PLEVEL VLÁKNO

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
chatař píše: Akorát že benzín sám od sebe nechytne. O naftě to platí tím tuplem. Chování benzínu i nafty je tak nějak předvídatelnější. Jinak by už asi všechny benzínky vyletěly do povětří. Jen tak, náhle samy od sebe.
To LIthiové baterky taky samy od sebe nechytnou . Něco je musí pořádně popíchnout aby blafly . Benálu stačí jiskřička .

Řekl bych že autor výše uvedeného vídea baterky zapaluje nějakou pyrotechnickou termickou náloží . Absence el. drátů jimiž by ony packy přebíjel až k destrukci i jejich absence po otevření krabic tomu dost nasvědčuje .

Osobně jsem Li-Ionky "zapaloval" vhozením do ohně - to probralo k "životu" i 0,0V mrtvolu :lol: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od JonasPP »

Ja teraz dosť lioniek bodujem a tie članky maju dajak tenučke dno,bo už len tak tukne bodovačka,čo ledva to tam drži a stane sa,že zrazu članok spravi pssssss a vyteka tekutina. Ale o čo ide. Prve testy na starych notasovskych baterkach som bodoval poriadne,tam sa nič nestalo. Po tom som skusil take,ani neviem čo su zač,bo žiaden datasheet som o nich nenašiel,ale zvladaju toho dosť,len to dno je biedne. A jak som bodol prvu,tak ihlice preleteli cez dno a doslova plamenomet. Ta tekutina,či elektrolit,hori samo o sebe,aj bez vzduchu,jak ma dostatočnu teplotu. Sa nečudujem,že baterie horia ako besne,ak su v skrate,keď na katastrofu stači teplo a k plamenometu chyba už len menšia iskra,alebo teplota samovznietenia.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od volente »

zbek píše:Netušite jak to ten chlap dělá že ty lionky takhle exploduji ? Vypada že jsou to akumulatory do ručniho nařadi . Dobra krabička na baterky to je zaklad


https://www.youtube.com/watch?v=Rv_3vwS ... p5KVT70nao
Když budu prodávat ty bezpečnostní krabice, tak ti takový video natočím taky, zvýší mi prodejnost.
Jak odpaluje ty baterky bez drátů a bez mechanického poškození nevím, ale jako reklama skvělé.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od chatař »

Může to odpalovat bezdrátově.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2562
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od NOPARasito »

chatař píše:Může to odpalovat bezdrátově.
Kolik lionek tady zdejším členům začalo třeba v Akunářadí hořet????
Strach může být z čehokoli.
Ale každopádně si třeba žhář vybere benzín jak lionku :lol: .
Panika a fámy jsou dobré tak pro neznalé a otroky systému.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od youda »

To s tím žhářem, co v baráku rozhází kupu Liionek, aby ho zapálil, je suprovní námět. Píšu si to do svého scénáristického deníčku! Jednou bych chtěl natočit takový absurdní film, do kterého by se to mohlo hodit.

Další věc v tom filmu by byla, že by tam všechno bylo na benzín - hodinky, mobilní telefony, počítače i "aku" vrtačky. Všechno by mělo malej motorek a lidi by stály ve frontách u mikro-benzínek a dočepovávali si tam ty svoje mobily, měnili olej a chladící kapalinu.
Pak by tam byl záběr na účtárnu, jak tam ráno startují počítače táhlem z Husqvarny. A čím víc by úřednice makaly, tím víc by se těm počítačům kouřilo z výfuků a všichni by tam dejchali ten smrad.
1dbc1a27394039.563646ef38e24.jpg
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od chatař »

Máš skvělou tvůrčí představivost Youdo. Dej tam trochu té omáčky kolem, nějakou tu zápletku, trochu sexu (robertek na benzín), a zkus napsat crazy sci-fi román. :lol:
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od youda »

Jo, to mi říká každá!
Většinou, když už v posteli nemůžu, což bývá tak po 5ti vteřinách, tak aspoň vyprávím, jak skvěle bych jí to udělal. Druhej den si pak není jistá, jestli to zažila doopravdy, nebo to byl sen :D
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od chatař »

youda píše:Jo, to mi říká každá!
Většinou, když už v posteli nemůžu, což bývá tak po 5ti vteřinách, tak aspoň vyprávím, jak skvěle bych jí to udělal. Druhej den si pak není jistá, jestli to zažila doopravdy, nebo to byl sen :D
Jsi asi skvělý vypravěč. Menšík hadr. S těma 5 vteřinama to ti nevěřím, ale i kdyby, víš jak se to říká: dokud jazyk, prsty máme, šukačky se nelekáme. Jan Saudek při každé příležitosti opakuje, že se ze všeho vylíže. A ten o tom musí něco vědět. :lol:
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od DanoP »

kde som to uz len videl, vyzera to ako Axpert (PIP) ale je to steca
Steca SOLARIX PLI 5000-48.PNG
https://www.steca.com/index.php?Steca-S ... 0bdf10b305
hmm, zeby uz Europa zacal kopirovat cinanov, takze prechadzame na dalsi level....
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
rva
Příspěvky: 3564
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od rva »

Vypadá to podobně, tak jsem si stáhl manuál a zaujala mě jedna věc, která u mých Axpertů není popsaná. Tady mají v line módu u 48V verze maximální AC proud 40A a tedy se to snad při přetížení chová tak, že až do těch 40A to pojede na bypass. Ty moje se při přetížení sice taky přepnou na bypass, ale není tam nějaká velká proudová rezerva, takže při trvání přetížení se vypnou.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od diablo007 »

rva píše:Vypadá to podobně, tak jsem si stáhl manuál a zaujala mě jedna věc, která u mých Axpertů není popsaná. Tady mají v line módu u 48V verze maximální AC proud 40A a tedy se to snad při přetížení chová tak, že až do těch 40A to pojede na bypass. Ty moje se při přetížení sice taky přepnou na bypass, ale není tam nějaká velká proudová rezerva, takže při trvání přetížení se vypnou.
No co vím tak line mode je i u mpp solár u některých verzi ne bypas přepnutí ale připnutí takže se výstup sčítá se vstupem a pak jsou samozřejmě i pretoky
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od josse »

rva píše:Vypadá to podobně, tak jsem si stáhl manuál a zaujala mě jedna věc, která u mých Axpertů není popsaná. Tady mají v line módu u 48V verze maximální AC proud 40A a tedy se to snad při přetížení chová tak, že až do těch 40A to pojede na bypass. Ty moje se při přetížení sice taky přepnou na bypass, ale není tam nějaká velká proudová rezerva, takže při trvání přetížení se vypnou.
Já si myslím, že 40A jištění tam mám taky na všech 4048MS, a myslím že je na AC-IN... To tlačítko vlevo dole na opětovné zapnutí?
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
jahodovák
Příspěvky: 1936
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od jahodovák »

tak něco maličko z netu https://tajemnaasie.cz/2020/12/20/cina- ... .sznhp.box je to ze seznamu,a to by snad neměl být konspirační web...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od lubomirz »

ani sa nemusim pozerat kto ten prispevok napisal :)

ja viem ako to dopadne - Cina zastavi vietor v Nemecku, Holandsku, Belgicku, Anglicku a takychto primorskych krajinach, naženie mraky do Grecka a na zemepisnu sirku Italie-Afrika takze budu v prdeli šecky obnovitelne zdroje, aj vietor, aj slnko. A potom nam svine budu predavat 1kWh za 95,-Kc bez dph a do Afriky zacnu exportovat dazdniky lebo ich bude sialeny nedostatok.

Presne takto to dopadne.
jahodovák
Příspěvky: 1936
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od jahodovák »

Jsem se zasmál,tohle by nenapadlo ani mě...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od diablo007 »

https://tajemnaasie.cz/2020/12/22/cina- ... .sznhp.box
Tak nevím jestli ten web má nějakou informační hodnotu
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od lubomirz »

z vlakna o predaji 135Wp panelov : https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=62&t=1945
dnes Ota :

"Mimochodem, za staré panely jsou provozovatelé ongridů ochotni zaplatit neuvěřitelné sumy. Třeba tahle Trina 185wp za 330€ https://www.secondsol.com/de/anzeige/23 ... sm-185dc01 "


ja neviem, podla mna existencia inzeratu s cenou 330 eur BEZ DPH este neznamena ze sa ich supervela predalo. Za tu istu cenu teda 330 eur bez dph mam dnes 4x 450Wp uplne novy panel a aj ked mam staru instalaciu so 185Wp kde potrebujem napr. nahradit jeden jediny pokazeny panel, nedokazem si odovodnit kupit 185Wp namiesto 1800Wp. To by som fakt radsej prikupil aj novy/druhy menic keby mi sucasny nestacil atd, atd kedze panely su za rovnaku cenu. Alebo by som predal sucasne panely aby som nahradil zostavu niecim modernejsim atd tralala.

Proste hento mi pride kauf vyhodny asi jak Oktavka z roku 2010 za 350.000 Kc. Ne, ne, ne a ne ani za svet :)
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od diablo007 »

lubomirz píše:z vlakna o predaji 135Wp panelov : https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=62&t=1945
dnes Ota :

"Mimochodem, za staré panely jsou provozovatelé ongridů ochotni zaplatit neuvěřitelné sumy. Třeba tahle Trina 185wp za 330€ https://www.secondsol.com/de/anzeige/23 ... sm-185dc01 "


ja neviem, podla mna to ze je inzerat s cenou 330 eur BEZ DPH este neznamena ze sa ich supervela predalo. Presne za tu istu cenu teda 330 eur bez dph mam dnes 4x 450Wp uplne novy panel a aj ked mam staru instalaciu kde potrebujem nahradit jeden jediny pokazeny panel, nedokazem si odovodnit kupit 185Wp namiesto 1800Wp. To by som fakt radsej prikupil aj novy/druhy menic atd, atd kedze panely su za rovnaku cenu.
Tam je důležité slůvko pro provozovatele ongridu. Oni totiž kvůli dotacím nemůžou sahat do instalace aby nepřišli o dotaci.
To máš to stejné jako když budeš mít elektromobil kde to odejde 1-2 články a kvůli tomu nejede celé auto a i když vis že normálně Liion koupíš kolem 4t/kWh tak aby jsi auto sprovoznil přestane cena za kWh hrst roli.
lubomirz
Příspěvky: 444
Registrován: ned kvě 31, 2020 5:25 pm

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od lubomirz »

viem, len som myslel ze pocas celej tej doby "viazanosti" a "nešahatelnosti" je cely ongrid system v zaruke - takze ked niekomu odide panel, menic apod, tak mu to ČEZ vymeni. Ked sa niekomu pokazi panel a do systemu nemoze šahať, preco by si mal sam zhanat taky isty/podobny panel a sam ho menit na streche ... ked do toho nemoze šahať.

A toboz v takej cene... to nikdy nema ekonomicku navratnost. Pri dnesnej beznej cenovke sa panel vracia 4-5 rokov, pri 330 eur bez dph/185Wp to je zhruba 60 rokov :)