Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: sob srp 15, 2020 5:18 pm

Asymetrické měniče

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Předchozí

Re: Asymetrické měniče

Příspěvekod youda » pát črc 24, 2020 7:27 am

Z pohledu normálního spotřebitele, laika, je denní přetok 1-2kWh na domácnosti se spotřebou 20kWh zcela zanedbatený a ekonomicky vůbec nedává smysl, snažit se ho vyřešit za každou cenu. To jen my tady můžeme dupat nožkou, čertit se, a vyrábět orloje jen proto, abychom nikomu nedali ani tu jednu kWh zadarmo. Raději spálím 5kWh v balancerech a konverzích, než abych poslal 2kWh do DS!

Hlavní přínos dvojité konverze je v tom, že pokud se někdo nechce otravovat jednáním s DS, tak toto je cesta jak to obejít. Není to však řešení pro každého a rozhodně ne pro laika.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: http://youda.mypower.cz
youda

Příspěvekod tomas » pát črc 24, 2020 7:51 am

brumlaj píše:
tomas píše:....... "nulu" posunout do spotřeby nebo do dodávky. Jde to u GoodWe?.......
Z předchozího grafu je jasně vidět, že nula by musela být u GoodWe posunuta do spotřeby více než dělá bazální spotřeba domu. Není to řešení. To by FV v domě nebyla na nic. To relé na AC-In které zmínil youda a které by spínalo pouze při spotřebě v domě velkými spotřebiči dává větší smysl (opsaný s chybou od Studeru ;-) ). Ovšem co na to měnič GoodWe? Jaká bude v tomto režimu jeho dlouhodobá spolehlivost?

Samotného by mne zajímalo zda u 3f systému není tento problém s přetoky na každé fázi. Což by zmnohonásobilo problém (třetinová bazální spotřeba na jednu fázi avšak stejná neschopnost uregulovat nulu na každé z fází)

Popsaná zkušenost s GoodWe mne jasně utvrdila v mém názoru, že All-in-one řešení nemá žádná využitelná pozitiva kterými jsme výrobci masírováni. Avšak má vždy kromě souhrnu negativ samostatných verzí zařízení i přidanou hodnotu v nějakém tom negativu navíc ;-)

Aktuální grafy Solaxu jsem zveřejnil zde:
viewtopic.php?f=4&t=4565&p=128637#p128637
tomas

Příspěvekod Quickyprd » pát črc 24, 2020 9:49 am

beethowen píše:Já žiju s 1x25A a to mám o dost žravější spotřebiče než ty. Mám taky TČ a to výkonější, indukci, atd. Dá se to celkem v pohodě, pokud se dodrží alespoň určitá kázeň, ale nic zvláštního.

Tomu rád věřím a u Nás by to taky jistě stačilo, ale vždy radši plánuji o řád více (ona až dcera doroste do puberty, tak jí bude jedno, že mamka peče a pere a pustím kulmu, fén a sekačku :-) A taky plánujeme do pár let EV a současně neplánujeme nějakou monstrozní FVE, není fyzický, mentální ani časový prostor a ani reálné plné využití :-)
Quickyprd

Příspěvekod Brbla » pát črc 24, 2020 6:46 pm

Jedu GW 10K-et v ostrovnim režimu. Mám 9,3 kWp a 16,8 kWh v baterkách. V podstatě celou současnou spotřebu 14-30 kWh/den vykreje FV, pouze některé spotřebiče jsou na DS (sporák + jeden zásuvkový okruh na "nepřátelské" spotřebiče). V současné době je spotřeba z DS cca 2kWh/den. V době temna sklopim uši a přešaltuju vše na DS a nechám FV dobít baterky. Ano, není tam ten konfort, co by mohl být v případě režimu s dososávím z DS, možná nevytěžím ze střechy vše, co bych v takovém případě mohl, musel jse malinko zregulovat chování osazenstva, ale v reálu je ztráta zanedbatelná a kvůli úspoře 2KWh/den pro mne nemá cenu se namáhat.
Brbla

Příspěvekod vlkazajac » sob črc 25, 2020 6:18 am

sheepak píše:No asi takhle, na normalní RD to možná stačí.Ptám se proto že v baráku je TČ s možností ohřev bazén, v zimě vytápění.Chování hospodářských zvířátek s líhnutím kde je spotřeba na líhnutí a posléze svícení a ohřev v odchovně.Další věc je nechci se omezovat v pohodlí spouštění spotřebičů,takže nebudu vše věšet na jednu fázi.
Proto se ptám na více jednofázových měničů nebo zda asymetrický 3f měnič.A jednofázově těžko sestavím 9kw.
No a zajímalo mě kde se dočtu že střídač je asymetrický.Asi blbě koukám.Kde se to píše třeba u goodwe 10k?

Ani 3f nerieši prípad, že je súbeh viacerých silných spotrebičov a pritom nesvieti, kapacita batérie je nedostatočná. "Učenie" posádky domu je nekomfortné.
Je predsa výhodnejšie siahnuť po archaickom ( ? ) prednostnom relé a oddialiť tak ešte aj krajnú možnosť, že systém prepne na DS.
Dva z najväčších žrútov sú práčka a umývačka riadu, k tomu pridám úmyselne aj ohrev vody ( pre obecný prípad vyťažovača s relé ). Cyklus týchto dvoch spotrebičov je typicky dvojhodinový s jedným alebo s dvomi ohrevmi v sume cca 0,5 h. Čo sa stane, ak použijem prednostné relé ? Predĺži sa cyklus jedného zo spotrebičov na 2,5 hod a druhý pobeží dve hodiny. Z toho hlava nikoho nebolí a je dokonca možnosť poväčšine neprerušovať súbeh obidvoch, ak na prúdové relé pripojím len ohrev sekundárneho spotrebiča.
Praktická požiadavka je naťahať o jednu žilu viac medzi zásuvkami. Pretože ide o spotrebiče so štandardným a nemenným umiestnením v chalupe, nie je to problém urobiť hneď alebo dodatočne, raz a navždy.

Nevyrábajme si problémy...
810 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,0 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
2170 Wp, 3 x LS3024B, VS2024N, olovo - 260 Ah / 24 V, Carspa 2000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
vlkazajac

Předchozí

Zpět na Střídače, měniče napětí, invertory