Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pát čer 25, 2021 10:47 am

Způsoby propojení FVE s DS

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Předchozí

Re: Způsoby propojení FVE s DS

Příspěvekod NOPARasito » stř čer 17, 2020 2:45 pm

xmasin píše:
abrams píše:Zdravím ,
co takhle svářecí invertor ? 3,6kVA bývá běžný u obyč hobby svářeček . To bych měl taky hlásit , takový příležitostný spotřebič ?
Elektronům zdar *cloud*

Teoreticky ano:

svarecky.png

Otázka je, zda hlásit svářečku když jednou za rok s ní něco dělám, případně když si objednám řemeslníka a ten si přinese svoji svářečku. Něco jíného je, když mám doma zámečnickou dílnu a svařuji denně. Osobně zastávám názor, že pevně připojené spotřebiče by hlášeny být měly a zbytek se vejde do kolonky ostatní spotřebiče do 3,5 kW.
Případně explicitně nahlásit spotřebiče, které jsou pravidelně používány a mohou nějakým způsobem ovlivnit síť.

Tohle je hovadina. Mas jasne dano napr. 3x25A (a za tento rezervovanej vykon se taky plati!!!!) a tim je to dane, to, ze DS nema kazdopadne rezervu a ma to zprumerovane je jen jejich vychcanost a to, ze neinvestuji zpet do DS jak maji. Proto maji take miliardove zisky.
Klidne si bonzuj svemu distributorovi co vse jsi si za spotrebice poridil, ale nas "ryby" nechte napokoji.
NOPARasito

Příspěvekod abrams » stř čer 17, 2020 3:48 pm

Zdravím ,

svářecí invertor se hodil pro jeho nemalý příkon a konstrukcí "napájecího zdroje" .
Nicméně nevidím opodstatněný důvod hlásit komukoli soupis spotřebičů . To tak , aby si jednoho dne distributor určoval co kdy můžu nebo nemůžu používat :uh: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
abrams

Příspěvekod chatař » stř čer 17, 2020 4:21 pm

Soupis spotřebičů hlášený distributorovi, to bych si dovedl představit leda tak v KLDR. Kuo-co-mingu, zapomněl jste na holicí strojek. Dva měsíce nucených prací.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař

Příspěvekod josse » stř čer 17, 2020 4:36 pm

jahodovák píše:Uniká mi proč hlásit spotřebiče,když platím rezervovaný výkon 25 ampér,smysl by to mělo,pokud bych ho chtěl překročit.Pravda,když jsem kdysi dávno žádal změnu,napsal jsem tam skoro všechny spotřebiče a ještě něco navíc,takže to asi 3 krát překračovalo tech 25 ampér,pokud bych zapnul najednou.Dostal jsem tuto radu od revizáka a využil jsem ji..
Protože jsme si je zvolili a oni nám nastavili nějaká pravidla. Když si zvolíme někoho jiného, můžeme mít jiná pravidla...

Kouzelné slovíčko souběh... Norma říká jak ze spotřebičů spočítat potřebný rezervovaný příkon.

Já protože mám měření za nějakou dobu zpětně, mohu se na normu vykašlat a udělat si to z historie. Způsobů je několik, projektant by měl jít cestou normy pokud to někde lépe.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
josse

Příspěvekod Dagus » sob čer 20, 2020 7:29 pm

Když tak dobře radíš, tak ještě napiš kterého sluhu volit, aby se nechoval jak se chovají ty co zvolení jsou. Když řešení je zvolit jiné, ale které?
Dagus

Příspěvekod Pawel » sob čer 20, 2020 8:32 pm

Vždy si zvolí taková pravidla co dopadnou na nás jako hůl. Politika se bude vždy tak dělat a kdo ji tak dělat nechce jde z kola ven. Musí toho hodně stihnou za volební období. Fuj to sem nepaří, nebudeme si špinit fórum.
Pawel

Předchozí

Zpět na Legislativa a právo