Místo benzínky nabíječka pro elektromobily

Novinky, zajímavosti, věda a technika v oblasti solární energie.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Místo benzínky nabíječka pro elektromobily

Příspěvek od dumi »

willcz píše: Stačí se podívat kolik aut projede teď po D1 a kolik jich tam reálně natankuje. Podle mě to bude i s elektrikou podobné.
Podle mě to jsou jen cizinci, řidiči služebáků a těm co došla náhodou nafta/benzín. Normální člověk tam netankuje.

No.. ona je otazka kolik te "stoji" to, ze si zajedes na levnejsi pumpu kde maj benzin o 20 haleru levneji.

Znam cloveka, o je schopnej objet 6 pump v okoli, najet pri tom 20 km, aby natankovat o 20h/l levnejni....
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Dagus
Příspěvky: 1950
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Místo benzínky nabíječka pro elektromobily

Příspěvek od Dagus »

Jinak i u těch parkování u paneláku je to řešitelné. Jelikož dnes za peníze dostanete vyhrazené parkování a navíc tím směrem obce chce jít, tak třeba k e autu dostanete zdarma flek v dosahu nabíječky v ceně. Nic tragického, jako investor bych do toho v rámci sídlišť šel, ale sežerou to ČEZ a podobní. Hold nakupujte akcie ČEZu, bude líp.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Místo benzínky nabíječka pro elektromobily

Příspěvek od brumlaj »

a proto jsme jako družstvo koupili pozemek kolem domu. Lidi to ještě nedokáží ocenit, ale jeden sloupek tam už pět let stojí a na další je místa dost ;-) Pomalé nabíjení pro obyvatele zajištěno ;-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm

Re: Místo benzínky nabíječka pro elektromobily

Příspěvek od willcz »

dumi píše:
willcz píše: Stačí se podívat kolik aut projede teď po D1 a kolik jich tam reálně natankuje. Podle mě to bude i s elektrikou podobné.
Podle mě to jsou jen cizinci, řidiči služebáků a těm co došla náhodou nafta/benzín. Normální člověk tam netankuje.

No.. ona je otazka kolik te "stoji" to, ze si zajedes na levnejsi pumpu kde maj benzin o 20 haleru levneji.

Znam cloveka, o je schopnej objet 6 pump v okoli, najet pri tom 20 km, aby natankovat o 20h/l levnejni....
Nejde o to že hledám rozdíl v těch haléřích, ale když vím že někam pojedu tak si v klidu natankuju večer, nebo nějakou cestou kdy jedu kolem benzinky. tzn většinou dojedu tam i zpět bez tankování. Proč by se tak člověk nemohl chovat i s elektrikou. Přes noc dobiju a ráno můžu jet.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Místo benzínky nabíječka pro elektromobily

Příspěvek od PavelR »

No urcite by to takto slo. Ale otazkou je zda to bude kazdemu takto stacit. Az budou eletromobily s vetsim dojezdem tak na klasickou zasuvku to za dejme tomu 12 hodin nabije nejakych 43kwh coz pri spotrebe 15-20kwh/100km (toto jsem nasel u tesly model3) a takova audi etron tam udavaji 25kwh/100km tak to proste za pul dne nenabijes.

Takze ano pro tu cast motoristu kteri maji mensi denni najezdy dostacujici. Pokud nekdo jezdi delsi trasy, kor vic dni po sobe tak beztak bude muset po ceste zavitat na vykonnou nabijecku. Samozrejme toto lze naplanovat ale bude potreba aby ta nabijecka to fakt nahulakala behem kafe pauzy.

Beztak benzinky neslouzi jen jako benzinky ze jo. Zastavuju tam i pro kafe, svacinu, obed, wc ...
jahodovák
Příspěvky: 1927
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Místo benzínky nabíječka pro elektromobily

Příspěvek od jahodovák »

Zkoušíme tu navrhovat nějaká řešení aniž by jsme znali,jakým sněrem se vše bude ubírat,mě to připadá jako věštění z krištálové koule tím,kdo o tom nic neví.Je tu někdo tak informován,že ví jak se vyvinou ceny všeho za 5 let,dovolím si tipnout že nikdo.Vůbec zatím nezáleží co si přejeme ale pokud se o změnu nepostaráme my,tak to za nás s radostí udělá někdo jiný a podle sebe..už dnes je někdy rychlejší někam cestovat jinak než autem,protože ty zácpy za to nestojí a chování některých rádoby řidičů též za moc nestojí,nevidím důvod proč se harcovat na velkou vzdálenost za těchto podmínek,ono časem kde kdo příjde na to,že někdy méně je vlastně víc,nač je komu velké bohatství když u toho přijde o zdraví....ale jak se říká jak si kdo ustele...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek