Tak jsem si dneska pěkně máknul.

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Tak jsem si dneska pěkně máknul.

Příspěvek od hurvayz »

Jj hlavne jedu hore s jednim panelem, taky jsem občas šikovný a mohl by sleťet.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Tak jsem si dneska pěkně máknul.

Příspěvek od chatař »

hurvayz píše:Jj hlavne jedu hore s jednim panelem, taky jsem občas šikovný a mohl by sleťet.
Tak tak. Jeden panel, a pro jistotu plínku do gatí, kdyby člověku "ujelo". Kdo tohle sám nezkusil, nikdy nepochopí o čem je řeč. 19kg na papíře vypadá jako nic. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Tak jsem si dneska pěkně máknul.

Příspěvek od hurvayz »

Můžu doporučit, výborné při dlouhotrvajícím večírku
Přílohy
20200713_203325.jpg
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
rouchi
Příspěvky: 63
Registrován: čtv čer 11, 2015 7:22 pm

Re: Tak jsem si dneska pěkně máknul.

Příspěvek od rouchi »

abrams píše:Zdravím ,
rouchi píše:jo o padání panelů jsem se minulý týden při instalaci mého hybridu něco dozvěděl - 5 panelů v pr.. :-(
To mě mrzí :cry: . Je to škoda , důležitější že se nestala i újma na zdraví přítomných ;) .
Ten zvedací odělátor vypadá fakt suprově a jednoduše :yes: . Předpokládám že příčina byla ve slabém zajištění ::pv:: v laťkové kleci + menší vánek či zakymácení výložníku :? .

My brečíme nad každým rozbitým ::pv:: a profi firmy nezřídka zničí celé palety ::pv:: už při vykládce ::facepalm:: .

Elektronům zdar *sun*
Presne jak pises... Stesti v neštěstí ze se nikomu nic nestalo, zaroven presne foukl menší poryv vetru, ale panely jsme meli moc nakolmo,takze se pretocily a latě naproti co by to v takovem případě meli zachytit to tu sílu neudrzeli a prelomilo to celou tu paletu, takze za me, kdyby se udelal lepsi ram, tak by se jic nestalo... :-( skoda ze 30 panelu dela clovek jednou a pak uz asi nikdy....
Jak pise youda... Doufam ze panely to budou supry takže se pak rad podelim o to jak funfuji...
Každopádně mam schvaleno 27 panelu jelikož na paletě bylo 30 za cenu o 4 tis dražší nez pri "kusovem 27ks" tak jsem vzal o 3 navic.. a nakonec mi dva chybějí... Takze jsem zatim dokoupil ty dva (prijdou nekdy cca zítra /pozítří) a uz je tam dotlacim nějak ručně....
Jinak ten vytah stojí pujcovne 500... Mohl jsem si taky pujcit plosinu, ale rikal sem si ze na strese by se to z te klece docela blbe vytahovaloa navic pujcovne o 2k vic....
Takhle jsem -20k... :-(
Každopádně příště bych rozhodně obetoval hodinu az dve navic a vyrobil si jednorazovy ram z jeklu (svarecku i pasovku mam, takze by to bylo správné řešení) škoda ze dalsi priste asi uz nebude i kdyz kdo vi... Pprad ki zbyva na jizni střeše misto pro asi 25 panelů... :-D a je fakt ze ta strecha takhle vypada docela blbe....
Jinak dik za napad s tim profilem.. dost s emi zamlouva a umim si predstavit tam ty dva poslední takhle vynest ....
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: Tak jsem si dneska pěkně máknul.

Příspěvek od Brbla »

Já při všech možnejch přepravách a přesunech (určitě by to šlo použít i při sadomaso hrátkách) používám pásy s rychlosponami (běžně v hobymarketech) - kurty. Je to rychlý a stojí to pár kaček, k dostání jsou různý dýlky, daj se pohodově nastavovat, vřele doporučuju.
https://www.dek.cz/pobocka-kladno/produ ... =hodnoceni

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek