Vypnutí přetoku do DS

Měniče InfiniSolar
Uživatelský avatar
Meroj
Příspěvky: 4
Registrován: pát kvě 29, 2020 6:24 pm

Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od Meroj »

Zdravím všechny, vzhledem k tomu že, za přetoky do DS nám nikdo nic neplatí chtěl bych přetoky vypnout.
Přijde mi blbost zatěžovat a ničit střídač když z toho nic nemám. Když tak mě opravte...

Máme FVE sestavenou z 18ks panel IBC Monosol 315 VL5 + Infinisolar 10kw + 3ks Baterie PYLONTECH US2000

Je tam i předpokládám nějaký wattrouter (viz. foto) který v případě přetoku přepouští proud přes 3x SSR relé do topné spirály v 160L bojleru. V zimě se bojler nahříval z UT takže jsem to neřešil. Teď ale když je slunce podstatně víc, tak při nabití baterií na 100% jde do sítě např. 2kw ale do bojleru nic. Až když se slunce pořádně opře tak se pouští z každé fáze přetok na bojler. Stejně ale jde poměrná část do DS. Nevím jak střídač zjišťuje poměr kolik do DS a kolik na bojler.
Pravděpodobně DS má vyšší prioritu než bojler.

Pokud přetoky chci vypnout, změním v nastavení Infinisolar - "Grid-tie with Backup II." pouze na "Off-Grid" ? Nebo ještě je potřeba něco změnit?

Jak je to potom s přebytkem napětí na panelech?
Pokud budou baterie na 100% a bojler bude taky nahřátý, nebude střídači vadit, že se vyrobená energie nemá kde spotřebovat? ::rolleyes::
Přílohy
IMG_20200420_192317.jpg
zbek
Příspěvky: 444
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od zbek »

Ja mam na goodwičku přímo v menu nastaveni jestli povoluji přetok a kolik . Když zakážu přetok tak měnič funguje tupěji prostě nema v danou chvilku kam výkon vyzářit , tak jsem je nechal povoleny a cca 1 až 3kwh za den věnuji Eonu a kolem 1kwh si zas koupím :eek2:

Až když se slunce pořádně opře tak se pouští z každé fáze přetok na bojler Tak tady musiš lepe vyladit wattrouter :oops:

Když zakážeš přetok tak ti pravděpodobně nebude fungovat watrouter
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
ikovlabs
Příspěvky: 569
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od ikovlabs »

Zavidim - po mne chtel CEZ za pretoky jeste zaplatit :-)
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od ota »

ikovlabs píše:Zavidim - po mne chtel CEZ za pretoky jeste zaplatit :-)
A kolik po tobě z ČEZu chtěli?
Zaplatit za dodané kWh?
Nebo pokutu 1800kč za maximální dodávku ve čtvrthodině, což mohlo být směšných pár Wh?
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Killingman
Příspěvky: 41
Registrován: stř bře 25, 2015 1:57 pm

Re: Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od Killingman »

Tak ono ani když ten výkup máte aktivní tak to není žádný terno...

Obrázek
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od diablo007 »

Takže pokud za službu výkup platíš a dodas málo tak vlastně ještě prodelas
Uživatelský avatar
Meroj
Příspěvky: 4
Registrován: pát kvě 29, 2020 6:24 pm

Re: Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od Meroj »

Trochu jsem to doladil, zmenil prioritu bojleru tak uvidim. Nasel jsem i firmy co vykupuji el. 500kc za 1MWh v pripade prechodu k nim i 1000,-kc ale vubec netusim kolik toho vyrobím navic v provozu je FVE nekdy od listopadu. Takze jen sonduju jestli to ma cenu hledat nekoho na vykup nebo ne. Snazime se vyuzit maximum pro vlasni spotrebu dle pocasi..
Mogul
Příspěvky: 196
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11kWp
Kapacita baterie [kWh]: 48kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Vypnutí přetoku do DS

Příspěvek od Mogul »

Meroj píše: ned čer 07, 2020 2:57 pm Trochu jsem to doladil, zmenil prioritu bojleru tak uvidim. Nasel jsem i firmy co vykupuji el. 500kc za 1MWh v pripade prechodu k nim i 1000,-kc ale vubec netusim kolik toho vyrobím navic v provozu je FVE nekdy od listopadu. Takze jen sonduju jestli to ma cenu hledat nekoho na vykup nebo ne. Snazime se vyuzit maximum pro vlasni spotrebu dle pocasi..
Co by za těch 500Kč za 1MWh všichni drobní, na přísliby bohatství z prodeje nachytaní, dnes dali :-) :dontknow: Těch momentálně usmolených 200Kč :uh: , to bych jim už raději neposílal vůbec nic, aby na našich nákladech takto rejžovali.
Ještě že tohle řešit nemusím :fuuu: Ale k smíchu mě to přesto přijde :-) :lol:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek