ČEZ jako záloha fotovoltaiky

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm

ČEZ jako záloha fotovoltaiky

Příspěvek od soooc »

Zdravím,

máme doma přípojku od ČEZ a docela velký přístupový bod občanského sdružení. Na střechu chceme montovat fotovoltaiku kvůli nákladům a letním odstávkám, ale potřeboval bych vyřešit, jak využít ČEZ jako zálohu, když umřou baterie (zima např). Poradí někdo nějaký regulátor, případně zařízení? Moc dík.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2572
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: ČEZ jako záloha fotovoltaiky

Příspěvek od tomas »

Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm

Re: ČEZ jako záloha fotovoltaiky

Příspěvek od soooc »

Tak to je celkem palba ta cena, nevyzadujeme 220V (jako potesilo by, ale stejne jede vetsina bezdratove technologie na 12 -48V) a ani velke odbery (max 200W), neni jeste nejake jine reseni? :) Ale i tak dik.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: ČEZ jako záloha fotovoltaiky

Příspěvek od drama »

Jasne ze existuje neco lepsiho, je to na 12V, da se to nekde vyhrabat ve wiki (ale da to zabrat): http://www.mini-box.com/Y-PWR-Hot-Swap- ... Controller
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: ČEZ jako záloha fotovoltaiky

Příspěvek od mypower.cz »

http://wiki.mypower.cz/pc-hardware:mini ... eni-proudu - DC Load share, ale tady jsem ho zrovna pouzil jen jako propojku.. Chci ho zkusit na 12V rozvody protoze mam 2 vetve a premyslel jsem ze bych tady tou vychytavkou mohl mit bez prepinani automaticky 12V ze silnejsi vetve. K tomu abych to vyzkousel mi chybi si do pracovny natahnout i druhou vetev z BAT1 (mam ted pouze BAT2 vyvedenou od rozvadece) a pak muzu experimentovat. Neco pripojit na jednu vetev, neco na druhou a jeste si udelat jednu takzvanou zalohovanou vetev, tedy automaticky vyber te aktualne silnejsi ... Dobra vychytavka toto...
Obrázek

Kód: Vybrat vše

 O----[ AC ]---------[  15A  ]        10A max  [==============]
 220V [ -- ] 12VDC 1 [  max  ] 30Amax          [ picoPSU      ]
 O----[ DC ]---------[       ]---------( A )---[--[ ]         ]
  12V 4.16A max     [ load  ] 12VDC           [  [ ]         ]
                    [ share ]-----------------[--[ ]         ]  
.napriklad   O------[       ]                 [              ]
  baterie   12VDC 2 [  15A  ]                 [==============]
    ???      O------[  max  ]                   Intel D525MW
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm

Re: ČEZ jako záloha fotovoltaiky

Příspěvek od soooc »

Tak teďka jste mi udělali velkou radost :) Tohle je přesně, co hledám :-) A i ta cena je rozumná ;)
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am

Re: ČEZ jako záloha fotovoltaiky

Příspěvek od vata »

Já jsem přesně tento požadavek vyřešila pomocí obyčejného relé, které je buzeno napětím na zátěži regulátoru. Přepíná 12V spotřebiče mezi výstupem regulátoru a záložním EONem. Když regulátor odpojí zátěž při vybité baterii, relé odpadne a přepne 12V rozvod na záložní spínaný zdroj živený EONem. V praxi je přepnutí (odpadnutí relé) tak rychlé, že si toho připojená APčka a router ani nevšimnou. Pomalejší je přepnutí zpět na slunko, router se mi restartuje, asi by to nějaký kondenzátor spravil.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: ČEZ jako záloha fotovoltaiky

Příspěvek od matej »

vata píše:Pomalejší je přepnutí zpět na slunko, router se mi restartuje, asi by to nějaký kondenzátor spravil.
Ano, spravil. :-) Netuším jaký tam máte odběr ale pro začátek bych zkusil takových 10mF/16V. Víc než 16V je tady zbytečné
Pravda a Láska zvítězí!.
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm

Re: ČEZ jako záloha fotovoltaiky

Příspěvek od soooc »

mypower.cz píše:http://wiki.mypower.cz/pc-hardware:mini ... eni-proudu - DC Load share, ale tady jsem ho zrovna pouzil jen jako propojku.. Chci ho zkusit na 12V rozvody protoze mam 2 vetve a premyslel jsem ze bych tady tou vychytavkou mohl mit bez prepinani automaticky 12V ze silnejsi vetve. K tomu abych to vyzkousel mi chybi si do pracovny natahnout i druhou vetev z BAT1 (mam ted pouze BAT2 vyvedenou od rozvadece) a pak muzu experimentovat. Neco pripojit na jednu vetev, neco na druhou a jeste si udelat jednu takzvanou zalohovanou vetev, tedy automaticky vyber te aktualne silnejsi ... Dobra vychytavka toto...
Obrázek

Kód: Vybrat vše

 O----[ AC ]---------[  15A  ]        10A max  [==============]
 220V [ -- ] 12VDC 1 [  max  ] 30Amax          [ picoPSU      ]
 O----[ DC ]---------[       ]---------( A )---[--[ ]         ]
  12V 4.16A max     [ load  ] 12VDC           [  [ ]         ]
                    [ share ]-----------------[--[ ]         ]  
.napriklad   O------[       ]                 [              ]
  baterie   12VDC 2 [  15A  ]                 [==============]
    ???      O------[  max  ]                   Intel D525MW

Mam dotaz - chci si to koupit :-) Jen me zajimá - je to nejak nastavitelne, nebo rozhoduje napeti?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: ČEZ jako záloha fotovoltaiky

Příspěvek od mypower.cz »

co jsem vycetl z webu a taky z manualu, ktery je tam ke stazeni tak leda
- For more sophisticated operation, each channel can be fully blocked via control pins such as control from a microprocessor.
Patrne jedine mozne nastavovani .. tedy elektronicky rizene blokovani vstupniho kanalu, pokud to spravne chapu.
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: ČEZ jako záloha fotovoltaiky

Příspěvek od RCZf »

Většina zařízení pro bezdráty jede na 24V Proto nemá cenu vymýšlet nic složitějšího než 1 panel alespon 240Wp 30 V
2X 12V baterku a LAN ovladač s rele http://www.i4wifi.cz/lan-ovladac-s-rele_d2988.html a jednu autonabíječku.
Opravdu nejlevnější ,nejjednoduchší a nejspolehlivější rešení. Relátko na desce ti ovladá nabíjení a jako rozšiřujíci modul si nekoupis relatka ,ale 4X LAN Poe resetator. Nastavis si tam na každý spoj watchdog a můžeš na celý bod zapomenout, jelikož si žije vlastnim životem. Celá ta sranda tě vyjde do 5000Kč. Má to jedinou nevýhodu a to že panel na střeše či stožáru láká zloděje. Už několikrát mi ukradli i antény, ale radia zavřené v hnusné plastové krabici tam nechali.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek