Plán chata max 2kWp

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Solarnoob
Příspěvky: 123
Registrován: pát dub 29, 2022 9:35 am
Lokalita: Kadaň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1680

Re: Plán chata max 2kWp

Příspěvek od Solarnoob »

Solarnoob píše:Upravené schéma verze 3.
Můžete kritizovat :-), děkuji za věcné připomínky.
Sakra a je tam chyba. Chybí N klema na měniči.takže znovu a lepe
6x 280 Wp AmeriSolar| Axpert King I 5000-48V | 4x Sonnenschein SRP 12V 175 A RAIL
Solarnoob
Příspěvky: 123
Registrován: pát dub 29, 2022 9:35 am
Lokalita: Kadaň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1680

Re: Plán chata max 2kWp

Příspěvek od Solarnoob »

Tak snad finále :-)
Přílohy
1_fve_exp_4.png
6x 280 Wp AmeriSolar| Axpert King I 5000-48V | 4x Sonnenschein SRP 12V 175 A RAIL
cipis
Příspěvky: 4361
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Plán chata max 2kWp

Příspěvek od cipis »

Prizemneni panelu chces tahnout vnitrkem, pres propoj u tech prepetovek?

A u svetelneho okruhu bys mel mit uz ten dvojity jistic s ochranou proti jiskreni ci jak se to vlastne jmenuje.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Plán chata max 2kWp

Příspěvek od kodl69 »

Oblouková ochrana se to jmenuje. AFDD - to je jak nějaká německá politická strana :) Ale v dřevostavbě hlavně všechno přes chrániče...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Solarnoob
Příspěvky: 123
Registrován: pát dub 29, 2022 9:35 am
Lokalita: Kadaň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1680

Re: Plán chata max 2kWp

Příspěvek od Solarnoob »

cipis píše:Prizemneni panelu chces tahnout vnitrkem, pres propoj u tech prepetovek?

A u svetelneho okruhu bys mel mit uz ten dvojity jistic s ochranou proti jiskreni ci jak se to vlastne jmenuje.
Přizemnění panelů : panely jsou dřevěné na pergole, kde je plechová střecha (chata má ještě eternit).Pod pergolou je položen zemnící pás + dvě tyče. Udělal jsem 2 vývody. 1 vývod je připevněn ke střeše jako klasický hromosvod. 2 vývod bude připevněn ke konstrukci panelů. Načetl jsem tady toho hodně jak to udělat, ale vzhledem k povaze instalace toho nejde moc vymyslet. Ale odpověď zní, od panelů vede venkem drát přímo do země jen je to pro zjednodušení namalováno takto.

Ochrana AFDD: nenašel jsem nikde zmínku o tom, že je to nutnost (neříkám, že neexistuje). dohledal jsem pouze, že se obloukové ochrany AFDD (nepovinně) zmiňují v normě ČSN 33 2000-5-53, čl. 532.6. Chápu jejich výhody, ale dávat je nebudu.

Chrániče: dám všude i když tam teď nejsou. Zatím jsem s tím vybavil jen koupelnu a kuchyň.
6x 280 Wp AmeriSolar| Axpert King I 5000-48V | 4x Sonnenschein SRP 12V 175 A RAIL
Solarnoob
Příspěvky: 123
Registrován: pát dub 29, 2022 9:35 am
Lokalita: Kadaň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1680

Re: Plán chata max 2kWp

Příspěvek od Solarnoob »

Tak jsem dnes konečně dodělal vše potřené a poprvé jsem nastartoval svého španělského Kinga.
Chtěl jsem si udělat první solární kafe.

Bohužel jsem se dočkal nemilého překvapení. Kafe nebude. Měnič se sice tváří, že úplně normálně pracuje, nabijí, přepíná na Bypass, vyrábí elektriku a dává jí na výstup.
Bohužel situace je úplně jiná. Jediné co dělá tak to je, že nabijí baterku.
Na výstupu se 230V prostě neobjeví a to ani po té, co slyším cvaknout relé bypassu.

Myslím si, že jsem všechno udělal správně a nic jsem nezapomněl. Dělám něco špatně? Nebo je to prostě jen špatný kus?

No uvidíme co řeknou španěláci, zkusím s nimi dohodnout reklamaci.
Přílohy
image0 (1).jpeg
6x 280 Wp AmeriSolar| Axpert King I 5000-48V | 4x Sonnenschein SRP 12V 175 A RAIL

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek