Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pon srp 10, 2020 8:36 pm

Izolace aku nádrží ve sklepě

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Předchozí

Re: Izolace aku nádrží ve sklepě

Příspěvekod PavelR » čtv črc 09, 2020 1:49 pm

Mam 750l aku. Originalni izolace je tregedie. Pozna se to tak ze se na viko chodili nahrivat kocky. Kdyz jsem kocku zvedl bylo pod ni horko :)
Urezal jsem original navarky a udelal si nove v poctu, rozmeru a miste kde me vyhovovali. Takze mam vsechny vyvody na jedne strane u zdi.
Izoloval jsem deskovou vatou a volna mista vycpal rolovanou vatou. Lepil jsem PUR penou. Nejslabsi misto 24cm nejsilnejsi misto cca 45cm vaty. (udelal jsem kvard na valec). Protahl jsem to az do stropu takze nad aku je skoro metr vaty.
Pak jsem zaklopil OSB.
Nejvetsi ztraty jsou trubkama co mam kolem. Zatim. Budu davat prefabrikovanou vatovou izolaci. Mirelon nechci uz ani videt. Clovek se s tim patle a pak se to smrskne.
Ohromnej rozdil. Kdyz je nahrato na 90C tak nemusi tyden svitit a stale je v cem se okoupat. Predtim tri dny a byl uz problem.
PavelR

Příspěvekod Vitek » čtv črc 09, 2020 2:54 pm

PavelR píše:Mam 750l aku. Originalni izolace je tregedie. Pozna se to tak ze se na viko chodili nahrivat kocky. Kdyz jsem kocku zvedl bylo pod ni horko :)
Urezal jsem original navarky a udelal si nove v poctu, rozmeru a miste kde me vyhovovali. Takze mam vsechny vyvody na jedne strane u zdi.
Izoloval jsem deskovou vatou a volna mista vycpal rolovanou vatou. Lepil jsem PUR penou. Nejslabsi misto 24cm nejsilnejsi misto cca 45cm vaty. (udelal jsem kvard na valec). Protahl jsem to az do stropu takze nad aku je skoro metr vaty.
Pak jsem zaklopil OSB.
Nejvetsi ztraty jsou trubkama co mam kolem. Zatim. Budu davat prefabrikovanou vatovou izolaci. Mirelon nechci uz ani videt. Clovek se s tim patle a pak se to smrskne.
Ohromnej rozdil. Kdyz je nahrato na 90C tak nemusi tyden svitit a stale je v cem se okoupat. Predtim tri dny a byl uz problem.

Diky moc
Jinko 14.2 kWp,3xPIP5048mk,GBO, Pb 625 Ah, BMV 712, Fangpusun 60A
https://pvoutput.org/list.jsp?id=81146&sid=71915
https://emoncms.org/dashboard/view?id=56971
Vitek

Příspěvekod j0hn » pát črc 10, 2020 12:40 pm

Vitek píše:
j0hn píše:750 l aku jsem obestavěl polystyrenem a vnitřek kostky vysypal perlitem......

No paráda, jak se nám to tady vybarvuje ! tušíš jaké máš tepelné ztráty z AKU?

Patronou nahřívám horních 150 - 200 l na ca 55 C (hodnoty odhaduji). TZ jsou 2 kWhod/den.
TZ celé nádrže po natopení z krbu netuším.
j0hn

Předchozí

Zpět na Boilery, ohřev TUV, vytápění, klimatizace