Prasárny na občany

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od brumlaj »

fukuši píše:..........Nechápu proč chodíme do práce a živíme kde co a kde koho.........
Díky fukuši že jsi se přidal alespoň myšlenkou k trendu, který propaguji. Nevydělávat, tím pádem neplatit daně a neživit ta netáhla, která se nás snaží přesvědčit, že jedině "pracovitost" (samo jen ve svém oboru abych byl nucen si ostatní kupovat a tím roztáčet ekonomistické letadlo) spasí tento svět. Mají pravdu, ale pracovitost v co nejširším spektru oborů a PRO SEBE - tedy bez uvozovek, vzdělávání se, skromnost a pokora(před přírodou) je naší budoucností.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od gupa »

3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

tak tak , stávající systém výběru podstatné části poplatků vázaný na odebranou kWh či MWh je nejspravedlivější a nejracionálnější . Jenže jelikož námi zvolení zástupci skáčou jak pískají velkoodběratelé skuhrající nad malými zisky a na potřeby obyčejných lidí - voličů doslova
pee.gif
(26.15 KiB) Staženo 1055 x
, jen před volbami se začnou chovat lidumilsky a to mnohdy jen na oko :hell: .

Mladkovy kecy v týden v politice mám nahraný , ale pustím si to až zítra - dnes jich už mám plný zuby :uh: .

Si tak říkám , těch zmíněných 100mld. na "modernizaci" DS je pro DS nějak moc a na stavbu atomek zas málo ... holt vaření žáby za živa :yes: prudce přidali plyn do hořáku pod hrncem a teď se snaží přesvědčovat žábu/y že se stále nic neděje :wall: .

Rottenkiwi : politici sou námi placení = jsou našimi zaměstnanci , ale bohužel toto nelze srovnávat s normálním vstahem mezi zaměstnavatelem a zaměstnanci :sm1: . Věřím že se jednoho dne dopracujeme k řádnému fungujícímu systému ... dyletanti hrající si na komouše se neosvědčilo , bývalí komouši hrajíci si na kapitalisty taky stojí za ho*no :hell: , jak se to bude mít s nadcházející vlnou Babišovců se ukáže až časem .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kyocera
Příspěvky: 1226
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od kyocera »

Poslal jsem v této záležitosti doporučený dopis na ERU. První část byly konkrétní
argumenty vztažené k odběrnému místu druhá část byly obecně platné argumenty.
Odpovědˇ na podnět jsem zatím neobdržel.
Nicméně se nabízí řada otázek, na které neznám odpovědˇ. Nedošlo k nějaké dohodě mezi
hlavními distributory a zneužití postavení velkých dominantních distributorů na trhu v neprospěch
malých odběratelů ?
Není v důsledku toho pevná složka neúměrně navýšena a cena za vlastní elektřinu podhodnocena
pod výrobní náklady ?
Nejsou do pevné ceny skrytým způsobem promítnuty náklady na např. na přetoky el.energie
z Německa ?
Není do pevné složky nějakým způsobem zapracován finanční polštář, který by měl vytvořit
garance pro dostavbu dalších bloků atomové elektrárny ?
Proto jsem napsal podnět na úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Na takový úřad jsem psal
poprvé a text jsem nechal zkontrolovat právní kanceláří. Když jsem před měsícem napsal, že
zasílání podnětů lidmi ve velkém rozsahu má větší moc, než si umíme představit, tak za 5 hodin
co jsem to napsal a opětovně zapnul za 5 hodin počítač, dočkal jsem se útoku na můj PC.
Byly zničeny obranně ochranné soubory doposud bezproblémově fungujícího antivirového
programu.
Něco takového se mě stalo úplně poprvé a musel jsem programy obnovovat. No třeba to byla
jen úplná náhoda s ničím nesouvisející.
Ale divná náhoda.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
xxtt

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od xxtt »

kyocera píše:Není v důsledku toho pevná složka neúměrně navýšena a cena za vlastní elektřinu podhodnocena
pod výrobní náklady ?
Nejsou do pevné ceny skrytým způsobem promítnuty náklady na např. na přetoky el.energie
z Německa ?
Není do pevné složky nějakým způsobem zapracován finanční polštář, který by měl vytvořit
garance pro dostavbu dalších bloků atomové elektrárny ?
Na všechny podotázky bych asi odpovedel "ano".
Co se týče napadení, tak bych nevyloučil ani, že se tak deje pres mypower, nemyslím tím jeho provozovatele.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od gupa »

Změnu provádělo ERU:
http://byznys.lidovky.cz/vitaskova-dnes ... getika_ELE
Koaliční rada se v pondělí podle šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka jednoznačně shodla na tom, že nepodporuje návrh nových tarifů u elektřiny z dílny ERÚ. Změna by prý neměla mít dopad na malé odběratele. Proti návrhu jsou také lidovci a už dříve ho kritizoval i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
Čemu nějak nerozumím je na konci druhého souvětí:
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková v pondělí s okamžitou platností ukončila činnost expertního týmu, který připravoval změny tarifního systému plateb za elektřinu. K ukončení přistoupila poté, co se jeho členové shodli na nutnosti tarify upravit a jako základ pro další výpočty schválili nový předkládaný matematicko-technický model.
Takže oni něco jako model schválili a Vitásková je zrušila? Je ten model platný pro další návrhy co přijdou v budoucnu pro jiné epertní týmy? Nebo jsou to ty rovnice které byly jako webový odkaz na ERU pro výpočty domácností, a které jsou nyní v tuto chvíly zrušeny i s týmem co je vymyslel. ...?
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od marko250 »

Tak máme tady nezávislý úřad co po dvou letech vypotí přez jejich expertně složenou skupinu věc co okamžitě poškozuje skokově 40% odběratelů vyššími platbami,pro imaginární stav vlivu OZE v roce 2030. Jako třešnička na dortu tentýž úřad vypracovanou koncepci ihned po vydání hatí a plive na vše okolo.Tady vidím jen jednu cestu a to zhrnout výši škody a obžalovat všechny zůčastněné na dané věci.Za ty dva roky určitě protekla nemalá částka z daní na konečný nesmysl.
Pak tady máme vládu co vypisuje nekryté podpory OZE s plošným dopadem na veškeré obyvatelstvo a energetiky co za každou cenu chtějí dostavět další bloky jaderek i přez to,že se vyplatí až od 70eu/MWh a nyní je cena na 32eu a klesá.Opět ale za "spolupráce" plošného obyvatelstva.
Tak jak z toho ven,ty "herce a hérečky" bojující za občany jednoznačně pozavírat s odměnou těžby uranu v "Jáchymově" :-) . Ale jak vyřešit v ČR kompletně výrobu a toky energie? Všichni tady víme,že je jen 8 měsíců v roce co FVE dává soběstačnost.Co chtít po nových zástupcích lidu v dalším volebním období? Budovat úložiště,vodní zdroje,spalovny odpadu? Jaký máte na to názor Vy? Je schopná střešní FVE z přebytků dělat vodík na sklad v takovém rozsahu,aby vykryl mrtvé dny přez palivový článek zpět?Nebo spíše použít velké zásobníky na teplo a fototermiku a donutit spotřebiče ji řízeně přijímat s tím ,že světlo a provoz drobností by už šel z denního malého zisku. Baterkárny by mohly snížit ceny baterek a přinutit jejich lepší technologický vývoj ,díky obecním spalovnám by zmizly ty hory odpadu vznikajících za každou obcí a další pozitivní vliv by to mělo na třídění a čistotu. Tak jaká je ta správná cesta?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
lopez
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 25, 2015 9:43 am

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od lopez »

Tak si říkám, jestli celá "akce" nebyla dopředu připravena - zlý úřad x hodný premiér. Zeman má migranty, Sobotka elektřinu. A volby se blíží (pořád).
Není za tím Tonda Blaník?
https://www.stream.cz/blanik/10002073-nadsobotka
Co jsem viděl House of Cards, jsem ochoten tomu věřit.
Trosecnik

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Trosecnik »

Ono by to chtělo začít skutečně požadovat aby distribuční soustava fungovala jen tak jak má a ne jinak, tedy abysme konečně začali na tom co bylo postaveno z našich peněz a je udržováno z našich peněz mít podíl (ve smyslu užitek, né-li zisk). Nebavím se teď o elektrárnách, také budovaných za naše, ale o přenosové soustavě.

Dejme tomu, že jsem solární baron, musím mít licenci na prodej elektřiny, ale prostě už mne nebaví prodávat 1kWh pod desetník (jedinému vnucenému kupci) a pak si ji kupovat (na druhém konci republiky) za šest korun.
Tak si seženu vlastní odběratele a budu ji chtít pochopitelně dodat i sobě a svým příbuzným (za tu cenu jaké jsem schopný), vše na druhém konci republiky. Za normálních okolností by mi měli být (předpokládám, že musí) provozovatelé distribučních soustav schopni předložit reálnou a nepředraženou nabídku za "dráty" jimiž dopravím svoji elektřinu na místo určení.

Když vidím jaká je cena u koncového odběratele z řad domácností, musí jít u prodejce o směšnou sumu (zlomek této ceny). Tedy proč by měli oni (výrobci), nebo i kdokoli z nás toužících po takové energii, platit celkově za kWh dnešní strašné sumy, když se můžeme dostat klidně i na polovinu a i ten solární baron bude mít větší zisky než má dnes.

Když privatizace, tak ji dokončit.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od rottenkiwi »

Toto všetko tu popísané je technologický problém. Fotovoltaika má tú výhodu, že je na streche, ergo
nepotrebujem distribučku. Ak by baterky boli na technologickej úrovni, ktorú potrebujeme, za cenu
rádovo menšiu, ako mám kWh z DS, tak asi nikto si nebude kupovať 10x drahšiu el. z DS.

Takže cesta je študovať a vyrobiť si doma baterky, ktoré v lete naládujem a v zime z nich ťahám.
Ak to niekto nevie, tak potrebuje DS + atomky. Ak to niekto vie, tak robí baterky a predáva/dáva,
podľa toho, či chce svojim umom a prácou ľudom pomocť, alebo na nich zarobiť, aby bol taký istý,
ako tí, čo sú pri koryte.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od marko250 »

No jo ale jak chceš doma uložit po létě 1.5MWh to je 60VDC/ 25 000A baterka :-)
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od xmasin »

ERU se vydává na prezentační cestu s NTS po celé republice:
http://www.eru.cz/cs/-/predsedkyne-eru- ... o-tarifech
xmasin
Příspěvky: 1767
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od xmasin »

NTS se odkládá na 2019, tak jsem zvědavej s čím přijdou:
http://ekonomika.idnes.cz/vitaskova-nov ... nomika_rts
luky
Příspěvky: 856
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od luky »

xmasin píše:NTS se odkládá na 2019, tak jsem zvědavej s čím přijdou:
http://ekonomika.idnes.cz/vitaskova-nov ... nomika_rts
To je prosté: Časem se o tom přestane mluvit, NTS se schválí a pak to nastane a všichni se budou divit. Vyzkoušené již mnohokrát.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od brumlaj »

Mezitím se počká až v čele ERÚ nebude jedno prasátko na rožnění ale hejno, které bude sborově kvičet: "to já ne, to je rozhodnutí ústředního výboru. Tam jeden nemá žádné rozhodující slovo, nechtějte po mně vědět kdo jak hlasoval"........ Ještě budeme na bábu pí vzpomínat se slzou v oku..... Právě kráká v interviewČT24....
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Trosecnik

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od Trosecnik »

brumlaj píše:Právě kráká v interviewČT24....
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... -CT-424591
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od marko250 »

Populistka,která se v rozhovoru nejednou zamotala s náběhem proti sobě a šup,deska přeskočila a pořád dokola ve smyčce :"Já jsem to zastavila a dala lidu" ,komedie.Stálo to nějaké drobné ,bych tedy rád slyšel z jejich úst vysvětlení co jsou to "drobné" v podání ERÚ.No a pak jen baterky a DS zaplatí Ti co na ní zbydou.Hodinové sazby a kupování spec.kartou v čtečce DS.Jasná slova ,že je ten paušál nevyhnutný a bude 2019 zaveden.Jednoznačně jí to je u prdele protože končí a místo ní bude vícečlenná rada a zajišťuje si pozici jinam.Závidím Karlovi v hájence,ten už má směr daný.No je potřeba zajistit stálý zdroj na doby temna,protože na výpomoc s FVE se začínají stahovat vládní mračna.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od RCZf »

Tuhleto jsem poslal jako pripominku na ERU.

Pořád všude tvrdíte, že změnu distribučních sazeb vyžaduje stále se zvyšující počet mikrozdrojů, , k vůli kterým se obrací tok z NN do VN. Je neoddiskutovatelné, že v tomto případě bude DS potřebovat obrovské investice. Proč pořád trváte na dotacích pro FVE a hlavně proč trváte na tom , že od nich musíte energii vykupovat.
Pokud pouze mikro přetoky do DS nebudete postihovat, ale majitel FVE bude vědět, ze za dodávku nedostane ani korunu, tak si postaví svou FVE tak aby se mu to vyplatilo a upraví chovaní své domácnosti tak, aby dodávky do DS nebyly. V tom případě by nebylo třeba budovat chytré DS. Nejvíc by jste podpořili ekologii umožněním majitelům FVE odebírat v převážně zimním období energii levněji než za cenu ,za kterou si ji vyrobí ve svých elektrocentrálách. Takže ideálně tarif 1X10 A aby nebyl zneužitelný pro domácnosti s jedním panelem, za cenu energie a relnou cenu dopravy. Jedná se o to, že za podmínek ,které v NTS navrhujete, nikdo bez dotací , nebo povinnosti ze zákona při stavbě nových domů dobrovolně FVE stavět nebude a z dotacemi se jedná jen o výhodný byznys, který s ekologií nemá nic společného a na který sále, jen budeme všichni muset doplácet.

Vidim to tak jenom ja a je to cele blbost ?
Jak to vidite Vy ???
xxtt

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od xxtt »

RCZf píše:Tuhleto jsem poslal jako pripominku na ERU.

Pořád všude tvrdíte, že změnu distribučních sazeb vyžaduje stále se zvyšující počet mikrozdrojů, , k vůli kterým se obrací tok z NN do VN. Je neoddiskutovatelné, že v tomto případě bude DS potřebovat obrovské investice. Proč pořád trváte na dotacích pro FVE a hlavně proč trváte na tom , že od nich musíte energii vykupovat.
Pokud pouze mikro přetoky do DS nebudete postihovat, ale majitel FVE bude vědět, ze za dodávku nedostane ani korunu, tak si postaví svou FVE tak aby se mu to vyplatilo a upraví chovaní své domácnosti tak, aby dodávky do DS nebyly. V tom případě by nebylo třeba budovat chytré DS. Nejvíc by jste podpořili ekologii umožněním majitelům FVE odebírat v převážně zimním období energii levněji než za cenu ,za kterou si ji vyrobí ve svých elektrocentrálách. Takže ideálně tarif 1X10 A aby nebyl zneužitelný pro domácnosti s jedním panelem, za cenu energie a relnou cenu dopravy. Jedná se o to, že za podmínek ,které v NTS navrhujete, nikdo bez dotací , nebo povinnosti ze zákona při stavbě nových domů dobrovolně FVE stavět nebude a z dotacemi se jedná jen o výhodný byznys, který s ekologií nemá nic společného a na který sále, jen budeme všichni muset doplácet.

Vidim to tak jenom ja a je to cele blbost ?
Jak to vidite Vy ???
Já to vidím tak, že komunikace s distribuční společností ohledem "prodeje elektriny zákazníkovi" nemá smysl. Společnost bude maximalizovat svuj zisk i za cenu porušení schválne i nepríliš jasných pravidel. S konkurencí nemá cenu diskutovat o tom, jestli prodá ona, nebo já a dokonce jí nabízet podmínky. Je treba nabídnout nanejvýše své podmínky, nebo dát podnet na Protimonopolní úred, prípadne Ústavní soud.
S takovým velkým subjektem jako DS nemá cenu, aby diskutoval jednotlivec bez zastoupení širší skupiny viditelné alespoň v potenciálne v tisku.

Jedno je jisté, distribuční síť byla verejným majetkem, a dodnes s nejakými úpravami a investicemi slouží. Používání síte jako akumulátoru je výhodné, ale tam jsou opet tvrdé podmínky a pravidla i pri politické podpore. Síť je stále monopolizována. U nás je žadatel o prípojku nezrídka donucený zaplatit sloup, kabel a podepsat darovací smlouvu. Tímhle mají investice prakticky zdarma. Podobné prípady by bylo treba sesbírat a argumentovat s jejich pomocí.
Podobnou snahu má smysl vyvíjet jenom smerem k tisku, poslancum, kde ale je treba též počítat s jejich impotencí.

Dovedu pochopit technické argumenty obtíží razení malých zdroju do DS. Avšak za tyto argumenty se schovává také konkurence a zduvodňuje nima své postupy, které jsou vuči provozovatelum FV zdroju nevýhodné. Budoucnost ale stejne patrí FV. S tím DS nic nenadelá.
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Prasárny na občany

Příspěvek od RCZf »

Prave proto jsem psal ERU jako "naprosto nezavislemu" regulatoru trhu po tech kecech Vitaskove, ze je strasne zajima nazor uzivatelu a ze na vsechny dotazy jeji podrizeni odpovi ...
Jsem zvedav jestli po jejim turne po zapadnich cechach zavita i tady na severni moravu, kdyz uz tady ma svou rodinu ...