Sonnenkraft FWM35 - problémy

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Uživatelský avatar
Skenin
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 21, 2024 12:47 pm
Lokalita: Olomouc
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Sonnenkraft FWM35 - problémy

Příspěvek od Skenin »

Prosím o radu při řešení problémů s ohřevem vody.
Na akumulační nádrži mám na ohřev vody Sonnenkraft FWM35, ale byl částečně zatopený. Respektive krabička s relátkem pro spouštění čerpadla (UNIBLOCK UB-04-10-01-B). Když jsem dům před měsícem koupil, byl stále zapojený do zásuvky, ale ohřev vody nefungoval. Vyzkoušel jsem ho několikrát odpojit a znovu připojit a naposledy jsem docílil aspoň toho, že začalo v krabičce cvakat relátko. Chvíli cvakalo a nakonec v krabičce došlo ke zkratu a vyrazilo to pojistky. Je možné, že příčinou byla zbytková vlhkost v krabičce. Celý uniblock mám v plánu vytáhnout a přepájet nové relátko, což si myslím, že vzhledem k tomu, že bylo pod vodou, mohlo způsobovat nefunkčnost celého systému. Pokud je v pořádku průtokový snímač a čerpadlo, mělo by to snad fungovat. Máte někdo zkušenosti s tímto zařízením? Nemám s ním zkušenosti, tak mi možná něco utíká :-)

Současně mi ale kape čím dál víc voda z místa, kam vede drát z ventilu. Můžete mi poradit, jestli ho můžu vytáhnout a zkrátit, popřípadě k čemu vlastně slouží? Nebo co s tím?

Děkuji moc za pomoc :-)

Michal
Přílohy
1729510712462.jpg
1729486754242.jpg
Pepin
Příspěvky: 110
Registrován: čtv srp 03, 2017 9:28 pm
Lokalita: Chrudimsko
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3,1kWp
Kapacita baterie [kWh]: 35kWh

Re: Sonnenkraft FWM35 - problémy

Příspěvek od Pepin »

Ja poradím jen k opravě desky - vyměnit svorkovnici i relé, očistit desku a spoje Isoprophyl alkoholem nebo čističem na DPS. Také pod opáleným kontaktem vidím poškozenou měděnou cestu nebo prokov (bude nutné natáhnou drátky novou cestu a ošetřit lakem!).

Pokud nejsi trochu vybavený a nemáš alespoň základní zkušenosti, svěř raději výměnu někomu zkušenému. Zařízení a desek, kde se už někdo vrtal a celé to "doj***al", jsem opravoval mnoho a je to za trest.

Pavel
4x IBC 260Wp J + 4x BYD 270Wp V + 3x Canadian 370Wp JZ - 3x MPPT EPSolar 24V/40A, baterie AGM 24V/1400Ah, měnič EP Ipower plus 3kW

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek