Pin Torx A2 ? Uchycoval jste někdo FVP do plastových držáků na vozidlo? Foto…

Souhrn tématu

Uživatelé diskutují o tom, zda někdo uchycoval FVP do plastových držáků na vozidlo a jaký typ pinu Torx je k tomu ideální. Doporučuje se použití nerezových vrutů A2 4,2×16 mm s velkou hlavou nebo podložkou a předvrtáním, aby bylo možné panel snadno vyměnit. Zároveň se řeší otázka základní ochrany proti krádeži a možnosti použití řetízků či speciálních šroubů, které znesnadní odšroubování.
Kajap
Příspěvky: 395
Registrován: pon črc 21, 2025 11:13 am
Reputace:0
Lokalita: Okoli

Pin Torx A2 ? Uchycoval jste někdo FVP do plastových držáků na vozidlo? Foto…

Nový příspěvek od Kajap »

Dával někdo FVP DO TĚCHTO PLASTOVÝCH držáků?
https://a.aliexpress.com/_EIk12Bu

Tušíte - kde ideálně sehnat vhodný pin - Torx (alespoň nějaká základní ochrana proti ukradení?

Měl by tam prý být vrut: nerez A2 4,2×16 mm s velkou hlavou nebo s podložkou a předvrtat…

Případně byste to udělali? Lepit se to asi nemá protože pak to nepůjde vyměnit panel
Přílohy
IMG_6260.jpeg
Soban
Příspěvky: 4669
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace:311
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Pin Torx A2 ? Uchycoval jste někdo FVP do plastových držáků na vozidlo? Foto…

Nový příspěvek od Soban »

U kde jakého číňana - toto není žádná ochrana.

Pokud to chceš takto tak vratový šroub a zevnitř vozidla prostě matka a z venku to nemá žádnou drážku :-) ale k čemu to?

Když ti to neukradne tak tě to zničí, když tam bude obyčejný šroub tak je šance že při krádeži nic nezničí akorát budeš muset koupit nový panel než nechat opravovat celou střechu na karavanu.

Prostě nevymejšlej blbosti a přišroubuj to dodaným materiálem.
3,6kWp::pv:: | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 1x INVERTER 5kW/24V | 16kWh*batt*
Kajap
Příspěvky: 395
Registrován: pon črc 21, 2025 11:13 am
Reputace:0
Lokalita: Okoli

Re: Pin Torx A2 ? Uchycoval jste někdo FVP do plastových držáků na vozidlo? Foto…

Nový příspěvek od Kajap »

@Soban

, Žádný dodaný materiál neboli dodaný vruty nejsou - ale jen 6x plastový pady za 250 (po slevách na temu) na 1 FVP - v krabici - ani u výrazně dražší jsem vruty neviděl

Musíš si rozkliknout ten první odkaz, ta moje přidaná fotka je jenom Výstup porady Ai - nejspíš nějaký scifi a u toho Číňana že jsem to právě nenašel navíc co jsem našel tak bylo trochu jiný a trochu drahý a proto mě napadlo jestli to nikdo neřešil ale je pravda že tady asi není RV fórum

Koukal si se na ten držák nebo jak to myslíš zevnitř vozidla? To přeci nechceš vertikálně provrtat střechu, když to má vydržet desítky let !!!???

Lepí se to mamutem na rovnou soudržnou střechu, ale předtím se to našroubuje do toho držáku, takže si myslím že se potom připlácne panel s držákem lepidlem na střechu, zatím jsem to nedělal, musím počkat až nebude takový hic nebo bych shořel

Od chytré slovníkové databáze ráda proti ukradení byla protáhnout řetízkem rám FVP ALE TO NEŘEŠÍM, ZKRÁTKA JSEM TO CHTĚL ELEGANTNĚ UCHYTIT TĚMITO VRUTY KTERÉ MAJÍ PÁR PROCENT MENŠÍ ŠANCI, ŽE JE KDEJAKÝ JOUDA ODŠROUBUJE – ALE HODNĚ BLBĚ SE SHÁNĚJÍ MYSLÍM

Jasně že ten byt si každý sežene, ale většinou ho nemá u sebe takže tam musí dvakrát a to už si každý rozmyslí, navíc může být na kameře dvakrát a tak dále / taky mu tam můžeš nechat pozdrav na střeše: “sýr vyletí ptáček jsi na kameře kámo “

Já myslím že už se tam podruhý s pin-Torx-bitem nebude vracet …;-)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Claudebot [Bot]