Odcizené 4ks solárních panelů

Nezařaditelné
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od Matess »

Nevím co to bylo za značku, koupeny z i4wifi před pár lety. 60čl.

Jeden panel měl prasklinu, černé, poznávací znamení provrtaný rám po obvodu. Řeší to i policie, takže ikdyž nic nevyřeší mám podepsanou mlčenlivost. Kdyby vám někdo prodával panely s dírama v rámu...


Najdi 4 rozdíly...
Přílohy
po.jpg
pred.jpg
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od Vitek »

usekat pracky šmejdum u kolen tohle nesnašim.... na cizim pozemku kradeže.... at si na to každej poctivou prací vydělá....
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Bydliště: Paka - city

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od mati »

Matess píše:Nevím co to bylo za značku, koupeny z i4wifi před pár lety. 60čl.

Jeden panel měl prasklinu, černé, poznávací znamení provrtaný rám po obvodu. Řeší to i policie, takže ikdyž nic nevyřeší mám podepsanou mlčenlivost. Kdyby vám někdo prodával panely s dírama v rámu...


Najdi 4 rozdíly...
A říkal jsi policii , že máš podezření na trojici občasných návštěvníku místa instalace : Slunečník , Měsíčník a Větrník..
S největší pravděpodobností to bude ten třetí!
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od Matess »

to me napadlo taky... ale byla tam prave dira uprostred na profuk a stejne tak pod panelem. Co me ale presvedcilo ze to nebude vetrnik je cisty rez na kabelech.
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od dub042 »

To vede k otazce? Mate nekdo nejak zabezpecene panely proti kradezi? Nebo alespon to nejak zneprijemnit zlodeji, treba na hlinikovy ram neco vyryt
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2551
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od NOPARasito »

Nebo mit datasheety panelu ;-)
jahodovák
Příspěvky: 1927
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od jahodovák »

dub042 píše:To vede k otazce? Mate nekdo nejak zabezpecene panely proti kradezi? Nebo alespon to nejak zneprijemnit zlodeji, treba na hlinikovy ram neco vyryt
Nemám a ani nemusím,jsou lokality a umístění kde je pravděpodobnost zcizení minimální,kdo poleze na střechu na 4 metrovým žebříku na malé vesnici,kde se všichni znají..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od Matess »

konstrukce privarena k unimo bunce, panely prisroubeny skrz do zeleza a zavity zaprskany svareckou. Srouby privarene k zeleznemu ramu. Flexa tam podle me ani strcit nesla - bylo tam obrovske riziko ze si zajedete flexou do panelu. Povazoval jsem to za nedestruktivne nerozebiratelne.
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od matobabetak »

Ja som mal panely zabezpečené tak ze boli na lezato na betónovej garáž, nebolo ich vidieť ale nemali veľkú účinnosť. Max použiť nejaký špeciálny spojovací materiál na ktorý nieje kľúč alebo ja tam mam ešte GSM alarm za 30€, nahodiť snímač na rozpojenie a vybavene
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
ranxon
Příspěvky: 15
Registrován: stř črc 06, 2016 10:34 pm

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od ranxon »

Ja to mám presne tak spravené. Tenký izolovaný drát prevlečený cez všetky panely a zapojený na alarm ako dverový kontakt. pri prerušení sa spustí alarm a zároveň volá na mobil.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od Brbla »

Matess píše:konstrukce privarena k unimo bunce, panely prisroubeny skrz do zeleza a zavity zaprskany svareckou. Srouby privarene k zeleznemu ramu. Flexa tam podle me ani strcit nesla - bylo tam obrovske riziko ze si zajedete flexou do panelu. Povazoval jsem to za nedestruktivne nerozebiratelne.
To je ta odvrácená strana akumulátorovýho nářadí. Dneska si aku rozbrundu koupíš za pár šušňů, to se to potom krade, obzvlášť na odlehlým místě.
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od Matess »

no ale tohle bylo ukroucene... naradi nikdo nepouzil. Prace podle me amateru. Vnitrek kde jsou baterie je zabezpecen gsm alarmem a kamerou. Budu muset neco vymyslet i ven....
Pepa1
Příspěvky: 2
Registrován: pát říj 01, 2021 5:21 pm

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od Pepa1 »

Možná blbej nápad, ale říkal jsem si - k panelům už dráty vedou (ty po kterejch teče proud) tak proč je nevyužít.
Kdyby chtěl někdo panel ukrást, tak musí přece panely rozpojit.
Nějaký udělátko, který by umělo rozpoznat přerušení obvodu. Např. že by to hlídalo jak spadne napětí na nulu (nejsem si jistej, zda to občas nespadne na úplnou nulu i během hooodně temný noci. Nebo by tam to udělátko písklo nějakou frekvenci a hlídalo příjem na druhým konci (něco jako když se po anténím drátě pouští i napájení pro anténí zesilovač, ale obráceně)
Výhoda by byla, že by se nic netahalo, alarm by byl doma a zároveň by to vlastně i hlídalo celé vedení až k panelům (i proti napadení hlodavci např).
Matess
Příspěvky: 1518
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od Matess »

tohle už tam je :)
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od vla »

Já vsadil na nýty, hodně nýtů. Pokud by moje panely někdo chtěl asi je stejně odnese.
Nemám rád tenhle stát.
luky
Příspěvky: 855
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am

Re: Odcizené 4ks solárních panelů

Příspěvek od luky »

Buď si jistej, že policie nic nevyřeší.
Já takhle na policii donesl fotku a IP adresu (Vodafone internet) zloděje. Odpověď byla, že to neumí vyřešit. Zeptat se na Vodafonu, kdo tomu platí faktury bylo moc práce...
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek