Lifepo4 z Aliexpresu

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Soban
Příspěvky: 3506
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Soban »

Tak u mikela jsem si objednal druhou 24V baterku mají tam být 125Ah NARADA a na jeho stránce je třeba počet cyklů u nich uveden >2000 a jenom tak ze srandy jsem je hledal na jiných obchodech a člověk se nestačí divit co tam vypadne na některé stránce mají uvedeno 3000+ cyklů to beru to se moc neliší a věřím že toto bez problémů dají, ale někde bylo i 5000 což považuji za neseriózní, někde jsou grafy nabíjení a vybíjení, ale když na to koukneš tak podle grafu má ten článek kapacitu 120Ah - je evidentní že je to z jiného článku atd......

Jinak nemám nic proti tomu že prodávají starší články a nemají tu kapacitu, ale aby to tam bylo uvedeno že jsou použité a že mají třeba pouze 80% původní kapacity atd.....

A né že v domění objednáváš nové a přijdou použité a ještě nafouklé atd.....

Jinak zarazit by vás měla cena a i to že článek má mít 200Ah a přímo tam uvádí že má 180-190Ah ? Jak může mít nový článek menší kapacitu, nemůže to fabrika tak nedělá a nebo to jsou zmetky.
Naposledy upravil(a) Soban dne sob črc 23, 2022 11:27 am, celkem upraveno 1 x.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od fugas »

Mikel píše:
fugas píše:Kdysi jsem na tyhle stránky koukal a odradily mě dvě věci. Příliš výhodná nabídka a ta nekonečná čekací lhůta na to překvapení. Pak se tu objevil Michal. Ceny jsou solidní. K tomu rada a záruka. Myslete na to, že ani čínský kapitalista nekšeftuje proto, aby jste dobře koupili. Sám za sebe ale oceňuji lidi kteří to zkusili a dali zpětnou vazbu. Při solidním zacházení by i tak mohly ty články celkem dlouho sloužit.
Tak snazime se i pres neustale rostouci ceny clanku v Cine, dopravy a kurzu koruny, pokud to jde drzet ceny co nejnize pri zachavani maximum mozne kvality clanku. :)
U mě jste si každopádně vybudovali dobré jméno. Jestli mám volit mezi zbožím z druhého konce světa nebo mnou vyzkoušeným lokálním prodejcem, mám jasno. Jen říkám k tématu, že na nákup z Číny nemám koule a nákup u vás se mi osvedčil.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Franta2776
Příspěvky: 2458
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Franta2776 »

Já mám taky články z Ali a cca 250cyklů.(1kWh vyšla na 2300kč)Zatím bez problémů to balancuje levný kapacitní balancer. U mě dobrý. Dnes se jeví jako ekonomičtější cesta koupit použité bloky z elektromobilu.1Kwh baterii se dá koupit okolo 2150kč což je cca 60% cen na Ali nebo 40% cen Mikela.
viz:https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 39#p174539
Kdybych bateri neměl,tak bych do toho šel.
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od fugas »

Netvrdím že nákup na Ali znamená automaticky problém. Jen se na to dívám tak, že u tak citivé a drahé komodity je pro mě ta míra rizika neakceptovatelná. Když potřebuji třeba stepdown měnič, tak ho tam za pár stovek koupím. Ale pokud počítám provoz kolem 10A tak rovnou koukám po verzi deklarované jako 30A.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
ZdZ
Příspěvky: 816
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ZdZ »

jenže u nás stojí baterka 60 tisíc, z číny od ověřených prodejců 37 a to je docela podstatný rozdíl, k tomu měnič, nebo dva, hned 27 versus 17 za to samé a pak už je návratnost v nedohlednu, přestože tak pěkně zdražili proud a za chvíli se chystá další navýšení
no a kdyby se řešili nějaký baterie pylony, nebo jak se jim říká a podobné strojky, tak se to už nikdy nezaplatí
u dotací to všude cpou, ale ta cena je tak nehorázná, že návratnost je potom taky v nedohlednu
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

Jasně,že jde o peníze.Ale je rozdíl koupit od prověřeného prodejce na Alibabě (viz odkazy výše ve vláknu) a u obchodníčků na Aliexpresu,kteří prodávají z velké většiny šrot nebo jde o čistý podvod.
V Eve se vyrábí baterie pro automobilový průmysl,baterie prochází těmi nejpřísnějšími testy,tyto testy jsou velmi drahé takže před nimi dojde k první laciné selekci - rozměr,váha,Ir,Cap,U,kontrola vzhledu a z tohoto vyjdou baterie,které se vyřadí ("grade B").Ty jsou nabízeny v Číně na burze.Podle jejich zbývajících parametrů (míry nedostatečnosti) se odvíjí cena.Ty největší sračky kupují právě tyto story z jepičím životem.Často od podvodu k podvodu.Ale někdy i relativně dlouhodobě fungující obchodníci (zkuste si koupit LIFEPO4/LION od LiitoKaly - přitom třeba nabíječky mají špičkové).
Ti výše zmínění prodejci na ALIBABĚ kupují ty lepší,ty pak vytřídí podle parametrů a jdou do prodeje.Co si zaplatíte to dostanete.
Tyto baterie nemusí být vůbec špatné jediný neznámý (neměřitelný) faktor je jak se ta která odchylka podepíše na životnost baterie.Ale nemusí.
Já mám od Amy Wan LF280K.Prodává grade A (což samozřejmě nejsou žádné) kompletně vyrovnané,pak B vyrovnané U a Ir kapacitně je každá jinde.Samozřejmě se liší cenou.273 - 285 Ah při 3v - 3,6V.Perfektní stav s platnými QR,navařené čepy.16ks 44kkČ až ke dveřím.

Jinak EVE asi také došla trpělivost a od břenza by tyto její baterie co propadli sítem měly být označeny písmenem B.
Takže v Číně bude asi poptávka po gravírovacích laserech.Ale asi budou mít hoši potíž ten plech je docela tenký.
Jinak skutečná třída A by vždy měla mít zkušební protokol EVE.
eve b grade.jpg
certifikát EVE
certiikat eve.png
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od mihlit »

V podstatě souhlas, akorát moje info je trochu jiné. Ty vyřazené baterie se draží v sadě bez rozlišení proč byly vyřazeny a nejsou draženy lepší/horší sady. Prostě se koupí x palet vyřazených baterií a je to trochu loterie kolik v jaké kvalitě z toho ten obchodník dostane a pak je tam právě ta motivace, že čím horší baterie z nakoupené sady se mu podaří prodat, tím větší zisk.

Já jsem viděl už několik výsledků obchodů jak na aliexpresu (totální šrot) i na alibabě od "top" prodejců. A ono i na té alibabě sem tam přijde šrot. Větší problém je ale chyba ve výstupní kontrole, takže oni se třeba i omluví a dají slevu, ale pak máš doma místo 16 jen 15 ks 280 Ah baterek a je ti to k prdu, takže čekej další měsíce na extra zásilku jednoho kusu, kde i už nedostaneš množstevní slevu a baterie (u některých prodejců) nebude vybraná s obdobným stavem jako ostatní a bude ti furt pak ten jeden článek ujíždět. V zahraničí nakupuju hodně a všechno možné, ale zrovna baterie si teda fakt netroufnu.
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

Jo to by dávalo logiku.Roztřídí to až ti co to koupí a ty sračkový prodají dál a ti je pak nabízí.
Martin P
Příspěvky: 583
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od Martin P »

mihlit píše:V podstatě souhlas, akorát moje info je trochu jiné. Ty vyřazené baterie se draží v sadě bez rozlišení proč byly vyřazeny a nejsou draženy lepší/horší sady. Prostě se koupí x palet vyřazených baterií a je to trochu loterie kolik v jaké kvalitě z toho ten obchodník dostane a pak je tam právě ta motivace, že čím horší baterie z nakoupené sady se mu podaří prodat, tím větší zisk.

Já jsem viděl už několik výsledků obchodů jak na aliexpresu (totální šrot) i na alibabě od "top" prodejců. A ono i na té alibabě sem tam přijde šrot. Větší problém je ale chyba ve výstupní kontrole, takže oni se třeba i omluví a dají slevu, ale pak máš doma místo 16 jen 15 ks 280 Ah baterek a je ti to k prdu, takže čekej další měsíce na extra zásilku jednoho kusu, kde i už nedostaneš množstevní slevu a baterie (u některých prodejců) nebude vybraná s obdobným stavem jako ostatní a bude ti furt pak ten jeden článek ujíždět. V zahraničí nakupuju hodně a všechno možné, ale zrovna baterie si teda fakt netroufnu.
Pro případ problémů s jedním článkem beru vždy články v počtu n+1.
Od mikela jsem jich taky bral 17 + 17. Kdyby se časem něco s článkem stalo mám náhradní. Ony už se za několik let stejné články ani nemusí vyrábět a co pak s tím? :?
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
ZdZ
Příspěvky: 816
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ZdZ »

Takže kdybyste chtěli ještě kupovat na alibabě ? ( jinde asi ne) 200Ah články nebo 100Ah.
Který obchodník vychází nejspolehlivěji, protože úplně na každého najdete nějakou tu kritiku a jakou značku teda vzít, všichni ti "zaručení" z dyisolarfora mají stejnou cenu +- 100 usd a dušují se, že to je grade A.
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od fugas »

ZdZ píše:jenže u nás stojí baterka 60 tisíc, z číny od ověřených prodejců 37 a to je docela podstatný rozdíl, k tomu měnič, nebo dva, hned 27 versus 17 za to samé a pak už je návratnost v nedohlednu, přestože tak pěkně zdražili proud a za chvíli se chystá další navýšení
no a kdyby se řešili nějaký baterie pylony, nebo jak se jim říká a podobné strojky, tak se to už nikdy nezaplatí
u dotací to všude cpou, ale ta cena je tak nehorázná, že návratnost je potom taky v nedohlednu
V případě měniče souhlasím. Už před lety, kdy ještě neuměl venku nakoupit každý se dal kopit měnič PJ 5000 přes někoho za 10k. V e-shopech byl za 36k! Opravdu ten stejný. Někdo argumentoval tím, že prodejce drží záruku. No když ho můžu koncovému zákazníkovi 3x vyměnit na záruku a stále netratím, to je byznys snů. Ale držet záruku na baterky, to už chce reálné kontakty, zkušenosti a jistotu že ty baterky za něco stojí. Já jako uživatel pak sem tam kouknu do BMS a zjistím že je vše ok. Když je objednám za půlku, pak je měřím a testuji a ve finále po čase z nich třeba vyberu 2/3 dobrých, aby se mi moc nerozjížděly, už to pro mě taková paráda není. Nehledě na to že počítám svůj čas. Měnič buť maká nebo ne a pak je tu ještě solidní šance že ho někdo šikovný opraví. Do baterek nikdo nevidí a oprava je vyloučená.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
mopadzi
Příspěvky: 993
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od mopadzi »

je v podstatě nemožné i při nákupu na Alibaba, něco vyreklamovat po skončení ochranné lhůty. Nejsou na to nástroje. Záleží na benevolenci prodejce a ta většinou není.....Vzniká nutnost si vytvořit fond na řešení problémů vzniklých v záruce...jaký vliv to má na cenu si každý dokáže představit sám.
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

fugas píše:
ZdZ píše:jenže u nás stojí baterka 60 tisíc, z číny od ověřených prodejců 37 a to je docela podstatný rozdíl, k tomu měnič, nebo dva, hned 27 versus 17 za to samé a pak už je návratnost v nedohlednu, přestože tak pěkně zdražili proud a za chvíli se chystá další navýšení
no a kdyby se řešili nějaký baterie pylony, nebo jak se jim říká a podobné strojky, tak se to už nikdy nezaplatí
u dotací to všude cpou, ale ta cena je tak nehorázná, že návratnost je potom taky v nedohlednu
V případě měniče souhlasím. Už před lety, kdy ještě neuměl venku nakoupit každý se dal kopit měnič PJ 5000 přes někoho za 10k. V e-shopech byl za 36k! Opravdu ten stejný. Někdo argumentoval tím, že prodejce drží záruku. No když ho můžu koncovému zákazníkovi 3x vyměnit na záruku a stále netratím, to je byznys snů. Ale držet záruku na baterky, to už chce reálné kontakty, zkušenosti a jistotu že ty baterky za něco stojí. Já jako uživatel pak sem tam kouknu do BMS a zjistím že je vše ok. Když je objednám za půlku, pak je měřím a testuji a ve finále po čase z nich třeba vyberu 2/3 dobrých, aby se mi moc nerozjížděly, už to pro mě taková paráda není. Nehledě na to že počítám svůj čas. Měnič buť maká nebo ne a pak je tu ještě solidní šance že ho někdo šikovný opraví. Do baterek nikdo nevidí a oprava je vyloučená.
To je pravda.Ovšem je tu varianta 1 - obchodník neuzná bude poukazovat na vinu uživatele (u lifepo4 jednoduché)
2 - zákazník zničí baterku (u lifepo4 jednoduché) a bude chtít vydrbat s obchodníkem
Baterie nemá žádný log.Tvrzení proti tvrzení.Riziko je na obou stranach,ale je fakt,že pro slušného obchodníka je to horší o možnost ztráty pověsti.
ZdZ
Příspěvky: 816
Registrován: pon led 24, 2022 7:27 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od ZdZ »

jenže 37 a 60 tisíc je docela velkej rozdíl, to už se podle mě vyplatí, kdyby tam bylo 10 tisíc, tak to neřeším, ale takhle

za alibaba ceny mám skoro dvounásobnou kapacitu baterek a o měničích ani nemluvit
Ostrov. Aktuálně v provozu 15 kWp 12+10+10 55°jih, 30kWh 48V + 3kWk 12V Lifepo4 a 2x Easun smp 5kW sfázovaný + 3x Must mppt 6kW + UPS 12V 500Va + 3F měnič 3x400V 6kW.
Nabíječka 1kW z generátoru. Elektro koltel 48V DC, 9kW 9 stupňů regulace. 750lt aku nádrž, 200l bojler. 3x split klima na topení a chlazení a samozřejmě automat na uhlí. Protože jsem Eko a Wegan v jedné osobě :-) !
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

A proto tam nakupujem.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od fugas »

Je to na rozhodnutí každého z nás. Třeba kolega hobzik výše ve vlákně zase tak v rauši z nákupu není. A jediné co s tím lze dělat je naložit to na dvoukolák a vyrazit do Číny.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2224
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od fugas »

bublich píše:
fugas píše:
ZdZ píše:jenže u nás stojí baterka 60 tisíc, z číny od ověřených prodejců 37 a to je docela podstatný rozdíl, k tomu měnič, nebo dva, hned 27 versus 17 za to samé a pak už je návratnost v nedohlednu, přestože tak pěkně zdražili proud a za chvíli se chystá další navýšení
no a kdyby se řešili nějaký baterie pylony, nebo jak se jim říká a podobné strojky, tak se to už nikdy nezaplatí
u dotací to všude cpou, ale ta cena je tak nehorázná, že návratnost je potom taky v nedohlednu
V případě měniče souhlasím. Už před lety, kdy ještě neuměl venku nakoupit každý se dal kopit měnič PJ 5000 přes někoho za 10k. V e-shopech byl za 36k! Opravdu ten stejný. Někdo argumentoval tím, že prodejce drží záruku. No když ho můžu koncovému zákazníkovi 3x vyměnit na záruku a stále netratím, to je byznys snů. Ale držet záruku na baterky, to už chce reálné kontakty, zkušenosti a jistotu že ty baterky za něco stojí. Já jako uživatel pak sem tam kouknu do BMS a zjistím že je vše ok. Když je objednám za půlku, pak je měřím a testuji a ve finále po čase z nich třeba vyberu 2/3 dobrých, aby se mi moc nerozjížděly, už to pro mě taková paráda není. Nehledě na to že počítám svůj čas. Měnič buť maká nebo ne a pak je tu ještě solidní šance že ho někdo šikovný opraví. Do baterek nikdo nevidí a oprava je vyloučená.
To je pravda.Ovšem je tu varianta 1 - obchodník neuzná bude poukazovat na vinu uživatele (u lifepo4 jednoduché)
2 - zákazník zničí baterku (u lifepo4 jednoduché) a bude chtít vydrbat s obchodníkem
Baterie nemá žádný log.Tvrzení proti tvrzení.Riziko je na obou stranach,ale je fakt,že pro slušného obchodníka je to horší o možnost ztráty pověsti.
To je věc vzájemnho přístupu. Na vola se dá narazit vždy a všude. Ostatně pokud si někdo není jistý svépomocnou instalací, koupí si hotový blok s BMS v kupě a ta mu nedovolí to zničit, pokud to nedá nad oheň.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

fugas píše:Je to na rozhodnutí každého z nás. Třeba kolega hobzik výše ve vlákně zase tak v rauši z nákupu není. A jediné co s tím lze dělat je naložit to na dvoukolák a vyrazit do Číny.
Jenže kolega hobzik zvolil i přes četná varování extrémně nebezpečnou (hraničící s jistotou)variantu nákupu na Aliexpresu.
rva
Příspěvky: 3570
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od rva »

Podstatné je, že si každý může vybrat. A snad to tak bude i dál a někdo nám to nezatrhne. Já mám většinu článků z Aliexpress a jako na potvoru mi odešel na vnitřní zkrat článek Winston 100 Ah koupený právě v Česku. V případě potřeby bych šel asi zase ceskou Ali, ale na druhou stranu bych nebral tragicky i kdyby přišel šunt a já to musel řešit přes dispute.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Lifepo4 z Aliexpresu

Příspěvek od bublich »

Přesně tak díky za to.Já mám na Aliexpresu 3000+ objednávek a maximální spokojenost.Ale ty baterky raději Alibaba.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek