Vyhřívaná baterka 12 V 100 Ah 261 €?
Souhrn tématu
Diskuse se zaměřuje na vyhřívanou baterku 12 V 100 Ah za cenu 261 €, která nabízí základní funkce včetně BMS, ale bez Bluetooth monitoringu. Uživatelé hledají lepší nebo levnější alternativy s kvalitnějším vyhříváním a správným umístěním čidel. Zároveň se řeší spolehlivost výrobku, počet nabíjecích cyklů a možnosti ohřevu ze solárního systému či baterie. Doporučuje se kontaktovat přímo výrobce pro aktuální informace o firmware a funkcích.
- Kajap
- Příspěvky: 395
- Registrován: pon črc 21, 2025 11:13 am
- Reputace:0
- Lokalita: Okoli
Vyhřívaná baterka 12 V 100 Ah 261 €?
Seženu něco lepšího než tohle za 261 € ?
https://eu.renogy.com/products/duoheat- ... te-battery?
Myslím jako něco lepšího resp levnějšího nebo s lepšími parametry, nevím jaká je v tom BMS jestli to umí topit ze soláru nebo to topí i z baterky?
Stavět si to nechci, takže se ptám kde se dá koupit hotové řešení aby nestálo trojnásobek
Vím že by to mělo mít správně dvě čidla aspoň a správně umístěné vyhřívací desky a JK BMS ale dávat za to 15000,- nebudu
https://eu.renogy.com/products/duoheat- ... te-battery?
Myslím jako něco lepšího resp levnějšího nebo s lepšími parametry, nevím jaká je v tom BMS jestli to umí topit ze soláru nebo to topí i z baterky?
Stavět si to nechci, takže se ptám kde se dá koupit hotové řešení aby nestálo trojnásobek
Vím že by to mělo mít správně dvě čidla aspoň a správně umístěné vyhřívací desky a JK BMS ale dávat za to 15000,- nebudu
- Valdano
- Příspěvky: 2211
- Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
- Reputace:295
- Lokalita: Česká Lípa
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Vyhřívaná baterka 12 V 100 Ah 261 €?
Proč si nepřečtete manuál, který je tam k tomu ke stažení? Na straně 17 v sekci "Self-Heating Function" to celkem jasně píšou. Ohřev je v provozu jen při nabíjení a přitom je samozřejmě jedno jestli budete tu baterii nabíjet ze soláru, z elektroinstalace v autě za jízdy nebo třeba nějakou nabíječkou připojenou k DS. Podstatné je, že ohřev nefunguje pokud se ta baterie nedobíjí proudem vyšším než 10A což v podstatě znamená, že ohřev čerpá energii jen z toho nabíjení.Kajap píše:jestli to umí topit ze soláru nebo to topí i z baterk...
Funkce samoohřevu
Normální provoz funkce samoohřevu vyžaduje stabilní nabíjecí proud vyšší než 10 A pro každou baterii v paralelním bloku baterií. Funkce samoohřevu se spustí s optimálním výkonem, jakmile teplota baterie klesne pod 5 °C, a automaticky se zastaví, jakmile teplota baterie stoupne nad 10 °C.
- Kajap
- Příspěvky: 395
- Registrován: pon črc 21, 2025 11:13 am
- Reputace:0
- Lokalita: Okoli
Re: Vyhřívaná baterka 12 V 100 Ah 261 €?
10A jakoze na 12V? Ok
Takze kdyz bude jen 9,5A - tak se neohřeje ani trosku a solární energie zůstane nevyužita?
Otázka spíše směřovala na to, jestli si to nebere i energii z baterky na ten ohřev… to snad ale asi už dnes ne (to měly staré verze levných baterek)
Před rokem psali ze ma bt na BMS ale co dnešní verze s takovou slevou?
Takze kdyz bude jen 9,5A - tak se neohřeje ani trosku a solární energie zůstane nevyužita?
Otázka spíše směřovala na to, jestli si to nebere i energii z baterky na ten ohřev… to snad ale asi už dnes ne (to měly staré verze levných baterek)
Před rokem psali ze ma bt na BMS ale co dnešní verze s takovou slevou?
- Valdano
- Příspěvky: 2211
- Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
- Reputace:295
- Lokalita: Česká Lípa
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Vyhřívaná baterka 12 V 100 Ah 261 €?
Baterie od Renogy zde nejsou příliš známé tj. je málo pravděpodobné, že tady v diskusi najdete nějakého uživatele, který s nimi má konkrétní zkušenost a navíc i kdyby se třeba nějaký uživatel našel a měl ji už delší dobu tak jeho zkušenosti s ní ani nemusí odpovídat v současnosti prodávané verzi.
Pokud budeme bazírovat na interpretaci toho co je uvedeno v návodu tak tam je jasně uvedeno při nabíjení proudem vyšším než 10A. Takže pokud to platí tak při 9,5A se prostě nenabíjí ani trošku "a basta fidli" a energii ze samotné baterie si to dle mého názoru nebere tj. právě proto je vyžadován ten vyšší proud.
Pokud si nejste jist tak napište dotaz emailem na adresu supporteu@renogy.com a možná se dočkáte odpovědi. Třeba už změnili firmware a možná to funguje jak naznačujete tj. že při nižších nabíjecích proudech může být ohřev menší oproti tomu co je popsáno v tom návodu, který je z ledna 2024 tj. nemusí být aktuální. Takže na aktuální podrobnosti k tomu se prostě ptejte přímo u podpory Renogy.
Mimochodem Renogy také prodává novější baterie složené z článku LiFePO4 s pevným elektrolytem. Tyto články mají polotuhý separátor, který odolává teplotám až 300 °C. Bateriové moduly z těchto článků jsou také kompletním bateriovým uložištěm včetně BMS a podporují i komunikaci přes bluetooth a také přes CAN port. Některé z nich obsahují i automatický ohřev, ale prodávají se za mnohem vyšší ceny okolo 800 EUR a výš. Možná proto, že už nějakou dobu nabízejí ty nové baterie tak tu starší variantu, na kterou odkazujete vy asi nyní prodávají tak relativně levně.
Pokud budeme bazírovat na interpretaci toho co je uvedeno v návodu tak tam je jasně uvedeno při nabíjení proudem vyšším než 10A. Takže pokud to platí tak při 9,5A se prostě nenabíjí ani trošku "a basta fidli" a energii ze samotné baterie si to dle mého názoru nebere tj. právě proto je vyžadován ten vyšší proud.
Pokud si nejste jist tak napište dotaz emailem na adresu supporteu@renogy.com a možná se dočkáte odpovědi. Třeba už změnili firmware a možná to funguje jak naznačujete tj. že při nižších nabíjecích proudech může být ohřev menší oproti tomu co je popsáno v tom návodu, který je z ledna 2024 tj. nemusí být aktuální. Takže na aktuální podrobnosti k tomu se prostě ptejte přímo u podpory Renogy.
Mimochodem Renogy také prodává novější baterie složené z článku LiFePO4 s pevným elektrolytem. Tyto články mají polotuhý separátor, který odolává teplotám až 300 °C. Bateriové moduly z těchto článků jsou také kompletním bateriovým uložištěm včetně BMS a podporují i komunikaci přes bluetooth a také přes CAN port. Některé z nich obsahují i automatický ohřev, ale prodávají se za mnohem vyšší ceny okolo 800 EUR a výš. Možná proto, že už nějakou dobu nabízejí ty nové baterie tak tu starší variantu, na kterou odkazujete vy asi nyní prodávají tak relativně levně.
- Kajap
- Příspěvky: 395
- Registrován: pon črc 21, 2025 11:13 am
- Reputace:0
- Lokalita: Okoli
Re: Vyhřívaná baterka 12 V 100 Ah 261 €?
Nevím jestli jsem to správně pochopil co píšeTe, no z YouTube recenze asi rok staré tam týpek píše, že za mnou odkázána má Bluetooth pro BMS (tedy dá se do BMS dostat přes generickou čínskou aplikaci) ale nemá BT pro jejich Renogy aplikaci… tak nevím jestli ty myslíš něco jiného nebo přístup do BMS?
Mě právě zaujala ta výborná cena a když potřebuju vyhřívání do stodoly kde to prostě bude v mrazu, tak nemám jinou možnost asi než si to postavit ale to vyjde dráž
Mě právě zaujala ta výborná cena a když potřebuju vyhřívání do stodoly kde to prostě bude v mrazu, tak nemám jinou možnost asi než si to postavit ale to vyjde dráž
- Valdano
- Příspěvky: 2211
- Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
- Reputace:295
- Lokalita: Česká Lípa
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Vyhřívaná baterka 12 V 100 Ah 261 €?
Nespoléhejte se na nějakého týpka na Youtube. Ta verze, na kterou odkazujete Bluetooth nemá a je to tam dole na stránce přímo uvedeno viz níže překlad.
Podporuje baterie Bluetooth nebo jiné monitorovací funkce?
Baterie Renogy 12V 100Ah LiFePO4 nemá vestavěné monitorování přes Bluetooth...
Zřejmě za tu nižší cenu prodávají jen funkčně ořezanou verzi, která vůbec nemá Bluetooth. Na té vámi odkazované stránce je k tomu ke stažení návod a v něm není ani zmínka o tom, že by ta baterie vůbec obsahovala jakékoli Bluetooth rozhraní. Prostě tam vůbec není.
1 kus té baterie 12,8V/100Ah za cenu 261 EUR tj. cca 6331 Kč má kapacitu jen 1,2kWh.
Za srovnatelnou cenu 6399 Kč viz třeba tato baterie LiFePO4 12,8V/100Ah, 1,2kWh obsahuje funkci ohřevu baterie, má BMS včetně Bluetooth a k tomu je aplikace v češtině. Na podrobnosti k tomu se ptejte prodejce viz kontakt.
Podporuje baterie Bluetooth nebo jiné monitorovací funkce?
Baterie Renogy 12V 100Ah LiFePO4 nemá vestavěné monitorování přes Bluetooth...
Zřejmě za tu nižší cenu prodávají jen funkčně ořezanou verzi, která vůbec nemá Bluetooth. Na té vámi odkazované stránce je k tomu ke stažení návod a v něm není ani zmínka o tom, že by ta baterie vůbec obsahovala jakékoli Bluetooth rozhraní. Prostě tam vůbec není.
1 kus té baterie 12,8V/100Ah za cenu 261 EUR tj. cca 6331 Kč má kapacitu jen 1,2kWh.
Za srovnatelnou cenu 6399 Kč viz třeba tato baterie LiFePO4 12,8V/100Ah, 1,2kWh obsahuje funkci ohřevu baterie, má BMS včetně Bluetooth a k tomu je aplikace v češtině. Na podrobnosti k tomu se ptejte prodejce viz kontakt.
- Kajap
- Příspěvky: 395
- Registrován: pon črc 21, 2025 11:13 am
- Reputace:0
- Lokalita: Okoli
Re: Vyhřívaná baterka 12 V 100 Ah 261 €?
Zajímavý, jsem si všimnul ale že má poloviční počet cyklu jestli to správně chápu? A co je tam za články? A co za BMS? To je problém těchhle výrobků, že kvalita asi může být dost proměnlivá
Mrkni do jednoho komentáře tam to píše:
zdůrazňuji že ten recenzent výslovně uváděl že to taky kupoval bez Bluetooth - ale že se připojil přes Bluetooth aplikaci 3. strany na BMS (tedy pravděpodobně asi nějakou deep config protože D názvem xiaoxiang - což v čínštině znamená takový univerzální název pro …
))
Podle komentáře v příloze by to měla být tahle app: https://apps.apple.com/cz/app/xiaoxiang ... 22653?l=cs
Mrkni do jednoho komentáře tam to píše:
zdůrazňuji že ten recenzent výslovně uváděl že to taky kupoval bez Bluetooth - ale že se připojil přes Bluetooth aplikaci 3. strany na BMS (tedy pravděpodobně asi nějakou deep config protože D názvem xiaoxiang - což v čínštině znamená takový univerzální název pro …
Podle komentáře v příloze by to měla být tahle app: https://apps.apple.com/cz/app/xiaoxiang ... 22653?l=cs
Naposledy upravil(a) Kajap dne sob čer 27, 2026 11:49 pm, celkem upraveno 2 x.
- Valdano
- Příspěvky: 2211
- Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
- Reputace:295
- Lokalita: Česká Lípa
- Chci prodávat energii: NE
- Chci/Mám dotaci: NE
Re: Vyhřívaná baterka 12 V 100 Ah 261 €?
To je rok stará recenze, na kterou bych se prostě nespoléhal. Nemám co bych k tomu dodal.
Tomu moc nevěřte. Renogy prostě jen více přehání při předpokládané deklaraci výdrže.Kajap píše:má poloviční počet cyklu jestli to správně chápu?
Na podrobnosti k tomu se ptejte prodejce viz kontakt.Kajap píše:A co je tam za články? A co za BMS?
Kdo je online
Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot], Claudebot [Bot]
