Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Odpovědět
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od ota »

Upgradoval jsem vodárnu a zbyl mi typ
WILO WJ201 EM
Stáři cca 10 let ale po drobné opravě (koroze plechové příruby na tlakové nádobě)bude opět fungovat.
Tlaková nádoba 24 litrů bez koroze, čerpadlo jede a čerpá, tlakový spínač spíná.
Přílohy
00AD607F-E704-4B8C-BB03-4F1708DD2D80.jpeg
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
packa
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 11:56 am
Reputace: 2

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od packa »

Ahoj docela by se šikla , ale asi se tiji nechce posílat viď ?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od diablo007 »

Doporucim s přírubou měnit rovnou vak nestojí moc a stejně to časem přijde je to spotřební materiál
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od ota »

No moc se mi ji posilat nechce.
K vyzvednutí je u Příbramí.
Mohl bych jí ale někam přiblížit.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
packa
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 11:56 am
Reputace: 2

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od packa »

mám to bohužel přez 200km jednu cestu , tak ji asi pust někomu kdo si přijede , a pokud by nebyl zájem a překážela by ti a chtělo se ti ji nějak zabalit tak můžu obědnat přepravce s vyzvednutím u tebe .
Zatím se měj čau
Packa
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od kodl69 »

S vaky v tlak. nádobách jsem si užil dost a pořád to nekončí. V některejch nádobách je vevnitř ostrá hrana, která ten vak jistě zničí a fakt to dlouho netrvá. A naopak jednu podobnou, s prorezlou přírubou, jsem dal sousedovi, a s původním vakem funguje dodnes (50l svislá), a to i já ji dostal darem... Co mě nejvíc vadí, tak ta pórovitost vaku, kdyby mi takhle ucházely gumy na autě , motorce nebo kole, tak nedělám nic jinýho, než dofukuju...
Včera jsem měnil expanzku topení - podle výpovědi uživatele byla snad od jara bez tlaku, teď jsem do ní nenacpal nic ani 7bar kompresorem, s vyšroubovaným ventilkem a bez tlaku vody. Stáří cca 5 let. Prostě se ta guma sležela do jenoho kusu...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od dumi »

Co naka PV posta? Nefunguje? Odkud presne jsi?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od ota »

Tahle fungovala roky bez zaváhání. Jen odešel rozbehovy kondenzátor. Je to ještě echt německa výroba. Bych to možná dokázal poslat v krabici od novy vodárny. Ale to balení je děsná pakárna. Posli mi do SZ adresu. Nechce se mi to jen tak hodit do šrotu a jsem pro reuse ochoten jí zabalit, dokonce i na poštu odvezt.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od Lui »

presne takúto vodárničku mám, tiež možem potvrdiť že je to velmi spolahlivý strojček :)



PS:ak by som býval bližšie,určite by som ju bral do rezervy (zdá sa že fakt je ešte kvalitne spracovaný,nie ako tie kadejaké dnešné kadejako nazvané vodárničky :? )
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
j0hn
Příspěvky: 156
Registrován: čtv dub 11, 2019 4:56 pm
Reputace: 17

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od j0hn »

kodl69 píše: Včera jsem měnil expanzku topení - podle výpovědi uživatele byla snad od jara bez tlaku, teď jsem do ní nenacpal nic ani 7bar kompresorem, s vyšroubovaným ventilkem a bez tlaku vody. Stáří cca 5 let. Prostě se ta guma sležela do jenoho kusu...
To samý řešil brácha. Konzultant-instalatér doporučil balón odtlačit tupým šroubovákem nebo nějakou tyčkou skrz ventilek. Když se neprotrhne, funguje dál. Bráchovi to zabralo.
kodl69 píše:Co mě nejvíc vadí, tak ta pórovitost vaku, kdyby mi takhle ucházely gumy na autě , motorce nebo kole, tak nedělám nic jinýho, než dofukuju...
Co použít mlíko? Třeba něco od ocyklenců:
https://www.kupkolo.cz/komponenty-na-ko ... ni=%223%22
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od kodl69 »

Když to nedokázal odlepit tlak 7bar tak asi hotovo. Už loni, když jsem to dofukoval, se ozývaly divný zvuky, jak se vak roztahoval ze slepenejch míst. Ostatně nedávno se mi stalo, že gumička zajišťující kablík k měřáku změnila skupenství z pružnýho na kus matlavé hmoty, bez použití rozpouštědel. Asi to bude něco podobnýho se stalo v té expanzce.
Už je tam nová , možná bych měl dát na ventilek nějakej tlakovej spínač se zvukovou signalizací...

Škoda, že ta bečka stojí na zemi, a tím pádem se mlíko nedá použít, protože bude jenom dole, a každej den to otáčet? to raděj 4x za rok dofouknu.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od jahodovák »

To je jistě tím,že to má atest na pitnou vodu....to asi bude pěknej sajrajt,no hlavně že je to zdravotně nezávadné,doufám,že se nepletu...asi zlatej vzduchovej polštář,domácí vodárnu mladej měnil a ta původní byla z roku 1953,stačilo jednou za několik let,pokud spínala moc často,povolit šroubek a ona si přisála vzduch a bylo to v pohodě,měnil z důvodů velikosti,ne funkčnosti,jsem zvědav jak dlouho vydrží,myslím ta nová....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od vla »

............. možná bych měl dát na ventilek nějakej tlakovej spínač se zvukovou signalizací... Pokud je tam autoventilek, měl by jít koupit coby náhradní díl včetně bezdrátové signalizace .
Nemám rád tenhle stát.
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 527
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od rva »

Já používám v autech https://www.aliexpress.com/item/32961252249.html. Ale to není v provozu stále. To by se baterie u čidla tlaku brzy vybila. Proto to reaguje na otřesy při rozjezdu auta a pak to vysílá (asi taky v intervalech). A jinde to je asi obdobné - tedy u vodárny nepoužitelné.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od diablo007 »

Pánové pokud nemáte vak nebo membránu používá se retní ventil který si automaticky a permanentně nasává vzduch a tím pádem doplňuje. Pokud chcete nádobu která je na lepší úrovni než jsou s vakem pořiďte si s membránou
milink
Příspěvky: 32
Registrován: sob zář 24, 2011 10:19 am
Reputace: 3

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od milink »

Když už se tady rozběhla debata a domácích vodárnách...

Právě mi doma odešla skoro 30 let stará vodárna sigma. Už jednou prošla generálkou, je celá prorezlá takže asi nastal čas na novou. Do budoucna plánuji FVE, tak by asi bylo vhodné pořídit nějakou, která bude "ohleduplná"k měniči.
Navíc současná je na tři fáze, takže ta by s FVE šla provozovat jen těžko, jestli vůbec.

Docela mne zaujaly vodárny s frekvenčním měničem. Něco jako:

https://www.e-cerpadla.cz/domaci-vodarn ... -9178.html

mají nižší příkon a předpokládám i nižší rozběhový proud.

Máte s nimi někdo zkušenost?

Nebo byste doporučili něco jiného?
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1222
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Reputace: 136
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od Lui »

rozhodne jednofázové,prečo si komplikovať život s dalšou haraburdou (frekvenčný menič) ktorá sa dá jednoducho obísť ?

Ale nato si už vytvor dalšie vlákno,nech mu to tu nenaplníme niečím,čo patrí inde ;)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od diablo007 »

Výkon 0.6 kW ti utáhne i měnič nemusíš kvůli tomu kupovat celkem složité zařízení s frekvenčním měničem kup si čerpadlo s0.6kw na 230
kofilka
Příspěvky: 107
Registrován: úte dub 09, 2019 10:10 am
Reputace: 7

Re: Daruji domácí vodárnu (na ND či k opravě)

Příspěvek od kofilka »

Z takových vodáren se dá udělat perektní gril :-)
Přílohy
grilek.jpg
10kw suntech, 2x 5kw axpert vm3

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek