Čas

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Čas

Příspěvek od hurvayz »

FB_IMG_1571866536993.jpg
Tak jako každý rok, nutno upozornit.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1135
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Čas

Příspěvek od redcrown »

Už aby to zakázali....
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
dano
Příspěvky: 396
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am

Re: Čas

Příspěvek od dano »

Mne osobne zmena casu vyhovuje, tam kde by mi to mohlo technicky vadit pouzivam UTC cas. Ak sa nebude menit cas otazka je, ktory sa bude pouzivat celorocne, prirodzene by sa mal pouzivat zimny, teda v lete bude skor tma, co je podla mna skoda, ak by sa pouzival celorocne letny, tak zas v zime bude rano dlho tma. Moderny clovek sa neriadi prirodou a preto aj bola vymyslena zmena casu.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Čas

Příspěvek od brumlaj »

Dnes není problém se v zaměstnání dohodnout a chodit o hodinu dřív. Nevidím jediný důvod proč by se měl používat jiný než astronomický čas a nepřizpůsobit organizaci dne podle slunce. Hodina je jen číslo.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
jahodovák
Příspěvky: 1990
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čas

Příspěvek od jahodovák »

tak to by ses divil,někde to nejde,protože na dělný lid musí bejt holt přísnost to by tak hrálo aby někdo chodil do práce s pocitem,že se mu dělá dobře,znám fabriku,kde lidem namalovali kam si mají dát hrníček s pitím a pokud byl kousek vedle,strhávali prémie...prostě buzerace a ještě se diví,že tam nikdo nechce dělat,když vytváří tak pěkné podmínky...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Čas

Příspěvek od brumlaj »

Tak jasně, fabrika a novodobí nevolníci bez nevolnických výhod. No ale řešení jsi naznačil sám. Všude se hovoří že nezaměstnanost je nízká a chudinky podnikavci stojí měsíce před úřadem práce než kolem projde živá duše. (má zkušenost je jiná, ale proč to velkohubě neobrátit, těm tlučhubům kteří netuší jak funguje kapitalismus, jako bumerang)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
jahodovák
Příspěvky: 1990
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čas

Příspěvek od jahodovák »

mě už se to netýká...já jsem placen státem,dokud bude někdo makat a až přestanou,začnu bejt soběstačnej,pokud se dříve neodeberu do dřevěnného futrálu...to bys měl vidět jak se začal tvářit vedoucí,když mě říkal že za bránou je plno lidí co čeká na práci a ja se tam podíval a klidně odvětil,že tam vidím jen frontu na vedoucího ale ne na práci a byl klid,pravda,brzo jsem na to šel do důchodu ale ten pohled za to stál...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
PavelR
Příspěvky: 3181
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čas

Příspěvek od PavelR »

pokud by se mel pouzivat jeden cas tak za me letni pac at je v lete dlouho svetlo. K cemu by bylo dobry kdyz bude svitat ve 4 rano. To ze by byla v zime rano dlouho tma je me osobne jedno.
Stale se divim ze se to porad resi. Pokud potrebuji vstat do prace v cas t tak jdu spat v t-8 hodin pokud me ma hodina ubyt v prubehu spanku tak zalehnu o honinu driv :-) vzdyt se aji ty ukazatele casu steluji samy. kde je problem...
jahodovák
Příspěvky: 1990
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čas

Příspěvek od jahodovák »

problém je u uředníků,hlavně tech co chodí do práce od 8 hodin,ti přece taky chtějí k vodě a užít si a né pořád být v práci....a v zimě si naopak pěkně přispat..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
PavelR
Příspěvky: 3181
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čas

Příspěvek od PavelR »

vzdyt ty dlouhy letni vecery jsou parada. v zime to je jedno to je tma prakticky celej den.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Čas

Příspěvek od brumlaj »

PavelR píše:vzdyt ty dlouhy letni vecery jsou parada. v zime to je jedno to je tma prakticky celej den.
Přesně tak, v 5:00 do Kolbenky a ve 14:00 doma na zahradě až skoro do 21 kdy už je tma ;-) Těch piv ...... ;-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
PavelR
Příspěvky: 3181
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čas

Příspěvek od PavelR »

jojo ja od 7 do 15:00 15:10 jsem doma :-)
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Čas

Příspěvek od hurvayz »

Nejlepší je vstávat, když sousedův kohout zakokrhá, neřídit se časem. Pokud to teda jde. Někdy si ale ten zmetek taky pěkně přivstane!
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
PavelR
Příspěvky: 3181
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čas

Příspěvek od PavelR »

V mem pripade by kohout musel kokrhat hlasitosti aerodynamickeho tresku :) ja mam problem abych dojel do prace na sedmou a to mam cestu sotva deset minut. Budik me naplno rumpluje u hlavy klidne i pul hodiny a ja o tom ani nevim... Bohuzel se me ta ignorace budiku rok od roku zhorsuje
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Čas

Příspěvek od hurvayz »

To mas dobré, lepší než když mě vzbudí blbá mucha, když bzouká.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Čas

Příspěvek od dumi »

problem je ze absence raniho svetla pri trvalem letnim case je pro celo docela kriticka, to ze to nevadi hlave neznamena ze to neodnasi telo...

rusko moc nemusim, ale proc pak se rusko vracelo od letniho casu na cas astronomicky?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
PavelR
Příspěvky: 3181
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čas

Příspěvek od PavelR »

ja ti nevim v rusku maji ted si nevzpomenu na to nejsevernesji mesto a tam je pul roku tma a lidi tam taky funguji.
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Čas

Příspěvek od dracekvo »

Já se do ruska takhle vysoko nedostal. Ale kluci co byli třeba v petrohradě, tak přijeli dost zničený. Protože přes zimu skoro nevidíš sluníčko a v létě v noci je tam pořád takové šedivé světlo.
A v místě jako je Murmansk je to ještě horší.
kodl69
Příspěvky: 7511
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čas

Příspěvek od kodl69 »

Je to tak, v Estonsku a ve Finsku je to to stejný. Potom jsou na zařátku července dva obvyklý problémy:
1.) až se setmí, dopijem a pudem spat - a ono se nesetmí, naopak okolo druhé hodiny ranní nad mořem začne vycházet slunko.
2.) Až bude světlo, mrknu na hodinky, abych nezaspal trajekt v 7:00. A hodinky jsem kontroloval od 2:00 každou půlhodinu. Po týdnu jsem byl rád za tmavou noc někde u Waršavy...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.