Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Raww
Příspěvky: 121
Registrován: sob bře 18, 2023 12:50 pm
Lokalita: Jihlava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 13,6

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od Raww »

edit +:
Všechny jednotky v jednom systému musí být stejného typu a verze firmwaru, což zahrnuje stejnou velikost, systémové napětí a sadu funkcí. Typ je označen prvními čtyřmi číslicemi čísla verze firmwaru.
9,84kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4,
ESS v síti E.On
vk_1
Příspěvky: 299
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od vk_1 »

Raww píše:edit +:
Všechny jednotky v jednom systému musí být stejného typu a verze firmwaru, což zahrnuje stejnou velikost, systémové napětí a sadu funkcí. Typ je označen prvními čtyřmi číslicemi čísla verze firmwaru.
Ano, je to tak.
V ostrovním režimu teoreticky můžeš mít 3 nezávislé různé Multiplusy, na každé fázi jeden, které o sobě nebudou vědět. A nebude o nich vědět Cerbo. Jenže při výpadku AC IN bys neměl garantovaný fázový posuv, navíc tím přijdeš o všechen ten luxus, který ti Victron s Cerbo GX dává. Protože Victron takové věci prostě nepodporuje.

Mně osobně dává smysl buď 1f ostrov, nebo opravdu koupit 3x MP II 5000 a legalizovat. A to je ranec, už to chce opravdu dost panelů, aby to celé dávalo smysl.
Diablo1st
Příspěvky: 1633
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od Diablo1st »

Raww píše::wall: tak mi do toho všeho hodilo egd vidle! ::cry2::

Nepovolí mi můj plán na 1f 5kWp zrealizovat. Tedy přesněji nepovolí mi to legálně připojit. Důvodem je slabá síť a s 1f dodávkou vznik nesymetrie a tudíž nežádoucí zpětné vlivy. Teda vlastně 1f mi povolí do výroku 1,6kWp, naopak s 3f 10kWp není žádný problém.
Drobný zádrhel je v tom, že Victron má MPII buď 3kVA nebo 5 kVA. Kdybych tedy chtěl jet TČ, které má 3kW, tak to 3kVA MPII bude trvale přetěžovat.

Mám tedy vlastně na výběr ze čtyř možností:
1) udělat si to jak chci tj. 1f 5kVA MPII ostrov - ale já ostrov nechci :(
2) udělat 1f o výkonu 1,6kWp - ale to je škoda práce se tím vůbec zabývat
3) vzdát se Victronu a jít do nějakého jiného 3f systému
4) zůstat u Victronu a složit to z 5kVA + 3kVA + 3kVA (což mi odsouhlasili, že není problém (rozdíl je těch 1,6kWp jedné fáze)). Jenže to naráz pěkně finančně poskočí - o dva MPII víc, pak už by to chtělo dvojnásobek panelů, takže další nebo větší MPPT... nechtěl jsem do toho tolik dát.
A jsem zase skoro na začátku :? Vůbec nevím, jak s tím naložit.
Ešte tu je jedna možnosť a to AC Coupling. T.z. oficiálne prihlásiš 1,5 ongrid menič a potom rozšíriš inštaláciu o 5kVA MP2 + batérie + mppt. Treba do systému zahrnúť aj smartmeter ET340.
Tento systém používam pol roka a za mňa je to top v pomere cena/výkon.

3F je na Victrone safra drahý. Okrem 3x MP2 budeš potrebovať aspoň 400Ah batériu, kvôli vybíjacím prúdom (aby boli do 0,5C) a samozrejme riadne pole, aby si vedel všetko toto živiť.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
vk_1
Příspěvky: 299
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od vk_1 »

Diablo1st píše:Okrem 3x MP2 budeš potrebovať aspoň 400Ah batériu, kvôli vybíjacím prúdom (aby boli do 0,5C
Větší baterka není bezpodmínečně nutná. V nastavení lze omezit proudy na kolik chceš, zbytek výkonu si to přicucne ze sítě. Ale fakt to chce více panelů, jak píšeš, aby to celé dávalo smysl.
tomasko
Příspěvky: 159
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od tomasko »

Diablo1st píše:
Raww píše::wall: tak mi do toho všeho hodilo egd vidle! ::cry2::

Nepovolí mi můj plán na 1f 5kWp zrealizovat. Tedy přesněji nepovolí mi to legálně připojit. Důvodem je slabá síť a s 1f dodávkou vznik nesymetrie a tudíž nežádoucí zpětné vlivy. Teda vlastně 1f mi povolí do výroku 1,6kWp, naopak s 3f 10kWp není žádný problém.
Drobný zádrhel je v tom, že Victron má MPII buď 3kVA nebo 5 kVA. Kdybych tedy chtěl jet TČ, které má 3kW, tak to 3kVA MPII bude trvale přetěžovat.

Mám tedy vlastně na výběr ze čtyř možností:
1) udělat si to jak chci tj. 1f 5kVA MPII ostrov - ale já ostrov nechci :(
2) udělat 1f o výkonu 1,6kWp - ale to je škoda práce se tím vůbec zabývat
3) vzdát se Victronu a jít do nějakého jiného 3f systému
4) zůstat u Victronu a složit to z 5kVA + 3kVA + 3kVA (což mi odsouhlasili, že není problém (rozdíl je těch 1,6kWp jedné fáze)). Jenže to naráz pěkně finančně poskočí - o dva MPII víc, pak už by to chtělo dvojnásobek panelů, takže další nebo větší MPPT... nechtěl jsem do toho tolik dát.
A jsem zase skoro na začátku :? Vůbec nevím, jak s tím naložit.
Ešte tu je jedna možnosť a to AC Coupling. T.z. oficiálne prihlásiš 1,5 ongrid menič a potom rozšíriš inštaláciu o 5kVA MP2 + batérie + mppt. Treba do systému zahrnúť aj smartmeter ET340.
Tento systém používam pol roka a za mňa je to top v pomere cena/výkon.

3F je na Victrone safra drahý. Okrem 3x MP2 budeš potrebovať aspoň 400Ah batériu, kvôli vybíjacím prúdom (aby boli do 0,5C) a samozrejme riadne pole, aby si vedel všetko toto živiť.
nazdar
nepotrebujes ani ET340. Staci mensi victron oficialne prihlasit. nasledne za tento pripojis lubovolne vacsi, v menu zakazes dodavky do siete. nastavenie funkcii power assist a grid assist tak, aby zbytocne nedavalo do siete a tak si mozes vyladit, ktory victron pojde ako primarny, a ktory bude ako vypomoc. zmysel ma, aby ten s mensou vlastnou spotrebou bol primarny.
takto ti to pojde, nieco to do siete pusti, ale to je ti jedno. nikdy to nebude viac, ako ten maly. a budes to mat prihlasene, takze to nevadi.
skusal to tak aj isty Andy z garaze, a ono to funguje.
Pred povodnou: Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N, LiFePO4 - 8S, 24 Ah, Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah), panely - recyklovany odpad, Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
Raww
Příspěvky: 121
Registrován: sob bře 18, 2023 12:50 pm
Lokalita: Jihlava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 13,6

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od Raww »

vk_1 píše:
Diablo1st píše:Okrem 3x MP2 budeš potrebovať aspoň 400Ah batériu, kvôli vybíjacím prúdom (aby boli do 0,5C
Větší baterka není bezpodmínečně nutná. V nastavení lze omezit proudy na kolik chceš, zbytek výkonu si to přicucne ze sítě. Ale fakt to chce více panelů, jak píšeš, aby to celé dávalo smysl.
Jedna 48V baterie 6,8kWh s JK BMS od včerejška čeká na sestavení, druhou stejnou jsem objednal dnes. Takže celkem bude 13,7kWh (2x 134Ah = 268Ah). Sice jsem ji nechtěl kupovat hned tak velkou, ale nakonec jsem se rozhoupal.

12 panelu 410Wp je doma (4,92kWp), dokoupit klidně jde ještě 12ks. Na střechy se mi vejde až 18ks na JJV a až 18 na ZJZ. Ale už by to začalo utíkat někam, kam nechci/jsem nechtěl. Na druhou stranu přepanelování by v přechodném období vůbec nevadilo. Navíc jsem v místě, kde bude problém v budoucnu něco cpát do sítě a teď mám rezervovaných 10kW, který jsem sice nechtěl, ale zkusil jsem si o ně říct a můžu je mít.
Kdybych malou FVE nakonec nafoukl na 10kW, tak reálně spotřebuju max. 20% a zbytek by šel do DS...
9,84kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4,
ESS v síti E.On
vk_1
Příspěvky: 299
Registrován: ned čer 28, 2015 7:31 pm

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od vk_1 »

Raww píše:Sice jsem ji nechtěl kupovat hned tak velkou, ale nakonec jsem se rozhoupal.
12 panelu 410Wp je doma (4,92kWp), dokoupit klidně jde ještě 12ks.
Líbí se mi, ja rychle ses tou solární nemocí nakazil :lol:
Jen tak dál :) Těm FT panelům dávám rok, maximálně dva :D
Raww
Příspěvky: 121
Registrován: sob bře 18, 2023 12:50 pm
Lokalita: Jihlava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 13,6

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od Raww »

tomasko píše: nazdar
nepotrebujes ani ET340. Staci mensi victron oficialne prihlasit. nasledne za tento pripojis lubovolne vacsi, v menu zakazes dodavky do siete. nastavenie funkcii power assist a grid assist tak, aby zbytocne nedavalo do siete a tak si mozes vyladit, ktory victron pojde ako primarny, a ktory bude ako vypomoc. zmysel ma, aby ten s mensou vlastnou spotrebou bol primarny.
takto ti to pojde, nieco to do siete pusti, ale to je ti jedno. nikdy to nebude viac, ako ten maly. a budes to mat prihlasene, takze to nevadi.
skusal to tak aj isty Andy z garaze, a ono to funguje.
Jenže "malý" Victron v 3f je 3x stejný MPII, když rozšiřovat tak zase 3x stejný a stejný jako ty co už tam jsou... (pokud dobře chápu manuál). Nesymetrii v dodávce větší než 1,6kW mi nedovolí.
9,84kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4,
ESS v síti E.On
Raww
Příspěvky: 121
Registrován: sob bře 18, 2023 12:50 pm
Lokalita: Jihlava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 13,6

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od Raww »

vk_1 píše:
Raww píše:Sice jsem ji nechtěl kupovat hned tak velkou, ale nakonec jsem se rozhoupal.
12 panelu 410Wp je doma (4,92kWp), dokoupit klidně jde ještě 12ks.
Líbí se mi, ja rychle ses tou solární nemocí nakazil :lol:
Jen tak dál :) Těm FT panelům dávám rok, maximálně dva :D
:lol: ideálně hned ať jsou stejný
uááá :wall:
9,84kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4,
ESS v síti E.On
tomasko
Příspěvky: 159
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od tomasko »

Raww píše:
tomasko píše: nazdar
nepotrebujes ani ET340. Staci mensi victron oficialne prihlasit. nasledne za tento pripojis lubovolne vacsi, v menu zakazes dodavky do siete. nastavenie funkcii power assist a grid assist tak, aby zbytocne nedavalo do siete a tak si mozes vyladit, ktory victron pojde ako primarny, a ktory bude ako vypomoc. zmysel ma, aby ten s mensou vlastnou spotrebou bol primarny.
takto ti to pojde, nieco to do siete pusti, ale to je ti jedno. nikdy to nebude viac, ako ten maly. a budes to mat prihlasene, takze to nevadi.
skusal to tak aj isty Andy z garaze, a ono to funguje.
Jenže "malý" Victron v 3f je 3x stejný MPII, když rozšiřovat tak zase 3x stejný a stejný jako ty co už tam jsou... (pokud dobře chápu manuál). Nesymetrii v dodávce větší než 1,6kW mi nedovolí.
nazdar

preco 3f? nazov temy je 1F. takze ciel je zaradit na 1F viac, ako dovolia oficialne pripojit. A to sa da len tak, ze zapoji viac zariadeni za sebou. a to prve od hodin bude splnat podmienky pripojenia. vsetko za tym sa tvari ako spotrebic.
Pred povodnou: Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N, LiFePO4 - 8S, 24 Ah, Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah), panely - recyklovany odpad, Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
Raww
Příspěvky: 121
Registrován: sob bře 18, 2023 12:50 pm
Lokalita: Jihlava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 13,6

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od Raww »

tomasko píše:
Raww píše:
tomasko píše: nazdar
nepotrebujes ani ET340. Staci mensi victron oficialne prihlasit. nasledne za tento pripojis lubovolne vacsi, v menu zakazes dodavky do siete. nastavenie funkcii power assist a grid assist tak, aby zbytocne nedavalo do siete a tak si mozes vyladit, ktory victron pojde ako primarny, a ktory bude ako vypomoc. zmysel ma, aby ten s mensou vlastnou spotrebou bol primarny.
takto ti to pojde, nieco to do siete pusti, ale to je ti jedno. nikdy to nebude viac, ako ten maly. a budes to mat prihlasene, takze to nevadi.
skusal to tak aj isty Andy z garaze, a ono to funguje.
Jenže "malý" Victron v 3f je 3x stejný MPII, když rozšiřovat tak zase 3x stejný a stejný jako ty co už tam jsou... (pokud dobře chápu manuál). Nesymetrii v dodávce větší než 1,6kW mi nedovolí.
nazdar

preco 3f? nazov temy je 1F. takze ciel je zaradit na 1F viac, ako dovolia oficialne pripojit. A to sa da len tak, ze zapoji viac zariadeni za sebou. a to prve od hodin bude splnat podmienky pripojenia. vsetko za tym sa tvari ako spotrebic.
Asi tak jak to naznačil Diablo1st:
Diablo1st píše: Ešte tu je jedna možnosť a to AC Coupling. T.z. oficiálne prihlásiš 1,5 ongrid menič a potom rozšíriš inštaláciu o 5kVA MP2 + batérie + mppt. Treba do systému zahrnúť aj smartmeter ET340.
Tento systém používam pol roka a za mňa je to top v pomere cena/výkon.
A název tématu je 1f, protože jsem 1f chtěl, ale egd mi povolí 1f jen ve výkonu do 1,6kW. Ve verzi 3f klidně 10kWp.
A protože to posuzují podle typu střídačů, tak se buď nějak podřídím nebo budu muset zůstat v ostrovu.
9,84kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4,
ESS v síti E.On
Raww
Příspěvky: 121
Registrován: sob bře 18, 2023 12:50 pm
Lokalita: Jihlava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9840
Kapacita baterie [kWh]: 13,6

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od Raww »

Diablo1st píše: Ešte tu je jedna možnosť a to AC Coupling. T.z. oficiálne prihlásiš 1,5 ongrid menič a potom rozšíriš inštaláciu o 5kVA MP2 + batérie + mppt. Treba do systému zahrnúť aj smartmeter ET340.
Tento systém používam pol roka a za mňa je to top v pomere cena/výkon.

3F je na Victrone safra drahý. Okrem 3x MP2 budeš potrebovať aspoň 400Ah batériu, kvôli vybíjacím prúdom (aby boli do 0,5C) a samozrejme riadne pole, aby si vedel všetko toto živiť.
Myslíš takhle nějak?
Schema01.jpg
A realizovat MPII až po dokončení legálního připojení?
9,84kWp, 2x MPPT 150/100, MPPT 150/70, 3x MultiPlus-II 5kVA, Cerbo GX, 13,6kWh LiFePO4,
ESS v síti E.On
Diablo1st
Příspěvky: 1633
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od Diablo1st »

tomasko píše:[nazdar
nepotrebujes ani ET340. Staci mensi victron oficialne prihlasit. nasledne za tento pripojis lubovolne vacsi, v menu zakazes dodavky do siete. nastavenie funkcii power assist a grid assist tak, aby zbytocne nedavalo do siete a tak si mozes vyladit, ktory victron pojde ako primarny, a ktory bude ako vypomoc. zmysel ma, aby ten s mensou vlastnou spotrebou bol primarny.
takto ti to pojde, nieco to do siete pusti, ale to je ti jedno. nikdy to nebude viac, ako ten maly. a budes to mat prihlasene, takze to nevadi.
skusal to tak aj isty Andy z garaze, a ono to funguje.
Takto to funguje len keď si v ostrove, pri paralelnom spojení s DS si to akosi neviem predstaviť. Andy má 5kVA ako primárny a výstup z 3kVA je privedený na vstup 5kVA. 3kVA sa zapína podľa záťaže a v systéme sa tvári ako Generátor, čiže nie je možné na 3kVA prevádzkovať ESS, resp. si fakt neviem predstaviť to nastavenie.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Diablo1st
Příspěvky: 1633
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od Diablo1st »

Raww píše: A realizovat MPII až po dokončení legálního připojení?
Ano, legálny on-grid mám od 06/2020 a MP2 som pridával až 10/2022.

Výhoda použitia ET340 je to, že na L1 pripojíš merianie z DS a na druhú fázu vieš dať meranie z on-grid meniča. Takto ho bude systém od Victronu vidieť vo VRM. Len takto sa vie podielať na nabíjaní batérie. Alebo budeš musieť zobrať ET112 a dať ho ako smartmeter "PV Inverter".
V tej schéme ti ešte chýba manuálny prepínač sietí, aby si vedel obísť celý systém v prípade údržby.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
tomasko
Příspěvky: 159
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od tomasko »

Diablo1st píše:
tomasko píše:[nazdar
nepotrebujes ani ET340. Staci mensi victron oficialne prihlasit. nasledne za tento pripojis lubovolne vacsi, v menu zakazes dodavky do siete. nastavenie funkcii power assist a grid assist tak, aby zbytocne nedavalo do siete a tak si mozes vyladit, ktory victron pojde ako primarny, a ktory bude ako vypomoc. zmysel ma, aby ten s mensou vlastnou spotrebou bol primarny.
takto ti to pojde, nieco to do siete pusti, ale to je ti jedno. nikdy to nebude viac, ako ten maly. a budes to mat prihlasene, takze to nevadi.
skusal to tak aj isty Andy z garaze, a ono to funguje.
Takto to funguje len keď si v ostrove, pri paralelnom spojení s DS si to akosi neviem predstaviť. Andy má 5kVA ako primárny a výstup z 3kVA je privedený na vstup 5kVA. 3kVA sa zapína podľa záťaže a v systéme sa tvári ako Generátor, čiže nie je možné na 3kVA prevádzkovať ESS, resp. si fakt neviem predstaviť to nastavenie.
ak miesto Phoenix pouzijes Multiplus (ten slabsi, co prihlasis) a nasledne propojis Multiplus na posilnenie "slabej pripojky" , tak to mas. na strankach victronu to pisu tiez. Takto sa to pouziva na lodiach, ked su v pristave. Maju tam totiz limitovany prud z pevniny.
Přílohy
Snímka.JPG
Pred povodnou: Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N, LiFePO4 - 8S, 24 Ah, Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah), panely - recyklovany odpad, Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
Diablo1st
Příspěvky: 1633
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od Diablo1st »

lenže Raww neprihlási 1F Multiplus, či už 3kVA alebo 5kVA, keďže mu Distribúcia stanovila limit na 1,6kW.

Čiže má 3 možnosti.
- prihlásiť 3F FVE
- spraviť 1F ostrov s prepínaním
- 1F AC Coupling
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
tomasko
Příspěvky: 159
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od tomasko »

Diablo1st píše:lenže Raww neprihlási 1F Multiplus, či už 3kVA alebo 5kVA, keďže mu Distribúcia stanovila limit na 1,6kW.

Čiže má 3 možnosti.
- prihlásiť 3F FVE
- spraviť 1F ostrov s prepínaním
- 1F AC Coupling
Multiplus sa vyraba od 500VA. Od 800VA ma vsetky funkcie ako vyssie modely, teda aj power assist a power Control. A pre model 800VA este plati aj jedno nariadenie EU platne pre vsetky clenske staty EU, riesilo sa tu:

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 33#p181375

Ak by aj s tymto bol problem, tak chce len taky maly menic, aby vykryl trvalu spotrebu "cervenych svetielok" (TV, satelit, HIFI veza, nabijacka na mobil, WIFI router, .....). a co je za tym, do toho uz nikoho nic nie je.

Takze moznost tu je, aj ked to vzhladom na obmedzenia nie je az taka priamociara.
Pred povodnou: Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N, LiFePO4 - 8S, 24 Ah, Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah), panely - recyklovany odpad, Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
Diablo1st
Příspěvky: 1633
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od Diablo1st »

A teraz mi úprimne povedz, namontoval by si si Multiplus 1600VA?

Ja veru nie, lebo je to nepoužiteľné. To by som radšej išiel do 3x 3kVA.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
tomasko
Příspěvky: 159
Registrován: sob říj 22, 2016 8:13 pm
Lokalita: Bojnice
Systémové napětí: 24V
Kapacita baterie [kWh]: 3,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bojnice

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od tomasko »

Diablo1st píše:A teraz mi úprimne povedz, namontoval by si si Multiplus 1600VA?

Ja veru nie, lebo je to nepoužiteľné. To by som radšej išiel do 3x 3kVA.
kazdy podla svojich moznosti. a nemyslim len tu financnu stranku. to sa mi paci na tomto fore, ze kazdy sa moze rozhodnut, ako chce. niekto chce ostrov, iny nie, niekto hybrid, niekto nechce mat problem s uradmi, niekto na to kasle. su rozne pristupy.
Ja by som siel do niecoho uplne ineho, ale to je mimo tuto temu.
Pred povodnou: Epever 24V/3000, 2x Epever EXTRA4210N, LiFePO4 - 8S, 24 Ah, Lion - 7S, 220 Ah (2x 60Ah, 2x50Ah), panely - recyklovany odpad, Blue Smart IP22 Charger, 24 V, 16A, 1 output
Soban
Příspěvky: 3506
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Malá 1f FVE s Victron Multiplus II

Příspěvek od Soban »

Trochu to nechápu?
Chceš 1f 5kW victron a co ti brání?
Nechcou ho připojit s dodávkou do sítě no tak ho nepřipojím, proč mám jim cpát elektřinu když ji nechcou?

Tak to připojím bez dodávky do DS to by mělo projít když nic nebudu dodávat ne.

A až toto neprojde pak bych začal přemýšlet jak to obejít.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek