lednice mi shazuje dobíjení baterky

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
detik
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 17, 2024 5:35 pm
Lokalita: Chrudim
Výkon panelů [Wp]: 3,2
Kapacita baterie [kWh]: 5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

lednice mi shazuje dobíjení baterky

Příspěvek od detik »

Ahoj mám dotaz nikde jsem nic nenašel tak se obávám že je to problém měniče REVO VM II 5500. Jedná se o to, že když mám konstantní zdroj odběru libovolný co dají soláry, tak přebytek nabíjí baterku a chová se to normálně, ale když pustím pračku kde otáčení trvá cca 7 vteřin a potom 5 vteřin čeká tak jakmile skončí otáčení tak mi skočí na solárech 0W výkon a při otáčení začne postupně naskakovat 50-100W a po skončení otáčení spadne solár znova na 0W. To samé dělá tikárna, která nahřívá tiskovou plochu střídavě s hotendem a je to cca 300W vs 50w střídčka po vteřinách tak to postupně vybíjí baterku. Zjistil jsem, že pokud vemu přenosnej přímotop zapnu cca 800w tak jakoby překreje výkyv a když nabíjení překročí na cca 500W asi tu klouzavou spotřebu tak se střídač chytne a nabíjí OK i kdyř vypnu přímotop.
Uživatelský avatar
Skrat
Příspěvky: 593
Registrován: sob zář 24, 2016 10:39 pm
Lokalita: Veselí nad lužnicí
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7,38kWp
Kapacita baterie [kWh]: 900Ah
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: lednice mi shazuje dobíjení baterky

Příspěvek od Skrat »

Při jakým napětí baterky ? Není náhodou baterka nabitá?
24V systém. V=1760Wp,Z= 3520Wp.J= 720Wp.Baterky Lion 600Ah celkem.Regulátor 2x6415AN+Must 80A/3000W+1x4415N na jižní stranu.Měnič victron 1200W+350W.Jako záloha olovo šrot. Axpert VP 24/3000W na přebytky.Vše stále ve výstavbě.Začínám stavět 48V systém pro RD.Zatím 7,38kWp jih,Lion 900Ah.Epever 48/2000W na přebytky ,Victron 500W,Epever 5kW
DUGi
Příspěvky: 61
Registrován: stř lis 23, 2022 3:29 pm
Lokalita: Kosice/Michalovce
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7000
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci/Mám dotaci: NE

Re: lednice mi shazuje dobíjení baterky

Příspěvek od DUGi »

Ja mam ten isty problem, ten isty menic. Mne to robi pracka a susicky ovocia. Takisto sa to stava pri vypinani boilera alebo darlingu. Menic zacne hladat prac. bod a zvysuje prud. Ale ak pocas tohto procesu dojde k prudkemu poklesu odberu padne na nulu a zacina odznova a takto sa zacykli. Problem je len pri vypinani zataze.

Zahada mi je preco je to hladanie prac. bodu take pomale - radovo 5-10 min. Ved to by malo vediet zregulovat za radovo sekundy.

Docasne obidenie problemu c1: zapnem el. radiator, staci 1kw a pockam kym nastupa prud a potom ho vypnem. zvaca si uz udrzi prac. bod a fici az do dalsieho "spadnutia"
1. nabija spravne
2. Nabijanie zhodene
3. zapol som radiator a cakam kym prud nastupa
4. radiator vypnuty
nabijanie2.jpg
Docasne obidenie problemu c2: vypnem susicky kym nenastupa a potom ich zapnem
1. nabija spravne, susicky zapnute ( zubky - zap/vyp. ohrevu)
2. susicku brania vystupaniu prudu
3. vypnute susicky, pud stupa
4. zapnutie susiciek, nabijanie pokracuje.
nabijanie1.jpg
Riesil som to v tomto vlakne:
viewtopic.php?p=213118#p213118

ak by si nasiel nejake riesenie bolo by super.
Menic 10kW - 2 x SOROTEC REVO VM-II 5,5kW paralel, Panely 7kWp - 18xMono HC AmeriSolar AS-6M120-HC 385Wp (2x 7S) juh,45stupnov, Baterky 30kWh - (16 x CATL 302Ah LiFePO4 + 16 x EVE 304Ah LiFePO4 ), 2 x JK BMS B2A20S20P 200A, RD
detik
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 17, 2024 5:35 pm
Lokalita: Chrudim
Výkon panelů [Wp]: 3,2
Kapacita baterie [kWh]: 5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: lednice mi shazuje dobíjení baterky

Příspěvek od detik »

Ano je to naprosto stejný problém, koukal sem do vlákna a myslel jsem, že pomohlo zvýšení počtu panelů. Taky jedu trochu pod ideálním napětím v zátěži cca 250V na panelech.
detik
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 17, 2024 5:35 pm
Lokalita: Chrudim
Výkon panelů [Wp]: 3,2
Kapacita baterie [kWh]: 5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: lednice mi shazuje dobíjení baterky

Příspěvek od detik »

Ještě měn napadlo něco v nastavení? Návod obsahuje 16 položek já jich mám v menu 24 něco málo navíc je popsáno zde.viewtopic.php?t=8344&start=20

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek