Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Valdano
Příspěvky: 390
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

rva píše: pát črc 19, 2024 7:45 pm Koukám, že NAS Synology (který mám a který běží stále) by měl být schopen takový nezávislý čas poskytovat: Synology jako NTP server
Ano to by mělo být použitelné. V Shelly pak už jen nastavit a uložit namísto defaultního SNTP time.google.com IP adresu toho NAS Synology v síti Wifi.
Dagus
Příspěvky: 1983
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Dagus »

A má to vliv jen na časové příkazy, nebo obecně třeba i podle teplot kde spínám stykac spirály bojleru?
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Valdano
Příspěvky: 390
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

gold1 psal na předchozí stránce tohoto tématu následující:
gold1 píše: ned črc 14, 2024 11:17 am pri odpojeni internetoveho pripojeni zarizeni Shelly 1PM plus nic neudela. Nejen,ze rano nesepne v nastavenem case, ale co je mnohem horsi-ani nevypne po dosazeni nastavene teploty jestlize pripojeni vypadne behem spusteneho ohrevu...
Vyznívá to tak, že mu ztráta internetového spojení dělá problémy i při odpínání na základě dosažené teploty, ale tím, že zmiňoval sepnutí v nastaveném čase a vypnutí při nastavené teplotě mohl mít i tu událost vypnutí nějak svázanou s časem aniž si toho byl vědom, ale těžko soudit jelikož je k tomu zatím málo informací. Podle testů to zatím vypadá tak, že čas v Shelly běží dál i po ztrátě spojení na Internet a zůstane nenastavený jen pokud dojde k výpadku napájení a pokud je po obnovení napájení trvale nedostupný SNTP server. Teprve pak zřejmě následně nefungují i některé navazující funkce. Gold1 psal, že zjistí jestli doma v síti něco podporuje služby SNTP serveru tj. zda by něčím ve vlastní síti mohl nahradit ten defaultní SNTP server na Internetu, ale od té doby se neozval. Takže nic bližšího k tomu zatím nevíme.
gold1
Příspěvky: 99
Registrován: čtv lis 25, 2021 6:47 pm

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od gold1 »

Tak v siti nic co by fungovalo jako NTP server nemam.Ani router od Vodafonu,ani muj vlastni + opakovace to neumi.Na RPI mi bezi solarassistant,takze tam taky nic nespustim.
K tomu nastaveni--mam 2 zarizeni Shelly.Prvni Shelly 1pm plus vcetne toho modulu s teplotnima senzorama.Tam mam nastaveny termostat vcetne hodinoveho rozvrhu(nepotrebuju nahrivat bojler v noci).Druhe Shelly ma nastavenou scenu aby seplo pri 60st a dohralo na 70st,ale pouze v urcene dobe.Takze hodiny potrebujou obe krabicky.
To,ze neco neni jak ma jsem zjistil kdyz se behem dovolene "porouchal" router.FVE v klidu fungovala i bez meho dohledu,ale bojler nebyl nahraty po navratu domu.Po restartu routeru vse naskocilo jak ma.Nasledne jsem druhy den provedl 2 pokusy.Nejprve jsem pred stanovenou hodinou vypnul wifinu a Shelly vubec neseplo v dobe kdy melo.Druhy pokus -v dobe kdy se teplota blizila limitu termostatu jsem opet vypnul wifinu a Shelly pokracovalo v ohrevu i po prekonani nastavene teploty o 5st.
Kdybych nemel na ohrivaci bezpecnostni termostat a na bojleru jeste klasicky mechanicky,tak bych rozhodne nemel klidne spani.
24x JaSolar 380wp(12xV+12xZ) = 9120wp, 2x Axpert King 5000/48, 32x Narada 125Ah(2x16s)Lifepo4,16x EVE 280Ah, Victron BMV700.
Uživatelský avatar
TomHC
Příspěvky: 1660
Registrován: pát lis 11, 2022 8:14 am
Lokalita: Hlohovec, SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5520
Kapacita baterie [kWh]: 14
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlohovec, SR

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od TomHC »

Ak sa v SolarAssistante dá dostať na linuxovú konzolu, tak si tam NTP server vieš doinštalovať.

https://solar-assistant.io/help/access/ssh
https://reintech.io/blog/configuring-nt ... -debian-12
MUST PV1800 VHM 48V 5.5kW, 5.52kWp (12x TPL mono 460W, 2S2P východ, 2S4P juh), 16x 280 Ah LiFePO4 (14.3 kWh) BMS JBD-AP21S001-L21S-200A-B, SW: Home Assistant na Synology DS923+ ku tomu ESPHome, Tasmota, MariaDB, InfluxDB, Telegraf, Grafana, Zigbee2MQTT..., HW: ESPlan (ESP32 + LAN 8720 + RS485 + UART). Nejaké moje projekty: MUST-ESPhome, ELTEK Flatpack2 ESPhome, ESP32-EMON, PZEM-017@WiFi, diyBMS-CurrentShunt-ESPhome 01/2023 -> 10/2024 = 8.1 MWh AC
gold1
Příspěvky: 99
Registrován: čtv lis 25, 2021 6:47 pm

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od gold1 »

P.S.Firmware jsem akualizoval u obou.Ten dotaz na status zarizeni vyzkousim az zitra.Ted vecer uz nebudu delat zadne pokusy.Kazdopadne to co pise Valdano je pro mne jako raketova veda.Chapu sice co to je,ale vubec netusim jak to funguje. :wall:
24x JaSolar 380wp(12xV+12xZ) = 9120wp, 2x Axpert King 5000/48, 32x Narada 125Ah(2x16s)Lifepo4,16x EVE 280Ah, Victron BMV700.
gold1
Příspěvky: 99
Registrován: čtv lis 25, 2021 6:47 pm

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od gold1 »

TomHC píše: pon črc 22, 2024 9:26 pm Ak sa v SolarAssistante dá dostať na linuxovú konzolu, tak si tam NTP server vieš doinštalovať.

https://solar-assistant.io/help/access/ssh
https://reintech.io/blog/configuring-nt ... -debian-12
Ja bohuzel rozhodne ne!!!
24x JaSolar 380wp(12xV+12xZ) = 9120wp, 2x Axpert King 5000/48, 32x Narada 125Ah(2x16s)Lifepo4,16x EVE 280Ah, Victron BMV700.
Valdano
Příspěvky: 390
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

gold1 píše: pon črc 22, 2024 8:59 pm Tak v siti nic co by fungovalo jako NTP server nemam. Ani router od Vodafonu,ani muj vlastni + opakovace to neumi.
Umí to třeba již zde zmíněné NAS Synology, které se používá třeba jako síťové domácí datové uložiště, ale to předpokládám také nemáte. Umí to také běžné PC ať už s OS některé verze Linuxu nebo třeba Windows, pokud tedy máte nějaké PC trvale v provozu a připojené k síti. Umí to i některé síťové tiskárny.
gold1 píše: pon črc 22, 2024 8:59 pm Na RPI mi bezi solarassistant,takze tam taky nic nespustim.
NTP server není aplikace, ale služba, která může na RPI zcela bez problému běžet na pozadí. Tady je odkaz na návod jak na RPI nainstalovat a nakonfigurovat NTP server. Zkuste to podle toho. Když to sám nezvládáte tak raději požádejte nějakého ajťáka nebo více znalého uživatele ve vašem blízkém okolí ať to udělá za Vás. Někdo se určitě najde. ;)
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Hyp »

1) To je asi vhodné nainstalovat na router nebo něco, co běží 24 krát 7

2) Takovou blbost, aby neběžely interní hodiny, třeba od začátku s počátkem 1970 linuxového kalendáře, a hodiny “stály na místě” Jsem ještě neviděl, to by byl řádný bug, Problém bude asi jinde
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Valdano
Příspěvky: 390
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

Hyp píše: úte črc 23, 2024 9:00 am 2) Takovou blbost, aby neběžely interní hodiny, třeba od začátku s počátkem 1970 linuxového kalendáře, a hodiny “stály na místě” Jsem ještě neviděl, to by byl řádný bug, Problém bude asi jinde
Problém rozhodně není jinde a je to vlastnost, která je dokonce uvedena v dokumentaci k Shelly. Zřejmě jste vůbec nečetl předchozí stranu této diskuse, protože to se tu už ověřovalo opakovaným webovým dotazem na status a pokud po zapnutí Shelly není dostupný NTP server tak čas v Shelly nejen že vůbec není nastaven, ale ani vůbec neběží tj. ani od 00:00:00 1.1.1970. Prostě dokud se minimálně jednou po zapnutí Shelly nenačte čas z externího NTP serveru tak Shelly trvale vrací čas NULL a v takovém případě nefunguje ani na základě času prováděná aktivace/deaktivace na čase závislých operací. Další informace o tom, že to tak funguje a že v takovém případě nefungují ani časově závislé operace vyplývá přímo z online dokumentace k Shelly viz níže překlad relevantní části k tomu.
SNTP synchronizace času
Zařízení Shelly nemají vestavěné hodiny reálného času, ale automaticky synchronizují své hodiny, když jsou v režimu WiFi klient připojena k internetu. Jakmile je čas synchronizován, zařízení mohou provádět příkazy spouštěné uživatelem definovaným týdenním plánem nebo na základě časů východu a západu slunce.
gold1
Příspěvky: 99
Registrován: čtv lis 25, 2021 6:47 pm

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od gold1 »

Vkladam 3 obrazky.
1.pripojeno k wifi a internetu.
shelly.jpg
shelly.jpg (19.9 KiB) Zobrazeno 986 x
2.pripojeno pouze k wifi bez internetu,hodiny stale bezi.
shelly2.jpg
shelly2.jpg (19.69 KiB) Zobrazeno 986 x
3.po restartu Shelly uz hodiny bez pripojeni k internetu nebezi.
shelly3.jpg
shelly3.jpg (17.04 KiB) Zobrazeno 986 x
Takze bud zkusim poresit to RPI,co na nem beha SA nebo vymenim router za nejaky,co to umi.Ten muj je uz 10 let stary a uprimne je uz za zenitem!
P.S.Tu dokumentaci Shelly jsem samozrejme necetl,jen nejaky navod na nastaveni.
24x JaSolar 380wp(12xV+12xZ) = 9120wp, 2x Axpert King 5000/48, 32x Narada 125Ah(2x16s)Lifepo4,16x EVE 280Ah, Victron BMV700.
Hyp
Příspěvky: 506
Registrován: ned zář 19, 2021 7:38 pm

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Hyp »

Žádné takové zařízení přece nemá hodiny, to by muselo mít záložní (knoflíkovou) baterku - vždy načte hodiny z internetu. Typicky router, modem, satelitní STB.

Takže když nemá přístupný NTP, Prostě běží od nějakého počátečního času 0. Čas postupně ubíhá.

KDYŽ ČAS stojí, no tak to je buďto vlastnost (Je popsána v dokumentaci) anebo BUG.

Jiná možnost není!

Říkám, že jsem se s tím ještě nesetkal, že by čas neběžel na těch routerech a modemech. Jak by to asi zapisovalo chronologicky události do syslogu?

By se všechny události staly v jeden čas nula?

Přece proto vymyslel bůh čas, aby se všechny události nestaly najednou :-D

Zde dává smysl, pokud výrobce napíše, že ten časovač nebudeš pouštět, dokud se nenastaví čas, to může být záměr z bezpečnostních důvodů.

Každopádně na mechanickém časovači, který mám, tak mu to je úplně jedno prostě začne odpočítávat čas ze sítě 50 Hz když jde proud apod. Takže RTFM!
„Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušení sekyry.“ — Abraham Lincoln
Valdano
Příspěvky: 390
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

Hyp píše: úte črc 23, 2024 4:05 pm Žádné takové zařízení přece nemá hodiny, to by muselo mít záložní (knoflíkovou) baterku - vždy načte hodiny z internetu. Typicky router...
To se tedy pletete. Samozřejmě existují routery, které v sobě mají integrován čip RTC a také v sobě mají i klasickou lithiovou baterii 2032 jako zálohu chodu RTC v době kdy je router bez napájení podobně jako je to na základních deskách PC. Mají to například Wifi routery Turris Omnia a budou to mít i některé levnější, ale ty v kategorii z nejlevnějších to samozřejmě nemají.
Hyp píše: úte črc 23, 2024 4:05 pm KDYŽ ČAS stojí, no tak to je buďto vlastnost (Je popsána v dokumentaci) anebo BUG.
U Shelly je to vlastnost popsaná v dokumentaci.
Hyp píše: úte črc 23, 2024 4:05 pm Říkám, že jsem se s tím ještě nesetkal, že by čas neběžel na těch routerech a modemech. Jak by to asi zapisovalo chronologicky události do syslogu?
Shelly není router ani modem, ale specifické zařízení, které to prostě tak má a v dokumentaci je to popsáno.
Hyp píše: úte črc 23, 2024 4:05 pm By se všechny události staly v jeden čas nula?
Zde dává smysl, pokud výrobce napíše, že ten časovač nebudeš pouštět, dokud se nenastaví čas, to může být záměr z bezpečnostních důvodů.
Když čas stojí tak žádné v Shelly nakonfigurované události v návaznosti na čas nefungují, ale bohužel to může být problém viz popis dále.

Shelly má v sobě nastavitelné časové programy tj. můžete nastavit řadu různých na čase závislých událostí.

Příklad

V Shelly bude třeba nakonfigurováno, aby se výstup v 7:30 zapnul a v 8:30 zas vypnul.

Pokud v 6:00 dojde k výpadku a po obnovení napájení nebude dlouhodobě dostupný NTP server tak k události sepnutí výstupu v 7:30 nedojde. Jenomže pokud dojde k výpadku až v době kdy už je výstup sepnutý v tomto případě třeba v 8:00 a po obnovení napájení nebude dlouhodobě dostupný NTP server tak záleží jak je v Shelly nakonfigurován stav výstupu po obnovení napájení. Pokud je nakonfigurován tak, že má Shelly obnovit stav výstupu před výpadkem tak se výstup po obnovení napájení v daném případě sepne bez ohledu na čas, ale pokud nebude nastaven čas z NTP serveru tak v 8:30 už nedojde k vypnutí a výstup tak už natrvalo zůstane sepnutý.

V tomto případě bych tedy doporučil z bezpečnostních důvodů změnit si nastavení konfigurace výstupu v Shelly tak, aby byl výstup po obnovení napájení vždy vypnutý tj. Off. V takovém případě pokud bude po výpadku dlouhodobě nedostupný NTP server tak by po obnovení napájení měl zůstat výstup vypnutý a výše zmíněný problém s trvale sepnutým výstupem by neměl nastat.
Valdano
Příspěvky: 390
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

gold1 píše: úte črc 23, 2024 3:55 pm Takze bud zkusim poresit to RPI,co na nem beha SA nebo vymenim router za nejaky,co to umi...
Záleží jakou verzi RPI máte. Podívejte se na desku vaší RPI jaká je tam uvedena verze.

Raspberry PI 5 už má na desce integrován RTC čip a má na desce i konektor pro připojení baterie pro zálohování chodu RTC při vypnutém napájení. Stačí tedy dokoupit držák na baterii, vhodný konektor a klasickou lithiovou baterii 2032 a připojit ji k RPI 5 což je poměrně jednoduchá úprava. Plus samozřejmě nakonfigurovat tam ten NTP server.

Starší verze RPI čip RTC vůbec nemají, jsou tedy také závislé na synchronizaci času z Internetu. Pokud máte starší verzi např. RPI 4 nebo dokonce ještě nižší a pokud vidíte v aplikaci, kterou provozujete na RPI také čas tak zkuste vypnout a zapnout napájení RPI se současně odpojeným internetem a uvidíte jaký čas bude v té aplikaci provozované na RPI.

U starších verzí RPI existuje možnost připojit modul RTC např. s čipem DS1307 (dodávají se včetně držáku na standardní knoflíkovou lithiovou baterii 2032). Postup jak na to je popsán v tomto návodu. Pak RPI používá primárně čas z RTC a čtení času z NTP serveru na Internetu jen pro občasnou korekci času v RTC, ale když není NTP server dostupný tak je čas stále dost aktuální i po výpadku napájení díky RTC čipu. Vyžaduje to, aby byl v RPI instalován OS Raspbian, protože ten má přímo v jádře OS integrovánu podporu pro práci s RTC čipy DS1307. Jiné verze OS provozované na RPI to mít nemusí. Pokud si na to troufáte můžete zkusit rozšířit své stávající RPI o RTC čip zálohovaný baterií.

Nejlepší bude router s RTC čipem zálohovaným baterií. To má například Wifi router Turris Omnia 2020, ale je dost drahý. Pokud by vám nevadilo koupit použitý kus tak na eBay je aktuálně v prodeji za cenu v přepočtu cca 2900 Kč včetně dopravy do ČR. Prodejce na eBay k tomu má zdroj s anglickou zástrčkou, ale na tu se dá koupit redukce. Mimochodem routery Turris Omnia vyrábí český výrobce a je k nim i česká podpora což může být výhodou.
gold1
Příspěvky: 99
Registrován: čtv lis 25, 2021 6:47 pm

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od gold1 »

Stale mi vrta hlavou jak je mozne,ze po odpojeni internetu z routeru Shelly nezafungovalo,prestoze podle tech screenu na nem cas bezel az do momentu odpojeni napajeni.Pres vikend dukladne otestuju abych mel jistotu co to dela nebo nedela.
24x JaSolar 380wp(12xV+12xZ) = 9120wp, 2x Axpert King 5000/48, 32x Narada 125Ah(2x16s)Lifepo4,16x EVE 280Ah, Victron BMV700.
Valdano
Příspěvky: 390
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

Mám jen Shelly PlusPlugS a tam se podle mých testů čas zastaví po odpojení Internetu až teprve když se vypne a zapne napájení a po naběhnutí není k dispozici NTP server. Pokud napájení nevypadne tak čas v Shelly běží dál i když není dostupný NTP server.

Shelly si jednou z NTP serveru nastavený čas pak už samo interním časovačem posouvá, ale po startu po vypnutí a zapnutí napájení čas není nastaven a pokud není k dispozici NTP server tak Shelly čas interně neposouvá, protože ještě nebyl nastaven a výchozí hodnotu 00:00:00 1.1.1970 prostě autoři SW v Shelly z bezpečnostních důvodů nepoužili, protože by to neodpovídalo reálnému času a tudíž by mohlo docházet k aktivaci/deaktivaci událostí v neočekávaných časech a tak to raději zařízli tím, že dokud výchozí čas není nastaven z NTP serveru tak Shelly prostě interně čas neposouvá.

Takže v tom Vašem případě zřejmě kromě toho, že nešel Internet muselo dojít byť třeba jen ke krátkodobému výpadku napájení a jelikož po naběhnutí už nešel Internet a nebyl tedy dostupný NTP server tak to stačilo k tomu, že čas v Shelly pak už neběžel.
gold1
Příspěvky: 99
Registrován: čtv lis 25, 2021 6:47 pm

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od gold1 »

Takze dnes rano jsem udelal pokus.Termostat mel sepnout v 9h.Pripojeno pres appku v mobilu a pres vnitrni sit v pc.Pred 9h vytazen kabel z WAN portu routeru.Vnitrni sit bezi dal.Appka nic neukazuje-zarizeni je offline.Pripojeni pres vnitrni sit stale jede.Hodiny bezi dal-dotaz na status.Presto zarizeni v 9h neseplo.Po pripojeni kabelu do WAN portu a nabehnuti internetu Shelly seplo presne podle ocekavani.
A ted to nejdulezitejsi-v appce vidim nastaveny termostat a 2 funkcni sceny.Kdyz se k zarizeni pripojim pouze pres vnitrni sit(pres IP) tak tam nevidim nic z toho.Vidim pouze aktualni teploty z Addonu a tlacitko rucniho spusteni.Ale kdyz kliknu na "acions" nebo "schedules" tak tam vubec nic neni.Takze se ptam:je mozne,ze vse co je nastaveno pres appku je pouze na cloudu a jestli chci aby zarizeni fungovalo i po ztrate web pripojeni,tak to do nej musim narvat pres IP-vnitrni sit bez pouziti mobilni aplikace ???
24x JaSolar 380wp(12xV+12xZ) = 9120wp, 2x Axpert King 5000/48, 32x Narada 125Ah(2x16s)Lifepo4,16x EVE 280Ah, Victron BMV700.
Valdano
Příspěvky: 390
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

Nevím možná ano.

Mě jde při připojení přímo přes lokální Wifi síť na Shelly PlugPLusS nastavit přes webové rozhraní tj. zcela bez mobilní appky třeba v sekci Schedules různé události zapnutí/vypnutí výstupu podle času i když nejde Internet a když Shelly vypnu a zapnu tak to opět přes webové rozhraní i vidím tj. neuložilo se to na cloud, protože ani nemohlo. Na chvíli jsem připojil Internet jen, aby se nastavil čas v Shelly a hned jsem ho zas odpojil. Čas běží dál a také události v sekci Schedules se provádějí dál podle času i když je Internet nedostupný.

Když jsem se, ale odpojil úplně tj., že Shelly nebylo připojeno ani k internetu ani žádné Wifi síti tak už poslední akce neproběhla (zjištěno dle barevné signalizace výstupu přímo na Shelly) i když čas stále běžel dál (zjištěno po novém připojení přímo k Shelly).

Takže to na Shelly PlugPLusS funguje asi takto:

1. pokud není Shelly připojena k Internetu tak nefungují události na cloudu pokud čas běží což je logické,
2. pokud je Shelly připojena k lokální Wifi, ale bez přístupu na Internet tak fungují jen lokálně uložené událostí pokud čas běží,
3. pokud není Shelly připojena k Wifi ani k Internetu tak nefungují ani události uložené na cloodu, ale ani ty uložené lokálně tj. přímo v Shelly i když čas běží.

Po několika dalších pokusech se Shelly PlugPLusS dostala do stavu kdy přestala reagovat na cokoli a nedalo se k ní vůbec připojit. Pomohlo jen vypnout/zapnout napájení. Asi je ten firmware prolezlý chybama, ale nic novějšího k tomu stejně není.
gold1
Příspěvky: 99
Registrován: čtv lis 25, 2021 6:47 pm

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od gold1 »

Lokalne ulozene udalosti zatim nedokazu odzkouset,protoze jsou zcela evidentne nadrazene ty na cloudu.A uprimne se bojim smazat termostat pokud nevim,ze ho dokazu necim funkcnim nahradit.Spatna zprava je to,ze na cloudu lze nastavit sceny na zaklade teploty pro obe zarizeni Shelly ackoliv snimace teploty jsou jen na jednom.Lokalne to Shelly bez snimacu lze ovladat pouze na zaklade casu.Teplota je mu uplne ukradena.A nikde nevidim zpusob jak ty dve krabicky nejak funkcne provazat.
24x JaSolar 380wp(12xV+12xZ) = 9120wp, 2x Axpert King 5000/48, 32x Narada 125Ah(2x16s)Lifepo4,16x EVE 280Ah, Victron BMV700.
Valdano
Příspěvky: 390
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Shelly Plus 1PM - problem s novou aplikaci

Příspěvek od Valdano »

Pokud je to jen na Cloudu tak to jste bez Internetu asi nahranej a nic ani změna NTP serveru vám v tom nepomůže.

Zkuste napsat na technickou podporu Shelly.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek