Daruji miniaturní satelitní přijímač

Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od youda »

Daruji miniaturní satelitní přijímač Ferguson Ariva 102 Mini.
  • BEZ ZDROJE
  • Napájení 12V DC = kompatibilní s fotovoltaickými mini-elektrárnami
  • Čtečka karet
  • Výstup HDMI
  • Ethernet port
  • Podpora FTA, IKS, CCCam, NewCam
  • Menu v češtině
  • Lze připojit i do PC monitoru s HDMI vstupem
Za ty roky dostal hodně na prdel. Taky byl několikrát napatlán lepidlem, aby držel na zadní straně TV.
Stále funkční.

Ideální řešení příjmu TV pro kolenovrta, který už má plné zuby neustálého kupování settopboxů DVB-T1, 2, 3.
a102.JPG
b102.JPG
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od ikovlabs »

Jako ze usetri 700 za setbox a bude radeji platit mesicne "servisni poplatek " ..?
:-)
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od youda »

Správnej kolenovrt kouká jenom na to, co je úplně zdarma (FTA):

https://www.parabola.cz/cz-sk/fta/
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od ikovlabs »

JJ to bude pak i hlavovrt :-)
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od youda »

Popravdě, výrazu "hlavovrt" moc nerozumím, ale máš tam SkyNews, EuroNews, CT24HD atd. Pak asi deset kanálů s písničkama. Ano, Růžovou zahradu a Superstar budeš muset oželet. Ale to pro člověka s průměrným IQ není žádná velká ztráta. Takže ráno si pustíš na chvilu zprávy a po zbytek dne tam necháš muziku, aby sis po těch zprávách zase spravil náladu.

Já na tomto kousku měl několik let FOX, HBO, Cinemax, MTV a National Geographic, ale to už vyžaduje ne-zrovna-levné předplatné. Teď už satelit moc nezapínám, vlastně jsem televizi degradoval na přehrávač Youtubu a Netflixu. Což je sice strašná žumpa, ale občas tam vyplave nějakej zajímavej kousek, navíc ty novější ve 4K.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
příštipkář
Příspěvky: 37
Registrován: pát zář 27, 2013 9:06 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od příštipkář »

Zdravím, pokud ho někdo nepotřebuje urgentněji, tak bych se ho na dožití ujal. Předem děkuji.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od ikovlabs »

JJ - bude vrtat v hlave jazyky.
Ale nic proti filantropii - jen tak dal!!
Taky uz chystam kolinko az bude neco na "place"
luky
Příspěvky: 853
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od luky »

ikovlabs píše:Jako ze usetri 700 za setbox a bude radeji platit mesicne "servisni poplatek " ..?
:-)
Nechci vás nějak navádět, ale víte, že třeba takový Freesat dovoluje jedné domácnosti až 4 karty? Když se pak celková částka podělí, vychází to na zajímavou měsíční platbu.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od youda »

Luky, zatraceně! Proč mi to nikdo neřekl před 15ti lety, kdy se přecházelo z analogu na DVB-T(1)?

Poté, co jsem tenkrát marně lomcoval stožárem, abych naladil oba multiplexy současně, jsem ve vzteku rozmlátil logaritmicko-periodickou televizní anténu a předplatil si satelit.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od youda »

Rezervováno pro Příštipkář.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
luky
Příspěvky: 853
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od luky »

youda píše:Luky, zatraceně! Proč mi to nikdo neřekl před 15ti lety, kdy se přecházelo z analogu na DVB-T(1)?

Poté, co jsem tenkrát marně lomcoval stožárem, abych naladil oba multiplexy současně, jsem ve vzteku rozmlátil logaritmicko-periodickou televizní anténu a předplatil si satelit.
Já jsem na tenhle systém přešel až s příchodem DVB-T2. Protože nějaká chytrá hlava vymyslela, že každý vysílač bude vysílat něco jiného - tedy pro kompletní programovou nabídku musí člověk vidět na 2 až 3 různé vysílače. Kolik je v republice takových míst...? Navíc když se LTE pásmo rozšířilo těsně vedle TV pásma a v cestě k vysílači mi postavili BTSku. Tahat domů z práce spektrální analyzátor se mi nechtělo. A jak žena zářila, když viděla, že máme všechny Eurosporty :-)
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od youda »

Tak je pravda, že když se zveřejnil ten plán přechodu na DVB-T2, tak jsem se řehtal jak kobyla, zatímco sousedé plnili popelnice na elektroodpad svými nekompatibilními televizemi a chcípajícími settopboxy.

Ne, u nás prostě NIC nejde vymyslet systémově. Dávám tomu 10 let a bude se přecházet na DVB-T3. Pak to asi vzdají rovnou a to nesmyslné pozemní vysílání se zruší úplně.

Mimochodem, proč se u nás nepropaguje satelitní rádio, které je v USA dávno standardem? Když jsem to viděl prvně, tak jsem nechápal - ujedeš 3000 mil a rádio pořád hraje, nezachrchlá ani nezašumí (SiriusXM). Tady v ČR přejedeš kopec a zní to jako ruská vysílačka (FM), nebo to rovnou chcípne (DAB).
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
unicast
Příspěvky: 1214
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od unicast »

luky píše:tedy pro kompletní programovou nabídku musí člověk vidět na 2 až 3 různé vysílače. Kolik je v republice takových míst...?
Spousta. Namátkou já ze svého anténního stožárku vidím:

1. Žižkov
2. Strahov
3. Ládví
4. Cukrák
5. Ještěd
6. Bukovou horu
7. Český Brod

A to jsou jenom ty, o kterých vím, určitě jsem na nějaký zapomněl. (a asi bych měl dodat, že televizní anténa na tom mém stožárku není)

youda píše:Ne, u nás prostě NIC nejde vymyslet systémově. Dávám tomu 10 let a bude se přecházet na DVB-T3. Pak to asi vzdají rovnou a to nesmyslné pozemní vysílání se zruší úplně.
Jo, už je venku kodek H.266, takže šance na to, že se bude přecházet na DVB-T3, je obrovská.

youda píše:Mimochodem, proč se u nás nepropaguje satelitní rádio, které je v USA dávno standardem? Když jsem to viděl prvně, tak jsem nechápal - ujedeš 3000 mil a rádio pořád hraje, nezachrchlá ani nezašumí (SiriusXM). Tady v ČR přejedeš kopec a zní to jako ruská vysílačka (FM), nebo to rovnou chcípne (DAB).
Já to tam taky viděl, pěkné to bylo, ale $10 - $18 měsíčně bych za to zas nedal, mám naprostou averzi k pravidelným měsíčním platbám za cokoli... Ale je to soukromá firma, tak je to jejich starost. A další problém budou současná autorádia, ta americká to zpravidla umí všechna, evropské žádné.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2706
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od kybos »

youda píše:Tady v ČR přejedeš kopec a zní to jako ruská vysílačka (FM), nebo to rovnou chcípne (DAB).
A proč si nepořídíš autorádio s automatickým přelaďováním. Zvolíš program a přijímač se postará o výběr nejsilnějšího vysílače s daným programem. Podmínkou je ovšem, že je alespoň jeden dostatečně silný vysílač s příslušným programem v dohledu.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Bydliště: Paka - city

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od mati »

kybos píše:
youda píše:Tady v ČR přejedeš kopec a zní to jako ruská vysílačka (FM), nebo to rovnou chcípne (DAB).
A proč si nepořídíš autorádio s automatickým přelaďováním. Zvolíš program a přijímač se postará o výběr nejsilnějšího vysílače s daným programem. Podmínkou je ovšem, že je alespoň jeden dostatečně silný vysílač s příslušným programem v dohledu.
Když ono u nás všude funkce AF ( alternative frekvenci ) nefunguje..
( vždyť píše , že jezdí za kopec ,nebo za kopečky ?? )
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
unicast
Příspěvky: 1214
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od unicast »

kybos píše:
youda píše:Tady v ČR přejedeš kopec a zní to jako ruská vysílačka (FM), nebo to rovnou chcípne (DAB).
A proč si nepořídíš autorádio s automatickým přelaďováním. Zvolíš program a přijímač se postará o výběr nejsilnějšího vysílače s daným programem. Podmínkou je ovšem, že je alespoň jeden dostatečně silný vysílač s příslušným programem v dohledu.
Ono je to hlavně o dobré anténě, což v době elegantních aerodynamických žraločích ploutviček zdaleka není samozřejmostí.
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od kodl69 »

Mám na autě "skoro klasickou" anténu cca 60cm (1/4 lambda na 100MHz je 75cm) a je to marný, pokud nechci poslouchat FM vysílač z nejbližšího kopce, tak na Drahanské vrchovině (teda spíš v těch údolích) nehraje nic. Ve výsledku je potřeba mít offline zásobu hudby nebo použít data od operátora, a i ty mají leckde problém. Třeba na trase Březová nad Svitavou - Brno nehraje z celoplošných stanic vůbec nic, a je jedno, jestli jedeš autem nebo vlakem. A v tunelech nejde ani telefonovat, natož aby chodily data. Funkce AF funguje v polsku a německu, kde jsou stokilometrový roviny, a je možnost si vybrat z několika vysílačů stejné stanice, třeba rádio maría : https://www.radiomaryja.pl/live/
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od youda »

kybos píše:A proč si nepořídíš autorádio s automatickým přelaďováním. Zvolíš program a přijímač se postará o výběr nejsilnějšího vysílače s daným programem. Podmínkou je ovšem, že je alespoň jeden dostatečně silný vysílač s příslušným programem v dohledu.
O tom to není Kybosi.
Všechny tyhle funkce v tom rádiu jsou. AM, FM, DAB, RDS, AF, TA, Regionální RDS, automatický přechod DAB na FM při špatném signálu, automatické přepnutí na jinou stanici ze stejné skupiny... Samozřejmě navigace, parkovací kamery, mirrorlink a všechny další blbosti taky.

Kvalitou a stabilitou však příjem rádia stále nedosahuje kvalit deset let starého satelitního SiriusXM. Asi tak jediné dvě stanice, u kterých funguje to automatické přelaďování na celém pidiaturním území ČR, jsou Radiožurnál a Evropa2. Pokud si naladíš cokoliv jiného, tak to za prvním rohem začne chrchlat a dál už to znáš. Pokud tam cvakneš DAB, tak je nabídka stanic radikálně omezená. Když jsem na to koukal posledně, tak regionální stanice v DABu nebyly skoro vůbec, ukazovalo se jen to, co provozuje Český rozhlas.

Celý princip terestrického vysílání je v dnešní době prostě nesmysl se spoustou omezení a obrovskou náročností na frekvence, pokud potřebuješ pokrýt jakékoliv větší území. Chytřejší rádio je jenom chabá kompenzační pomůcka, asi jako berle nebo klapací zuby.

Podle mne by terestické vysílání mělo zůstat rezervované pro obousměrnou či nízko-latenční komunikaci, takže mobilní telefony, vysílačky pro IZS, internetové připojení pro obchod a průmysl. Jednosměrný streaming, ať už rádia, TV nebo internetových služeb by prostě měl být řešen přes satelit.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2706
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od kybos »

unicast píše: Ono je to hlavně o dobré anténě, což v době elegantních aerodynamických žraločích ploutviček zdaleka není samozřejmostí.
To mohu jen potvrdit. Mnoho současných zařízení pro radiokomunikaci se dnes prodává jen v provedení do oblastí s dobrým pokrytím signálem. Je to patrné i u mobilních telefonů. S Iphonem 8 se mi na cestách často stává, že telefon hlásí, že síť je nedostupná. A stačí strčit dvacet let starou Nokii 6110 do těžké sady v autě a najednou je k dispozici dostatek signálu na kvalitní hovor. Je ale nutno (pro ty mladší) podotknout, že Nokie 6110 má konektor na externí anténu, který se v těžké sadě využívá a kombinovaná 4dB anténa na autě (rádio + telefon) má aktivní nízkošumový předzesilovač. Tak zatím co moderní komunikační šrot buď chrchlá, nebo se vůbec nechytá, tak staré dobré a kvalitní přijímače stavěné na podmínky mizerného pokrytí signálem fungují bez ztráty kvality příjmu.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daruji miniaturní satelitní přijímač

Příspěvek od kodl69 »

ten sirius, to je něco takovýhohle? https://shop.siriusxm.com/siriusxm-sxv3 ... tuner.html
to by mě možná zajímalo...
To Kybos: Ta anténa na autě určitě GSM signál nezesiluje...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek