RB mikrotik 711

Nezařaditelné
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

RB mikrotik 711

Příspěvek od goodbie »

Ahoj.mám problém s příjmámím internetu od společnosti wia.na hotspotu na který jsem byl připojen najednou přestal fungovat internet nedostanu vůbec IP adresu pouze vidím síť a signál přejdu li na jiný hotspod internet funguje.dal jsem jiný RB konkrétně RB 411 a v pohodě se připojím na hotspod na který se nemůžu připojit.Může mi někdo nebo něco blokovat MAC adresu a nepustit tak k připojení???
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

RB mikrotik 711

Příspěvek od Roger »

Kristalovou kouli nemame, ci je to RB, tvuj anebo poskytovatele? Predpokladam, ze ji nedelal upgrade nebo jsi se jinak nevrtal...

Muze byt i ruseni na kanalu, MKT 6 ma peknou diagnostiku na toto...

Ale kdyz vis, ze "na hotspotu, na kterys byl pripojen, prestal fungovat internet", tak to je vec isp a ne tvoje, je to hotspot firmy wia, tak jim to nahlas na ohledove centrum, ne?

Pokud mas podezreni, ze jenom vypadlo DHCP, tak si pridel statickou, pokud znas topologii site? Pak udelas klasicky:

Tracert 8.8.8.8

A uvidis, zda internet jede
Naposledy upravil(a) Roger dne ned pro 22, 2013 10:25 pm, celkem upraveno 1 x.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: RB mikrotik 711

Příspěvek od goodbie »

jo RB je muj kleklo to uplně z ničeho nic,zaráží mi že na drhý board to jede v pohodě a nikdo s tím nic nedělal.a zvolit v Rb jinný přístupový bod není zase takový problém.
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

RB mikrotik 711

Příspěvek od Roger »

Moc ti nerozumim, diagnostikuj, zda je chyba ve tvem HW nebo v HW providera anebo v trase (ruseni)
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: RB mikrotik 711

Příspěvek od goodbie »

když zvolím jinej bod tak RB 711 funguje tak,že těžko bude vadný statickou IP když zadám neděje se nic dal jsem jinej RB konkrétně 411 a na přístupovej bod se dostanu.Spíše mi píde ,že RB711 je nějak blokovanej pro ten jedinej přístupovej bod když na jiných funguje chápeš???
Roger
Příspěvky: 505
Registrován: pon čer 10, 2013 8:25 pm

Re: RB mikrotik 711

Příspěvek od Roger »

Moc ti nerozumim, ale urcite tvuj MKT umi MAC clone... A ze ma ISP MAC lock bych ocekaval, pokud nema treba WPA2, ale: kontaktuj dohled ISP

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek