3,96kWp Brno

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od PavelR »

toto jsem zatim nepozoroval. Trebas budu usazovat obrubniky pro chodnik ( zitra ) rovnobezne. Pokud bych pokracoval nekonecne dlouho pochybuju ze by se protly, pac pak by se mezi ne nevesly ty kachle ne?

Ja to vidim jinak: Matematici maji dosti zvlastni smysl pro humor a proste si tema definicema z nas delaji prdel :-D
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od vata »

abrams píše:Zdravím ,

tak mi E-on konečně poslal fakturu za červen ... podle očekávání je odběr 0,000MWh ale kolik za tu nulu požadují zaplatit , mě dostalo :shock: 130Kč :eek2: .
Gratuluju taky a přeji Ti víc měsíců 100% soběstačnosti. U mě to taky vypadá docela radostně:
2014.png
2014.png (10.77 KiB) Zobrazeno 1250 x
ty červené čepičky od května je pár Wh potřebných pro krmení jednoho hlídacího relé, takže u mě by to nekonečno nebylo, krom toho mi EON účtuje ročně :)

edit: mimochodem - 130Kč za nulu je ročně jen o maličko méně, než já platím ročně za 1/4 MWh. Takže máš asi drahý tarif. Ovšem stále je to o dost méně, než by stála nějaká kloudná centrála a benzín do ní. Ale co není, může být...
Naposledy upravil(a) vata dne sob črc 12, 2014 9:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

díky za reakce ;) , sou to všiváci nenažraný ... mrknu na alternativy , jen co bude víc času - aktuálně řeším zajímavější věci :) , ale ten nulový odběr je parádní :yes: , vlastně tím padl rekord z července 2013 kdy díky akumulaci byl odběr z DS "pohých" 21kWh , ale nula je nula :celebrate2: .

Jestli přide černý komando , tak jim rád ukážu že mi je jejich elektrika u zadele :D . "Pár" exzotů nejspíš řešit
nebudou , ale časem se situace může změnit , což v tomhle "státě" nelze vyloučit :? .

Já ze složitější matematiky (x y z) prolejzal s potrhanýma ušima , ale přece i to nekonečno musí mít někde
začátek , né ?

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od solárník »

Lidský mozek se při pokusu o představu nekonečna začne silně přehřívat, proto je lepší to nedělat. Stejně si to představit v lidském mozku nejde. Aneb kdyby mělo nekonečno začátek a konec, tak už by nebylo nekonečnem.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od vata »

No jo, a navíc není nekonečno jako nekonečno, říkal nějaký fyzik na youtube, a tvářil se u toho ustaraně. Takže abramsi, natoč si aspoň 1Wh měsíčně, ať se nedostaneš do křížku s nějakou tou singularitou :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od PavelR »

Proc by nekonecno nemohlo mit zacatek? jako zacina to zhruba nekde tady a pak to akorat nekonci. Jinak by se to jmenovalo nezacatno ne?
Matiku jsem chapal do konce 9tky beztak pouzivam max procenta, parkrat do roka pi a vic mi netreba. V prvaku jsem rezignoval. Ve druhaku reparat. Ejhle a maturu mam a slo to i bez matiky a jak se mi pekne zije.
Ono taky scitat cisla a pismena je blbej napad ...

Ale navhroval bych nekonecny optimismus. Toho nam treba.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od solárník »

V knihách se uvádí, že obecné nekonečno nemá začátek, ani konec. Začátek však můžeme dodefinovat, jako například u polopřímky (která má daný začátek a končí v nekonečnu). Pak se už ale nejedná o obecné nekonečno, ale evidentně o polopřímku (která však je stále nekonečně dlouhá ;), tedy kupodivu tvrzení, že přímka je stejně dlouhá, jako polopřímka, je pravdivé, ale to už jsem se do toho moc zamotal :) ).
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od PavelR »

to se me nejak nezda vsecko musi nekde a nekdy zacit. preci je nesmysl aby neco bylo odjakteziva ...
Ale ze to mame peknej OT ... takovej intelektualni :-)
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od solárník »

Já mám "obavu", že pokud připustíme, že tu vesmír bude nekonečně dlouho, tak zjistíme, že v podstatě nikdy nezačal. To je právě jedna z věcí, které si lidský mozek nedokáže představit. Protože i před tím začátkem muselo něco být. Pokud tedy myslíme vesmírem cokoli existujícícího, tak je jasné, že to existovalo vždy. Možná jako hmota, možná jako energie, možná, že ani neběžel čas, jak ho známe, ale určitě tu něco existovalo.
Naposledy upravil(a) solárník dne sob črc 12, 2014 10:57 pm, celkem upraveno 1 x.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od PavelR »

vidis a ja si to predstavuju jako od ted a na furt. Ja ve sve predstave nekonecna zacatek mam.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od solárník »

No jedině, že by to stvořil bůh. Ale pak by před vesmírem musel existovat bůh. Takže se zase dostáváme k tomu, že tu stejně něco bylo. A když přihlédneme k zákonu zachování hmoty a energie, pak to taky bůh musel z něčeho upatlat.

EDIT: myslím, že si lze obecné nekonečno představit jako prostor. Není možné, aby měl začátek a neměl konec, protože za tím začátkem něco musí být a tak to jde až do nekonečna. Takže nekonečno na obě strany, bez začátku.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od PavelR »

boha bych do toho netahal. to je spis teorie jak manipulovat ovce.

to radsi nekonecno na obe strany
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

... to se to pěkně zvrhlo ::facepalm:: obdobně jako bylo dřív vejce , nebo slepice ?

Řákam si že bych měl zkontrolovat kondíky v měniči , už má za sebou 1,3MWh , předchozí 5kW měnič měl po 1,1MWh jeden kondr v prd*li :eek2: .

Mimochodem , nebýt předělávky bojleru z obyč na kombinovaný , tak bych nulu z DS neměl :yes: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od PavelR »

no nejdriv bylo kazdopadne vejce.

kondy treba kontrolovat ...
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od fukuši »

abrams píše:Zdravím ,

... to se to pěkně zvrhlo ::facepalm:: obdobně jako bylo dřív vejce , nebo slepice ?

Řákam si že bych měl zkontrolovat kondíky v měniči , už má za sebou 1,3MWh , předchozí 5kW měnič měl po 1,1MWh jeden kondr v prd*li :eek2: .

Mimochodem , nebýt předělávky bojleru z obyč na kombinovaný , tak bych nulu z DS neměl :yes: .

Elektronům zdar *sun*
Taky mi vrtá v hlavě kdy kouknout do měniče Tristár ukazuje 4MWh a levnej Čínskej měnič za 450dní pořád funguje.A že dostává kapky.Jak dlouho může takovej měnič vydržet pokud bude mít slušné kondáky?
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

po čase menší info :
11.08.2014 se domovní el. měr. přehoupnul přes 2.000kWh z FVE :D
dnes mi přišla druhá faktura od E-onu na 130,- Kč za nic :lol:
mini net metering funguje dobře (posledních pár dní bych jinak už musel na DS)
měnič sem ještě nekontroloval :oops: .
Toť zatím asi vše ;) .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od hurvayz »

Hmm pěkné, moc.Doufám ze se mi to taky nekdy podaří..
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od mobilik »

Jo, to je snom asi kazdeho, no je za tym vela prace. Klobuk dole. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od joseff »

abramsi?, co mas na mysli tim: "mini net metering funguje dobře (posledních pár dní bych jinak už musel na DS)"? Jaky mini net metering?
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

joseff píše:abramsi?, co mas na mysli tim: "mini net metering funguje dobře (posledních pár dní bych jinak už musel na DS)"? Jaky mini net metering?
Zdravím ,

no , GTI-čkama přebitky do "externího akumulátoru" a zpět do aku dobíječem 230V/52V 800W (co dům dal :D ) :yes: .

Elektronům zdar *cloud*

Edit : 900-stý příspěvek :celebrate1: ::rolleyes:: .
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek