O kolik přibližně poklesne napětí panelu při odebírání maximálního štítkového proudu ?

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Uživatelský avatar
solarnibaron
Příspěvky: 51
Registrován: úte črc 01, 2014 11:49 am

O kolik přibližně poklesne napětí panelu při odebírání maximálního štítkového proudu ?

Příspěvek od solarnibaron »

Zdravím, jen taková rychlá otázečka. Jak hodně poklesne napětí solárního panelu, pokud budu odebírat proud blížící se maximálnímu uvedenému ? (Předpokládejme za ideálních světelných podmínek.) Například budu mít panel, kde je napění na prázdno 36V a uvedený maximální proud je 10A. Budu chtít odbírat proud 5A, tak na jakou hodnotu přibližně klesne napětí panelu ?

Díky
unicast
Příspěvky: 1360
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: O kolik přibližně poklesne napětí panelu při odebírání maximálního štítkového proudu ?

Příspěvek od unicast »

To máš přece v katalogovém listu každého panelu, včetně grafů. Při polovině odběru ti napětí klesne přibližně z Voc někam lehce nad Vmp, při plném Imp někam do okolí Vmp, pokud půjdeš přes (do zkratu), tak teoreticky až k nule.
Uživatelský avatar
solarnibaron
Příspěvky: 51
Registrován: úte črc 01, 2014 11:49 am

Re: O kolik přibližně poklesne napětí panelu při odebírání maximálního štítkového proudu ?

Příspěvek od solarnibaron »

No já jenom jsem se nějak nemohl doměřit toho štítkového výkonu, tak jsem v tom začal hledat nějakou záhadu.

Jinak je možné, že cca 10 let staré panely mají lepší výsledky, než nový panel ???
unicast
Příspěvky: 1360
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: O kolik přibližně poklesne napětí panelu při odebírání maximálního štítkového proudu ?

Příspěvek od unicast »

A nebude to typ od typu natolik různé, že asi nebude dávat úplně smysl z toho dělat nějaké všeobecné závěry?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek