(solární) houpačka

Bedny, zesilovače, rádia, televize, videopřehrávače, audiosestavy
rva
Příspěvky: 3743
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

(solární) houpačka

Příspěvek od rva »

Dávám to sem k audio, video, protože to rovněž slouží k lenošení a nepřináší žádný hmatatelný užitek.
Do projektů, které čekají na realizaci, zařazuji solární houpačku.
Každý se rád houpe. A ještě lepší je, když ho někdo houpe a on na houpačce sedí, nebo ještě lépe leží. Houpačku mám, ale nikdo mě nechce houpat. Proto bych chtěl sestrojit "kámoše", který by mě houpal. Na houpání stačí velmi málo energie, nějaký bazarový nebo přebývající fv panel by za světla měl stačit. Na obrázku je "hříčka", která na jednu 9V baterii dovede běžet měsíc:
houpačka
houpačka
.
V pohyblivé části je magnet, v "podlaze" cívka, která je ve správný okamžik pod napětím a tím dodá houpačce něco energie. K houpání to nepotřebuje žádné pohyblivé součásti, motory, táhla. Takže to může fungovat "navěky".
Zatím shromažďuji podklady a možnosti jak na to jít.
1. Může to být něco, co se nainstaluje na stávající houpačku jako je ten obrázek.
2. Může to být "kámoš" - třeba ve formě krabice "black box", kterého si vezmu s sebou na houpačku, posadím vedle sebe a on nás bude houpat (třeba tím, že bude ve správný čas uvnitř krabice přesunovat závaží dopředu-dozadu nebo nahoru-dolů).
V každém případě by to mělo dodávat chybějící energii houpačce ve správný čas (být v rezonanci), aby to mělo malou spotřebu a vysokou účinnost.
Třeba něco takového už někdo realizoval a úspěšná realizace by mi umožnila neprocházet znovu slepé uličky.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Valdano
Příspěvky: 252
Registrován: čtv črc 21, 2022 5:39 pm
Lokalita: Česká Lípa
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: (solární) houpačka

Příspěvek od Valdano »

Tady je magnetická houpačka v provedení pro mimina.
rva
Příspěvky: 3743
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: (solární) houpačka

Příspěvek od rva »

Dobrá inspirace. Vidím, že s elektromagnetem to funguje i pro těžší "břemena". Až bude čas, někde splaším elektromagnet a pro začátek by to šlo spínat i manuálně jestli je schopné to dodat dostatek energie.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Antrac1t
Příspěvky: 300
Registrován: ned čer 26, 2022 3:33 pm
Lokalita: Znojemsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 11
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: (solární) houpačka

Příspěvek od Antrac1t »

kdyz jsme u tech deti tak je jeste neco takoveho existuje
houpatko
string1 - 5.5kwp 3S4P - 460wp | 3x Multiplus ii 3000VA 1F systém | Lifepo4 230AH 48V + Seplos BMS

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek