Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Nezařaditelné
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od chatař »

Pak budeme chodit pěšky všichni, protože majitelé elektromobilů nebudou mít čím dobíjet. Bez zvládnuté termojaderné fůze nelze o elektromobilitě ani uvažovat. Je to hudba daleké budoucnosti.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od rottenkiwi »

To je všechno moc hezké, ale dobíjecích stanic nebude nikdy tolik, jako tankovacích stanic, a dobíjení nebude nikdy trvat stejně dlouho, jako tankování. A životnost akumulátorů nebude nikdy stejná, jako životnost spalovacího motoru. A cena nových bateriíí bude vždy větší, než cena nového spalovacího motoru. Navíc hašení elektrovozu je prakticky nemožné. Ideání je potopit do vany s vodou a nechat dohořet tam. Elektromobil = buď kolosální omyl, anebo hanebný podvod, jak už stojí v nadpisu vlákna.
Presne tak.
Keď bude mať euto baterku s dojazdom 2000 km a 100 kg, nepotrebuje každých 500 km dob. stanicu.
Dobíjanie bude trvať 1 min, to nestihnem na benzinke ani otvoriť nádrž a zobrať hadicu.
Ak životnosť baterky bude 100 000 cyklov, tak to prežije 5x šasy z ocele.
Samozrejme, že euto sa nedá uhasiť, preto okolo neho vidíme bezdomovcov ako sa hrejú.

Otázka do pléna: Koľko kanistrov potrebujem na 2000 km a ako dlho ich budem plniť ?
Naposledy upravil(a) rottenkiwi dne sob led 04, 2020 7:32 pm, celkem upraveno 1 x.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od KubisKV »

KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od KubisKV »

Otázka na chataře, jak používáš své auto? kolik km jezdíš do práce, máš trvalé místo dojezdu, nebo jsi každý den na jiném místě? Co rodina? jezdíte na výlety, 3x ročně na dovču atd.?
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od chatař »

Já jsem důchodce. S manželkou jezdíme 20km na nákupy do města, občas 100 - 150 km za vnoučaty. Na dovolenou nás vozí Smart Wings, anebo Travel Service. :D
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2565
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od NOPARasito »

chatař píše:Já jsem důchodce. S manželkou jezdíme 20km na nákupy do města, občas 100 - 150 km za vnoučaty. Na dovolenou nás vozí Smart Wings, anebo Travel Service. :D
Chapu ze lepsi spalovak. Auto vetsinu casu stoji 8-) .
I chapu ze rocnik pod 1960 zmena povozu muze znamenat sok.
Ale aspon s FV se dalo zacit.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od volente »

To jsou krásně zabalená čísla. Skoro bych na to skočil. Vlastně hledám jeden důvod proč ještě živím toho svýho 20 let starýho ropáka. A, už to mám, to bude asi pořizovací cena.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od chatař »

"I chapu ze rocnik pod 1960 zmena povozu muze znamenat sok."

Tak toto chápu jako sprostou podpásovku. Hnus. Starší člověk = automaticky dement. Myslel jsem, že na tomto fóru se s něčím takovým nesetkám. Že to zde má úroveň. Bohužel jsem se mýlil. Komu je nad šedesát by měl i zde raději tajit věk. :(
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2565
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od NOPARasito »

chatař píše:"I chapu ze rocnik pod 1960 zmena povozu muze znamenat sok."

Tak toto chápu jako sprostou podpásovku. Hnus. Starší člověk = automaticky dement. Myslel jsem, že na tomto fóru se s něčím takovým nesetkám. Že to zde má úroveň. Bohužel jsem se mýlil. Komu je nad šedesát by měl i zde raději tajit věk. :(
Ne spatne jsi to pochopil. Holt drivejsim rocnikum uz se spatne zvyka na novejsi technologie. Nehledej v tom podpasovku, nebo odsuzovani starsich lidi. Jen z vlastni zkusenosti vim, ze jsem vzdy narazil pri implementaci novejsich technologii "drive narozenym" , ale i tady na foru jsou zdarne vyjimky. Takze jsem nechtel nikoho urazit. Jen jsem konstatoval :handshake:
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od volente »

To máš štěstí, jinak jsem se do tebe pustil taky. :lol: :lol:
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od KubisKV »

chatař píše:"I chapu ze rocnik pod 1960 zmena povozu muze znamenat sok."

Tak toto chápu jako sprostou podpásovku. Hnus. Starší člověk = automaticky dement. Myslel jsem, že na tomto fóru se s něčím takovým nesetkám. Že to zde má úroveň. Bohužel jsem se mýlil. Komu je nad šedesát by měl i zde raději tajit věk. :(
Tak to nebylo určitě myšleno, Ale je pravda, že s přibývajícím věkem se na určité novinky kouká člověk jinak. Nemusí být hned dement, možná víc konzervativní, nebo má z novot větší strach.
Pokud by ti někdo nabízel ZDARMA eauto, proč bys ho nechtěl?
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od chatař »

To: NOPARasito
Já moc dobře chápu, jak jsi to myslel. A pozor, ne každá nová technologie je automaticky progresivní. Kolik nových technologií vedlo do slepé uličky? A elektromobilita a s ní související ekošílenství bude kurva drahá slepá ulička. Tak drahá, že se z toho Evropa nemusí vzpamatovat. Ale končím už s debatou, nějak cítím, že to nemá smysl a ani nemám chuť. Vy "mladí" máte svou pravdu, kerou si od nějakého "fosila" nenecháte nabourat. Howgh.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3364
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od marko250 »

http://www.hybrid.cz/tesla-si-patentova ... ydrzi-dele

chatař>na čem stroskotá emobilita?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od rottenkiwi »

Ale v histórii to tak vždy bolo, nové strieda staré, menia sa paradigmy, menia sa technoĺogie.

Niekedy sme mali petrolejku, dnes máme petrol heads, ale veci sa menia,
a kto chce, vykašle sa na naftu a benzín a skúsi aspoň okolo komína,
aby si nesmradil ešte aj autom, použiť euto. Ani euto nie je ekologické,
ekologické je nikde nejazdit, žiadna dovolenka loďou čo produkuje 3500x viac síry,
žiadne Airbusy, ktoré zožerú 350 ton paliva za 7 hod.

Pekne peši.

Podobne doma, chcem sa umyť, 5 l vody v 15 l bojleri sa mi aj v ten najzamračenejší
deň s panelmi ohreje. Že niekto je pohodlný a potrebuje 200 l či 2 kW ohrievač vody na kávu ?
To je jeho problém, ale nemá právo svojou lenivosťou zabíjať suseda vedĺa,
čo nikde na dovolenke nebol, urobí 12000 km na ebicykli ročne a 500 na spaľováku,
čo namiesto smradu z uhlia a uhoľnej el. vyrobí 8 MWh ročne panelmi, >......
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od vla »

NOPARasito: jsem už chvíli v tvé "šokové" kategorii. Najdi mi auto velikosti VW Tansportér, denní nájezd 50-100 km město, plus někdy k tomu cca 250 km mimo město, k tomu víkendy 300-400 km, k tomu pár krát za rok něco kolem 1000 Km/den. Kupuji většinou ojeté kolem 350 000 Kč, najedu na něm 250 000 Km a prodám kolem 150 000 Kč. Najdi mi podobnej e-mobil a nemám problém okamžitě vyměnit. Výměnu plánuji letos, tak se moc neflákej s nabídkami ať to stihnu. Tohle bylo vážně, protože jsi mě naštval, ale vážně se těším na tvoji nabídku abych mohl prožít ten šok!!! A teď nevážně, ve dvaceti se kolem mě motali 30.letí starci, v padesáti 60+ nemožní důchodci a v 60+ mi radí 20-30-40 letí cucáci abych si koupil emobil jako zázrak techniky. :lol: Jo a vezmi prosím v úvahu, že vzhledem k mému věku už nemohu prostát moc času na nabíječkách, rád bych zemřel doma :lol:
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od rottenkiwi »

DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2565
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od NOPARasito »

vla píše:NOPARasito: jsem už chvíli v tvé "šokové" kategorii. Najdi mi auto velikosti VW Tansportér, denní nájezd 50-100 km město, plus někdy k tomu cca 250 km mimo město, k tomu víkendy 300-400 km, k tomu pár krát za rok něco kolem 1000 Km/den. Kupuji většinou ojeté kolem 350 000 Kč, najedu na něm 250 000 Km a prodám kolem 150 000 Kč. Najdi mi podobnej e-mobil a nemám problém okamžitě vyměnit. Výměnu plánuji letos, tak se moc neflákej s nabídkami ať to stihnu. Tohle bylo vážně, protože jsi mě naštval, ale vážně se těším na tvoji nabídku abych mohl prožít ten šok!!! A teď nevážně, ve dvaceti se kolem mě motali 30.letí starci, v padesáti 60+ nemožní důchodci a v 60+ mi radí 20-30-40 letí cucáci abych si koupil emobil jako zázrak techniky. :lol: Jo a vezmi prosím v úvahu, že vzhledem k mému věku už nemohu prostát moc času na nabíječkách, rád bych zemřel doma :lol:
Osobne mam taky vozidlo co dojede na nadrz 1000km. Jak casto to jezdim. Nikdy!!!! A najezd rocni mam 40-50tis. Vozidlo velikosti transporter zatim na trhu neni.(protoze ho zkostnatelci vyrobit nechteji) Volkswagen urcite ne!!! Ford udelal hybrid, ale s dojezdem 50km a pak 10lit benzinu na 100km je to vysmech a cenovka tuplem. Sam mam jeste vetsi vozidlo nez transporter. Ale nerikam, ze bych elektricke nechtel. Jak dlouho se vyvyji spalovaci motory??? A posun ucinnosti??? A zase ta otazka!!! Kolik si vyrobis paliva svepomoci??? Kdyz bude litr za 100kc stejne jim to zaplatis nebo nebudes jezdit??
Ja z elektromobility strach nemam narozdil od ostatnich.
Jsem CUCAK priznam se, ale nejsem happy z neucinnych prezitku co pali odpad z ropy i kdyz je sam vyuzivam. Tak proto je hanim!!!
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od volente »

Já bych do toho taky rád šel, ale pořád je to o té ceně. A problémy s tím budou také. Např v Číně jsou prý ojeté EV téměř neprodejné, pokud to není Tesla. Proč asi?
A s těžbou Lithia už začínají být problémy v Chile, protože devastuje přírodu. A tak by jsme mohli pokračovat s Kobaltem v Kongu atd. atd.
Zatím to prostě masovka není a ještě dlouho nebude. Bohatí si koupí EV s dotacema protože na ně budou mít a zbytek bude chodit pěšky, pokud se prosadí ta enviromentální žalostná představa.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od petrs »

Muj vek je tesne predduchodovy,Toyota Prius plug-in kupovana jako jeta za tretinu puvodni ceny,fotovoltaika vlastni sestava.Najezd rocne cca 30 000 km,spotreba prijatelne 2l na 100 km plus elektrina z FV. Volil jsem tuto kombinaci s ohledem na pravdepodobny vedecko-technicko-spolecensko destruktivni vyvoj v neprilis vzdalene budoucnosti :cry:
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2565
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Elektromobily: Kolosální omyl,nebo ještě větší podvod

Příspěvek od NOPARasito »

petrs píše:Muj vek je tesne predduchodovy,Toyota Prius plug-in kupovana jako jeta za tretinu puvodni ceny,fotovoltaika vlastni sestava.Najezd rocne cca 30 000 km,spotreba prijatelne 2l na 100 km plus elektrina z FV. Volil jsem tuto kombinaci s ohledem na pravdepodobny vedecko-technicko-spolecensko destruktivni vyvoj v neprilis vzdalene budoucnosti :cry:
Sak o tomhle to je. A taky dekuju, ze se potvrdilo to, ze to o veku nebude, ale jen chtit.
Ps.: Jo holt dodafky v EV chybi.( Jedna tam je, ale.... Nissan e-NV200 :shock: )
Vla: kazdopadne jsem si jistej, ze doma nabijes nejlevneji a vsude jinde te natahnou, klidne i vice jak 10kc/kWh (protoze, tak jak FV nahravaji dane a cla na komponenty, tak u Eaut bude nahravat vysoka cena za kW na verejnych nabijecka => takova je to podpora povozu s ucinnosti premeny 90% na ukor tech co maji horkotezko 20%)
A to jsem byl narcen z propagace 2st prevodovky v elektromobilu, a to ze spalovak ma oproti elektromobilu o cca. 3-7tis soucastek vice, nebo je snad spravna cesta 4turba/3spojky/12 prevodu/2vyfuky/hromadu filtru atd.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek