a stálo nás to (v poslední době - po zdražení - před zavedení nové daně nabalené na odpad) 800 Kč/rok.

Kdybyste viděli ten bordel co od té doby nastal...
Nemluvím jen o bojích mezi firmami co mají svoz zajišťovat a o dalších tunelech co se týkaly třídění odpadu a spalování. Ale třeba i o tom, že náš místní sběrný dvůr přestal odebírat stavební suť (v jakémkoli množství - třeba jen kýbl obouchané omítky) a jak to před popeláři nezamaskujete, tak to nevyvezou.
Chcete něco u sklenáře? Za sklo se nedoplatíte, přestože surovinu mají sklárny od lidí prakticky zdarma a ve výborné kvalitě. To co teď nastalo ve výkupně kovů se nedá také slušně nazvat (papír má dnes vyšší hodnotu než železo), budu to muset vyhodit před barák na obecní pozemek ať si to za moje daně odvezou.
kodl69
Příspěvky: 7416
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od kodl69 »

No a nedivte se, že takhle se chovají i distribuční firmy od elektriky, začneš šetřit, tak to vezmeme přes stát a ty peníze z tebe dostaneme, co kdyby ses náhodou měl trochu líp, to přece nemůžeme dopustit. Řešení je prosté, přizpůsobit se požadavkům státu: Proč je daň z alkoholu? aby se nechlastalo moc, z benzínu- aby se moc nejezdilo, a daň ze mzdy?.....
Pokud budeme přizpůsobivý s trvalým bydlištěm na oú, tak budeme asi pro tenhle stát lepší. Howgh. Možná založit knížectví nebo takněco.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
Tonicek
Příspěvky: 127
Registrován: pát úno 21, 2014 12:25 pm
Bydliště: Prešov

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Tonicek »

Daň zo mzdy pochopili, aspoň u nás na východe, osadníci. :-)
1x ::pv:: 230Wp, *batt* NI-CD 210 Ah, 12V, Victron MPPT 100/15A
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od vla »

Zavolal jsem na příslušný úřad, že nechceme platit dvě popelnice, ale stačí nám jedna. Chtěli žádost písemně, stačil mail. Jednu popelnici si odvezli a platíme polovinu. Možná to jde všude, jen se zeptat.
Nemám rád tenhle stát.
JiříK
Příspěvky: 1022
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od JiříK »

vla píše:Zavolal jsem na příslušný úřad, že nechceme platit dvě popelnice, ale stačí nám jedna. Chtěli žádost písemně, stačil mail. Jednu popelnici si odvezli a platíme polovinu. Možná to jde všude, jen se zeptat.
Dobře. A jak napsat žádost, že chci jen půl popelnice? Protože celá je 550 Kč/os/rock. A za 14 dní ji nenaplníme...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od brumlaj »

Začíná být jasné kdo s kým (za koho už nám je jasné dlouho) přestože před nedávnou dobou vypadali jako antagonisté. Zajímavé je ale, že 5000 připomínek vede k dělání ústupků. To jsou to opravdu tak bezpáteřní záchodové kteří s tím počítali a dovolili plýtvat našim časem k tak podlým hrátkám? To nemůžou aspoň něco udělat na první dobrou? Nebo co podstatného je vlastně skryto za touto předem jasnou debatou s voliči?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od vla »

JiříK píše:
vla píše:Zavolal jsem na příslušný úřad, že nechceme platit dvě popelnice, ale stačí nám jedna. Chtěli žádost písemně, stačil mail. Jednu popelnici si odvezli a platíme polovinu. Možná to jde všude, jen se zeptat.
Dobře. A jak napsat žádost, že chci jen půl popelnice? Protože celá je 550 Kč/os/rock. A za 14 dní ji nenaplníme...
Jak u vás , to nevím, popelnice jsou různých velikostí a tím nemyslím kontejnery na sídlišti, ale tz klasické kulatése dělají co vím v různých velikostech cca od 100 litrů. Navíc lze dohodnout četnost svozu, aspoň u nás. 8-)
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od redcrown »

U nas treba ty kurvy nenabizeji u maloobjemovych popelnic dlouhe intervaly svozu. Pro toho, kdo zopovedne tridi, je platba za popelnici jasne vypalne.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od miroc »

Natrafil som na tento viac ako 3 roky starý článok. Zdá sa mi, že veľmi nestratil na svojej aktuálnosti: http://e-republika.cz/article874-Blackout
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3362
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od marko250 »

AAAAAAAAAAAA to zase byla komedie ve 12:00hod v Otázkách Václava Moravce ,ti si šli na ruku neskutečně. Je přítomen tady ten ostrovník v hájence?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
karel
Příspěvky: 113
Registrován: ned říj 07, 2012 3:30 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od karel »

Ostrovník z hájenky poslal SZ.
http://www.nezavislydum.cz - Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od xmasin »

Tohle visí na webu ERU:
Z důvodů velkého množství dotazů k nové tarifní struktuře byla zřízena speciální telefonní linka 236 071 400, na které je možné získat informace o nové tarifní struktuře, případně Vám naši operátoři poradí s vyplněním údajů v kalkulátoru pro výpočet změn plateb v současné a nové tarifní struktuře.
Vypadá to, že ovčani se trochu bouří :D
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od hurvayz »

Příští týden Míša i s Alenkou
Přílohy
20160211_222137.jpg
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od PavelR »

kyocera
Příspěvky: 1234
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od kyocera »

Ano, situace je složitá, ceny elektřiny jsou na burze rekordně nízké , je potřeba někde peníze
na distribuční sítě. Ale proč to vyhánět z kapsy obyčejných domácností ?
Jen proto, že se neumí tak moc bránit a nemají právníky jako velcí odběratelé, kteří se dohadovali skoro 3 roky ?
Já nepotřebuji aby můj dům byl napojený na chytré sítě a někdo mě dálkově vypínal
a zapínal spotřebiče. Mě bude do budoucnosti stačit hloupý dům, kde co si vyrobím, to spotřebuji.
Ten hloupý dům bude opojený od DS a nebude potřebovat vůbec žádný jistič.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4