Destilovaná voda z různých zdrojů

Čištění vody, filtrace, čerpání vody, zařízení pro získání pitné vody, zachytávání a zpracování dešťové vody ...
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od Vitek »

Ahoj Napadlo mě přidat důležité téma a to kdo jaké má zkušenosti získávání destilované vody kterou bud lijete do žehliček, baterek, a případně na nějaké chemické procesy ve Vašich výzkumných ústavech.
dle wiki je destilka do 11 uS

Moje zkušenosti :

kondenzát z klimatizace 30 uS
kondenzát ze sušičky 9 uS

vše měřeno laboratorním konduktometrem

možná kdybych udělal destilační aparát tak se dostanu na hodnoty podobné, v práci máme destilační přístroj který vyrábí destilku 6 uS ale je to tak energeticky náročné že to v ostrovní elektrárně používat nechcete.

tož asi za mě vše. jsem zvědav na Vaše výsledky, rád bych aby to zahrnovalo hlavně výsledky a praktickou stránku věci. tlachání si prosím nechte na jiné téma.... napište svoji zkušenost a číslo.... at je v tom přehled
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od hurvayz »

Nazdar, jj každý má doma ten kulometr :cry
Oprava kundoktometr
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od Vitek »

hurvayz píše:Nazdar, jj každý má doma ten kulometr :cry
Oprava kundoktometr
Hurvajz do lionek se to nelije :-) ale zpět k tématu určitě to někdo najde kdo má možnost vzorek donest do prace kde to maj, každej nemá autoservis. chtěl jsem to zde sepsat at to někomu může k něčemu bejt... a ne jen plevelit :D Zdar
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Bydliště: Skoro u SK

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od hurvayz »

Ne tak ja ti to pomerim ale nemam cim, neplevelim. Taky si vyrabim destilku s klimy, ze dvou..
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
luky
Příspěvky: 856
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od luky »

A zkoumal někdo, jestli je ten kondenzát ze sušičky opravdu dostatečně čistý pro technologické účely? (Pb baterky, žehlička, chlazení auta...)
Před pár týdny jsem ten zázrak pořídil domů, tak že bych tu vodu začal křečkovat do kanystru. Ale přijde mi, že by tam klidně mohly být nějaké nerozpustné nečistoty.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od jahodovák »

Jelikož potřebuji vodu o vysoké čistotě,místo destilátoru používám reverzní osmozu s doměkčením,výsledný produkt má vodivost přesně pro mě nezměřitelnou a to je pod jeden mikosímens.Měřeno konduktometrem s rozsahem do 100,bohužel ale nejde koupit kalibrační roztok pro jeho kalibraci.Jako bonus této výroby je to,že odebíráteli vodu před doměkčením dostanete velmi čistou vodu kterou je možno použít jako pitnou,její kvalita kolísá podle vodivost vstupní vody,membrána RO dokáže odstranit 96 až 98 procent rozpuštěných látek.Vše zakoupeno od české firmy Mangala...sice též asi používá věci od čínanů ale není třeba čekat dlouho,než to dojde.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od Vitek »

luky píše:A zkoumal někdo, jestli je ten kondenzát ze sušičky opravdu dostatečně čistý pro technologické účely? (Pb baterky, žehlička, chlazení auta...)
Před pár týdny jsem ten zázrak pořídil domů, tak že bych tu vodu začal křečkovat do kanystru. Ale přijde mi, že by tam klidně mohly být nějaké nerozpustné nečistoty.
A že by sis to přelil přes pár mikronů papír nebo sejto?
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2222
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od fugas »

luky píše:A zkoumal někdo, jestli je ten kondenzát ze sušičky opravdu dostatečně čistý pro technologické účely? (Pb baterky, žehlička, chlazení auta...)
Před pár týdny jsem ten zázrak pořídil domů, tak že bych tu vodu začal křečkovat do kanystru. Ale přijde mi, že by tam klidně mohly být nějaké nerozpustné nečistoty.
Do auta nebo žehličky bych to klidně zvrhnul.Do baterek asi ne.Už jen to jak to důkladně smrdí aviváží ve mě nebudí důvěru.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1228
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od Lui »

Mne sa podarilo zohnať volakedy dávnejšie originál prístroj nato,len najprv sa zdalo že to nebudem vedieť len tak hocikedy použiť,totižto je trojfázová a približne 9kw.Ale po vyskúšaní že čo to bude robiť na dve fázy,tak som bol prekvapený,a zároven spokojný,ono to totiž fungovalo približne na 3kw ...čo bolo vzhladom na výkon super (načo terorizovať menič,ked sa nemusí)
že aká je čistá tá voda,to neviem (nemám ten merák nato)ale do bateriek som s tým zopár stoviek litrov povyrábal v letných časoch.
Ale prístroj už nabudúci rok asi skončí so svojou službou....teda aspon u mňa.
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od goodbie »

já pužívám destilátor simax místo deskovejch elektrod jsem do něj nechal udělat topné těleso 1600w a v létě je vody až až,vodu z klimatizací a sušiček bych nepoužíval určitě v tom bude plno nečistot co voda vezme s sebou
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od dumi »

Hlavne milion bakterii..
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od Vitek »

dumi píše:Hlavne milion bakterii..
Bakterie zlikviduješ UV lampou. či případně ohřeješ na 95 stupnů. to zas není takový zlo a i v zimě se to dá.... Já chtěl jen poukázat na reálné naměřené hodnoty a taky k tomu abyste neplýtvali zkondenzovanou vodou z praní když se dá použít na žehlení případně do auta, nebo do PB baterií... tož asi tak...
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od Quickyprd »

POkud máte nějakého známého na dialyzačním středisku tak poptejte tam...já na hemodialýze pracuji a zdejší reverzní osmoza nám vyrabí přísně sterilní apyrogenní vodu, která má minerálů ještě o tři řády méně (1000x) nežli definice destilopvané vody. Aby ne, když to po naředění definovaným rozotkem minerálů jde přímo do těla pacientů. Já to teda leju jen do topných žěbříků, ale pro Vaše baterie by také jistě posloužilo :-)
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od Vitek »

Quickyprd píše:POkud máte nějakého známého na dialyzačním středisku tak poptejte tam...já na hemodialýze pracuji a zdejší reverzní osmoza nám vyrabí přísně sterilní apyrogenní vodu, která má minerálů ještě o tři řády méně (1000x) nežli definice destilopvané vody. Aby ne, když to po naředění definovaným rozotkem minerálů jde přímo do těla pacientů. Já to teda leju jen do topných žěbříků, ale pro Vaše baterie by také jistě posloužilo :-)
nejde o baterie a nejde o nic jiného jde o to kde a kdo a jakou umí vyrobit na svém zařízení v provozu FVE.... a jestli to jde do žehliček, parních praček nebo kamkoliv jinam je uplně jedno.

Zatím teda máme konrétní číslo ode mě, a odQuickyprda že umí v práci sehnat ze stroje 0,011 uS to už je 11 nS. takovou vodivost si nedovedu ani představit...
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od Quickyprd »

Ono to tak zabírá celou zvukové izolovanou místnost, spotřeba radši nevědět a cena v řádech milionů, jen náhradní nerezové čerpadlo stalo asi 500tisic...ono když to jde doslova pacientům přímo do žil, tak nejde tolerovat skoro nic. Já to beru jen proto, že to mam po ruce. Tenhle superciste vody to vyrobí několik hektolitrů denně a pracuje 12hodin každý den v týdnu a již 12rok v kuse..holt made in germany :)
P.S. tak technik kecá vodivost je "jen" 0,43...tedy jen 100x nižší...doma pak pošlu fotky, z mobilu to moc nejde.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od Vitek »

Quickyprd píše:Ono to tak zabírá celou zvukové izolovanou místnost, spotřeba radši nevědět a cena v řádech milionů, jen náhradní nerezové čerpadlo stalo asi 500tisic...ono když to jde doslova pacientům přímo do žil, tak nejde tolerovat skoro nic. Já to beru jen proto, že to mam po ruce. Tenhle superciste vody to vyrobí několik hektolitrů denně a pracuje 12hodin každý den v týdnu a již 12rok v kuse..holt made in germany :)
P.S. tak technik kecá vodivost je "jen" 0,43...tedy jen 100x nižší...doma pak pošlu fotky, z mobilu to moc nejde.
Diky. Dokaze nekdo v mensim doma tu destilku vyrobit? Resp vyrabi to nekdo?
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od kodl69 »

Tchýně má malou RO pod dřezem, ale u nás se k ničemu destilka nepoužívá. Ženská do žehličky lije kohoutkovou vodu a jednou za čas provede odvápnění, s tou stejnou žehličkou už skoro 15 let. Baterky, do kterejch by se dala nalít voda nevlastním. A do ostřikovače v autě klidně naliju kohoutkovou spolu s koncentátem do -80°C . Čerpadlo a trysky jistě vydrží dýl než zbytek auta. A do chladiče se voda nelije, tu tam dal snad už výrobce :) Dnes mě překvapil proud vody z venkovní jednotky klimatizace, tolik vody jsem nečekal. V tomhle počasí by mohla být i poměrně čistá, ale netestoval jsem to. Vodivost není jedinej parametr pro destilku, ony jsou i nevodivý částečky, co jsou ve vodě a zvyšují její tvrdost.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od goodbie »

Vitek píše:
Quickyprd píše:Ono to tak zabírá celou zvukové izolovanou místnost, spotřeba radši nevědět a cena v řádech milionů, jen náhradní nerezové čerpadlo stalo asi 500tisic...ono když to jde doslova pacientům přímo do žil, tak nejde tolerovat skoro nic. Já to beru jen proto, že to mam po ruce. Tenhle superciste vody to vyrobí několik hektolitrů denně a pracuje 12hodin každý den v týdnu a již 12rok v kuse..holt made in germany :)
P.S. tak technik kecá vodivost je "jen" 0,43...tedy jen 100x nižší...doma pak pošlu fotky, z mobilu to moc nejde.
Diky. Dokaze nekdo v mensim doma tu destilku vyrobit? Resp vyrabi to nekdo?
ano já,psal jsem,že mám doma simax destilátor
Přílohy
dest.jpg
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Destilovaná voda z různých zdrojů

Příspěvek od jahodovák »

Pěknej kousek,ještě se ale stále prodávají dokonce i v různých velkostech,v práci jsem je vždy měl,jediná nevýhoda byla,že asi tak po osmi hodinách byly elektrody totálně zanešené vodním kamenem.Dalo by se tam použít i to těleso co vidím na fotce ale muselo by se čistit ještě častěji.Vstupní voda měla 6,3 mval tvrdosti.Po náhradě RO se snížila cena vyrobené vody asi na třetinu a kvalita vyrobené vody stoupla,asi z 8mi mikrosímens pod 1mikrosímens.Stejnou jsem si pořídil i domů,konduktometr který je dodávan k výrobku ukazuje stále 0 což ale nebude pravda protože má malou citlivost,měřením citlivějším je ale stále pod 1ním mikrosímens,elektřinu to moc nežere a celá ta sranda stála do 9k.Vyrábí to zhuba do 500l za 24 hodin.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek