POWERJACK LF5000W

Archiv ukončených inzerátů
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od matej »

fukuši píše:Pokud je to čistě na odporovou zátěž(topné těleso) a není předpoklad na nic jiného tak stačí mod.sinus kde cena bude poloviční.A klidová spotřeba taky.Jen bych ještě zvážil zda je potřeba opravdu 4KW.
Znáte nějaký měnič s modifikovanou sinusovkou, který je na 48V a má trvalý výkon alespoň 4kW?
Sem s ním.
Pravda a Láska zvítězí!.
PavelR
Příspěvky: 3122
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od PavelR »

na 48V nevim. kdysi jsem napoprvi odpalil 5kw trepez na 24V .... hruba nedbalost ... prepoloval jsem.
Botas
Příspěvky: 272
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od Botas »

Powerjack nemám a ani neplánuji.
Ale pokud již matěj končí s úpravami měničů a jejich přestavbou na kšeft a nehodlá se k tomu vrátit jak proklamuje.
Bylo by od něj hezké kdyby se se zdejší komunitou podělil třeba o nějaké návody jak měniče upravit.Klidová spotřeba či přepínání sítí aby si mohl každý podle svých schopností do toho vrtnout a aby matějem nabité zkušenosti nepřišli v zapomnění a ještě posloužili komunitě zájmově stejně smýšlejících lidí
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od fukuši »

matej píše:
fukuši píše: Podle mě je PJ šmejd když 8Kw měnič má problém trvale udržet cca 4,5Kw.KS jsem koupil za cca 11 000 klidová spotřeba je cca 20W a rozjede víc jak PJ 5KW.Testoval jsem to u kamaráda co měl 5Kw od matěje.Než 8Kw PJ tak je lepší 2x3Kw KS 3000P.Jsem na 22 000 a trvale cca 6500W.Není potřeba nic upravovat.Nedivím se že to Matěj zabalil s PJ.Za tu cenu 8Kw PJ je mnohem lepší 4Kw Axpert o tom žádná.
Vy jste srovnával Axpert 4kW s PowerJackem LF 8kW a vyšel Vám lépe Axpert? Tak to bych se podíval.
S mými úpravami 8kW PowerJack nemá problém přes 5kW trvale a 8kW krátkodobě (cca minutu), to Axpert 4kW nedá ani náhodou.
Ten KS3000P má nějakou reálnou záruku? Co rušení?
To že jsem to zabalil nemá nic společného s tím že bych si snad myslel, že PJ LF je šmejd.
Prostě dosáhl svých limitů a jelikož je potřeba aby měnič uměl i jiné věci které již do PJ LF nelze jednoduše dodělat, je potřeba jít jiným směrem. To je vše co k tomu řeknu.
Pokud koupený měnič potřebuje spoustu úprav a i pak deklarovaný měnič 8KW snese trvala 5KW a minutu 8KW tak pro mě je to 5KW měnič.Když ho srovnám s Axpertem tak po vyhodnocení všech možností co Axpert umožnuje je jednoznačně lepší.
Jednoduché nastavení,přepínání při přetížení,regulátor.nabíječka,paralelní provoz,přifázování a td.Ano trvale a to ještě po úpravě dá PJ cca o
800W víc ale pro provoz RD je pro mě opakuji pro mě Axpert někde jinde.Navíc srovnáváme 4KW s 8KW a rozdíl cca 800W.
Možná pro někoho bude těch 800W klíčovejch ale pro mě je jednodušší at se přepne bez výpadku na čez a to až do 8KW a pak se vrátí zpět.KS je 3KW a taky je opravdu s rezervou dá a má bez úprav kolem 20W klidovou spotřebu.Rušení v origo stavu je poznat jen u rádia ale pro cvičené ucho běžně si toho nikdo nevšiml.Servisu po záruce bych se taky nebál.Kdo opraví jinou čínu opraví i tento.Upozornuji ,že mám starší model KS co se už nedělá a jen jeden kus.Nelze timto tvrdit,že KS je supr nevím jestli jsem měl štěstí nebo jsou opravdu všechny v pohodě.Koupil jsem čistě náhodou.
Závěr si musí udělat každej sám.To co tady pro nás dělá nebo dělal Matěj si vážím a považuji ho za odborníka o tom žádná.Je to jen vysvětlení proč je pro mě PJ tak nějak šmejd.Opakuji pro mě.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od fukuši »

matej píše:
fukuši píše:Pokud je to čistě na odporovou zátěž(topné těleso) a není předpoklad na nic jiného tak stačí mod.sinus kde cena bude poloviční.A klidová spotřeba taky.Jen bych ještě zvážil zda je potřeba opravdu 4KW.
Znáte nějaký měnič s modifikovanou sinusovkou, který je na 48V a má trvalý výkon alespoň 4kW?
Sem s ním.
Proto jsem psal zvážit ještě ty 4KW
PavelR
Příspěvky: 3122
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od PavelR »

fukusi: nevim jestli jsi to od Mateje pochopil spravne. Z Matejova zarucniho listu vypliva:

vykon vetsi nez 70procent - trvale
100-125procent 60s
125-150procent 10s
150-200procent 3s

z teto tabulky mi logicky vychazi 0-99procent trvale. Verim ze to ma otestovany jinak by to nedal na papir... neni preci zadnej cinan.To mozny pretizeni ti zadnej HF menic neda.

Funkcni vybava je vec druha. Pro me je nejdulezitejsi surovej vykon. Serepeticky kolem si dodelam po svym.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od fukuši »

PavelR píše:fukusi: nevim jestli jsi to od Mateje pochopil spravne. Z Matejova zarucniho listu vypliva:

vykon vetsi nez 70procent - trvale
100-125procent 60s
125-150procent 10s
150-200procent 3s

z teto tabulky mi logicky vychazi 0-99procent trvale. Verim ze to ma otestovany jinak by to nedal na papir... neni preci zadnej cinan.To mozny pretizeni ti zadnej HF menic neda.

Funkcni vybava je vec druha. Pro me je nejdulezitejsi surovej vykon. Serepeticky kolem si dodelam po svym.
Tak že mi chceš tvrdit že PJ dává trvale klidně 90% to jest 7200W.Podle mě ani náhodou.Nějaké sekundy pro provoz domu jsou mi na nic a asi většině běžných uživatelů.Jednofázové kompresory 3KW asi doma málo kdo zapíná běžně i když Axpert ho normálně rozběhne.Dvoupísták s 50l nádobou a 3kW jmen.příkon.Z praxe potřebuji ten výkon řádově desítky minut až hodinu.Podle mě jsi to špatně pochopil ty na 99% trvale zapomen.A jestli je pro tebe přifázování,možnost paralelního provozu či možnost 3f provozu serepatička lehce dodělatelná nebo nabíječka 30A, MPPT regulátor 3KW tak smekám.Pro mě je prostě divné když KS i Axpert dávaj jmen.výkon trvale (myslím aspon hodinu) tak proč ne PJ
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od hurvayz »

Hmm.Vypadá to na dobrý měnič(Axpert) .Myslím že se po něm poohlédnu.Ted budu testovat PJ 6KW -bez úprav.Tak uvidíme co dá, chlapec čínskej.. fakt že mít všechny komponenty po kopě je určitě VELKÉ +.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od ota »

Axpert je pohodlný v tom, že má "all in one".
Žádné hlídání napětí, žádné proudové ochrany. MPPT regulátor, měření, měnič v jedné skříni. Jeden jistič vstup a výstup, jeden na odpojení panelů, poslední na aku. Nic víc.Při odběru nad 99A vybaví ochrana.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od mypower.cz »

ota píše:Axpert je pohodlný v tom, že má "all in one".
V tomhle prave vidim nepohodli v priprade poruchy a docela velke riziko. Pri montazi je to urcite vyhoda (cituji M.Kolarika co by instalacni firmu), ale pri provozu bych z toho sam jako ostrovnik mel velke obavy (cituji sam sebe co by uzivatele ostrovni domacnosti). Je pak odstavena komplet cela FVE. Baterie treba 30 dnu bez nabiti po dobu reseni zarucni opravy. Pokud nemame nahradni MPPT, coz se tak nejak resi obvykle narychlo az se neco pokazi. Pravda ale ze na all-in-one a komponenty tu uz tema je .... https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=661
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od matej »

Botas píše:Powerjack nemám a ani neplánuji.
Ale pokud již matěj končí s úpravami měničů a jejich přestavbou na kšeft a nehodlá se k tomu vrátit jak proklamuje.
Bylo by od něj hezké kdyby se se zdejší komunitou podělil třeba o nějaké návody jak měniče upravit.Klidová spotřeba či přepínání sítí aby si mohl každý podle svých schopností do toho vrtnout a aby matějem nabité zkušenosti nepřišli v zapomnění a ještě posloužili komunitě zájmově stejně smýšlejících lidí
Do těch úprav jsem věnoval velmi mnoho úsilí a znalostí, byly to týdny probděných nocí nad schématama s osciloskopem. Desítky, ne-li stovky odpálených MOSFETů a dalších součástek které se mi ztěží někdy zaplatily. Taky jsem vždy vyřešil každou reklamaci ke spokojenosti zákazníka, což obnáší další náklady finanční i časové. Nejdříve s HF verzí (PSW série) a pak s úplně odlišnou LF verzí. Byly na to potřeba znalosti a zkušenosti, které jsem musel nabýt mnohaletým studiem a praxí v oboru a které, jak je vidět, nemá ani každý profesionální výrobce měničů. Výrobce PowerJack, se však byl ochoten za tyto znalosti a návody náležitě odvděčit. Patrně jsou si vědomi jejich významu, stejně jako já a většina členů tohoto fóra. Takže návody na všechny úpravy, které jsem vymyslel má výrobce již k dispozici. Je na něm jak se k tomu postaví. S trochou štěstí bude možné přes eBay objednávat měniče již se všemi úpravami.
Mimo to, myslím, že každý uzná, že když jsem někomu prodal nějaké obtížně nabité know-how, bylo by krajně nefér toto know-how vzápětí zveřejnit a mohly by to využít jeho konkurenční výrobci, jejichž měniče jsou postaveny na stejném základě a trpí stejnými neduhy.
Navíc, samozřejmě tyto znalosti hodlám dále využít v mé praxi, takže byl bych sám proti sobě kdybych to zveřejnil. Stejně již zde bylo pár jedinců, kteří se snažily tyto znalosti ze mne vyloudit pod rouškou "osobní potřeby" a, samozřejmě, bezplatně. Kdyby to bylo poprvé a neviděl bych to již v minulosti pak implementováno v komerčním zařízení, možná bych byl více sdílný.
Pravda a Láska zvítězí!.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od matej »

KS i Axpert dávaj jmen.výkon trvale (myslím aspon hodinu) tak proč ne PJ
Tady je proč:
Axpert KS 4kW 866 EUR, tj. 216,5 EUR/kW. Přetížitelnost do 4.4kW, pak bypass.
PowerJack 8kW (reálně trvale min. 5kW) 1080 EUR, tj. 216 EUR/kW, přetížitelnost 8kW minutu.
Pravda a Láska zvítězí!.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od fukuši »

mypower.cz píše:
ota píše:Axpert je pohodlný v tom, že má "all in one".
V tomhle prave vidim nepohodli v priprade poruchy a docela velke riziko. Pri montazi je to urcite vyhoda (cituji M.Kolarika co by instalacni firmu), ale pri provozu bych z toho sam jako ostrovnik mel velke obavy (cituji sam sebe co by uzivatele ostrovni domacnosti). Je pak odstavena komplet cela FVE. Baterie treba 30 dnu bez nabiti po dobu reseni zarucni opravy. Pokud nemame nahradni MPPT, coz se tak nejak resi obvykle narychlo az se neco pokazi. Pravda ale ze na all-in-one a komponenty tu uz tema je .... https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=661
Právě z toho důvodu mám KS3000P a Tristár.Jedině tak jsem klidný.Taky mám rád vše dvojitě navíc Tristár už nestíhá panely tak Axpert řeší vše.Dostal jsem se do stádia kdy měnič,regulátor nestíhá a Axpert to s elegancí řeší.Můžu pak rozšiřovat na 7,5KWp a to už začíná splnovat moje požadavky.
camel1cz
Příspěvky: 777
Registrován: pon bře 21, 2011 11:12 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3780
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od camel1cz »

@matej: axpert teda má regulátor "zdarma"... osobně bez Vaší podpory nevnímám koupi PJ jako dobrý krok.

@fukuši, admin: all-in-one netřeba vnímat tak negativně. Ono, pokud odejde nějaká podstatná komponenta, tak 99% FVE je nefunkčních. To, že můžu nabíjet baterie a nemám je čím vybít popř. můžu fungovat z baterií, které nenabiju mi nepříjde jako výhoda hodná větší pozornosti.

Jiná věc je distribuovaná FVE - např. miniregulátory pro každý panel/string je zajímavé... zajímavé by mohlo být i paralelní spojování měničů - např. po 1kW (což umí axpert, ale není to postaveno takto distribuovaně - velké kroky výkonu atd.) a při přetížení by se zapojil další... ale nic z toho nedocílím tím, že budu mít 1x regulátor a 1x měnič.
5 kVA Axpert King @ 3,78 kWp [12x AUO 315Wp mono]
18 kWh [5x Pylontech US3000]
Rozpracováno:
Fangpusun MPPT 150/70 Tr @ 1,89 kWp [6x AUO 315Wp mono]
5 kVA Axpert King II @ 5,52 kWp [12 x AS 460Wp mono]
Botas
Příspěvky: 272
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od Botas »

Hmm ok.
Jak říkám powerjack nemám ani neplánuji tak mi je to vcelku jedno jen vím že se tu pár lidí trápilo tak proč neporadit od toho je to forum aby si lidé pomáhali.
Dle první poloviny odpovědi bych právě čekal že se podělíte jelikož to vypadá jak jste na tom makal v podstatě jen pro dobrej pocit třeba i zprvu jen pro své potřeby. A pak všechny ty měniče co jste upravil byli jen za náklady.Právě ten dobrej pocit že jsem něco dokázal vymyslet ,pomoct lidem a nějaké to uznání.
Ale dobrého pocitu se člověk nenají takže jako vždy je to o penězích.Pokud vám za vaši práci zaplatil přímo výrobce powerjacku nebo jste mu předal informace a on vám třeba za odměnu naposílal nyní aktuálně přicházející měniče a vy končíte pač víte že bude nová vylepšená verze tak pak není nad čím skuhrat viz výše dostal jste zaplaceno za svou práci.
Pokud máte takové vztahy s výrobcem věřím že měniče pro úpravu nakupujete jako partner a odběratel tj tipl bych že máte měniče za 50% ceny co se běžně prodávají pak na upraveném měniči určitě něco vyděláte jinak by jste to asi nedělal.
Jste podnikající osoba v této oblasti beru to.Stačí říct na rovinu je to můj kšeft živím se tím mimo jiné tak nebudu zveřejňovat.Beru to.

Zároveň bych třeba doporučil adminovi zavést třeba status PARTNER kdy se jedná o registrace prodejců co uveřejňují své komerční nabídky na fóru. Tito platí nějaký příspěvek na provoz fóra a jsou označeni.Tak jak je to zavedeno třeba na http://www.autohifiklub.cz
Tímto nemám nic proti matějovi jen bych nazýval věci tak jak jsou.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od mypower.cz »

Botas píše:Zároveň bych třeba doporučil adminovi zavést třeba status PARTNER kdy se jedná o registrace prodejců co uveřejňují své komerční nabídky na fóru. Tito platí nějaký příspěvek na provoz fóra a jsou označeni.Tak jak je to zavedeno třeba na http://www.autohifiklub.cz
Tímto nemám nic proti matějovi jen bych nazýval věci tak jak jsou.
Ano ano .. Souhlasim, uz se na tom pracuje a i tyhle veci uvadim do poradku. Nekdy to znacne skripe a nekolika prodejcum jsem musel slapnout po krku. Bohuzel meli nizky prah chapani a prodej pres mypower.cz je preci tak vyhodny, kdyz to admin dotuje casem i penezi :))

Ad allinone: hovorim diky zkusenostem z praxe. Dulezitost komponenty se zvetsuje, pokud se muze diky poruse porouchat cela FVE. V pripade ne-allinone mame vzdy snadnejsi a leckdy i levnejsi cestu nahradit jen tu komponentu, ktera se pokazi. Uz se mi stalo ze mi odesel matejuv Powerjack tehdy nejspise na prepeti v dobe, kdy jsem uz mel domacnost rozjetou zase na 230V, byt bez 230V neni az takova tragedie protoze mam 12VDC. Musel by odejit zaroven DCDC a DCAC menic abych nemel jak zuzitkovat 24V z baterii. To by byl problem ale ta pravdepodobnost je o hodne mensi, nez kdyz bychom meli jedno centralni zarizeni resici uplne vse v jednom. To jsou zkusenosti, ktere me potkaly na ostrove behem 4 let, nikoliv teorie. V mem pripade dokonce kdyz se poroucha regulator, mam jeste dva dalsi. U baterii bych pri poruse 6V Trojana mohl prejit odstavenim dvou 6V baterii na 12V system docasne. 230VAC si udelam z 12VDC pomoci 600W menice. Samozrejme pak nezapnu pracku, vysavac, boiler, ale proste stale jeste jaks taks jedu. S centralni jednotkou typu axpert bych byl v haji. Hned s prvni poruchou teto centralni jednotky bych se dostal zpet k ne-allinone stavu :)) vykopalo by me to zpet tam, kde to proste je poruchovzdornejsi :)
Botas
Příspěvky: 272
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od Botas »

amin:
Stalo by za úvahu na to juknout je mi jasné že peněz na toto fórum není nikdy dost at už na vývoj či na správu do jisté doby to jde dělat jako koníčka ale pak se to tak rozroste a stane se to tak velkým a složitým že je potřeba tomu věnovat více než jen zájmovej čas a pak buď s tím otráveně člověk sekne nebo musí být v podstatě placen za správu projektu.
Bazar předpokládám je nekomerční něco obměním či prodám jednorázově pokud to prodávám 10 stejných věcí každej tejden jednu je jasný že už to nedělám jen tak viz matěj nebo pak ještě jeden tu byl co měl každou chvíli 5000w powerjacka prodal vydělal objednal dalšího. hurvayz se snaží laborovat s výkonem tak mění.
Ale obecně na dlouhodobou kvalitní spolupráci je tu asik shop pač implementace produktu něco zabere. takovjmhle bazarovejm prodejcům bych hodil Partnera otázka je jak to řešit jestli paušálně za rok nějaká částka nebo formou nějakého kreditu?
na autohifi je třeba zadarmo inzerce autohifi komponent a bazar ostatních věcí je zpoplatněn přes sms pro všechny.Tam asi bude o dost větší registrovaná základna ale princip partnerů by se dal určitě zvážit.Navíc i nováčci by třeba viděli že to není člověk co to dělá pro modrý voči a jediečná neopakovatelná nabídka která je tu za týden znovu.
Ale tak myslím že tobě je princip jasný jen to naladit.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od matej »

Botas píše:
Měniče PowerJack nakupuji od výrobce asi o 10% levněji než jsou dostupné na eBay.
To, co bude není zatím jisté, ale pokud se to povede, myslím, že fórum bude mít mnohem větší radost než mělo z PowerJacků. Ale to předbíhám minimálně několik měsíců.
Pravda a Láska zvítězí!.
PavelR
Příspěvky: 3122
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od PavelR »

fukuši píše: Tak že mi chceš tvrdit že PJ dává trvale klidně 90% to jest 7200W.Podle mě ani náhodou.Nějaké sekundy pro provoz domu jsou mi na nic a asi většině běžných uživatelů.Jednofázové kompresory 3KW asi doma málo kdo zapíná běžně i když Axpert ho normálně rozběhne.Dvoupísták s 50l nádobou a 3kW jmen.příkon.Z praxe potřebuji ten výkon řádově desítky minut až hodinu.Podle mě jsi to špatně pochopil ty na 99% trvale zapomen.A jestli je pro tebe přifázování,možnost paralelního provozu či možnost 3f provozu serepatička lehce dodělatelná nebo nabíječka 30A, MPPT regulátor 3KW tak smekám.Pro mě je prostě divné když KS i Axpert dávaj jmen.výkon trvale (myslím aspon hodinu) tak proč ne PJ
Takto jsem to pochopil ze zarucaku. No ty potrebujes desitky minut az hodinu, me staci max ty desitky minut.
Nemam dost aku, abych vyzkousel plnej vykon po dobu treba hodiny. Ani jej nepotrebuju. Puvodne jsem uvazoval jen nad 5kw verzi, nakonec jsem predimenzoval.
Mam vyzkouseny toto: trouba a dve plotynky, plus nejakej drobnej balast kolem. cca 6,5kw a menic si akorat roznul diodu. A dal se nedelo nic. Proste to jelo na tento vykon tak dlouho, nez zacaly plotynky a trouba cyklovat. Pote jsem zapl pracku a ty zateze se tak nejak stridaly. - toto se da delat jen pod slunkem ...
Pro me jsou dulezity prave ty spickovy vykony - netreba prepinat na sit kdyz mi sepne lednicka do velke zateze, jak tomu bylo s predchozim menicem. Uz jsem demontoval i prepinani pri pretizeni a doposud jsem nepretizil.

k temu ostatnimu: (lehce dodelatelny jsem kapku prepalil)
- prifazovani nepotrebuju ponechal jsem stavajici prepinani stykacema - overeno casem - spolehlive. Bude predelano na bistabilni stykac viz jine vlakno.
- paralelni provoz - komplikace nepotrebuji.eliminoval jsem predimenzovanim menice daleko nad me potreby.
- 3f komplikace nepotrebuji. snazim se eliminovat. cerpadlo ve studni je posledni spotrebic 3f a casem taky pude.
- nabijecku ma i PJ ale nepouzivam - nechci. Nejak mi unika proc nabijet aku z DS a protopit cast placene energie na ucinnostech
- regulator v menici nechci. Nejsem zastancem all in one reseni. taky bych nejak musel pulit pole do dvou reglu.
regl mam jinej ten ma moznost paralelni funkce a zjistuju ze nepotrebuju i kdyz mam pole hodne nad vykon reglu.

Me se i opticky vic libi koncepce jednotlivych aparatu plnicich jednotlive funkce.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: POWERJACK LF5000W

Příspěvek od mypower.cz »

matej píše:Navíc, samozřejmě tyto znalosti hodlám dále využít v mé praxi, takže byl bych sám proti sobě kdybych to zveřejnil. Stejně již zde bylo pár jedinců, kteří se snažily tyto znalosti ze mne vyloudit pod rouškou "osobní potřeby" a, samozřejmě, bezplatně. Kdyby to bylo poprvé a neviděl bych to již v minulosti pak implementováno v komerčním zařízení, možná bych byl více sdílný.
.. inu nejlepsi jsou ti experti, co se cele mesice obohacuji na cizich pracne vybudovanych diskuznich forech a sve pracne nabyte znalosti prodavaji opakovane zakaznikum v bazaru, nebo zakaznikum, ktere na takovych forech odchytaji (pod rouskou "osobni potreby"), na kterazto diskuzni fora sami od sebe neprispeji ani floka, tudiz samozrejme bezplatne ... (jak jinak) ... tedy az do te doby dokud jim nekdo neslapne po krku, ze mateji :) Mozna by si mohl leckdy trochu pribrzdit ... alebrz zamest si pred vlastnim prahem :)) Tahle nesdilnost te jednou pekne nastve az bude nekdo sdilnejsi nez ty :)) A ze jich tu na foru je (tech sdilnejsich) ... :)) Docela dost ... Zaplat panbuh za ne ..

Howgh...