Jirkova FVE

Souhrn tématu

Jirka sdílí své zkušenosti s provozem a plánovanou přestavbou své fotovoltaické elektrárny (FVE). Diskutuje o rozšíření panelů, zvětšení bateriového i vodního uložiště a efektivním využití energie přímo na DC ohřev vody. Žádá o kritiku a rady od zkušených uživatelů, zejména ohledně nabíjení baterií ze sítě, konfigurace měničů a optimalizace provozu celé FVE.
Uživatelský avatar
Ghost86
Příspěvky: 148
Registrován: úte led 06, 2026 3:38 pm
Reputace:6
Lokalita: SK - Kysuce
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jirkova FVE

Nový příspěvek od Ghost86 »

Jirka dakujem. Ake pouzivas koncovky na napojenie na bateriu?
Uživatelský avatar
JirkaE
Příspěvky: 2337
Registrován: pát dub 21, 2023 7:17 pm
Reputace:335
Lokalita: Kousek od Rozvadova
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7350
Kapacita baterie [kWh]: 38
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jirkova FVE

Nový příspěvek od JirkaE »

Mám tam 10A pojistky na +/- a jde to přes Shunt 300A co mě zůstal navíc - a zobrazuje se jako generátor - přímo na CU kolejnici 30x10mm kde jsou připojený všechny 3 sety baterek.
Sepnutí na AC ze sítě obstarává stykač ovládaný z Cerba podle SOC - zatím jen ta zkouška proběhla - jinak to mám odstavené - chtěl jsem to vidět a vyzkoušet 😃
Porovnání všech 4 stringů a nově i finálový celek s Victron a teploty vody bojlerů 1-3 : DC - WATTMETR / Victron / Bojlery

Domovské vlákno : Jirkova FVE
Spirály v bazaru : Spirály 55V - Je tam i ten test;)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Claudebot [Bot]