Prodám LIFEPO4 články

Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

dub042 píše:Ty závity jsou tam jen nalisované a moc nedrží, stačí pořádně dotáhnout a upadnou, naštěstí pod nimi jsou původní vnitřní závity, který jsou již OK
Srouby tam jsou navarene u vsech clanku jiz pres rok. Duvod je jednoduchy, drive se xx lidem povedlo ( vcetne me ) zavit v mekkem hliniku protocit. Pak muzete jen prevrtat puvodni zavit na M8 a srojnim zavitnikem, ktery take kazdy bezne doma nema vyrezat zavit M8.
Na zaklade techto zkusenosti jsem se rozhodl, ze je lepsi na vsechny baterie nechat laserem navarit zavity.
Je pravdou, ze z pocatku byl problem u medenych kontaktu, kdy byl na svarovani pouzit stejne silny paprsek jako na hlinik a na nekterych 120Ah clancich to spatne drzelo. Tento problem mame jiz vyreseny.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Dagus
Příspěvky: 1955
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Dagus »

Mikele a to je postprodukce v CZ ty závity, nebo v PRCu? Dokážeš dodat původní celohliníkový?
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

Dagus píše:Mikele a to je postprodukce v CZ ty závity, nebo v PRCu? Dokážeš dodat původní celohliníkový?
nechavame delat v CN. Zalezi jake by jsi chtel se zavitem. Treba tyto 120Ah neni problem si nechat zaslat se zavitem. Ale treba 280Ah a 202Ah jsou original zcela bez zavitu pripravene na prumyslove spojovani svarovanim propojek.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od mihlit »

Taky jsem uvažoval o zduplikování a přidání druhé baterky, ale určitě bych dal přednost variantě se závitem. Tu 120 Ah. Takže pokud to můžeš přihodit do objednávky...

Jak je to taky s těmi pozink / nerez matkami, kam má která přijít?
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

mihlit píše:Taky jsem uvažoval o zduplikování a přidání druhé baterky, ale určitě bych dal přednost variantě se závitem. Tu 120 Ah. Takže pokud to můžeš přihodit do objednávky...

Jak je to taky s těmi pozink / nerez matkami, kam má která přijít?
Matky by meli byt vzdy vsechny stejne. Napis me do SZ nebo na muj mail, kam nove matky poslat. Take do mailu nebo SZ pripadne kolik ks clanku s vnitrnim zavitem.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
mopadzi
Příspěvky: 993
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od mopadzi »

Já se omlouvám, dle QR kodu to Catl je. Ale ten článek je uplně jiný než 120-130Ah od Catlu znám já. Evidentně pro ně dělají i jiné linky s jinou technologií Zbytek by jste si mohl odpustit. K takovému pomlouvání bych se nikdy nesnížil. Ale kvituju že jste zvídavý, ovšem ve všem se mýlíte.
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

Zde jsem nahral video jak testuje clanky nas dodavatel pred odeslanim. https://youtu.be/38b27IVDR-c
Jeste pripravujeme nejake dalsi videa vcetne rozhovoru o testovani :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

mopadzi píše:Já se omlouvám, dle QR kodu to Catl je. Ale ten článek je uplně jiný než 120-130Ah od Catlu znám já. Evidentně pro ně dělají i jiné linky s jinou technologií Zbytek by jste si mohl odpustit. K takovému pomlouvání bych se nikdy nesnížil. Ale kvituju že jste zvídavý, ovšem ve všem se mýlíte.
Tuto hru jste tu dnes rozehral vy. Ja se jen branil ( mimochodem nemylim se urcite ve vsem, veci jdou online overit na urednich webech ). Tim bych to asi uzavrel zde na verejnem foru, pokud souhlasite.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
mopadzi
Příspěvky: 993
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od mopadzi »

jj souhlasím, ale uznejte, že konkurence je zdravá a já Vám rozhodně konkurovat nehodlám...já si hraju
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

mopadzi píše:jj souhlasím, ale uznejte, že konkurence je zdravá a já Vám rozhodně konkurovat nehodlám...já si hraju
konkurence ano, ale v ramci nejakch pravidel slusnosti. :) Nikoliv sirenim lzi.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
mopadzi
Příspěvky: 993
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od mopadzi »

ano , omluvil jsem se a posypal hlavu popelem
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od LIX »

Páni nehádajte sa aj keď ste konkurencia.
Obaja robíte super prácu pre Česko aj Slovensko.
Mali by ste sa dohodnúť na rovnakých cenách ako kartelové spoločnosti.
Srandujem, len som vás chcel rozptýliť. :D
FRSO
Příspěvky: 2281
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od FRSO »

mopadzi píše:jj souhlasím, ale uznejte, že konkurence je zdravá a já Vám rozhodně konkurovat nehodlám...já si hraju
Nějak mi nepřipadá košér ten váš odkaz na e-shop, neměl by být v menu mezi schválenými dodavateli ? Jen náhodou jsem si toho všiml.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
mopadzi
Příspěvky: 993
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od mopadzi »

než proběhla objednávka reklamy tak bohužel došlo k té tragické události, nebráním se ničemu
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2720
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od kybos »

Mikel píše:Zde jsem nahral video jak testuje clanky nas dodavatel pred odeslanim. https://youtu.be/38b27IVDR-c
Jeste pripravujeme nejake dalsi videa vcetne rozhovoru o testovani :)
Zajímalo by mne, kde se přidělují článkům výrobní čísla. Zda je to u výrobce, nebo v ČR.
První várku článků 120Ah jsem obdržel ještě s vnitřními závity, ale dá se říci že celá sada (32 kusů) opustila testovací linku ve shodném stavu a rozdíly ve výchozím napětí článků byly jen v jednotkách milivoltů. Druhá várka článků již dorazila s vnějšími závity ale podle stavu článků to vypadá, že některé prošly asi zkráceným testovacím procesem nebo jej úplně minuly, jelikož rozdíly napětí článků v dodaném stavu byly přes sto milivoltů (od 3,207 do 3,338). Docela by mne zajímalo, jak výrobce články testuje (metoda 100% nebo namátkově, postup, časování, hodnoty napětí...), jelikož z videa, kde je patrný jen pohled do regálů, to není zrovna patrné a výsledek testovacího procesu (stav dodaných článků) také jistě něco napovídá.
Naposledy upravil(a) kybos dne stř pro 22, 2021 10:30 pm, celkem upraveno 1 x.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

kybos píše:
Mikel píše:Zde jsem nahral video jak testuje clanky nas dodavatel pred odeslanim. https://youtu.be/38b27IVDR-c
Jeste pripravujeme nejake dalsi videa vcetne rozhovoru o testovani :)
Zajímalo by mne, kde se přidělují článkům výrobní čísla. Zda je to u výrobce, nebo v ČR.
První várku článků 120Ah jsem obdržel ještě s vnitřními závity, ale dá se říci že celá sada (32 kusů) opustila testovací linku ve shodném stavu a rozdíly ve výchozím napětí článků byly jen v jednotkách milivoltů. Druhá várka článků již dorazila s vnějšími závity ale podle stavu článků to vypadá, že některé prošly asi zkráceným testovacím procesem nebo jej úplně minuly, jelikož rozdíly napětí článků v dodaném stavu byly přes sto milivoltů (od 3,207 do 3,338). Docela by mne zajímalo, jak výrobce články testuje (metoda 100% nebo namátkově, postup, časování, hodnoty napětí...), jelikož z videa kde je patrný jen pohled do regálů to není zrovna patrné a výsledek testovacího procesu (stav dodaných článků) také jistě něco napovídá.
Ono se to ma jinak.
Z pocatku clanky jsem nenechaval testovat. Testovat clanky nechavam az od 2Q 2021 ( nejsem si ted jisty od kdy presne) a to z duvodu, kdyz se delaji sestavy aby bylo mozne mit jistotu, ze se pouzivaji clanky se stejnou kapacitou.
Zadne clanky nikdy nemeli zadna seriova cisla. V soucasne dobe nechavame testovat vsechny clanky a kazdy clanek je opatren stitkem s kapacitou. Prvni clanky, ktere meli napeti stejne bylo nabito z dovarny bez testovani, proto bylo napeti stejne. Nyni kdy jsou clanky testovany je po zmereni kapacity clanku, clanek nabit jen catecne. Pro prepravu je povoleno nabiti do max 40% kapacity z bezpecnostnich duvodu. Tim jak se clanky po otestovani odstavuji prubezme maji take tim padem rozdilne napeti. To je vse. Nic zahadneho to neni.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2720
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od kybos »

Jaký význam má tedy číslo uvedené na QR kódu?
A ta šestimístná čísla, která jsou nalepena na článcích mají tedy jaký význam?
Jsou tedy dodané články naformátované (inicializované) nebo nikoliv?
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 970
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od Mikel »

kybos píše: Jaký význam má tedy číslo uvedené na QR kódu?
A ta šestimístná čísla, která jsou nalepena na článcích mají tedy jaký význam?
Jsou tedy dodané články naformátované (inicializované) nebo nikoliv?
tato nalepka
baterie.jpg
baterie.jpg (8.45 KiB) Zobrazeno 694 x
je testovana kapacita v mAh, nikoliv vyrobni cislo.
Clanky jsou inicializovane a naformatovane ale je nutno podotknout, ze LIFEPO4 clanky je temer nemozne napetove ( kapacitne ) vyrovnat v nizsim napeti. Toto je potreba udelat v hornim napeti a to udelate pouze tak, ze je nabijete do plna a nechate paralelne zapojene nejakou tu hodinku. Vzledem k ploche napetove charakteristice LIFEPO4.
Klasicke LION baterie staci jen zapojit paralelne pro srovnani a druhy den je sazet seriove.
v QR kodu je identifikace tovarny, sarze atd... Jedna se pouze o iterni udaj daneho vyrobce.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2720
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od kybos »

číslo u QR kódu
číslo u QR kódu
Zajímal by mne spíš význam tohoto čísla. Očekával bych zde určitou spojitost s výrobním číslem.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
unicast
Příspěvky: 1246
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám LIFEPO4 články

Příspěvek od unicast »

Mikeli, nebude docházet mezi měděnou spojkou a hliníkovým šroubem ke galvanické korozi?
Naposledy upravil(a) unicast dne čtv pro 23, 2021 10:27 am, celkem upraveno 1 x.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek