Podmínky využívání fóra

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am

Podmínky využívání fóra

Příspěvek od ringo »

Trošku mě mrzí že se zde znovu objevila prudká alergie na příspěvky které obsahují „zakázané“ slovo dotace a témata jsou bez milosti rušena. Dovoluji si však připomenout podmínky registrace :
Na tomto fóru budu diskutovat pouze o ostrovních nebo poloostrovních systémech, popřípadě o tématech souvisejících s ostrovními systémy nebo obecně o soběstačností a osobní nezávislosti na státu, nebo státní infrastruktuře. Toto akceptuji a pro svou FVE nehodlám využívat podporu/dotace, zelený bonus, ani nehodlám energii prodávat do sítě.
Když jsem na fóru začal byl jsem rozhodnut si FVE postavit svépomocí. Takže jsem se zaregistroval zcela v souladu s výše uvedenými podmínkami.
Ale během několika měsíců pasivního studia dosavadních příspěvku, vzhledem ke specifickým podmínkám (nutné stavební povolení) ale i po diskusi s některými z vás (zejména s členem fóra který odsud téměř odešel ale stále má nejvyšší reputaci) jsem názor změnil. Musím odsud tedy vypadnout? Myslím si že ne, změnou názoru v důsledku podrobné kalkulace až po registraci jsem nic neporušil.
Když jsem zaregistrován tak už v podstatě mohu diskutovat i o zakázaném slovíčku – to mi ten citovaný odstavec nezakazuje, naopak je tam i podpora – snížením odběru se pokouším „.. o soběstačnost…“ i když jen částečnou. Přesto respektuji „přání“ zakladatele fóra které však v podmínkách nevyjádřil zcela exaktně a v diskusích zde se tomuto tématu vyhýbám.

Kdysi byl MYPOWER v oblasti fór ohledně FVE v CZ naprosto dominantní. V současné době jej však začíná značně dohánět fórum konkurenční. Mnoho z nás paralelně diskutuje na obou fórech a stejně tak se tam vyskytuje značné množství naprosto stejných témat jen občas na některém z nich je nějaký příspěvek navíc, nějaký chybí – takže pokud mě to téma zajímá musím číst duplicitně dvě podobná vlákna. Nemusím asi zdůrazňovat, že to je pro mě značně nepohodlné.

Obávám se že, že nemilosrdným rušením vláken obsahujících zakázané slovíčko bude časem MYPOWER převálcován webem konkurenčním. Opravdu si to Admin přeje? Nenastala doba přehodnotit podmínky tohoto fóra?
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od eman »

Zbožňuju to tady, protože tu nejsou dotační kraviny. Je tím naprosto zaplevelý celý FB. Neustálé žádosti o posouzení nabídek, brečení nad cenou, brekot nad kvalitou práce. O čem chceš diskutovat s lidma, který nemají ani minimální snahu si zjistit informace sami? Tohle je forum pro aktivní stavitele a uživatele a jestli se vedle chtějí rýpat v nabídkách, jejich boj.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od fugas »

Asi přijde na to, jak si kdo z nás vykládá pojem soběstačnost. Když se teď rozhodnu přenastavit měnič, tak budu muset udělat deset kroků. Když se tu ale objeví téma o nastavení měniče, které jaksi stroskotalo na PINu, který zná jen instalační dotační firma? Ten člověk není soběstačný. Je zcela v moci instalační firmy a bez ní si s prominutím ani neprdne.
Hodně jsem se tu naučil od lidí z oboru. Ne že bych znal definice všech fyzikálních procesů, ale co potřebuji si díky fóru umím představit a spočítat sám. Vím co mám kde a proč připojeno a mám od všeho klíče, je to moje. A na tom podle mě stojí toto fórum. Souhlasím s emanem. Omylani co mi to utáhne a kolik mi to ušetří patří na xichtoknihu. A fórum kde je možné omylat dotace je odsouzeno se dříve či později stát tržištěm, protože je to lákavé prostředí pro dotační realizátory. Dokud budou kutilové a bastlíri, bude i fórum a o jeho prevalcovani nemám strach.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 485
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od stano22 »

Opravdu si to Admin přeje?
afaik, Admin je po smrti. Takze skor je otazka, ci to tu vobec ma teraz "pana", alebo to premava len dojazdom do vyprsania domeny/hostingu...?
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od fugas »

stano22 píše:
Opravdu si to Admin přeje?
afaik, Admin je po smrti. Takze skor je otazka, ci to tu vobec ma teraz "pana", alebo to premava len dojazdom do vyprsania domeny/hostingu...?
Nic ve zlém, ale tohle mi přijde celkem hrubé. A admin tu je a svou činnost koná dobře.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 485
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od stano22 »

fugas píše:
stano22 píše:
Opravdu si to Admin přeje?
afaik, Admin je po smrti. Takze skor je otazka, ci to tu vobec ma teraz "pana", alebo to premava len dojazdom do vyprsania domeny/hostingu...?
Nic ve zlém, ale tohle mi přijde celkem hrubé. A admin tu je a svou činnost koná dobře.
Prečo hrubé? Normálna otázka. Tak to info o Filipovi bol hoax, či je tu ešte iný Admin, či ako vlastne?
mihlit
Příspěvky: 495
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od mihlit »

Kdysi jsem měl Škodu Favorit, tak jsem byl na škodováckém fóru, teď mám Hyundai, ale to neznamená, že budu psát furt na to samé forum, však auto jako auto. Lidi se mění, situace taktéž a je úplně normální, že se s nějakým forem "rozejdu". K čemu forum slouží a k čemu ne bylo dáno odjakživa a je třeba to respektovat
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od marko250 »

Tak ono se to opravdu jen zvrhne k přílivu nových poptávek za dotace a nic jiného než cenové porovnávání tam nebude,už jen z principu,že si to dotyční nechtějí postavit a porozumět tomu.Tak jaký přínos by to pro fórum mělo.Tady jsou "bastlíři" jdoucí do hloubky systému.Je parádní se dozvědět data kolem různě náročných domů,z nich vycházet pro stavby jiných systémů.Když jsem tady 2015 přišel, tak jsem smýšlel o 4kWp FVE max a taky to byl náhled laika co tomu vůbec nerozuměl a jediná věc co jsem věděl,že fáze je v zásuvce vlevo,nedokázal jsem pochopit jak z jednoho drátu z měniče napojit tři fázové v domě atd.První kontakt byl,že 4kWp je strašně moc pro neznalého,že mám rači za ty prachy zateplit barák a podobné reakce.Naštěstí se mě pár matadorů ujalo a dnes mám 95% soběstačnost+ přebytky a zvýšení komfortu v domě.V té době se zrovna doporučovalo přejít na 48V systémy z 24V(mám 54.4V/17s já blbec!- nic na to není)),jelikoš si stále většina uvědomovala větší možnosti pokrytí celé spotřeby a proudy neošálíš jinak.Dnes bych řekl,že vysokonapěťové systémy brzy převezmou místo těch našich,zatím to brzdí ceny komponent a nebezpečnost,ale účinnost a jednoduchost montáže to převálcuje. Ale zpět k dotacím a spojení se sítí,dotace funguje tak ,že má pomoct,ale realita je jiná je to jen prostředek k obohacení,který potírá smysl instalace.Už jen ta částka dotace 220tKč(Moravskoslezský) dyť to je deset let plného provozu bez FVE u domu s 4Mwh/rok,kde je těch zbylých 260tKč z ceny 10kW 3f instalace(480tKč),při účinnosti těchto zařízení kolem 50%,jelikoš se na baterce šetří , vytěžování bývá jen 200l bojler a v době výkonu elektrárny je osádka mimo dům.To je dle mého zvěrstvo ,rujnuje to rozpočet ,narostli úředníci,nebývale zvedá ceny komponent,jediný kdo se směje je ten co to ve dvojko instaluje tři až čtyři dny na barák, tomu kilečko vypadne v klidu.
Jen se pochlubte jak s 10kW 3f FVE vykrýváte celou spotřebu domu z ofiko instalací?Jak vychází návratnost,jak se řeší nastavení přez servis, když zařízení nedělá co má,jak se Vám líbí rozšířitelnost HV baterky a hlavně těch 3.3kW na fázi.

Co bych tady chtěl vidět na fóru jsou zkušenosti s 3f měniči co umí na backup pověsit svůj jmenovitý výkon z baterky a panelů bez přítomnosti DS.A to hlavně kvůli EV,TČ a té 98% účinnosti s možností velkého pole HV panelů.Zařízení jako Solax G4D 15kW,Sofar hybrid 15/20kW. Zkušenosti se sestavením HV baterky a k tomu doplnění nějaké funkční BMS s vyrovnáváním. Toho je tady minimum.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od eman »

marko250: To co píšeš je další fáze dotačního podvodu. Ty lidi mají roční spotřebu 8MWh a za teď už 550tis. si koupí (na spotřebák) 9,9kWp solar. Následuje brečení na diskuzích, co s tou elektřinou mají dělat, že už si nakoupili i klimatizace a větší bojlery a kdo to odnich koupí za víc než 1kč/kWh. A oni chtěli prodávat kWh za 15kč a že by za to měl někdo být potrestaný. Takže to končí tak, že navyšují vlastní spotřebu, aby využili něco, co nepotřebují.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od rva »

Dotace jsou zlodějina a na slušné fórum nepatří. Tím se eliminují i ti, kteří jdou po dotacích a nebývají obvykle na fóru přínosem.
Pokud mají politici zájem něco podporovat, mají k tomu DPH, které mohou nastavit na nulu (fv panely, baterie, měniče, kotle desáté emisní třídy, ...). Ale tím by se nedosáhlo pokřivení trhu a nastavení penězovodů žádoucím směrem.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
luky
Příspěvky: 856
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od luky »

stano22 píše:Prečo hrubé? Normálna otázka. Tak to info o Filipovi bol hoax, či je tu ešte iný Admin, či ako vlastne?
Pokud jsem si všiml, uživatel lzahradil to převzal a celkem aktivně se fóru věnuje. O budoucnost tedy je (snad) postaráno.

A ringo by mohl mít aspoň trochu úcty k Filipovi. Vložil do tohoto fóra kus svýho života, mnoho z nás by mu za toho měla být vděčná (včetně mě - toto píšu na PC, který běží na FV). A teď bychom tu vděčnost a úctu mohli vyjádřit tak, že splníme jeho přání - a sice nemotat sem dotace.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
Uživatelský avatar
stano22
Příspěvky: 485
Registrován: ned čer 13, 2021 1:43 pm
Lokalita: SK-ZA
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 6500
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: SK (ZA)

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od stano22 »

luky píše:Pokud jsem si všiml, uživatel lzahradil to převzal a celkem aktivně se fóru věnuje. O budoucnost tedy je (snad) postaráno.
Dakujem za info.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od LIX »

Tiež som za to aby sa tu neriešili on grid elektrárne a dotácie.
Viem poradiť aj s dotáciami a podobnými kravinami, ale na tomto fóre som od začiatku aby som sa učil, zdielal, určite ukázal aj chyby. Ten príliv ľudí čo chcú porovnávať on grid systémy od firiem bol v poslednej dobe dosť veľký. Osobne by som bol nerád aby sa to tu zaplnilo hlúpymi otázkami typu môžem dať na 5 KTL huawei menič iba 5 panelov? (slovenksé fb fórum) a otázky o optimizéroch a podobné kraviny.
Ako už bolo spomenuté, my ideme do hĺbky, robíme si to samy, prípadne s pomocou. Dať si tu porovnať CP od nejakej firmy je podla mňa neúcta k fóru a adminovi!
Pravdaže sú tu na fóre aj firmy, ale tie tiež poradia a nepredajú nikomu blbosť a tiež poradia a navrhnú keď tak správne riešenie, prípadne predajú komponent s patričným servisom a dokonca aj konzultujú po kúpe ak niečo nefungujú, nevyprdnú sa na nás a ctia si kódex fóra.

Mne toto fórum dalo veľmi veľa, či už rady alebo lacnejšie bazárové nákupy, zvládol by som elektráreň aj bez fóra, ale cena by bola iná a nervy tiež. ;)
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od eman »

Já jen doplním, že radit lidem so chtějí posoudit nabídku je úplně nanic. Dozví se, že by za ty peníze mohli mít něco mnohem lepšího a jejich reakce......napíšou si o další nabídku a takhle to jede pořád dokola. Pak podepíší něco, co jim připadá levné, ale vlastně neví co kupují. Nejlepší jsou dotazy typu "Jak jste spokojeni s Goodwe, dnes nám ho namontovali".... :(
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
FRSO
Příspěvky: 2279
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od FRSO »

eman píše:Já jen doplním, že radit lidem so chtějí posoudit nabídku je úplně nanic. Dozví se, že by za ty peníze mohli mít něco mnohem lepšího a jejich reakce......napíšou si o další nabídku a takhle to jede pořád dokola. Pak podepíší něco, co jim připadá levné, ale vlastně neví co kupují. Nejlepší jsou dotazy typu "Jak jste spokojeni s Goodwe, dnes nám ho namontovali".... :(
Z posledních vět jsem si smíchem zaprskal monitor :lol:
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
ringo
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 27, 2020 7:38 am

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od ringo »

luky píše: A ringo by mohl mít aspoň trochu úcty k Filipovi. Vložil do tohoto fóra kus svýho života, mnoho z nás by mu za toho měla být vděčná (včetně mě - toto píšu na PC, který běží na FV). A teď bychom tu vděčnost a úctu mohli vyjádřit tak, že splníme jeho přání - a sice nemotat sem dotace.
Luky o jaké neúctě mluvíš, snad jsem se vyjádřil jasně:
ringo píše: Když jsem zaregistrován tak už v podstatě mohu diskutovat i o zakázaném slovíčku – to mi ten citovaný odstavec nezakazuje, naopak je tam i podpora – snížením odběru se pokouším „.. o soběstačnost…“ i když jen částečnou. Přesto respektuji „přání“ zakladatele fóra které však v podmínkách nevyjádřil zcela exaktně a v diskusích zde se tomuto tématu vyhýbám.
Jen jsem si dovolil vyjádřit názor, jestli striktní trvání na těch podmínkách nepovede nakonec k úpadku fóra. A jestli není lepší tu úctu vyjádřit otevřením citlivého tématu, které by mohlo zajistit aby toto fórum bylo stále jedničkou v oblasti FVE. To nikdo jiný kromě mě nevidíte, že stále více členů tohoto fóra ( přiznám včetně mě ale já jsem v oblasti zobák a proto se nepočítám) se prezentuje u konkurenčních fór a možná i častěji ?

Co se týče bastlířů - sám se ze něj taky považuji, přestože že jsem si FVE nechal nainstalovat. Ale všichni víte, že efektivní provozování FVE nekončí jen samotnou montáží panelů, měniče a baterií, ale spíš to tím začíná a na to je navázaná spousta dalšího, a řekl bych i více tvůrčího bastlení.
4,4kWp, GoodWe 10K-ET, Pylontech Force H2 10.65kWh
TČ Fujitsu + vlastní řízení pomocí PWM + RS232 na SDS micro
SmartHome na Domoticz/Synology + SDS + ESPEasy/ ESP8266 (bazén, žaluzie,...)
postupný přechod na Home Assistant/Rpi4 -> NUC
FRSO
Příspěvky: 2279
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od FRSO »

ringo píše:Trošku mě mrzí že se zde znovu objevila prudká alergie na příspěvky které obsahují „zakázané“ slovo dotace a témata jsou bez milosti rušena. Dovoluji si však připomenout podmínky registrace :
Na tomto fóru budu diskutovat pouze o ostrovních nebo poloostrovních systémech, popřípadě o tématech souvisejících s ostrovními systémy nebo obecně o soběstačností a osobní nezávislosti na státu, nebo státní infrastruktuře. Toto akceptuji a pro svou FVE nehodlám využívat podporu/dotace, zelený bonus, ani nehodlám energii prodávat do sítě.
Když jsem na fóru začal byl jsem rozhodnut si FVE postavit svépomocí. Takže jsem se zaregistroval zcela v souladu s výše uvedenými podmínkami.
Ale během několika měsíců pasivního studia dosavadních příspěvku, vzhledem ke specifickým podmínkám (nutné stavební povolení) ale i po diskusi s některými z vás (zejména s členem fóra který odsud téměř odešel ale stále má nejvyšší reputaci) jsem názor změnil. Musím odsud tedy vypadnout? Myslím si že ne, změnou názoru v důsledku podrobné kalkulace až po registraci jsem nic neporušil.
Když jsem zaregistrován tak už v podstatě mohu diskutovat i o zakázaném slovíčku – to mi ten citovaný odstavec nezakazuje, naopak je tam i podpora – snížením odběru se pokouším „.. o soběstačnost…“ i když jen částečnou. Přesto respektuji „přání“ zakladatele fóra které však v podmínkách nevyjádřil zcela exaktně a v diskusích zde se tomuto tématu vyhýbám.

Kdysi byl MYPOWER v oblasti fór ohledně FVE v CZ naprosto dominantní. V současné době jej však začíná značně dohánět fórum konkurenční. Mnoho z nás paralelně diskutuje na obou fórech a stejně tak se tam vyskytuje značné množství naprosto stejných témat jen občas na některém z nich je nějaký příspěvek navíc, nějaký chybí – takže pokud mě to téma zajímá musím číst duplicitně dvě podobná vlákna. Nemusím asi zdůrazňovat, že to je pro mě značně nepohodlné.

Obávám se že, že nemilosrdným rušením vláken obsahujících zakázané slovíčko bude časem MYPOWER převálcován webem konkurenčním. Opravdu si to Admin přeje? Nenastala doba přehodnotit podmínky tohoto fóra?
Podmínky jsou jasně napsané, tak nic nepřekrucuj, dotační věci sem nepatří a prostě tu nebudou trpěny, toto forum nebude převálcované jak píšeš, to je jen tvůj názor.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
eman
Příspěvky: 998
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od eman »

Myslím, že až "fejsbůkáři" objeví fora o FVE, tak se budete divit. FB skupinu jsou schopný ládovat 10-20 dotazů za hodinu na prakticky to samé. Jsou jako spamboti. Nechápu, že se tam najdou lidi, co jsou schopný pořád dokola odpovídat na stejné dotazy, bez jakékoliv zpětné vazby. To je nějaký druh masochismu.
3,3kWp + 3,4kWp JJZ, 2x SmartSolar 150/85, 3xVictron MP II 5kVA v 3F režimu, Smartshunt, Cerbo GX, 16x120Ah LiFePO4 s JK BMS B2A24S20P.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od marko250 »

ringo píše: To nikdo jiný kromě mě nevidíte, že stále více členů tohoto fóra ( přiznám včetně mě ale já jsem v oblasti zobák a proto se nepočítám) se prezentuje u konkurenčních fór a možná i častěji ?
No tak k těm konkurečním fórům,o žádném nevím,jestli máš na mysli Solar forum,tak to není o konkurenci,ale zaviněném odlivu pár zdejších členů,kteří si s Filipem nesedli osobně a on je prostě v rámci své moci poslal taky dost horlivě pryč.Ona ta povaha lidská je dost vznětlivá a pak už nikdo nechce udělat krok zpět. Já se budu bavit s každým, jsem učitel a na idioty jsem zvyklý a velmi imunní :-) .
Ale zpět k Solar fóru,je to jen další fórum s velmi podobným obsahem,dodnes se bavím s Abramsem,Vítkem,Diablem,Youdou a dalšíma co už jsou jen tam.Co se týká obsáhlosti tak tady je toho opravdu kopa a každý si najde to své.
O nějakém konkurečním webu tedy nevím a pochybuji ,že se dá na jiné takto koukat,všechny jsou o informaci zdarma a jen blbec by si k něm zavíral vrátka.Ale fuckingbook za fórum vůbec nepovažuji,zrušil jsem tam účet hned ,jak vylezly detaily s whatsapem a jejich šmírování na stránkách.

Co se týká dotačních ongridů tak do toho dotyční stejně nemohou mluvit,tak proč to tady plevelit tím plebsem co firmy nabízí za těžké prachy.Zrovna dnes telefón 552......... Dobrý den jsme společnost nabízející využití Zelená úsporám a to hlavně v oblasti energie,nemáte zájem o FVE?....Né díky už jsem si ji postavil za své,ale povídejte co nabízíte?.....Máte možnost čerpat 205tKč na FVE...Né nemáte pravdu,každý kraj to má jinak a odvíjí se to od velikosti výkonu panelů a baterek,v Severomoravském kraji je to až 220tKč....A co vás tedy zajímá?...3f 10kW ...Tak tady máme 15ks panelů 9.6kW měnič a 10kWh baterii....Ty panely mají jaký výkon?.....Asiiii,hmmmm 9kW ,nevím je jich 15ks....Aha.Za jak dlouho dostanu tu dotační část zpět? Noooooooó tak to bude trvat minimálně půl roku....Děkuji ,naštěstí tohle nemusím řešit a jaká je tedy cena instalace s DPH? ...470tKč ,ale technik musí zkontrolovat umístění na místě....Takže to není konečná cena?...Ne musí to vidět....Nemáte tam ještě možnost výměny kotle?...Ano to také nabízíme....A jaké jsou podmínky?...Je možnost vzít jen TČ a biomasu ,o co byste měl zájem?.....TČ....Tak tady je možnost čerpat až 110tKč a výměna jen za starý kotel 1a2 třídy jinak ne a pak si to musíte koupit za své......No to slečno vždycky a jen část mi pak po půl roce možná pošlete-hehe.Nicméně starý kotel nemám tak je to také pasé,děkuji mějte se. -....Nashledanou.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
FRSO
Příspěvky: 2279
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Podmínky využívání fóra

Příspěvek od FRSO »

eman píše:Myslím, že až "fejsbůkáři" objeví fora o FVE, tak se budete divit. FB skupinu jsou schopný ládovat 10-20 dotazů za hodinu na prakticky to samé. Jsou jako spamboti. Nechápu, že se tam najdou lidi, co jsou schopný pořád dokola odpovídat na stejné dotazy, bez jakékoliv zpětné vazby. To je nějaký druh masochismu.
Po prvním dotazu se slůvkem dotace je admin smázne a bude vymalováno.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek