Neznámy hybrid 10 kW

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Uživatelský avatar
v600
Příspěvky: 51
Registrován: ned srp 13, 2023 4:21 pm
Lokalita: RK
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7000
Kapacita baterie [kWh]: 20
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Neznámy hybrid 10 kW

Příspěvek od v600 »

soami píše: ned kvě 05, 2024 8:58 pm
Valdano píše: ned kvě 05, 2024 4:53 pm Tak se toho prodejce zeptejte proč teda má u toho měniče na Alíku v Delivery uvedeno "Shipping: From Spain to Czech Republic via GLS Europe ".
Asi proto, že je to ESP firma... - pokud je tedy registrace pravdivá. Ta firma provozuje i vlastní eshop https://escuderofijo.com/

Jinak pro fanoušky levných nákupů a dobrodružství, firma nabízí lifepo 320Ah za 35USD/článek. Doprava zdarma z ESP.
https://www.aliexpress.com/item/1005006 ... pt=glo2vnm
Stačí si přečíst jediné hodnocení na Ali... (nejsem angličtinář, deepl translator)

Tomuto obchodu a podvodníkovi se bezohledně vyhněte. Nemá žádné zboží - vydává nabídky z jiných obchodů. Po nákupu změní způsob dopravy z GLS ES do Číny a tvrdí, že zboží v evropském skladu vyprodal. Všichni podvedení, otevřete spor a požadujte vrácení peněz-pozor na typ přijetí ve sporu-protože je špatně formulovaný a končí spor. Hodně štěstí a pryč od toho Škodováka.
Trochu jsem posílil... 15 panelů Solarmi, 7000W (východ+západ), EPEVER Tracer 10420AN, 2x10kW Liion CALB, 5kW střídač EPEVER IP 5000 Plus - Jednofázový ostrov.
7xLongi, 2500W (jih), SITON, ohřev 160L Dražice.
kyocera
Příspěvky: 1274
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Neznámy hybrid 10 kW

Příspěvek od kyocera »

O podvodech tohoto druhu se na foru už psalo. Podvodník udá nějakou adresu v číně a vyhledávač pro mezinárodní
sledování zásilky hlasí, že zboží bylo doručeno a spor je zamítnutý a zákazník přijde o peníze. Další druh
podvodu je, že se ozvete, že zboží nebylo doručeno a podvodník bleskově píše že zasílá nové znovu. A tak čekáte na druhou zásilku
která nikdy nedorazí a mezitím prošla lhůta pro reklamaci. Opět přijdete o peníze .Při výběru prodejce je třeba se dívat od kterého roku je na trhu
a jaké má hodnocení. K tomu videu - pitvě zařízení v polštině bych měl výhrady. Je deklarováno 2 x MPPT ale na vstupu je jen jeden
odrušovací filtr. Měl jsem 6kW měnič 3x MPPT a na vstupu od panelů byly 3 samostatné odrušovací filtry na toroidu barva hnědá. Dále v polské pitvě relátka jsou tam vidět zásuvná a ty se dělají standartně 10A nebo max 20A , což v číně někdo vydává třeba i za 50A. Měnič 6kW co jsem měl doma, měl IGBT moduly.
Tady v tom videu v polštině jsou malé tranzistory pro 10kW ? Nákup takové měniče je vyhození peněz a nepomůže ani ten druhý zakoupený kus na součástky.
Před mnoha roky jsem zakoupil v číně nové tranzistory Mosfet v pouzdru 247. Prodejce mně poslal použité ,vypájené z desek se zkrácenými vývody
tvrdil ,mně že takto je to pro mně lepší, že dostávám orginál , kdežto tranzistory deklarované jako nové jsou jen falzifikáty. Už roky tam polovodiče nenakupuji. Z číny už nakupuji velice málo.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
soami
Příspěvky: 655
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Neznámy hybrid 10 kW

Příspěvek od soami »

Mohu potvrdit, že podvod s EU dopravou je docela populární - už se mi to stalo 2x a v obou případech to byl "španělský" prodejce - tj. uvedeno, že bude zasláno z ESP a pak píše, že to tam nemá a musí to poslat z Číny, navíc je chyba v ceně a je třeba doplatit 100USD atd. Komunikace prokazatelně z Číny (časový posun ve zprávách), takže se Španělskem to nemělo nic společného.
Třeba je ten prodejce z odkazu solidní, co já vím. Ale registraci na AE má 1,5 měsíce, což je důvod být velmi opatrný.
kuli
Příspěvky: 452
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Neznámy hybrid 10 kW

Příspěvek od kuli »

Tak bol to nakoniec asi podvod, vyhovárali sa po otvorení sporu po dobe doručenia, že to je furt v preprave a poslali sledovacie číslo,
ktoré ukazovalo že to smeruje do ameriky, po upozornení a viacnásobnej komunikácii peniaze vrátili.

Neodolal som a menič som si kúpil na ali priamo z firmy Anern za 632,70 eura. Prišiel z poľska za 5 dní.
https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 1802r1NXDT
Idem ho testovať. Potom napíšem.

Vďaka všetkým, čo mi tu radili, proste treba si dávať pozor na super ponuky.
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
pavelK
Příspěvky: 44
Registrován: sob srp 21, 2021 2:38 pm
Lokalita: Ostrava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 16
Kapacita baterie [kWh]: 5

Re: Neznámy hybrid 10 kW

Příspěvek od pavelK »

Kupuji nový ANENR 6,2kW :)
tak taky pak napíšu
Měnič REVO II 5.5kW
16 x 550W panely JINKO
EaSun.eu / PowMr.eu - ohřev vody s využitím přebytků
cuki
Příspěvky: 194
Registrován: úte říj 25, 2022 11:40 pm
Lokalita: Berounsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6,4kWp
Kapacita baterie [kWh]: 16kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Neznámy hybrid 10 kW

Příspěvek od cuki »

pavelK píše: pon čer 03, 2024 1:01 pm Kupuji nový ANENR 6,2kW :)
tak taky pak napíšu
Odkud jsi ho kupoval? Mám takovej blbej pocit že mě nepřijde.


Posláno ze španělska 2-7 dní a pak mi vygenerovali kód na čínskou poštu. Už třetí den nekomunikují... Ale zatím to není ani týden na cestě tak ani nemohu otevřít disputes...

Spíše hledám jestli je to fakt fake TN. Když to zadám do t.17track.net tak už je to druhý den v letadle ze Šangaje, ale na stránkách Čínské pošty mi to sice píše destination CZ ale moc tomu nevěřím a nebo to není ke mě....

Rád bych všechny upozornil, že to že ten obchod funguje dlouho nic neznamená. Tady se to změnilo během pár dní do té doby skoro rok 100% positive a teď během několika dní samé varování...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek