MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Diskuze na téma regulátorů TriStar Morningstar
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od vata »

Aha, MSView, tak to jo... Sám regulátor ovšem šlape jak má, to je hlavní.
Logger je lepší si napsat vlastní. Jak už to pak máte v nějaké rozumné databázi, dají se z těch dat odvozovat divy.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od fukuši »

Dnes se mi přestala zobrazovat tabulka v data logu ostatní funguje bez problémů.Udělal jsem reset odpojením baterií a nepomohlo.Stalo se to někomu?Díky za odpověd
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od dedo »

Po koľkých dňoch prevádzky?
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od fukuši »

CCA 160dní
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od vata »

To je zajímavé, jakože je ta tabulka bez dat? Anebo se vůbec nenačte? Skrze MSView jsou ta data k dispozici? Na vycyklení eeprom je 160 dnů trochu brzy, kromě toho byste měl vidět nějakou chybu ve faults, nejspíš eeprom retry limit.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od fukuši »

Tabulka se nezobrazí,jen loading a jinak nic.Mám zaplé zobrazení všech dostupných funkcí.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od fukuši »

Data live a sít se zobrazují normálně.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od fukuši »

Tak načetl jsem data skrze MSView a už se tabulka začala zobrazovat.Tak za 160dní je to už druhej problém.Před cca měsícem jsem musel odpojovat baterie z důvodu zamrznutí jen web.Musím ale zase pochválit že dobíjení funguje vždy.
Jen nemám dobrej pocit při tom odpojování páč při zapnutí je to pěkná mrda na nožovkách.Asi velkej kondenzátor nebo co.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od fukuši »

Tak je to 155 dní,vyrobeno 1400KW/h 2x reset z důvodu webu jinak na funkci živočicháře nemá vliv dobíjí vždy.
007ToMMaS
Příspěvky: 1095
Registrován: sob zář 15, 2012 8:53 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od 007ToMMaS »

Keď ti zamrzne len web tak stačí to vyresetovať cez MSview . A to iskrenie je asi preto lebo panely majú byť vždy odpojené keď odpájaš regulátor od batérie. Regulátor nesmie byť pripojený na panely bez batérie. Lebo hrozí jeho poškodenie. Z akého dôvodu ti zamŕza web prostredie? Mne beží 308dní a web mi teda ešte nikdy nezamrzol. Problémy ktoré som mal, mal som iba preto lebo som ich spôsobil mojou neskúsenosťou a zlými nastaveniami.
3,2kWp REC320NP - juh
3,6kWp - Phonosolar PS450M5GFH-24/TH- východ
2x IGridSV-IV5.6KW, 2x Li-ion - 48V / 156Ah =312Ah
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od fukuši »

Baterie odpojuji vždy v noci až je na střeše 0V.Vím že musí být panely vždy odpojeny ale stejně je to vždy jiskra jak
prase.Jak se dělá reset přes MS Viev?
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od joseff »

Spust si MSView, v nabidce nahore vyber Devices/Search for connected devices, az MSView najde tvuj TriStar, tak ho vyber a klepni na tlacitko Connect. Po pripojeni klepni v levem panelu na zeleny TriStar pravym tlacitkem mysi a vyber volbu Properties. Otevre se nove okno a vyber kartu Control. Vyber polozku Reset Control a klepni na tlacitko Force Coil Off a pote na tlacitko Force Coil On - tim ho zresetujes.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od fukuši »

Něco je špatně dostanu se až sem Vyber polozku Reset Control a klepni na tlacitko Force Coil Off a pote na tlacitko Force Coil On - tim ho zresetujes. Ale jak dám Force Coil Off chybová hláška
atom
Příspěvky: 436
Registrován: sob čer 02, 2012 8:22 pm
Bydliště: 580m n.m. na Vysočině

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od atom »

nic špatně není, jakmile odešleš Force Coil On tak jde tristar do resetu a na následné Coil Off ti nemá už kdo odpovědět, páč je zařízení v resetu a to pár vteřin trvá než začne komunikovat, proto ta chyba.
Dávát Force Coil OFF u Resetu je úplně zbytečný, nic to neudělá, klidně si na to klikněte 10x, ale příkaz neresetovat prostě neresetuje a nemá tedy žádný vliv.
Jó když by jste využili Charging Disconnect, tak Force Coil On odpojí nabíjení baterky a Coil Off zase připojí, tam už obě volby mají svůj účel
2x Tristar / 17kWh v lithiu / 7,3kWp na střeše / 2xXTM-4000 / >31MWh :o / start 05/2012 s 440Wp.
martin 1
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 12, 2013 2:24 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od martin 1 »

avatar píše:Tak je doma

Morning star Tristalr MMPT controler 60A s připojenim přes RJ45 konektor do počítače ))).

Obrázek

Nechtejte vedet jaka byrokracie na celnim urade je ...... z USA do CR 3 dny z CR ke me 30 dni ))))

Panove nakladl jsem na sebe zakladni otázku.To při prohlizeni cen všech moznych i nemoznych regulatoru nabijeni.
Otazka znela-proc se vůbec zabývat nejakym regulátorem?Kdyz mam NiCd baterky s dostatečnou kapacitou?
Rychlonabijeci proud je u nich cca 50A.
Mam 5 paraelnich sad-cili 250A vezmou.
Napeti na panelu klesne cca na 18V a panely davaji max.proud...........coz ovšem je daleko méně,nez max.dobijeci
proud ,který snesou baterky.......při max.nabiti mají cca 15V -cili napetovy spad asi 3V navíc.........
A tento provoz"skoro do zkratu" panelum evidentne nevadi........
U kazde sady mam 100A Si diodu na chladici.Zabezpeci proudy mezi batekama a v noci z5 do panelu........
Mozna je to zcela mimo teorie,mimo "odbornost",mimo všechno.Ale funguje to..........
Zase za tak jisty jsem si nebyl a dal tavnou pojistku k každému panelu a 100A pojistku na privod k baterkam. :D
Je to vosi hnizdo,ale skoro zadara..................
Martin
MareC3k
Příspěvky: 491
Registrován: pát říj 05, 2012 8:37 pm
Bydliště: SK pri Presove

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od MareC3k »

panely v takomto rezime urcite daju max prud, ale urcite to nieje max vykon z panelov ktory je mozne do baterii dodavat. na podobnom principe funguje pwm regulator, ale ten panely odpoji po nabiti baterie.
+- 25kWp, 53V 700Ah LifeYpo4+zaloha olovo, 2x5kW Axpert + 3x XTM 4000+Victron quattro 15.000, 5x Victron 250/100, https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=780 KIA EV6
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od dracekvo »

Měl bych dotaz na majitele 60A. Stane se někdy, že by při přechodu mraků při nabitých aku přestřelil napětí a schodil měnič, nebo u tohoto regulátoru tento problém neexistuje?
Díky za info.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od vata »

dracekvo píše:Měl bych dotaz na majitele 60A. Stane se někdy, že by při přechodu mraků při nabitých aku přestřelil napětí a schodil měnič, nebo u tohoto regulátoru tento problém neexistuje?
Díky za info.
Zdravím, mě se to stávalo hlavně v zimě, kdy díky teplotní kompenzaci bylo napětí baterií hodně vysoko. Použila jsem Regulation Limit, který jsem měla někde tuším na 14,8V, pak mi to už měnič neshazovalo. Nejde mi to tady vyhledat - psala jsem o tom. Měnič Volcraft je v tomhle ohledu velmi rychlý, a na 15V se spolehlivě vypne...

edit: tady: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... tage#p5493
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Pan Taum »

Maximální přestřel, co jsem za rok a půl zaznamenal je cca 0,2 V nad nastavenou hodnotu (24 V systém). Takže v porovnání s Epsolar se dá konstatovat, že nedochází k žádnému výraznému nárůstu napětí při přechodů mraků.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od vata »

Záleží hodně na bateriích. Málo olova jde velmi rychle nahoru.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek