připojení dva a více balancéru JK do PI4 se solarAssistent

Ostrovní FVE před rozšířením, většími úpravami, stěhováním, témata s nefunkčními odkazy, odstraněnými obrázky, atd.
uživatelfm
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 20, 2021 12:55 am

připojení dva a více balancéru JK do PI4 se solarAssistent

Příspěvek od uživatelfm »

Pánové odborníci i laici, řeším problém připojení dvou baterií 48V spojených paralelně. Každá baterie má vlastní balancér a vyvedený převodník. V PI4 mám nainstalován program SolarAssistant, který mi zobrazuje celkové údaje dodávaní střídačem Axpert a grafy. Potřeboval bych ale i přehled o každé baterii samostatně, který je ovšem pro mne dostupný jen připojením na BT balancérů. Baterie a střídač mám ve sklepě a signál z BT balancérů se nikam nedostane.
Otázka tedy zní. Je možné a pokud ano tak jak, připojit každou baterii k PI4 samostatným datovým kabelem a je možné takto získat přehled o jednotlivých článcích a nastavení každé baterie zvlášť z převodníků RS485.

Snad jsem to napsal srozumitelně. Najde se někdo kdo mi dokáže poradit?
uživatelfm
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 20, 2021 12:55 am

Re: připojení dva a více balancéru JK do PI4 se solarAssistent

Příspěvek od uživatelfm »

snad by byla možnost připojení externího BT k balanceru JK pomocí konektoru č.5 podle popisu v návodu. Jen schází popis jednotlivých pinů tohoto konektoru. nemáte někdo povědomí, kde tyto údaje najít? Zatím jsem nikde nic nenašel.
uživatelfm
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 20, 2021 12:55 am

Re: připojení dva a více balancéru JK do PI4 se solarAssistent

Příspěvek od uživatelfm »

jedná se o tento balancér ...B1A24S15P/B2A24S15P/B2A24S20P
uživatelfm
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 20, 2021 12:55 am

Re: připojení dva a více balancéru JK do PI4 se solarAssistent

Příspěvek od uživatelfm »

tak oprava, je to JK-BD6A20S10P . Tenmá v popisu možnost připojení externího BT na konektoru 5

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek