Těžba ropy

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Těžba ropy

Příspěvek od drama »

matej_bb píše:Jinak souhlasím s JiříKem - bio nahrážky ropných produktů jsou hlavně obrovským zločinem proti lidskosti. Miliarda lidí na světě hladoví a my kvůli dotacím z EU pěstujeme na nejlepší půdě řepku olejnou abychom mohli mít několik procent bio-složky v naftě či moto-oleji?! To je dost zvrácené .. A nejhorší je že to skoro nikdo nevidí
Těžba ropy je obrovským zločinem proti lidskosti i proti přirodě jako takové.

admin edit - rozdělil jsem tohle téma od původního Elektrocentrála vyžadovala reset !?!. Myslim ze tohle bude take samo o sobe zajimave tema k diskuzi.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Těžba ropy

Příspěvek od mypower.cz »

drama píše:Těžba ropy je obrovským zločinem proti lidskosti i proti přirodě jako takové.
Naprosty souhlas.. a navic dela z lidi otroky. Spousta lidi si to neuvedomuje ale na tu benzinku musi jit a penize vysolit i kdyz benal bude treba za 50. Coz znamena zavislost. Uz abych mel doma nejaky ten parni strojecek. Snad jednou. Ted otazka kdy to zaclo? Vynalezem spalovaciho motoru?
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Bydliště: Praha

Re: Těžba ropy

Příspěvek od toxic_cz »

Když bude benál za 50, tak si spousta lidí rozmyslí jízdu do hypermegasupermarketu a půjde radši pěšky a možná při té chůzi začnou lidi přemýšlet nad alternativami.
Když bude za 100, tak ho prostě někoupí, protože benzín není jídlo ani střecha nad hlavou, to jsou větší priority.
Horší by to bylo s dopadem na transport, logistiku a výrobu obecně.
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Těžba ropy

Příspěvek od mypower.cz »

toxic: to je velka otazka. Existuje totiz spousta lidi, pro ktere i tech 50 za benal je stale ok. A i 100 by bylo ok. Viz anketa zde na mypower o tom jak lide vychazi s prijmy. I mezi zdejsimi jsou taci, kteri dle te ankety vychazi i dnes naprosto ok pokud jejich hlasovani nebyla spise dost blbá provokace :?. V dobe kdy tihle lide budou ten benal kupovat, lide z te nizsi spolecenske tridy (napriklad ja, ktery vecne na nic nema a kdyz ma, koupi pouze to nezbytne nejnutnejsi - viz centrala) uz davno budou chodit pesky. Pro me je jasna hranice 40/L. Pak v pripade ze bude zatazeno, vypinam NTB i kdybych mel na druhy den odevzdat praci, tak mi to bude jedno, a cekam na slunce (pokud nebudu mit parni generator) a benzinove auto nechavam stat za chatou, popripade ho prodam, protoze mi pak bude k nicemu.

PS nedavno kdesi na novinkach.cz tusim, ze byla takova jedna anketka take, tam hlasoval daleko reprezentativnejsi vzorek lidi, a to tak, ze mesicne zvladnou dat na uspory z prijmu 10K. Tech lidi byla kupodivu vetsina a to bylo v dobe kdy v ankete hlasovalo asi 50K lidi, tak neco pres polovinu ma prijmy jako krava, a neco pod polovinu je na hranici bidy. Ostatni bylo tak nejak mezi, ale to byly zanedbatelne procenta. Bud je ta anketa taky provokace/propaganda nebo se tu fakt mame dobre a asi delam neco špatně, že kolikrat nemam ani na jidlo. Nevim cim to je, kazdopadne divne to je velice.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Těžba ropy

Příspěvek od matej »

drama píše: Těžba ropy je obrovským zločinem proti lidskosti i proti přirodě jako takové.
S tím naprosto souhlasím.
Pravda a Láska zvítězí!.
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm

Re: Těžba ropy

Příspěvek od matej »

mypower.cz píše:Ted otazka kdy to zaclo? Vynalezem spalovaciho motoru?
O tomto mohu doporučit výborný dokumentárí film Who killed the electric car? .
Pravda a Láska zvítězí!.
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Těžba ropy

Příspěvek od rimi »

drama píše: Těžba ropy je obrovským zločinem proti lidskosti i proti přirodě jako takové.
Dopotucil bych film "Az dojde ropa" Jak je mozne, ze 4% populace venujici se zemedelstvi stihne uzivit ostatni.

Clovek je schopny trvale podat vykon 100W, jezdit za praci autem s motorem 100kW je z tohoto pohledu absurdni, stejnetak jako prevazet vse kamiony hore dole jen proto, ze se to prave ted vyplaci (vsechno obili v potravinarske kvalite se vozi do nemecka, pretransformovane se to zavazi do lidl) a spol...

A biopaliva je naprosty nesmysl, k jejich ziskani se pouziva nafta do traktoru, umela hnojiva a hlavne puda, je tom spise dobry zpusob, jak zvysit cenu paliva az o 2kc, viz napr. tu:
http://www.reformy.cz/zpravy/babis-do-p ... o-skoncil/
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Těžba ropy

Příspěvek od rimi »

A moc hezky a zajimavy dokument, jakou cestou by se v budoucnu mohlo zemedelstvi vydat, aby to dopadlo :D

Mysli Globálně, jednej lokálně
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Těžba ropy

Příspěvek od JiříK »

Žijeme v době, kdy výkonnější zdroj energie, než je ropa, prostě nemáme. 20.století bylo stoletím ropy, tak daleko od něj ještě nejsme. Pokud bychom chtěli veškerý výkon využívaný z ropy nahradit jádrem, tak veškeré jaderné palivo, co se na Zemi nachází, spotřebujeme za 20 (slovy dvacet!) let. A teď dramo raď. S tím jádrem to bylo v onom výše zmíněném dokumentu o ropě. A až ta ropa opravdu dojde, taxme fáááákt dost v pr*eli...
Do této diskuze ohledně těžby ropy jsem se vůbec nechtěl pouštět, neboť vím, že mě stejně někdo z milovníků přírody odsoudí. Bez ropy to prostě nejde, příroda-nepříroda. Bohužel...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Těžba ropy

Příspěvek od mypower.cz »

JiříK píše:Do této diskuze ohledně těžby ropy jsem se vůbec nechtěl pouštět, neboť vím, že mě stejně někdo z milovníků přírody odsoudí. Bez ropy to prostě nejde, příroda-nepříroda. Bohužel...
ale jo, ona ta diskuze je spravna .. a navic myslim ze zajimava .. Bez ropy to dnes jde tezko, to je neoddiskutovatelny fakt. Kdo z nas za to muze ze generacim pred nami byla vnucena zavislost na spalovacich motorech? No my jsme to mohli asi tezko ovlivnit. My se z toho muzeme maximalne snazit vycouvat napriklad smerem k elektromobilite.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Těžba ropy

Příspěvek od drama »

JiříK píše:Žijeme v době, kdy výkonnější zdroj energie, než je ropa, prostě nemáme. 20.století bylo stoletím ropy, tak daleko od něj ještě nejsme. Pokud bychom chtěli veškerý výkon využívaný z ropy nahradit jádrem, tak veškeré jaderné palivo, co se na Zemi nachází, spotřebujeme za 20 (slovy dvacet!) let. A teď dramo raď. S tím jádrem to bylo v onom výše zmíněném dokumentu o ropě. A až ta ropa opravdu dojde, taxme fáááákt dost v pr*eli...
Do této diskuze ohledně těžby ropy jsem se vůbec nechtěl pouštět, neboť vím, že mě stejně někdo z milovníků přírody odsoudí. Bez ropy to prostě nejde, příroda-nepříroda. Bohužel...
Když už padlo moje jméno, tak bych se k tomu asi měl vyjádřit :). Čili za prvé je vhodné podívat se na kontext, ve kterém jsem to řekl, tj. srovnání s biopalivy. Když pominu to, jak je jejich pěstování momentálně vysoce intenzivní, což je umožněno velice levnými ropnými produkty a současně dotační politikou EU, tak samozřejmě není problém vypěstovat a sklidit biopaliva tak, aby celková energetická bilance byla řádově lepší než teď tzn. energetický výstup bude řádově větší než vstup. Dobrým příkladem jsou třeba lesy. Dále se zde argumentovalo tím, jak by se mohly nasytit miliony hladovějících. To je argument na úrovni toho, že kdyby lidé neživili kočky, psy a další domácí mazlíčky, tak by nikdo nemusel hladovět. Nebo kdyby lidé na severu vynechali 2x týdně maso, tak to bude mít stejný efekt. Nicméně to je naprosto nekomplexní pohled na celou problematiku např. hladovějící Afriky. Pouhé posílení potravinového vstupu se sice projeví na snížení počtu hladovějících, ale současně se opět znásobí populace. Tím nechci říct, že by se tam jídlo posílat nemělo, ale řešení to není. Asi nemá cenu to zde podrobněji rozebírat, nicméně lavina spuštěná očkováním africké populace asi nebude zastavena AIDS a bude to vyžadovat něco mnohem složitějšího než je pouhá potravinová pomoc.

Pokud jde o ropu jako takovou, tak se s ní v prvé řadě neuvěřitelně plýtvá. Toto plýtvání má obrovský dopad na ŽP a je naprosto zbytečné. Dochází k absurdním situacím, kdy se z Británie vozí miliony hektolitrů mléka do Francie a opačně. Výsledná bilance je téměř nulová atd. atd. Její těžba má také velice negativní dopad na ŽP, korupci, vykořisťování atd. Konkrétních případů je na internetu dost a dost. Film Zdroj je také zajímavou sondou.
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Těžba ropy

Příspěvek od JiříK »

Pravdu díš! Třeba doprava idividuální vs. hromadná. Jak je možné, že mě cesta autem do práce stojí o pětinu míň, než autobus??? Neuvažuju úsporu času, atd. Takže, buď je levné palivo, nebo drahé jízdné.
S Afrikou zcela souhlasím s tebou. Dáš jim nažrat a oni o to víc budou...ehm plodit potomstvo, které stejně nemá co jíst. Tady na severu si setsakra rozmýšlíme, zda uživíme jedno, dvě, či tři děcka, jenže nám nikdo žádnou pomoc- nejen potravinovou nedá, tady tě jen dřou z kůže. Pravda, máme se mnohonásobně líp, ale posíláním jídla do Afriky jejich situaci nevyřešíme. Myslím si, že onou potravinovou pomocí poněkud zasahujeme do přirozené selekce. (Docela cynické, že?)
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Těžba ropy

Příspěvek od avatar »

Ono taky ten ridic MHDcka taky nebude za darmo jezdit to je v cene jizdneho. Ono na svuj plat vydelat musi tim autobusem co jezdi nikdo mu nic jineho neda. Jinak nezapomente ze 55% ceny benzinu je dan )))). A jak by se nam jezdilo kdyby to bylo bez dane ))))) to by bylo aut.

Jinak jen aby jste vedeli tak z kazde koruny co zamestnavatel da zamestnanci jde extra korunadeset statu. takze zamesnanec dostane 10 tis a statu jde 11tis od zamestanvatele naklad na zamestnance je tedy 21 tis )))) pak tu nejsou takove platy )))

jiank ja na dopravu do prace pouzival do nedavna 250Kw auto jelo to slusne nez mi ho ukradli.

Co se tyce pomahani ostatnim statům jsem zasadne proti. Nechapu proc pomahat recku a dalsim kdyz maji takove platy.... to same v africe proc tam posilat jidlo? proc tam neustale se snazit ji nejak zachranit? Nejsem bezcita ale u nich je neuveritalna korupce a nasili a pokud lidi nevezmnou osud do svych rukou nikdo jim nikdy nepomuze.

Jinak nejvice nasily zloby radoby demokracie provedla v 19-20st Velka Britanie
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Těžba ropy

Příspěvek od drama »

JiříK píše:Pravdu díš! Třeba doprava idividuální vs. hromadná. Jak je možné, že mě cesta autem do práce stojí o pětinu míň, než autobus??? Neuvažuju úsporu času, atd. Takže, buď je levné palivo, nebo drahé jízdné.
To by mě opravdu zajímalo, zda je MHD opravdu levnější. Vždycky když mi to někdo říkal, tak se ukázalo, že nezapočítává všechny náklady.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Těžba ropy

Příspěvek od drama »

avatar píše: Co se tyce pomahani ostatnim statům jsem zasadne proti. Nechapu proc pomahat recku a dalsim kdyz maji takove platy.... to same v africe proc tam posilat jidlo? proc tam neustale se snazit ji nejak zachranit? Nejsem bezcita ale u nich je neuveritalna korupce a nasili a pokud lidi nevezmnou osud do svych rukou nikdo jim nikdy nepomuze.
Nevím zda má cenu se pouštět do diskuse o Africe atp., ale zkusme to. Já osobně tedy rozhodně nejsem proti potravinové pomoci hladovějícím. To že každou sekundu umře jedno dítě hlady mě opravdu nenechává klidným. Já jsem jen chtěl říct, že samotná potravinová pomoc (kterou se tu argumentovalo proti biopalivům) je nedostatečná. Chce to společně s ní pomoci jinak. Čili s rybou darovat i udici. Osobně se přikláním k názoru, že většina současných problémů Afriky je indukovaných z jiných kontinentů. Jinak doporučuji nový film Martina Marečka Pod sluncem tma, který je o ostrovním fotovoltaickém systému v Africe postaveném za česko-kanadské peníze.
http://youtu.be/4z6ScPq7DuQ
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Těžba ropy

Příspěvek od rimi »

Afrika a ruzna "pomoc":

Filipínský sociolog Walden Bello ve své stati Destroying African Agriculture (Zničení afrického zemědělství) coby zástupce izolacionistů demonstruje na příkladu státu Malawi, jak vládní program přinesl zemi prosperitu a jak neoliberální politika prostřednictvím SB a MMF tuto zemi přivedla k hladomoru. Bello uvádí, že v letech 1998 a 1999 vláda této africké země zahájila program, v jehož rámci poskytla rodinám, živícím se pěstování kukuřice, zdarma hnojivo a semena. Následující léta byla ve znamení úspěšné zemědělské činnosti v Malawi, ačkoliv tento „balíček“ obdržely nejchudší rodiny. Výsledkem byl přebytek vypěstované kukuřice v zemi. Později se ovšem situace značně zkomplikovala. Světová banka a další rádcovské organizace přinutily vládu Malawi, aby finanční prostředky určené na tento program drasticky omezila s argumentem, že tyto dotace deformují pravidla mezinárodního obchodu. Bez dalšího rozdělování těchto balíčků však produkce kukuřice poklesla. Mezinárodní měnový fond mezitím trval na tom, aby vláda rozprodala značnou část svých zásob obilí za účelem vyrovnání dluhů, jež vznikly v průběhu obchodování s touto komoditou. Vláda Malawi souhlasila. Když krize, týkající se produkce potravin obecně, přerostla v letech 2001 až 2002 ve hladomor, nezbyly vládě téměř žádné potravinové rezervy, jež by ho zastavily. (14),(15) Hladomoru podlehlo 1.500 lidí. MMF byl však neoblomný. Ve skutečnosti suspendoval své finanční výlohy na strukturální program s vládou, a odůvodnil to tím, že „polovládní sektor bude nadále představovat riziko úspěšné implementaci rozpočtu na léta 2002 až 2003. Vládní intervence na potravinových a zemědělských trzích protlačí více výrobních nákladů.“ (16)

Když v roce 2005 v Malawi nastala ještě horší potravinová krize, vláda měla již rad SB a MMF po krk, pokračuje Bello. Nový prezident znovu obnovil program zemědělské podpory, jenž se v minulosti osvědčil. Dva miliony domácností koupilo hnojivo za třetinu maloobchodní ceny a semena s výraznou slevou. Toto opatření přineslo kýžené výsledky: bohatá sklizeň trvala dva roky, přinesla přebytek jednoho milionu tun kukuřice a země se stala zásobárnou kukuřice pro další země jižní Afriky. (17) Avšak Světová banka a MMF stále trvaly na své doktríně. Šéf SB pro africký region Stephan Nolen listu Toronto Globe and Mail sdělil, že „ Všichni ti farmáři, kteří žebrali, půjčovali si, a dokonce i kradli, aby si minulý rok koupili drahé hnojivo, se nyní dívají na toto rozhodnutí s pochybami a přehodnocují ho. Nižší cena kukuřice je lepší pro zajištění jídla, ale horší pro vývoj trhu.“ (18)

http://www.rozvojovka.cz/dopady-neolibe ... 200_58.htm

Doporucuji i film "Skutecna tvar MMF"
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Těžba ropy

Příspěvek od avatar »

Ja dělal v UK pro pravnika ktery spolupracoval s Malawi s vladou dělal jim smlouvy a ruzne věci. Pamatuji si ze pred 3 roky tam zacali střílet slony...... nevim no vlada ktera toto naridi a chce pak potravinovou pomoc ...
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: Těžba ropy

Příspěvek od rimi »

avatar píše:Ja dělal v UK pro pravnika ktery spolupracoval s Malawi s vladou dělal jim smlouvy a ruzne věci. Pamatuji si ze pred 3 roky tam zacali střílet slony...... nevim no vlada ktera toto naridi a chce pak potravinovou pomoc ...
Jo, to je mozne, vlady delaji ruzne podivnosti, nasi nevyjimaje, staci sledovat, co se kolem vlastne deje. No ja spise chtel poukazat na princip "zadluzit a podmanit", ktery pomaha v devastaci afriky (a u nas taky potraviny nechutne zdrazuji):
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... M31myP0tqE

Nas by se to zadluzeni nemuselo tykat, tu je online kalkulacka na rozpocet:
http://www.svobodni.cz/snizte-schodek-s ... -rozpoctu/

BTW, nebyt ruska, neznal bych slovo proficit:
http://czech.ruvr.ru/2011/11/15/60440150.html
jirka
Příspěvky: 38
Registrován: stř říj 05, 2011 4:31 pm

Re: Těžba ropy

Příspěvek od jirka »

MMF neovladá cizí země, ale zajištuje finanční stabilitu trhů. Tvrdit, že koloniální země vysávali své kolonie je taky nesmysl, dělali to pro drahé kovy, potraviny nebo pro svou pýchu. Většina kolonií byla ztrátová, ale všechny kolonie byly hospodářsky, zdravotně a možná i právně povzneseny. Posílat do afriky potravinovou pomoc je nesmysl, každých dvacet let populaci zdvojnásobí. V těchto i jiných zemích nevládne stát, ale víra a kalašnikov. Dětí je mi líto taky, ale nemá to smysl jsou stále v době kamenné. Četl jsem,že země je schopna uživit 50 miliard lidí, možná, ale nezapočítavají do toho brzy vyčerpatelná paliva tj.ropu,plyn a uhlí, které se budou muset nahradit. Co potom snad jen to atom,slunce a dřevo, které je dnes z hlediska využití půdy odsunuto na poslední kolej.
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Těžba ropy

Příspěvek od avatar »

co se tyce energii tak to bude slunce je to nevycerpatelnej zdroj ktery se musi využivat. to že se tak neděje a članky maji učinost nějakejch 10-15 procent je zavineno tim ze se to nezkouma nebo danej vyzkum je zastaven nebo koupen jinou spolecnosti. Jde o prachy dnes jde jenom o prachy. Čest a slovo chlapa dnes nic neni pred 100 lety to neco znamenalo. To same vyroba baterii nejde dnes o to vyrobit baterii ktera bude mit životnost 300 let a nebude ztracet kapacitu. Jde o to vyrobit to tak aby vydrzela zarucni dobu.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek